Aşırı hayvanseverlik, psikolojim bozuldu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gerçekten çok haklı bir yorum.Bize yakın bir çevrede üç beş sokak köpeği vardı,normal kiloda.Hayvanlar mamalarla inanın koyun gibi olmuşlar, yattıkları yerden kafayı kaldıramıyorlar.Geçen eşime insanlar kendileri gibi bu hayvanları da obez yapmış dedim.Bazıları korkuyor saldırır diye,hayvanların kafayı kaldırıp insana havlayacak halleri yok oysa ki.Ama mama bulamazlarsa ne olur bilmem.

Anlattıklarınızda anormal bir şey yok. Bir dahaki sefere daha uyanık olup kadın küfrederken ve kapıyı tekmelerken videoya alıp polisi çağırdaydınız keşke o kadın gününü görseydi. Aileniz özgüveninizi çok ezmiş, gayet de haklısınız aslında.

Durumunuz bana normal gelmeyen kesimdeyim. Genel olarak hayvanları gerçekten severim, yardım ederim, mama dağıtırım yürürken, su koyarım, biri zarar verirse müdahale ederim. Süreklilik arz etmez bu şeyler. Ama sizin dediğiniz gibi elimde avucumda yokken, her şeyden vazgeçerek, üniversitede son paramla mama almam. Tüm hayatımı bu işlere adamam. Üniversitede son paramla kendimi zora sokacak şekilde yardımda bulunmam. İmkanım olduğu kadar yaparım, ama önceliğim her zaman kendimdir.
Bide kavga olayı tekrarlarsa tamamen değişeceksin eminim. İleri yaşlarda baya baya etrafa saldıran tiplerden olmazsın umarım. Haklı haksız demeden, düşünmeden panter emel gibi, milleti parçalamak için hazırda bekleyen ablalardan olma yolunda ilerliyorsun şuan.
Her şey ayarında dozunda iyidir. Fazlası insanı delirtir, sınırları aştırır.

Kadına küfür ettiğiniz iyi olmuş, ağzınıza sağlık. Saçını başını da yolsaydınız keşke diycem ama gerçek kötülere bir şey olmuyor. Olan size olurdu.
Onun dışında hayvansever olmanız çok güzel ama öğrenciliğinizi etkilemesi kötü olmuş bence. Genç bir kadınsınız, arkadaşlarınıza falan da zaman ayırın, öğrenciliğinizi yaşayın.
Bazı babalar öyledir, çok da üzmeyin kendinizi. Değişmiyor o babalar. Siz haklısınız, üzülmemeye çalışın.

Kavgayı o başlatmamış ki. Kapınız tekmelense siz de sinirlenmez misiniz? Korkup aa tamam deyip verse miydi kediyi?

Kavgayı o başlatmamış ki. Kapınız tekmelense siz de sinirlenmez misiniz? Korkup aa tamam deyip verse miydi kediyi?
Ben kavga kısmına yorum yapmadım, okulundan ödün vermesi, parasız kalması kısımlarına yorum yaptım. Bu işin sonu kim haklı kim haksız demeden, dan dun kavga etmek olur diyorum. Aşırı saldırganlaşıyor bu insanlar bir süre sonra ve haklıysa bile haksız görünüyorlar.

Linçleneceğim ama toplumdaki bazı hayvan düşmanı insanların sebebi de bunlar bence. Çok alakasız ama çocuğu köpekler tarafından "yenmiş" (ısırılmış değil, organ organ yenmiş) babaya o köpekleri savunanlar ve neredeyse "Oh iyi olmuş, karnı doymuş hayvanların" demeye getiren aşırı fanatikler. Masum can masum candır. Hayvan insan fark etmez. Hiçbiri ölmemeli, zarar görmemeli.

Bir şey olmaz inanın o bir dönem. Başarısız hissetmiş, bunalımdaymış. İnsan en iyi, birine yardım ederek iyileşiyor. O da onu yaşamış. Aşırılığını da farketmiş. Toparlayacaktır. O panter emeller ne yapsa saldırgan olurdu. Kapısı tekmelense bile bi küfredebilmiş. Herkesin sonu öyle olmuyor. Çok ihtiyacınız oluyor iyileşmeye. Hayvanlar iyi geliyor. Sonra yapabileceğinizin sınırını öğreniyorsunuz. Eski kedicilerdenim. Bana çok iyi geldiler. Sınırımı öğrendim. Hiç ileri gitmedim. 2 arkadaşıma küstüm ama benden istedikleri kedileri sonra bıraktılar diye

Kesinlikle katılıyorum. Bu sadece sokak hayvanları konusunda olmuyor her konuda siyasi partiler olsun, inanç olsun, örf adetler olsun her konuda aşırı fanatikler insanı tam zıttı yöne itiyor. Dediğim gibi her şey dozunda iyidir.

O hayvanların sokakta olmaması gerekiyor. Bakteri , enfeksiyon , araba eziyor vs. Bunu insanlardan çok hayvanlar için söylüyorum. ''Sokak köpeği sen onu kışkırtmazsan sana dokunmaz '' diyenler köpekleri tanımıyordur. Evde beslediğim köpeğim ısırmak nedir bilmez , ona rağmen kontrol altında olmak zorunda. Çünkü köpekler sürü psikolojisi ile hareket eder. Sebep sonuç ilişkileri yoktur. Hayvansever olduğunu iddia eden herkes bunu bilir. Diğerleri mama lobisini destekleyen totosu plazadan çıkmamış kesimdir. Hayvanları düşünen herkesi barınakların düzgün şartlarda yapılmasını ve gönüllülerin çalışmalara katılmasını sağlamak için destek olmalarını beklerim. Kısırlaştırma, aşılama, besleme ve bakım. Sokak değil.

