aslında herşeyi düşünce gücümüzle yapıyoruz.bunu biliyormuydunuz.

banakatılıyormusunuz

• evet

OY: 50 82,0%
  • hayır

OY: 11 18,0%

• Ankete Katılan
    61
  • Anket Kapalı .
Meerhaba öncelikle bu konuyu açtığınız için teşekkürler burayı okuduktan sonra daha da inanadım ki insan düşünce gücüyle neler yapar mesela başımdan geçen üzücü bir örneği vermek istiyorum altı haftalık gebe iken ultrasonda bebek görünmedi iki hafta sonra tekrar kontrole gidecektim o zamn büyük ihtimalle gözükür dedi doktor fakat ben kendi kendime araştırmalar yapıp teşhisimi bile koydum boş gebelikti benimkisi hatta doktora gideceğim sabah eşime bile dedim ben boş gebelik yaşıyorum herhalde diye o ise olmaz öle şeyler düşünme dediysede ben kendimi kodlamışım birkere sabırsızlıkta var tabi korkuyorumda öyle çıkacak diye ama yinede kendimi kodladım ve olan oldu tabi.Şimdi bunu daha iyi anlıyorum o zman benim dememle olurmu hiç demiştim ama kendimi olumsuza kodladığım için bunu yaşadım.Artık herşeye pozitif bakmaya başladım benim en yakın zamanda bebeğim olcak hatta onu şimdiden o kadar çok seviyorum ki..Neyse çok uzattım paylaşmak istedim sadece..

ne güzel yazmışsın fıstık
kesinlikle katılıyorum sana her konuda

aykara2 biliyomusun hayatta 2 sey paylastikca cogalir sevgi ve bilgi sagol ikiside geliyo senden insallah bizdende sana cogalarak döner.Ben bu ara tarih ve islam konulaina takmistim basladigim kitaplar o konularda nettede ona bakiyorum birde spor yoga basladim almancam devam ediyo zaten o yuzden bu konuya pek giremiyorum su an ama pasif olarak senden bilgielri almayi seve seve kabul ederim belki digerlerden bi firsat cikmaya baslar bende incelerim bu konuyu.
Yalniz benim kafama takilan bisi var arastiriken bu konuylada bisi bulursan sevinirim.Hep diyoruz ya pozitif olunacak ne dusunursen onu cagrirsin vs vs peki bunlar ergenlikten itibarenmi gecerli yani cocuklar ne oluyo ya yeni dogan bebekler?Onlarin basina gelen bizimnormalde kuruntu yaptigimizdan daha kötü olaylar var.Yeni dogmus bi bebek nasil pozitif dusunsun onda motor gelisim calisiyo.Ne bilim ben böyle abuk subuk seylere takilirim hatta esime sordugumda o zeki kocam derki nerdne buluyosun bu sorulari yaa :))

canım bu sorunun cevabını biliyorum.ama sanırım kişi kendini tanımaya başladığında gerçekleşir.sana net cevabı bulup yazarım.

Meerhaba öncelikle bu konuyu açtığınız için teşekkürler burayı okuduktan sonra daha da inanadım ki insan düşünce gücüyle neler yapar mesela başımdan geçen üzücü bir örneği vermek istiyorum altı haftalık gebe iken ultrasonda bebek görünmedi iki hafta sonra tekrar kontrole gidecektim o zamn büyük ihtimalle gözükür dedi doktor fakat ben kendi kendime araştırmalar yapıp teşhisimi bile koydum boş gebelikti benimkisi hatta doktora gideceğim sabah eşime bile dedim ben boş gebelik yaşıyorum herhalde diye o ise olmaz öle şeyler düşünme dediysede ben kendimi kodlamışım birkere sabırsızlıkta var tabi korkuyorumda öyle çıkacak diye ama yinede kendimi kodladım ve olan oldu tabi.Şimdi bunu daha iyi anlıyorum o zman benim dememle olurmu hiç demiştim ama kendimi olumsuza kodladığım için bunu yaşadım.Artık herşeye pozitif bakmaya başladım benim en yakın zamanda bebeğim olcak hatta onu şimdiden o kadar çok seviyorum ki..Neyse çok uzattım paylaşmak istedim sadece..

sabırsız kaybedilen bebekler anneliğe hazırlamak içinmiş.bunu biliyormuydun?inşallah kısa zamanda teyze olucaz görürsün bak.demedi deme.

