Gebeliğe Hazırlık Aşılama tedavisi

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Doktor 3 gun ust uste dedi bende kaynar alirdim ama artik asilana sürecinde ilik almaya basladim
Evt bende duydum onu,dusu cok kaynar almamak gerekiyormus,iste termal otele felan gitmemek gerekiyormus.her Bünye bir degil Ama daha önce düsük yasamis birisi olarak bu sefer daha Cok Dikkat ediyorsun.bence doktorlarda birseyler biliyorki bunlari bizimle paylasiyorlar.hakkimizda Hayirlisi insallah

Evt doktorum öyle dedi cnm
doktor dediyse bence gunahta olmaz canım:)ya benim aşılama çok maliyetli oldu bugun yine 300 tl ilaca verdim devlet karşılamıyor bir cocugum oldugu ıcın dıyom tutmazsa bu kadar parayı vermeseydim tüpe verseydim diye

Kızlar duşla ilgili birleyler yazılınca bende yazmak istedim. Burda eski forumlarda bi arkadaşımız vardı oda duşta sıcak suyu dayanabildiği kadar karnına kasıklarına tutmuştu ve hamile kalmıştı. Benim bildiğim sıcak su kadına değil erkeğe zararlı. Hatta kaplıcaya giden kadınlar daha çabuk hamile kalabiliyormuş.

Kızlar duşla ilgili birleyler yazılınca bende yazmak istedim. Burda eski forumlarda bi arkadaşımız vardı oda duşta sıcak suyu dayanabildiği kadar karnına kasıklarına tutmuştu ve hamile kalmıştı. Benim bildiğim sıcak su kadına değil erkeğe zararlı. Hatta kaplıcaya giden kadınlar daha çabuk hamile kalabiliyormuş.
Ben de sicak su erkege zararli diye biliyorum. Hatta iliski oncesi erkek dus almamali sperm sayisinda azalma ve hiz düşüklüğü oluyormus. Bayanlarin dus almama durumu bence vajinal dus tehlikesi sebebiyledir. O da bir gün yeterli olur. Vajinanin icine su giderse spermler ölebilir. Bence kendimizi kasmayalm.

Bugün progesteron testi verdik 26 çıkmış

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de sicak su erkege zararli diye biliyorum. Hatta iliski oncesi erkek dus almamali sperm sayisinda azalma ve hiz düşüklüğü oluyormus. Bayanlarin dus almama durumu bence vajinal dus tehlikesi sebebiyledir. O da bir gün yeterli olur. Vajinanin icine su giderse spermler ölebilir. Bence kendimizi kasmayalm.
Evet erkeğe zararlı. Vajinayada zaten çok sabun şampuanlamamak lazım doğal yapısı bozuluyormuş. Bende sıcak duş alanlardanım karnımada sıcak su tutarım. Vajinaya direk su tutmam.

canım ama arkadaşlara doktor öyle söylemiş en iyisi doktora sormak bende sorayım bu ay çünkü ben sıcak sudan kolay kolay vazgeçemem:)

Kızlar ben kendimce soyle dusunuyorum sicak su kaslari gevsettigi icin rahim gevşer belki spermler rahat hareket eder dicem o yuzden sicak suyla hamile kalan olmus olabilir ama asilama suresince zaten spermler yerlesti 5 ile 7 gun bazen 13 gun arasinda yerlesme oluyo belki ilk baslarda almak mantikli ama yumurta catlatikdan günden sonra sicak tutup kaslari gevsetmek mantiklimi belki yumurta doneminde olabilkr ama sonrası tutunma suresi degilmi hamileler sicak suyla dus almiyo kaslar gevşediği icin tabi olacagi varsa olur bilmeden 14 15 gun sonra gecirip hamile oldugunu ogrenen var onlarda illaki sicak suyla dus aliyordur en hayirlisi olsun artik hakkimizda ayyy bilemedim simdi:KK76::rapci::KK53:

