Aşırı sinirliyim kızlar kalp kırmak istemiyorum yorumlar mısınız ?

Anlatmaz olur muyum babam arkadan bağırıyor ne görmemesi be saatlerdir mi görmediler çabuk gelsinler diye. Sızmış kalmışız eşyaları çıkaramadık bak bu senin anne yıkayamadım arabada kalmış dedim ama yok anlamıyor.
Anneniz hatalı. Dediğiniz gibi KVniz olsaydı daha büyük dert olurdu. Boş verin, takmayın kafaya. Kendinize güzel bir kahve yapın, yanına da bir parça çikolata, keyfinize bakın, sakinleyin.

Anneniz rahatsızlığını kullanıyor, benim annem böyle olsa iyileşmesi için kesinlikle alttan almazdım. Topu eşinize de atmayın, evladı olarak iyiliği için doğruları söyleyin. Yaptığının doğru olmadığının farkına varmalı.

Hep böyleydi canım. Kendi istediği olmayınca rezil eder hayatı insanı. Psikolojisi bozuk ilaç kullanıyor ama sinirlendim eşiminde burda akrabaları var ama gitmedik yorulduk zaten sadece bizim tarafı bayramladık onda da annemin kontolünde. Kocamın yanında oraya gidin buraya gidin diye emir veriyor.
Biz olsak döner otururduk evimizde genişşş geniş. Var öyle deliliklerimiz karı koca.

Açıkçası ben olayı anlayamadım. Çünkü ortada bir olay yok. İncir çekirdeğini bile doldurmaz. Geldin gelmedin Ona gittin burayı gitmedin vs. Bu kadar manasız şeyler için insanı yoruyorlar ya pes yani. Hayır bayramda annenizle bayramlaşmamis olsaniz tamam haklı kadın diycem. Ama yok bı daha gel yok oraya niye gittin bilmem ne sacmasapan şeyler. Ayrıca anneniz cok bencil. Benzin olmuş 4789324 TL. Sırf önce kendi evlerine uğramanız için sizi resmen iki katı yol yaptırmış.
İnanın anlam veremedim öyle bi acındırıyor ki kendimi sorguladım. Ya dedim ayıp mı ettim acaba gitsem mi ama utandım kocama ertesi gün de gidelim demeye kocamla bile bayramda evimde oturamadım. Babannemde babamıda gördüm eve Geçicez baba çok geç oldu dedim. Eşimle orda da muhabbet ettiler baya. Annemle teyzemde yürüdüler biyerlere gittiler yani sorunu anlayamadım. Nuh diyor peygamber demiyor.

Annenizin gerçekten psikolojik sorunları var. Şu tavir hiç normal değil. Ayrıca sizi çok manipüle ediyor.
Çok çok. Abimde çekti elini ayağını ama anlamıyor. Sorun bizdeymiş gibi davranıyor tehtit etmeyin beni aramazsanız aramayın gelmezseniz gelmeyin diyor. Abimde çok yoruldu.

Selam kızlar direk konuya gireceğim. Biz eşimle bayramda şehırdışına çıktım 4 saatlik yol. Gezi için değişiklik olsun ikimizde çalışıyoruz diye. Annemlere yakınız aynı şehirdeyiz her hafta görüşürüz. Bayramın ilk günü 1 saatlik uykuyla gittik geziye öyle olması gerekiyordu günübirlik gezi. Çok güzel geçti ama aşırı yorulduk akşam 6 gibi geldik eve sızmışız. Eşim annenlere öğlen gibi gideriz rahat rahat ya da kahvaltıya dedi. Bende anneme söyledim arabadan eşyaları bile indiremedik tüm gün uykusuzduk diye. Gece mesaj atmış sabah 10 da burda olun teyzenlere gidicez. Uzak teyzemler bize yani annemle ters istikamette. Gece biz uyanamamışız mesajı görmedim sabah da 9 da hadi diye uyandırdı. Kaynanam yapsa sinirlenirim eşime de evri vaki oldu bayram diye normal karşıladım biz apartopar duş alıp hazırlandık.