:dilcikar: herkes nereye kayboldu yaaa :sm_confused: bırakıp gittiniss topiiiğiiii :a015: :a015: :a015:

sabirsizim ayni gunlerde anyi seyleri yasamisisz dusunmusuz hayret bisi yalniz diilmisiz demekki bu duygulari dusunurken.
Bu arada sabirsiz ve sabirsizim karistirdim ben sizleri sabirli olun yaa ben cok gec evlendim abim dalga gecerdi benle herseyin saati zamani varmis ama benim kardesimin saati durmus derdi ögkk derdim bende esprisine ama o dönemde cidden ben hic evliligi istemezdim dusundugum an evlendim
bu arada dun gece amcta 2 - 0 yenikken sohbet odasinda hadia hep beraber gol diyelim dedik gol oldu acayip sevidnim ya :)))))))))))
aykara canim ilgine sagol yazdigin zaman ögrenirim dusunmen yeter

ya kızlar iyi hoşda yazdıklarınızı okudum bende bi anormallik var o zaman bebeğim olsun cok istiyorum şükür yolunda giden bi evliliğim var allahtan ne istediysemde nasip oldu bana dilediklerim...bi arkadas cocuk odasını ufak ufak dösemek lazım demiş inanın bana ,a-a daha şimdidenmi diyenleri takmadan beğendiğim bebek eşyalarını yada oyuncaklarını alıyorum ve samimi söylüyorum odasını biraz sekillendirdim bile eşimle, eşya açısından...gelelim diğer olaya o kadar inandımki ilk aşılamamda hamile olduğuma,tahlil sonrası negatif yazısını ^^yok bu artı demekti galiba^^ diyecek kadar salakça karıştırmıştım...o kadar şok oldum yani...bebeğim olmayacakmı diye bi kaygımda yok çünkü benim ve esimin kusuru yok ama adı konmayan infertil durumu bizimki.diyeceğim bende tam tersini düsünüyorum çünkü istemeyenlerin hamile olduklarını cok arzu edenlerinse uğraş verdiklerini görüyorum hep...ve burda okuduğum tecrubelerdende ne zaman düsünmedim yada tedaviye ara verdim o zaman bebeğim oldu diyenler var...çok uzattım farkındayım ama cidden çelişkide kaldım hani!!!

sabirsizim ayni gunlerde anyi seyleri yasamisisz dusunmusuz hayret bisi yalniz diilmisiz demekki bu duygulari dusunurken.
Bu arada sabirsiz ve sabirsizim karistirdim ben sizleri sabirli olun yaa ben cok gec evlendim abim dalga gecerdi benle herseyin saati zamani varmis ama benim kardesimin saati durmus derdi ögkk derdim bende esprisine ama o dönemde cidden ben hic evliligi istemezdim dusundugum an evlendim
bu arada dun gece amcta 2 - 0 yenikken sohbet odasinda hadia hep beraber gol diyelim dedik gol oldu acayip sevidnim ya :)))))))))))
aykara canim ilgine sagol yazdigin zaman ögrenirim dusunmen yeter

meltemcim öğrendim sorunun cevabını canım.bu enerji ve üç bizde doğuştan varmış.ancak biz bunu farkında olduğumuzda kullanabiliyormuşuz.