Benim yaşadığım sitede kedi besleme alanı yapıldı kocaman. Otoparktan uzak bir köşeye. Evler vs her şey var. Resmen mini köy kuruldu kedilere.

Bazı sözde hayvanseverler açık ve kapalı otoparka yemek dökmeye başladı. İşe giderken bir bakıyorsun kuru fasulyeye basmışsın. Kedi bokuna basmışsın. Laf da ettirmiyorlar.

Hele bir tanesi var. Baş çete üyesi. Bu kediler kontrolsüz çoğaldı dedi diye bir adamı linç ettirdi. Adam sadece kısırlaştırma vs önermişti. Her türlü derneğe haber saldı. Çok üzülmüştüm adama.

Çok uzattım ama o kediler otoparkta mama yemek yerine besleme alanına gitse incileri dökülmez. Ama bu şuursuzları ikna edemedik aylarca. Zaten döndüğümüzde 10 dk da yiyip temizliyorlar diye diyr devam ettiler. Sonuç: farklı zamanlarda iki kedi tekerlek altında kalarak öldü.

Kameralardan ezeni tespit etti çete başı dediğim kadın. Yine linç girişimleri vs oldu. Halbuki kedi bir anda otoparkta fırlamış. Adamın suçu da yok. Görmemiş bile hayvanı.

Hiç kendinde suç bulmadı ben bu hayvanı alıştırdım otoparka diye. Hiç kimsenin ve arabanın girmediği besleme alanı yerine yüzlerce arabanın olduğu yere inatla mama koyarsan ne bekliyorsun ki?

Geçen dün de çocuk parkına mama dökmüşlerdi. Parkın 30 metre yanı kedi besleme alanı. Sonra vay efendim çocuklar kedilere sataşıyor diye yine bilimum derneklere haber salma, çocuklara saldırmaya kalkma, linç girişimleri vs.

Gerçekten şuursuz ve dengesizlerle baş etmek çok çok zor.

Böyle yaparak çok duyarlı ve bilinçli olduklarını düşünmeleri de ayrı bir ironi. Abartıysa ben hayvanları her zaman insanlardan daha çok sevmişimdir. Ama bu insanlara saygısızlık edeceğim anlamına gelmedi hiçbir zaman. Korkanlara , alerjisi olanlara hatta sevmeyenlere bile saygı duyarım. Zarar vermediği sürece kimsenin görüşü de beni ilgilendirmez. Ama besleme yapacaksan bunu otopark gibi bir bölgede yapmaman gerektiğini bilecek kadar aklın olmalı. Bir de besleme alanı varken. Kısırlaştırma yapmaya neden karşı onu anlamadım, doğru olanı yapması istendiği için adamı mı lincletti bir de? Garip.

Kendini küfür ederek savunamazsın, haklı bile olsan haksız çıkarsın. Kapıyı tekmeleyecek kadar şuursuzsa karşı taraf, onunla yarışmaya çalışma bile. Bir yalan uydur, politik ol. Şimdi gençsin kendine hakim olamıyorsun ama sanırım zamanla anlarsın.

Kesinlikle katılıyorum. Bu kadar radikal insanlar hayvanlara iyilik yaptıklarını düşünürken tam aksine insanları soğutarak nefret aşılayarak büyük bir kötülük yapıyorlar. ( konu sahibini kast etmiyorum. Zarar gören insanlarla dalga geçen acılarını kucumseyenleri kast ediyorum)

33 yaşındayım ve İnan bana bu yaşıma kadar başıma neler neler geldi karakolluk mu olmadım savcılarlamı görüşmedim kavgalar mı etmedim ( ağız dalaşı) ama İnan asla vazgeçmedim bu durumdan çünkü onlar aç oluyor sevgiye muhtaç oluyor kard kışda yazın sıcaklığında ... evimde bir kediye izin verdi eşim dışarda baktıklarım ise 12 tane artık mama konusunda kendi ailem de destek çıkıyor hatta geçin gün bitanesini onlarda eve aldı kerata şimdi pamuk gibi o yüzden kötü bişey yapmıyorsunuz emin olun size yapılan durum haksızca ve adice üzülmeyin olur mu onların bizlere ihtiyacı var

Ben de yıllardır sokak hayvanlarını besler ve tedavi ettiririm.Bunların hepsini kendi bütçemle yapıyorum.Kazandıgım müddetçe de her zaman elimden geleni yapacağım.Cünkü benim rızkımın içine onların rızkını sa rabbimin kattığına inanıyorum.O kadar çok hayvan tedavi ettirdim ki evcilse elimden geleni yapıyorum ancak kaçan hayvanlar için bir şey yapamıyorum. 1 yıldır kendim mama vermiyorum. mama alıyorum kardeşim sağolsun dağıtıyor.Gecen yıl mama dağıtırken baktığımız kedilerden biri yola çıktı ve gözümün önünde ezilerek can verdi.Dakikalarca kalp masajı yaptım ama malesef öldü.O gün bugündür ben besleyemiyorum peşime takılacaklar da bir şey gelecek başlarına diye travma oldu bende.Gözümün önünden gitmiyor.Yapbildiğim sadece düzenli mama almak ve tedavi.Ben beslemeye çıksam ya biri peşime takılıp da ezilirse diye o kadar çok sevdiğim bebekliğinden beri baktığım kedilere beni görmesinler diye kaçarak uzaklaşıyorum korkudan.Diyecegim o ki elinizden geleni yapın ama elinizden geldiği kadar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…