Aşk mı mantık mi?

kararsizlikgobekadim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2017
1
0
30
Yaşadığım yerde hala görücü usulü evlilikler var. Hayatımda uzun zamandan beri kimse de olmayınca ister istemez boyle durumlarla karşı karşıya kalıyorum. Yine boyle birisi var ailelerimiz birbirlerini tanıyor ve seviyorlar. Memleketimizin yerlisi ve iyi bir aile yani birbirimize denk görünüyoruz. Ama ben çocuğa bir turlu ısınamıyorum. O bana asık olmus ki biz birbirimizi ilk gördüğümüzde olduğunu söylüyor. Bu zamana kadar hic sevgilisi olmamış ve herşey bir an önce olmali biz kesin evlenmeliyiz gibi davraniyor. Ben bu durumdan cok rahatsızım. Guzel bisey söylese yapsa bana batıyor hayır istemiyorum diyorum ama ailem de olmasını istiyor. Öte yandan başka birisiyle ayni zamanlarda tanıştım o da cok ilgimi cekiyor benimle cok ilgili nasıl davranması gerektiğini biliyor daha olgun geliyo bana ve biseyler hissetmeye başladım ama onu da ailem istemeyecek gibi duruyor. Napicam bilmiyorum artık. Cok kötü durumdayim.

Mantık evliliği diye birşey olmaz. Evlilik mantıklı birşey değil zaten. Aşk olmalı. Aşk üzerine kurulmalı.
Görücü usulü diye net ayırmamak lazım. Görücü usulü tanışırsın ama içim ısınır seversin o ayrı. Ama ısınmıyorsa yapacak birşey yok. Olmaz. Olmamalı.

Aşk bir anda sönecek bir alev gibidir. Hem mantik hemde sevgi olmaliki bu adamla bir ömrü gecire bilesin. Simdiden herseyi seni rahatsiz ediyorsa birde evlendiğini düşün. Hergün tahammül edebilecekmisin?

Dünyaya bir kere geliyoruz kendine hayati zehir etme. Ailen degil sen gecireceksin bu adamla hayati. Eğer simdiden isinamiyorsan kendini daha fazla zorlama. Zorlayarak sevemezsin, ailenlede konuş ve duygularini dile getir. Onlarda mutlaka senin mutluluğunu istiyordur.

Aşk olmalı ama aşktan gözün kör olmamalı. Yani mantık da olmalı işin içine. Yoksa yürümez çünkü evlilikte aşk bitiyor bir süre sonra sevgiye dönüşüyor...

Aşağı da linkini vereceğim makaleyi sonuna kadar oku sana bir fikir verir

Son düzenleyen: Moderatör:
X