ya kızlar iyi hoşda yazdıklarınızı okudum bende bi anormallik var o zaman bebeğim olsun cok istiyorum şükür yolunda giden bi evliliğim var allahtan ne istediysemde nasip oldu bana dilediklerim...bi arkadas cocuk odasını ufak ufak dösemek lazım demiş inanın bana ,a-a daha şimdidenmi diyenleri takmadan beğendiğim bebek eşyalarını yada oyuncaklarını alıyorum ve samimi söylüyorum odasını biraz sekillendirdim bile eşimle, eşya açısından...gelelim diğer olaya o kadar inandımki ilk aşılamamda hamile olduğuma,tahlil sonrası negatif yazısını ^^yok bu artı demekti galiba^^ diyecek kadar salakça karıştırmıştım...o kadar şok oldum yani...bebeğim olmayacakmı diye bi kaygımda yok çünkü benim ve esimin kusuru yok ama adı konmayan infertil durumu bizimki.diyeceğim bende tam tersini düsünüyorum çünkü istemeyenlerin hamile olduklarını cok arzu edenlerinse uğraş verdiklerini görüyorum hep...ve burda okuduğum tecrubelerdende ne zaman düsünmedim yada tedaviye ara verdim o zaman bebeğim oldu diyenler var...çok uzattım farkındayım ama cidden çelişkide kaldım hani!!![/QUOT

canım bu ay olmadı diye hiç olmayacak anlamına gelmez ki.bizm demek istediğimiz olumlu bakmak.olmadığında karamsar olmamak.bu ay olmadı diye hiç olmayacakanlamına gelmezki.bizim yaptığımız tek hata şu:istiyoruz,çaba harcıyoruz,hayal ediyoruz.buraya kadar tamam.ama hayatımızı bu olayla doldurmak hata.bu olaya endekslenmek.olmadığında bundada vardır bir hayır,bugün olmaz yarın olur diyemiyoruz.bilemiyorum anlatabildimmi canım.asıl problemimiz sabırsızlık.

aykaracım seni anlıyorum ama benim demek istediğim bu değil...işin özü şöyle diyim ben bu fikirde değilim, tabii bu benim düsüncem demişsinki karamsar olma, hayatımızı bu olayla doldurmak hata...iyide zaten dünyayı basıma yıkmıyorum istediklerim olmadığında yada tüm dünyam çocuk allahım ne olursa olsun cocuk değil yani...herseyin elbette hayırlısı önce,verende allah alanda...kısacası bu durumu ben reankarnasyona benzetiyorum,göreceli bi durum bu.sizlerin bahsettiği konuyu diyim,farkında olmadan zaten yapıyorum istemekmi evet,üzülmemekmi evet,bugün olmaz yarın olur mu evet...ee ozaman su an istediğim bebek neden gelmiyo sorum bu...önceki yazımdada kastettiğim buydu ama karmasık bişey bu işte sen beni es geç güzelim...yinede dönüp cevapladığın için saol

aykaracım seni anlıyorum ama benim demek istediğim bu değil...işin özü şöyle diyim ben bu fikirde değilim, tabii bu benim düsüncem demişsinki karamsar olma, hayatımızı bu olayla doldurmak hata...iyide zaten dünyayı basıma yıkmıyorum istediklerim olmadığında yada tüm dünyam çocuk allahım ne olursa olsun cocuk değil yani...herseyin elbette hayırlısı önce,verende allah alanda...kısacası bu durumu ben reankarnasyona benzetiyorum,göreceli bi durum bu.sizlerin bahsettiği konuyu diyim,farkında olmadan zaten yapıyorum istemekmi evet,üzülmemekmi evet,bugün olmaz yarın olur mu evet...ee ozaman su an istediğim bebek neden gelmiyo sorum bu...önceki yazımdada kastettiğim buydu ama karmasık bişey bu işte sen beni es geç güzelim...yinede dönüp cevapladığın için saol

şuan istediğin bebek şuan gelmeyebilir.ama bu hiç gelmeyecek anlamına gelmez ki.şöyle düşün:ben anne olacağım için çok sabırlı olmam gerekiyor.ve bu yaşadıklarımda sabırlı olmak için beni eğitiyor.beni anne olmaya hazırlıyor.anne olduğumda çok sabırlı bir anne olabileceğim için mutluyum.birkaçgün bunu tekrarlarmısın? sana yardımcı olacaktır.ayrıca seninle aynı şeyi yaşıyorum.hiçbir problemim yok ve hamile kalamıyorum.ben yaklaşık bir aydır bu şekilde düşünüyorum ve beni baya rahatlattı.

