Asker eşi olmak?

allah mutlu etsin, ayağınıza taş değdirmesin inşallah. peki sürekli beni korkuttukları psikolojileri bozuluyor, sinirliler, asabiler konularında ne düşünüyorsunuz?
benim de eşim asker. dünyada tanıdığım en güler yüzlü en komik en merhametli insan kendisidir. ki uzun yıllaaaardır asker. ama onun tanıdığım arkadaşlarının arasında kendi gibi olan da var sinirleri yıpranan da.

tıpkı her öğretmenin her doktorun her bakkalın aynı kişilikte olmadığı gibi her asker de aynı değil.

bazı meslekler vardır kı en bastan bılerek evlenırsınız , sızı neyın bekleyecegı bellı , meslegı asker ama tek o yapmayacak askerlıgı sızde onunla bırlıkte o stresı yasayacaksınız es olarak onunla yapmıs olacaksınız

sahsen benım asla yapamayacagım mesleklerden bırıdır zor hayat allah yardımcıları olsun

Hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar. Sanırım bu sorumluluğun altına giremeyeceğim hazır en başındayken vazgeçmek en mantıklısı gibi. umarım hayırlısı olur.

bende anksiyete sebepli istemezdim sanırım, he çok sevsem gider miyim giderim ama evde yalnız kalabilecek bir insan da değilim. göreve gitse ondan önce benim psikolojim bozulurdu herhalde. askerlere ve eşlerine saygı duyuyorum. karakter kişilik analizi yapamam ama kendimi biliyorum, bana zor olurdu

Çevremde eşi asker olan çok arkadaşım oldu, geneli daima yalnızdı. Eşi göreve gitmiş aylarca yok, ya da yaşam sürmesi imkansız bir ilçede görev yapıyor eşler birbirinden ayrı görev süresinin dolmasını bekliyor. Çocuk istiyorsun, görüşmeye zor fırsat bulurken çocuğu hangi ara yapacaksın, yaptın diyelim tüm yükü senin üstlenmen gerekecek. Doğu görevin bitti diyelim batıda oh ne diyemiyorsun yine bir zaman sonra doğuya gitmen gerekecek. Düzen yok, plan yok öyle yaşıyorsun hayatı. Çok zor çok.

Eşim asker veya polis olmasin vs diye düşünmek hiç aklıma gelmedi bekarken aksine ne kadar gurur verici meslekler.herkes aman eşim polis asker vs. Olmasin diye düşünse polislerimiz askerlerimiz bekar kalırdı herhalde.Allah ım güç kuvvet versin kahramanlarımıza ve evde bekleyen eşlerine.
Hele ki şu saçmalığı hiç anlamadim yok çapkın oluyorlarmış ya arkadaşlarım çapkınlık olayı meslekle alakalı değil kişinin karaktersizligi ile alakalıdır Hee ayrıca gerçekten seven aşık olan insan evlenmek istediği adamdan mesleği yüzünden (yüz kızartıcı mesleği yoksa) ayrılmaz ya da sadece evlenme dusuncesinden vazgecmez çünkü gözü bisi gormez

cok zor cevremden gordugum kadari ile. asker eslerinin de Allah yardimcisi olsun. ben bekarken hic asker ile gorusmedim, gorusmeden reddettim. cunku aksamlari evde yalniz kalamayan biriyim hem aileden uzak farkli bir sehirde oluyorsunuz hem de evde yalniz. normalde evde tek iken çit ciksa cildiracak gibi oluyorum.

Komşularımız var böyle asker eşi bende görüyorum zorluğu onlardan görüp hep dedim asker polisle evlenmem diye beklemek zor çünkü

Ben böyle düşündüm hep asker eşi olmak polis eşi olmak zor bütün yük senin omuzunda zor yani çocuk oluyor yalnızsın evde hamilelik tek geçiyor

Bence bir hafta herhangi bir karar için çok erken mesleği için vazgeçeceksen ne kendi zamanını ne onun zamanını harcama derim ama bir asker eşi olarak evleneceğin insanı mesleğine göre değil uyuma göre seçmek gerektiğine inanıyorum. Sadece bu adamla bir ömür geçer mi yı düşün bence bu meslekle bir ömür geçer mi değil inşallah hakkında en doğru kararı verirsin