Anneme teyzemlere geçelim dönüşte sizde oturalım rahatça desemde yok önce buraya gelip el öpüp öyle gidicez dedi. 2 dakika için yol değiştirmeye acele etmeye değer mi ? Uzatmadım eşime de annemlere gidelim ordan geçeriz dedim yukarı çıktım babam hemen indi zaten sırf annemin işgüzarlığı. Neyse biz el öptük arabada ki herşey çöp oldu tabi annem acele ettirince. Biz teyzemlerde kuzenlerle hep birlikte 4 saat oturduk. İyi geçti lakin annem dönüştede gelirsiniz dedi. Anne gelemeyiz görüştük bayramlaştık ne diye eve çıktım o zaman dedim. Ben mi yanlış düşünüyorum kızlar ? Hani diyin ki annen haklı sorgulayım kendimi. Babannene uğra yaşlıdır kadın dedi bende tabikide uğrayacağım ama eşimle karar vereyim dedim. Eşim uğrarız tabi dedi 2 sokak üstte amcamlarda var annem sevmez eltisni ama yengemin hakkı çoktur bende. Oraya uğradık amcamdır 1. Derece. Sonra babanneme uğradık. Akşam saat 6 eve geldik evi topla derken yemeği 10 da yedik. Annem ayılmış bayılmış sinirli sinirli ses atıyor babannene gittin neden bana gelmedin b.k mu vardı yengende oraay gidiceğine bana gelseydin ölüyorsun onlar için bilmem ne. Kalp kırmak istemediğim için kapattım konuyu gidesim de kaçtı.

Az önce kaynanama mesaj atmış napıyorsun geldin mi köyden diye. Yahu anne kadın seni bayramda aramamış ne mesajı atıyorsun desemde anlamıyor. “Sus tansiyonum 15 e çıktı oturamadık burda gelmeseydin teyzene o zaman akşam gelseydin bize ayıldım bayıldım vs vs” . Ee anne on zaman işime karışmayacaktın hepinizi memnun edemem dedim bende ne diyeyim ? sinirlerim bozuldu bir taraftanda vicdan yaptım.
Cevabını vermişsin, daha fazla uzamasına izin de verme, yetişkin olarak tavrını koymak ve aynı tavırda kalmak zorundasın. Bırak ne hali varsa görsün. Sende kaynana miktarı epeyce fazla maşallah.

Önümdeki 5 sene bunun lafını yapar ve ben kendime hakim olamayıp kalp kırabilirim.
Anneniz hatalı. Dediğiniz gibi KVniz olsaydı daha büyük dert olurdu. Boş verin, takmayın kafaya. Kendinize güzel bir kahve yapın, yanına da bir parça çikolata, keyfinize bakın, sakinleyin.

Anneniz rahatsızlığını kullanıyor, benim annem böyle olsa iyileşmesi için kesinlikle alttan almazdım. Topu eşinize de atmayın, evladı olarak iyiliği için doğruları söyleyin. Yaptığının doğru olmadığının farkına varmalı.
Varmıyor güzelim ya çok söylüyoruz varmıyor. Eltisine gittim diye delirdi. Alttan almayınca da hayatı zehir ediyor.

Bugün ona yarın bana diyor eşi. Kendi ailesi düne kadar her şeyin içindeydi.
Evet evet katip şimdi bana laf yapsa bi dakka canım ne var bunda ben sizim akrabalara gitmiyormuyum annen emir vermiyormuydu diye yapıştırırım lafı. Hak yemeyeceğim ama ben kaynanamın bu kadar yaptığını hatırlamıyorum ya. Geçen sene kurbanda her gün kocamla gezmeye gittim akraba gezemem diye siz bilirsiniz dedi annem terör estiriyor.

Bunu da deneyeceğim. Bnde ayıldım bayıldım sinir küpü oldum. Kaynanam ona göre melek. Şimdide mesaj atmış kafamı bozdun psikiyatriye randevu al yazmış.
Alıver randevusunu 🤣🤣 bunu da sömürü malzemesi yapmış vallahi. Bak güzelim benim annemle seninki büyük ihtimalle ölümüne yarışır, cevabını yapıştır ve bildiğini okumaya devam et, dediğini yapmakla mutlu edemeyeceğinden adım gibi eminim, o yüzden kendini mutlu edeni yap o da zamanla pes eder, hemen pes etmez yalnız epey zaman harcayacaksın

Evet evet katip şimdi bana laf yapsa bi dakka canım ne var bunda ben sizim akrabalara gitmiyormuyum annen emir vermiyormuydu diye yapıştırırım lafı. Hak yemeyeceğim ama ben kaynanamın bu kadar yaptığını hatırlamıyorum ya. Geçen sene kurbanda her gün kocamla gezmeye gittim akraba gezemem diye siz bilirsiniz dedi annem terör estiriyor.
Annene yaptırma ki kaynanaya da laf ederken yüzün olur. Kocan tavrını koydu diye yapamıyor kaynanan.

Önümdeki 5 sene bunun lafını yapar ve ben kendime hakim olamayıp kalp kırabilirim.
Anneniz sorunlu bir insan anlaşılan. Bu sorun da onun sorunu. Kafaya takarsanız, kalp kırmanız kaçınılmaz olur. Onu böyle kabul edip, kendi bildiğinizi yapıp, onu da takmayacaksınız kafaya.

X