herkese merhaba bende tecrübemi yazayım .5 sene evvel hamile kaldım kızkardeşimle beraber aynı zamanda öğrendik. onu hergün uyardım dış gebelik varmış dikkat et diye sonra ben dış gebe olduğumu iç kanama geçirerek şoka girdim ölümden döndüm tüpün biri alındı .sonra kompleks yaptım her ay test aldım hamile olmak bebek istiyordum .5 sene böyle devam etti . hayal kırıklıkları beni bıktırdı .bende kafamda bebek meselesini sildim . 9 yaşında kızım var şükür 1 tane yeter dedim allah sağlık versin dedim kafamdan çıkardığım aylarda çalışıyordum birde baktım adetim gecikti hormon bozukluğu olduğu için oralı olmadım .içimden bir sese test al diyordu. eczanelere abone olduğum için bu sefer yok dedim hayal kırıklıkları olmasın dedim. malum gögüs ağrıları başladı mecbur kaldım test aldım çizgiler belirmeden ben çift çizgi olacağından emindim. şimdi 2 aylık inşallah sağlıklı şekilde doğar iyi düşün iyi şeyler olsun:dance::dance::dance:

liberty75 ukalalik etmek istemiyorum ama senin yazini okurken anladigim sey senin aslinda tam olarak inanmiyo olman kafandaki herseyi sil hatta forumdaki yazilarida okuma bi sure bunu bi done sadece kalbini bosaltim cok icten istemen gerekiyo kafam karisik deme.
abakus insallahbebisin sagsalim dogar canim
aykara2 sagol canim mantikli dedigin cocukkende bazi seyler olmustu simdi hatirladigim.

:roflol: size bişey sölücem gülceniz bana. ÇEK_TÜRKİYE MAÇININ İKİNCİ YARISINA YETİŞEBİLMİŞTİk 2SIFIR YENİLİYORDUK eşim sordu sence ne olur bu maç? :sm_confused: hemen aklıma topic geldi hadi dedim bi deney yapalım farzetki dedim bu maçı kazanmışz ne hissederdin? elbetteki çok sevinirdim dedi ozaman gönülden iste ve gol attıklarını düşün dedim eşime hadi ordan dedi.bi denesene dedim tamam dedi içten diliyorum şimdi gol olsun maçın bitmesine 15dk var ve golun biri geldi eşim çıldırdı olmaz böyle bişey gooooooooooooool dedi hadi dedim tekrar dene bi gol daha geldi busefer beni kucakladı havaya attı hadi son bikez daha iste bende gönülden isteyim dedim ve üçüncü gol geldi belki bu bi tesadüftü ama çok eğlenceli oldu bizim için. demek istediğim istemekten korkmayın nekadar isterseniz hayat size okadarını vercektir :teytey: :teytey: :teytey: :teytey: :teytey:

aykaracım bak bu dediğine katılıyorum yürekten.inan infertil olan bayanların aslında seçilmiş birer anne adayları olduğunu düsünüyorum umutlarımızı sabırla yoğuruyoruz çünkü...hayatta en önemli olan erdemlerden biri sabır ki-bunu basarabilmek en önemlisi...ayrıca senin uyguladığın yöntemde de hem fikirim kendini rahatlatmak adına haklısın zaten insanın psikoloğu yine kendi...
ben yalnızca çok düsündüm oldu'ya yada istedim oldu'ya inanmıyorum saygı duyarsanız bu benim fikrim bu tarz düsünenleri asla eleştirmiyorum herkez inandığı seyde basarılı olur...
bu arada cidden beni kaale alıp mesajladığın için tekrar saol arkadasım diliyorum hayatımıza hayırlı olan seyler kısmet olur...bebeğinede en yakın zamanda kavusursun canım

liberty75 ukalalik etmek istemiyorum ama senin yazini okurken anladigim sey senin aslinda tam olarak inanmiyo olman kafandaki herseyi sil hatta forumdaki yazilarida okuma bi sure bunu bi done sadece kalbini bosaltim cok icten istemen gerekiyo kafam karisik deme.
abakus insallahbebisin sagsalim dogar canim
aykara2 sagol canim mantikli dedigin cocukkende bazi seyler olmustu simdi hatirladigim.

kafam karışık deme demişsin ama öyle bi cümle kullanmadım canım senin karıştı sanırım cevaplarken... evet haklısın ben inanmıyorum ama eleştiride de bulunmuyorum yalnızca ben yüzde yüz düsünce gücünü alın denedim ama bende etkili olmadı diye yazdım onca satırı çelişkide kaldım demem de buydu...