Selam hanımlar bayadır yazamıyorum. Herşey üst üste geldi. Bende fırsat şmdi kısa buldum bi yazıyım dedim. Ameliyat olucaktım blki hatırlarsınız dermoid denmişti kist ama ameliyatta farklı bir kistle karşılaştılar. Endometrioz kistiymiş. Bütün karnıma organlara bağırsak idrar yoluna 2 yumurtalığa birden ikisinden de çıktı ve yapışmış her yere çok şükür atlattım ameliyatı iyileştim şuan iyiyim. Tekrarlayan bir kistmiş zaten. Üstüne birde ev taşıma işim çıktı işler güçler bitmiyo bir türlü birde tüp bebek tedavisine başladım bugün 5. Günüm çok zor bir dönemdn geçiyorum. Cuma günü doktor bakıcak yumurtalar ne durumda diye iyiyse cuma yumurta toplama işlemi yapılıcak yoksa pazartesi ye erteliyecek. Hayırlısı artık yoruldu vücudum beynim çok zor bir dönem bunlar. Rabbim hayırlısını nasip etsin :dua::dua:

Evt o olabilir Ama hamilelikten sonra kesinlikle kaynar suyla dus almamak lazim canim. Ilik su öneriyor doktorlar. Hamilelikten önce kaplicalarada gidilebilir,dayanabildigi kaynar suyla dusta alinabilir onda bir Sorun yok:)Ama hamilelikten sonra ilik su aklinizda bulunsun

Evt o olabilir Ama hamilelikten sonra kesinlikle kaynar suyla dus almamak lazim canim. Ilik su öneriyor doktorlar. Hamilelikten önce kaplicalarada gidilebilir,dayanabildigi kaynar suyla dusta alinabilir onda bir Sorun yok:)Ama hamilelikten sonra ilik su aklinizda bulunsun
Bunu bilmiyordum iyi oldu öğrendiğim canım inşallah hamile kalırımda dikkat ederim suya. Keşke kalabilsek artık...

Hayirli olsun Yeni tedavi dönemin canim,illa agrili olacak diye birsey yok.benimde bir agrim sizim olmadi,belirtimde olmadi Ama suanda hamileyim cok sükür tuttu. Progestan bende hic agri yapmiyor,Birde ignesini kullaniyorum simdi
Meraba canım hayırlı olsun gebeliğin, sağlıcakla kucağına al yavrunu. Ikiz mi gebeliğin ? Aşılamada genelde ikiz olasılığı varmış da

Kızlar meraba ben 6 ay önce düşük yaptım normal yolla gebe kalmıştım. Bugün tedavi için doktora gittim ve Pko dedi şaşırdım. Hep duyardım ama diğer muayenelerde hiç söylememişti doktorlar. Bugün hoca klomen, prednol, estrofem, glifor ve menogon iğne verdi( 3 kez kullanıcam) sizlerde kullandınız mı acaba merak ettim. Pazartesi doktor normal yolla ilişki ya da aşılama yapılıp yapılmayacağına karar vericekmiş bakalım

Hamilelerin de kaplicaya girdigini görmüştüm ben ama :confused:

Kızlar meraba ben 6 ay önce düşük yaptım normal yolla gebe kalmıştım. Bugün tedavi için doktora gittim ve Pko dedi şaşırdım. Hep duyardım ama diğer muayenelerde hiç söylememişti doktorlar. Bugün hoca klomen, prednol, estrofem, glifor ve menogon iğne verdi( 3 kez kullanıcam) sizlerde kullandınız mı acaba merak ettim. Pazartesi doktor normal yolla ilişki ya da aşılama yapılıp yapılmayacağına karar vericekmiş bakalım
canim ozelemi gidiyorsun genelde 6 ay klomen ve catlatma ignesi denedikten sonra asilama yapiyorlar devlette ondan sordum hakkinda hayirlisi olsun.
S silam30 canim kac yumurtan olusmustu ikiz olabilir gercektende

Meraba canım hayırlı olsun gebeliğin, sağlıcakla kucağına al yavrunu. Ikiz mi gebeliğin ? Aşılamada genelde ikiz olasılığı varmış da
Merhaba canimm,Aminn insallah Allah razi olsun.insallah en kisa zamanda sizlere olsun. Simdilik cok erken canim,bilmiyorum.2 yumurta ile asilama yapildi. kismet Hayirlisi neyse o olur insallah.sende asilama yaptirdin arkadasim?

X