aslında herşeyi düşünce gücümüzle yapıyoruz.bunu biliyormuydunuz.

banakatılıyormusunuz

• evet

OY: 50 82,0%
  • hayır

OY: 11 18,0%

• Ankete Katılan
    61
  • Anket Kapalı .
liberty75 canim celiski karisik bisi diye demisin kendine bende sana ögüt vermek amacli dedim yani sen dedin demiyorum kendine söyle kafam karisik diil ben ne istedigimi biliyorum gibi bi ögüttü nacizane ama cokkarismis galiab sen beni bosver bak kendi bildigine.

canım o kadar cümlelerin düsük ki bi senin yazını 2-3 kere okumak durumunda kalıyorum...bu arada yasım 35 sanırım öğütlere değilde tavsiyelere ihtiyaç duyabilirim ancak...:1rolleyes:

Liberty kusura bakma ben 4,5 senedir almanya dayim demekki bozulmaya baslamis cumlelerim cunki oglumda 4,5 yasinda butun gun onunla almanca konusuyorum turkce konsutugum tek yer burasi zaten bu siteye gelme sebeplerimden biride bu.
Yas sorun diil canim benim yasta 41 zaten :))

arkadaşar çok güzel bir söz hatırladım.bugünün sözü olsun kabul ederseniz.
"bardağın yarısı boş demektense,yarısı dolu demeliyiz."
çok güzel değilmi.

Aslında farkında olmadan yaşantımıza kötü olayları biz çekiyoruz..

Hep ne deriz_?

Bir şeyi 40 kere söylersen olur..(İyi şeyler düşün ,iyi şeyleri 40 kere 1000 kere söyle)

Ağzını hayra aç.(hayırlı şeylerden bahseti hayırlı şeyler düşün)

Korkutuğum başıma geldi...(Korktuğun şeyleri değil, sevdiğin, yaşantında olmasını istediğin şeyleri düşün)

Herşey bu kadar basit değil, yani bu felsefe çok populer şu sıralar ama ben her kötüyü de kendimizin davet ettiğine inanmıyorum.Doğru ağzını hayır açmak lazım tamam ama bu kadar kolay bir denklem değil bu, insan bir anda kötü birşeyle karşılaşılabiliyor bu hayatta.Bazende ne kadar olumlu olursam ol o şey olmaz.Üstelik mesela senelerdir çocuğu olmayan bir insanın ümitsizliğe kapılması ve artık olumsuz olması çok normaldir.Olumlu düşününce olayların tersine çevrileceği anlamına gelmiyor.Benim bu felsefeyle ilgili henüz çelişkilerim var...:kahve:

Herşey bu kadar basit değil, yani bu felsefe çok populer şu sıralar ama ben her kötüyü de kendimizin davet ettiğine inanmıyorum.Doğru ağzını hayır açmak lazım tamam ama bu kadar kolay bir denklem değil bu, insan bir anda kötü birşeyle karşılaşılabiliyor bu hayatta.Bazende ne kadar olumlu olursam ol o şey olmaz.Üstelik mesela senelerdir çocuğu olmayan bir insanın ümitsizliğe kapılması ve artık olumsuz olması çok normaldir.Olumlu düşününce olayların tersine çevrileceği anlamına gelmiyor.Benim bu felsefeyle ilgili henüz çelişkilerim var...:kahve:

Tabiii haklısın..Bu zaten % 100 ispatlamış, geçerli olan birşey değil..

Ama şu sıralar popüler olan bu olay, geçmişten günümüze gelen birtakım tecrübeleri de barındırıyor içinde, verdiğim örnekler buna ait..Mesela ''birşeyi 40 kere söylersen olur'' der bizden daha yaşlılar, bu felsefeden haberleri bile yok belki..yerimseniben

Ben, hayatta olumlu düşünmenin insana pek de zarar getireceğini düşünmüyorum ben..Aksine hep olumsuz düşünen insanlar sadece kendilerini değil, çevrelerini de geriyorlar ister istemez..yerimseniben

topic iyice öksüz kalmış ya . ben yoktum 15gündür bursadaydım ya sizzzzzzz offffff

slm herkese.bende uzun zamandır gelemedim.bazı şeyler yaşadım.buraya yansıtıp sizi üzmek istemedim.şimdi eskisi kadar iyiyim.çünkü olumlu düşünüyorum.:))

aykaracım eşinin durumuna üzüldüm ama emin ol ki her sey yoluna girecek iş sıkıntısının ne demek olduğunu bilirim tam 8ay boyunca yaşadık bunu eşime destek olmaktan ve dua etmekten başka bişey gelmedi elimden ama çok şükür şimdi çok mutlu olduğu ve gayet iyi bi işte çalışıyor tüm kalbimle diliyorum inşallah en kısa zamanda düzelir öpüldün cnm :1hug:

Tatlım tam 1 yıldır benim de eşim işsiz ve ben pozitif düşünemiyorum artık:KK43:
Ama kendime yönelik konularda çok pozitifim, sebep ne acaba??CADIARZU
Konuyu açan arkadaşa teşekkürlera.s.

Tatlım tam 1 yıldır benim de eşim işsiz ve ben pozitif düşünemiyorum artık:KK43:

canım desteğin için teşekkürler.konuyu ben açmıştım.sıkıntım sadece eşimin işi değildi.geçen hafta bebeğimi düşürdüm,ve kürtaj oldum.ama o ruh halini pozitif düşünceyle atlattım.şimdi çok çok iyiyim ve kenimi güçlü hissediyorum.ayrıca bütün arkadaşların duasını bekliyorum.bu hafta eşimin iş durumu kesinleşecek.

cosmopoly yaşadığımız herşey bize deneyimler kazandırıor.bu deneyimi kazanamadıysak aynı şeyleri yada benzer şeyeri yaşamaya devam ediyoruz.takii örenmemiz gerekeni öğrenene kadar.bizim burda sormamız gereken şu:acaba bu olayla evren bana ne öğretmek istiyor.cevabı bulduğumuzda ve öğrenmemiz gerekeni öğrendiğimizde sıkıntımızda bitiyor.

Aykara ve tüm arkadaşlar Allah yar ve yardımcımız olsun inş.
Bazen öyle bunalıyo ki insanoğlu çıldırmamak içten değil:KK43: Böyle zamanlarda bu tarz notları okumak ilaç gibi geliyo. Umarım herşey yoluna girer hepimiz için..

cnm sakın üzülme bu geçici bi süreç biliyorum şu an sana nedesem farketmeyecek ama emin ol unutuluyor bu günler tamam maddi açıdan çökertiyor arada uçurumlar oluşturacak seviyede ama bu bile insana bişeyler öğretiyor geçte olsa anladım bunu. sıkıdımda noldu vucüdüma zarar verdim stresin yapamayacağı şey yok.. sabır diliyorum sana. a.s
bu arada aykaracım sende beni en ince noktamdan yakaladın :a015: bebek :a015: inan çok üzüldüm tesellisi zor bi durum rabbim yardımcın olsun çok öptümm bu günler geçicekk buarada topiği öksüz bırakmayalım yahuusengözlerimebaksanab

İnşallah geçer diyebiliyorum ama inan umudum da tükenmek üzre...
Dehşet bunaldık:KK43: Umarım dediğniz gb olur da herşey bir an evvel düzelir..

başarisizliği düşünürsek başarisiz oluruz.
kararsiz kalirsak , hiç bir şey değişmez.
yapacağimiz tek şey, büyük bir şeyler yapmayi istemek.
ve basitçe başarmaktir.
çünkü:
ne düşünürsek, o olacaktir....

X