Plan program yapamazsın. Erkek gibi çocuklarının başında durman güçlü olman gerekir. Ben 1 senedir çocuguma kendim bakıyorum hem sınavlarım hem iş hem ev işi sadece ben de. Ama ben güçlü ve azimliydim her zaman bu yüzden öldürmeyen şey beni daha güçlendirdi. Ve böyle olmamla eşim daha da gurur duyarak ilgi ve alakasını her zaman gösterdi, durum böyle olunca da beni zorlayan bir durum olmadı. Ama karacı ise sıkıntılı meslek, sizi zorlayabilir iyi düşünmek lazım

Tabiki her asker bir değil ve bu mesleği yapan insanların da eşleri aileleri var ama benim de çevremden duyduğum hep sorunlu tipler olduğu yönünde. Asker eşleri alınmasın lütfen hepsinin iyisi kötüsü var.
Kayınpederim emekli asker. Kayınvalideme etmediğini bırakmamış. Boşanmışlar sonunda. Adamda ne ararsan var. Eşimde akserler konusunda önyargılıdır mesela ve içinde büyümüş biri. Sivil tanıdığı daha azdır yani.
Bir de bir asker ile evlenirken koşulları az çok biliyorsunuz zaten. Yapamayacaksanız baştan kabul etmeyeceksiniz.

Vaveyla ve Matruj isimli kullanıcıların konularını okursanız zaten vazgeçersiniz. Benim anlamadığım, neden iyi bir eşleri varken lise mezunu kızlarla eşlerini aldatıyorlar.

Vaveyla ve Matruj isimli kullanıcıların konularını okursanız zaten vazgeçersiniz. Benim anlamadığım, neden iyi bir eşleri varken lise mezunu kızlarla eşlerini aldatıyorlar.
Afedersiniz de ne alakası var ? Her asker karısını aldatacak diye bir kaide mi var acaba

allah mutlu etsin, ayağınıza taş değdirmesin inşallah. peki sürekli beni korkuttukları psikolojileri bozuluyor, sinirliler, asabiler konularında ne düşünüyorsunuz?
çalışma ortamına göre değişir. eşim 2 sene önce çalıştığı birlikte öyle mutlu ve huzurluydu ki sonra tayinimz çıktı şans tabi ama hergün ayrı bir stres sıkıntı ayrıca geçici görevlendirmede 2 senedir de ayrıyız bazen çok sıkıldıgım oluyor ama yapacak bişey yok canı sağolsun

polisi bilmemde askerden iyi eş olmaz. Abim askerdi bir zamanlar ve hep beni uyarır sakın asker bılup karşımıza getirme diye .Ben öğretmenim ve kendim gibi bir öğretmenle evlenmemi ister. İşin içinde o vardı bi bldiği vardır deyip şahsımca uzak durıyorum.

Bence bu şekilde değerlendirirsek kadınlar kulübü okuyan hiç bir kadının evlenmemesi lazım aldatma ve kayınvalide sorunları yaşayan okadar insan var ki

Eşimle geçen sene nikah yaptık bu senede düğün yaptık. Düğünden 1 ay sonra gitti yurt dışında görev yapıyor sözleşmeli.
Babasını erken yaşta kaybetmiş biri olarak söylüyorum. Yüreğin ağzında yaşıyorsun. Biz yılda 1 kere görüşebiliyoruz o da en fazla 30 gün oluyor. Evet parası iyi evet rahat yaşıyorsun geçim derdin olmuyor gururlu bir meslek ama aldığın parayı beraber yiyemiyorsun kısacası paranın önemi kalmıyor. İzne geldiği gün düşünmeye başlıyorsun gidecegi günü.
Şuan 1 aylık evliyiz dün gitti ev o kadar boş ki tisortundeki kokusuyla uyudum dün gece kafayı yicek gibi oluyorum evin her köşesinde eşim var sanki. Hasretlik zor ama bu devirde iş bulmak geçinmek de zor onlarda aileleri için savaşıyor. Mesleğini seviyorsa kimse bırak demesin. Ben defalarca söyledim ama fayda etmiyor. En iyisi kendini teselli etmek. Geleceğini düşünmek. Allah tüm asker eşlerinin ailelerinin yardımcısi olsun hiçbirinin ayağına taş gözüne yaş değirmesin. Kendisi Bırakmak istiyorsa bıraksın mesleğini başkasının zoruyla değil! Seven her şekilde bekler aşkına ihanet etmeden.

Bu neden eksilenir ki ? Abisinden daha iyi bir referans mı var ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…