:roflol: size bişey sölücem gülceniz bana. ÇEK_TÜRKİYE MAÇININ İKİNCİ YARISINA YETİŞEBİLMİŞTİk 2SIFIR YENİLİYORDUK eşim sordu sence ne olur bu maç? :sm_confused: hemen aklıma topic geldi hadi dedim bi deney yapalım farzetki dedim bu maçı kazanmışz ne hissederdin? elbetteki çok sevinirdim dedi ozaman gönülden iste ve gol attıklarını düşün dedim eşime hadi ordan dedi.bi denesene dedim tamam dedi içten diliyorum şimdi gol olsun maçın bitmesine 15dk var ve golun biri geldi eşim çıldırdı olmaz böyle bişey gooooooooooooool dedi hadi dedim tekrar dene bi gol daha geldi busefer beni kucakladı havaya attı hadi son bikez daha iste bende gönülden isteyim dedim ve üçüncü gol geldi belki bu bi tesadüftü ama çok eğlenceli oldu bizim için. demek istediğim istemekten korkmayın nekadar isterseniz hayat size okadarını vercektir :teytey: :teytey: :teytey: :teytey: :teytey:

canım aynı şeyleri ben yaşadım.maçın ikinciyarısı izlemeyebaşladım.ve kazanacağız hemde son dakika golüyle dedim.veeeeeee.sonuç süperdi.bu bir tesadüf değildi.bütün türkiye yürekten bunu istedi ve oldu.

aykaracım bak bu dediğine katılıyorum yürekten.inan infertil olan bayanların aslında seçilmiş birer anne adayları olduğunu düsünüyorum umutlarımızı sabırla yoğuruyoruz çünkü...hayatta en önemli olan erdemlerden biri sabır ki-bunu basarabilmek en önemlisi...ayrıca senin uyguladığın yöntemde de hem fikirim kendini rahatlatmak adına haklısın zaten insanın psikoloğu yine kendi...
ben yalnızca çok düsündüm oldu'ya yada istedim oldu'ya inanmıyorum saygı duyarsanız bu benim fikrim bu tarz düsünenleri asla eleştirmiyorum herkez inandığı seyde basarılı olur...
bu arada cidden beni kaale alıp mesajladığın için tekrar saol arkadasım diliyorum hayatımıza hayırlı olan seyler kısmet olur...bebeğinede en yakın zamanda kavusursun canım

canım umarım seninde dileklerinin hepsi en kısa zamanda gerçek olur.kendi psikoloğumuz kendimiziz seninde dediğin gibi.nasıl mutluysak öyle yapmalıyız.

liberty75 canim celiski karisik bisi diye demisin kendine bende sana ögüt vermek amacli dedim yani sen dedin demiyorum kendine söyle kafam karisik diil ben ne istedigimi biliyorum gibi bi ögüttü nacizane ama cokkarismis galiab sen beni bosver bak kendi bildigine.

kizlar ben bu sene spirali cikarttirmsitim daha reglime zaman var ama hamile kalicam diye umudum var sohbet odasina girdim bi sohbet biri doktora gitmis ultrasona girmis öbürü soruyo keseyi gördünmü yok kese yoktu filan ben de aa dedim kese ne yani dogum yapmisim kese ne bilmiyorum. Cunki ogluma hamile kaldigimda gunum bi gun gecmisti bende israr testi yapmistim öylesine sonra cift cizgiyi görünce hemen doktora gitmistim doktorda cok kucuk görünmezki nyie erken geldinaldiricanmi filan diyip sasirtmisti ama ben bunlara hic takilmamistim sonra ultrasonda bakmisti bana ve oglum görünmüstü sonrada bu konuyu dusunmedim ama bu sefer bi kesedir takildi aklima sonra noldu kese görünmedi bi hafta kan testi yaptirdim sonra göründü bos mus aman dedim ne ögrendim ben bu keseyi bak basima geldi :KK43:

X