Asker eşi olmak?

İnşallah gelir, çocuğunu da görür, insan eşi olmadan hep yarım hissediyor. Ancak yalnızlığa da alışıyor.
Aynen öyle . Gelin diyor ki uzman ile evlenmeyin ben çok pişmanım diyor. Ama işte insanlar ekmek parası diye gidiyor zaten ülkemizde iş imkanı yok ya asker olacaklar yada polis

Hemşireyim. Çalışıyorum farklı şehirdeyim bende evimden ve gezmeyi farklı yerler görüp tanımayı severim ama iş bunun ötesinde sanki biraz.

Hemşireyim. Çalışıyorum farklı şehirdeyim bende evimden ve gezmeyi farklı yerler görüp tanımayı severim ama iş bunun ötesinde sanki biraz.
Salladım tuttu desenize. O zaman iyi düşünün tabi. Doktorla evlilik de bence stressli ama. Diğer özellikleri çok mükemmelse asker de olur fakat işte iyi düşünmeli. Çocuk olunca nasıl olacak onu iyi düşünün. Asker-öğretmen falan çok daha iyi. Allah hemşirelerimizi de korusun onların da işi meşakkatli.​

Karacı farklı havacı farklı denizci farklı. Aralarında en zor olan denizci ve karacı sanırım. Erkek arkadaşım havacı olduğu için diğerlerine nazaran daha "kolay" tabi kolaylık iş bakımından değil eve gelme bakımından bahsediyorum. Oldukça sakin neşeli bir insandır. Biraz karakteri güçlü tutmakla alakalı bir şey. Asker kökenliyiz ama biz alışık olduğum durumlar.Annem hep anlatırdı deden bi giderdi 6 ay dağda kalırdı diye. Tabi ta o zamanın şartları. Her türlü sizin ayak uydurmanız önemli ne olursa olsun kolay değil

Sizin eğitim durumunuz mesleğiniz nedir bilmiyorum.
Bizim memleketteki sitede çok asker var oturan onlardan bir çıkarım yapıcam.
Çoğu küçük köylerden, ilçelerden gelmiş lise mezunular hanımları da ev hanımı.
Maaşı, imkanları iyi olduğu için hallerinden memnunlar.
Yani lise mezununa dışarda kimse 6-8bin arası maaş vermez. Maaşlardan emin değilim bu arada ortalama yazdım.
Evde oturur kocamı bekler çocuk büyütürüm dersen olabilir
Hayattan başka beklentilerin varsa olmaz.

Her şeyiyle zor ya babam askerdi hep imrenmişimdir çocukluktan kalıcı dostluk kurabilenlere çünkü öyle bir şey pek mümkün olmuyor.. doğum yerim bi şehir, ilkokula kadar farklı bi şehir, ilkokul 1 ve 2yi bi şehirde, liseye kadar başka şehirde,lisede başka şehirde.. çocuk için ayrı zor kuş gibi oluyorsun göçebe bi hayat..

Hemşireyim ben çalışıyorum şu an. Evde oturup çocuk büyütmek hayalim değil elbette. Gezmeyi tozmayı hayatı yaşamayı seviyorum.

Bunları iyi düşünmek gerek evlenirken, sizde bilerek evlendiniz sonuçta

Iki asker girdi önceleri hayatıma normal olsalar ikisi ilerde evlilik niyetine çıktık yola ama ikisinin de psikolojisi bozuktu evlenince katlanırım demek istemedim önceden gördüm cok şükür yol verdim ciddi anlamda psikolojisi bozuk oluyor çoğunun

Bunları iyi düşünmek gerek evlenirken, sizde bilerek evlendiniz sonuçta
Tabii ki, bilerek evlendim ama bu kadarını insan bekarken tahmin edemiyor.
Yine de alışılıyor ama arkadaşa bu konuda tavsiye vermek istedim, evlenebilir elbette, sadece nelerle karşılaşabileceğini söyledim, sevgi olunca bunlar da önemini yitiriyor bir yerden sonra zaten.

