Gebeliğe Hazırlık Aşılama tedavisi

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Yarın kontrolüm vardı ama malesef az önce hasta oldum.. Ne diyim ya demekki nasip değilmiş.. :KK43:
2.aşılamamdi..
canim ben emindem senin hamile oldugundan hayirlisi buymus canim uzulme. Kizlar ben bu ay asilama yaptircaktim ilk oglum ikinci ayda olmustu simdi 2 yildir olmuyor ama oglumuda 15 tatilde sunnet ettircem acaba bir sonraki ayami biraksam ama bir taraftanda cok sabirsizlaniyorum yoruldum cunku artik

canim ben emindem senin hamile oldugundan hayirlisi buymus canim uzulme. Kizlar ben bu ay asilama yaptircaktim ilk oglum ikinci ayda olmustu simdi 2 yildir olmuyor ama oglumuda 15 tatilde sunnet ettircem acaba bir sonraki ayami biraksam ama bir taraftanda cok sabirsizlaniyorum yoruldum cunku artik
Malesef ya ama adetimde bi tuhaf geliyor zaten anlamadim.
Bence bekleme derim nasip Sonuç ta hersey zamanında gelir olacağı varsa olur hemen,zaman i değilse de sonra tekrar başlanır tedaviye, fikrimce

Kizlar yaaa ben cuma gunu asilama oldm bugun asiri derecede kasik agrim var yasayan varsa mutlu olucam normal dicem ama yururken oturup kalkarken zorlaniyrm catlamayip kist mi oldu yunurtlqar tirsmaya basladim basina gelen ya da okuyan varmi kizlar
bende de olmustu sirt ustu bile yatamadım ilk 5 gun sonra normal gecti sanirim benim yumurtalar hasssas ins senin bebis vardir acayip gazimda vardi soylemesi ayip ilactan sanrım

ppeki canim millet gelir gider ya yorulmam etkilemezmi
Şubat tatili ne zaman ki gelecek ay degil mi, ağırlık kaldırmayın sadece geleni gideni karsilarsaniz sıkıntı olmaz gibi geliyor ama tabi siz bilirsiniz. Gelecek ay diye bilince ben subat tailini 2 ay sonraya kalor tedavi cok gecer diye dusundum.kendomce :) Ne kadar iş yapmicaz desekte böyle durumlar da çok yoruluyor gerçi. Karar sizin tabi.

Arkadaslar merhaba. Bende 2.asilamami olmak icin letrol ilacina basladim 4 gun once. Ilk asilamam mayis ayindaydi tutmadi. Tam 18.gün adet olmustum. Resmen yikilmistim. Ondan beridir doktora gitmeyi birakmistm. Bu dönem boyunca prolaktinim de hep yuksek seyretti. 40dan asagi inmedi. Bu ay hem onu dusurmek icin dostinex kullaniyorum hem de yumurta buyutucu ilaca basladim.Cuma kontrolüm var. 2bucuk senedir guzel haber almayi bekliyorum Insallah hepimiz guzel haberleri veririz.

• Beğen
Reactions: Cac
Şubat tatili ne zaman ki gelecek ay degil mi, ağırlık kaldırmayın sadece geleni gideni karsilarsaniz sıkıntı olmaz gibi geliyor ama tabi siz bilirsiniz. Gelecek ay diye bilince ben subat tailini 2 ay sonraya kalor tedavi cok gecer diye dusundum.kendomce :) Ne kadar iş yapmicaz desekte böyle durumlar da çok yoruluyor gerçi. Karar sizin tabi.
canim cok saol tavsiyelerin icin ben hic olmadim asilama olan kisilerin gorusleri gercekten onemli sanki hemen tutacak gibi ama ne bileyim tutmama sebebi bu demeyeyim diye 15 tatil haftaya ama bu haftada yapabilirim sunnet haftaya cuma en gec. 12 dede adet olurum yatili misafirde gelecek ama bilemedim esimde olma cok is yaparsin dinlenemezsin diyince xaten istemiyo asilamayi cok

peki canım son olarak aşılamada süreç nasıl ben oglumu evde bırakıp doktora gitmem gerekecekmi sürekli

peki canım son olarak aşılamada süreç nasıl ben oglumu evde bırakıp doktora gitmem gerekecekmi sürekli
Hastneden doktora nasıl değisir bilmiyorum . Ben gonal f igne kullandim. adetin 2.gunu başladım yaklaşık 10 gün. Bu 10 gün içinde 3-4 kez flan gittim yumurta takibine. Sonra catlatma ignesi vurulup iki gun sonra aşılama yapılıyor. Doktorunuzla görüşmeniz lazim aslında her doktorun takibi aynı olmaz

Hastneden doktora nasıl değisir bilmiyorum . Ben gonal f igne kullandim. adetin 2.gunu başladım yaklaşık 10 gün. Bu 10 gün içinde 3-4 kez flan gittim yumurta takibine. Sonra catlatma ignesi vurulup iki gun sonra aşılama yapılıyor. Doktorunuzla görüşmeniz lazim aslında her doktorun takibi aynı olmaz
saol canim

Arkadaşlar aşılamadan önce yumurtanin catlayip catlamadigi kontrol ediliyor mu. Gerek var mi. Ilk asilamam da bakilmamisti ama simdi bilmek istiyorum. Karindan bakilir zaten.

Arkadaslar 8. Gündeyim. Cok agrilarim var. Göğsüm ve karnimda. Sizin durumunuz nedir. Bir de agzim kuruyor cok su icmeme ragmen. Belimde agri var

• Beğen
Reactions: Cac
Arkadaşlar aşılamadan önce yumurtanin catlayip catlamadigi kontrol ediliyor mu. Gerek var mi. Ilk asilamam da bakilmamisti ama simdi bilmek istiyorum. Karindan bakilir zaten.
Aşılama gün ve saati birkaçgün onceden planlandıgından aslında bakılması çok birsey ıfade etmıyor .catlatma iğnesi ve aşılama gün ve saatınızı ogrenebılırmıyım

X