Ben eger lise yillarindan tanidigim biri ise, vatan sevdasi ile askerlige gonul koyduysa is olarak gormuyorsa yapabilirdim butun sureclerde hayatinda olduysam alisirdim galiba
Ama sonra karsima cikanlari reddetmistim ben yapamam cunku ozellikle askerlik apayri isten meslekten daha ote bence
Aile olarak yanyana degil fiziki ve manevi anlamda cogunlukla bir adim geride olmali ve her yoruldugunda destek olmali her dinlendiginde size yaslanmali
Cok farkli bir sorumluluk cok iyi dusunun sonra vebal almak karsidakini kirmak var

Herkesin yapabileceği bir şey değil. Asker eşi arkadaşlarım çok zorlanıyordu. Özellikle de hamilelik ve doğum sürecinde eşlerinin yokluğu onları çok etkiliyordu. Ben olsam aşık değilsem evlenmezdim

Deniz kuvvetlerindeyse şu dönem işiniz çok zor eşim bir yıldır eve gelmiyor pandemi adı altında gemilerde hapis kaldılar. Marttan beri hayat bizim için çok zor geçiyor. Normal dönemdeki 2 aylık ayrılığa bile canı gönülden razıyız gerisini sen düşün

Selamlar kızlar 1 buçuk yıllık evliyim ve hiç bi sorun yaşamıyorum çok şükür işi yüzünden ama şunu aşırı aşırı belirtmek istiyorum ki çalıştığı şehirrrr ve mevkii çok önemli bazı yerler çok sıkı oluyor? Hangi şehirde çalışıyor meselaa?

Doğuda çalışırken bir subayla tanışmıştım arkadaş ortamında. benden hoşlandı yakından tanımak istedi. Hoş biriydi ama asker diye kabul etmedim. Sonra Manisa’ya tayin isteyip Edirne’ye tayin olduğunda çok isabetli bir karar verdiğimi anladım Hele böyle karacıların ucu bucağı yok.

Asker çocuğuyum. Tayin durumu dışında düşünülmesi gereken bir durum yok bence. Karacılar fazla gezer. Denizciler hep güzel yerlere gider. Havacıların da birlikleri belirlidir doğu illeri de olsa gidebileceği yer sayılıdır.

allah mutlu etsin, ayağınıza taş değdirmesin inşallah. peki sürekli beni korkuttukları psikolojileri bozuluyor, sinirliler, asabiler konularında ne düşünüyorsunuz?
Ay yok bende öyle zannederdim benim eşim dünyanın en sakin insanıdır mesela, asla sesini bile yükseltmez, sakinliğiyle dövebilir ama insanı karakter meselesi bence bu, yetiştirilme, aile bunlar daha büyük etken

Kolay mı dağda bayırda yatak yüzü görmeden incecik bi matın üzerinde uyumak,pkk ile Suriye ile uğraşmak.Sürekli konserve yemek ne kadar mutlu eder sizce?Ya da yanında kan kardeşinin vurularak öldürüldüğünü görmek kimde psikoloji bırakır.Ha Hepsi böyle değil genelleme yapmamak lazım.Bi yola çıkılıyorsa bu sadece iyi gün için olmamalı.Kötü günde yanında olmayınca ne anlamı kalır evliliğin.Yeri geldi Allah’ın unuttuğu yerlerde kaldık.Dağ başı hiç birşey yok etrafımızda.Ama mutlu olmayı bildik.Her şeye bardağın boş kısmından bakarsan tabi ki mutsuz olursun bir de böyle düşün.

Eğer yapamam diyorsanız zaten yapamazsınız herkesin evlilikten beklentileri farklı, bir de onların da kara,hava,deniz gibi bölümleri ve sınıfları var o da önemli hepsi de gidip gelmiyor yaninda olamıyor diye bir şey yok. Önemli olan meslek değil bence o kişiyi sevip sevmemeniz inşallah hakkınızda hayırlısı olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…