asık suratlı kaynanamla kayınımın düğününe gitmelimiyim?

SevgiliMelek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2013
585
14
merhaba hanımlar. neden kararsız kaldığımı ve eşim ve ailesine karşı nasıl bir tavır takınmalıyım tecrübelerinize ihtiyacım var. Henüz 9 aylık evliyim ve kayınvalidemle aram çok kötü. hatta eşimin tüm ailesiyle kötü.

HEmen konuya geçiyim; kaynanam balayı dönüşünden başlayarak hafta sonu gidiş gelişlerimizi saymaya başladı sonra benim hafta içi yanına hiç gitmememden yakındı eşime daha 1. ayımın içinde hatta eşimi evliliğimizin 25. günü falan arayıp bağrıyodu tabi telefondan sesini bende duyuyodum. milletin gelirleri şöyle böyle seninki hiç gelip hizmet etmio. biz onu değil seni gelin olarak vermişiz. geldiğinizde 3 saat oturuyosunuz falanm filan demeler. ama hanımlar bi bilseniz biraz sık gidelim dedik hep daha çoğunu istiyo bi gün az oturalım gene kapıdan giriyoruz bi hafta sonu gitmesek kapının girişinden başlıyo kızmakya bize hiç gelmeseydiniz demeler elini öptürmemeler oturuyoruz 3 saat ağzını bıçak açmıyor suratını asıyo oturuyo e öyle oğluncada ben çok sıkılıyorum hiç gitmek istemiyorum

Neyse ben iki hata gitmemezlik ettim aramaları eşime benim lehime attığı mesajlar yüzünden soğudum dedim biraz zaman geçssin eşimde anlayışla karşıladı soğolsun. sonra o ara eşimin teyzesinin oğlu olan kuzeni bizden 1 hafta sonra evlenmişlerdi daha doğrusu kız kaçmıştı ailesiyle görüşmüyodu,kaynanasıyla bi evde yaşıyodu o ara bize geldiler ama nası gelme! kaynanam kardeşiyle bir olupp eşimin kuzenini üstüne salpıyolar güa gelip gitmiyorum diye bize akıl verecekler. eşimi kuzeni gelebilirmiyiz müsaitmisin diye arıyacağı yerde hesabını almaya geliyom niye annene gitmiyosun diye bağırarak aramış eşim geldi surat beş karış sonra abisini de çağırdı eşim ters bişey der yanımda bulunsun hem muhabbet ortamı olur kuzenler otururuz gergin bişey olmasada diye.

Biz iki gelin mutfağa geçtik erkekler oturma odasında biz yemek tarifi falan veriyoruz birbirmize onlar maç izliyolar çay muhabbet falan derken konuyu gamze (eşimin kuzenin eşi) kendi kaynanasından dert yanarak anlatmaya başladı kaynanamö kötü davranıyor bir evde hiç rahat değiliz birlikte yalnız tv bile izleyemiyoruz falan filan.

Bana sordu sen neden gitmiyosun diye bende kaynanamın gittiğim zaman bana soğuk davrandığını hiç arayıp bana nasılsın kızım diye ki, hiç daha ağzından kızzım lafını duymadım ben annecim annecim diye ne diller döküyorum öpüyorum sarılıyorum falan. git biraz yardım et falan dedi kız. ya çağırsa giderim nerden bilecem ben dedeim. ki gerçekten kaynanam akrasa melek gel şu işi birlikte yapalım Dese sadece koşa koşa giderim. neyse gamze om çağırmadan gitmelisin falan dedi. bende içimden kendimi sakinleştirmek için kızın benden yaşı küçük olmasına rağmen dualar okuya okuya muhabbetin sonu geldi bunlaar gittiiiiiiiiiiiiii.

Eşimde annesigile gitmek pek istemez ortaokuldan beri hep yurtlarda okumuş lise de özel okulu burslulukla kazanmış çok iyi bi üniye gitmiş yani ailesine zerre kadar yük olmamaış kendi halinde bi insan. bense gene 2 yıl boyunca şehir dışında yalnız başıma çalıtım annemlere evlenmeden önce ayda bir falan giderdim çoğu zaman işler yüzünden.

Kayınımsa bizim tam tersimiz bizden 2 yaş büyük olmasına rağmen üni yi bile şehir dışına gitmemiş hep tembelmiş üniyi bile düşünün kayınbabam tek memur maaşıyla özel üniye göndermişler 2 yıllık kıytırık bi bölüme hala der bunun eğitimine şu kadar para harcadım diye sonuçsa şu çocuk iş beğenmiyor 2 yıl mezun olduktan sonra dışarı bile çıkmıoiş bulamıo sonra kayınbabam kendi iş yerine orpille aldırıyor falan. yanim yaşı büyük olmasına rağmen hayat nedir bilmeyen kız gibi yetişmiş bi çocuk.

Onlar gitikten sonra eşimede kuzeni anlatmış gamzenin bana anlattığı gibi yazık birlikte oturuyolar ama kan kusmuşlar resmen. sonra ben hay demez olaydım( nerden bilirdim kayınımın huyunu) eşime, ya abin büyük bizden bak tarafsız gözle görüyo herşeyi kuzeningil gelmiş ama onların durumu bizden daha kötü. ailelerine karşı. güzel bi dille annene anlatsın. belki annen o zaman çok sık görüşmenin iyi bişey olmadığını anlar dedim.

Sen kayınım git kayınvalideme benim hiç kayınımla birebir konuşmuşluğum bile yoktur hiç eşimi katmayıp direk benim üzerimden bizim geline gamze bunu demiş şunu demiş de ama nasıl söylemeler güya gamze bamna kaynanısını bi kaşık suda boğacağını falan anlatmış. kayınım kafasından uydura uydura bire bin katarak baya baya biz aryı düzeltir güzelce konuşur umuduylayken. biz iki gelini bi güzel çekiştirmiş...

aaah aaah tabi kayıvalidemde gidip kız kardeşine (eşimin kuzeninin annesine yani teyze oğulları eşim ve kuzeni) laı dahada değiştirerek anlatmış hani kulaktan kulağa vardır ya onun gibi aynı dedikodu diz boyu. sonraa bi gün eşimin telefonu çalıyo biz güle oynaya kaynanamlara gitmeye hazırlanırken sanıyoruz ki kayınım iyilik yaptı kaynanamı yumuşattı diyoruz.

Biz bi gün kaynanamlara gitmeye hazırlanırken eşimin telefonu çaldı. Eşimin kuzeni nasıl bağrıyo eşime anlatamam. Ben karımı sizin kyüzünüzden boşuycam. Senin karı ANNENE GİDİP GAMZE BUNLARI BLUNLARI DEMİŞ DOĞRUMU GAMZE ANNEM HAKKINDA BÖYLE ŞEYLER DEDİMİ HANIMINA DİYE...

AMAN ALLAHIM başımdan kaynar sular döküldü dayanamadım gamzeyi ardım durum ne ondan dinleyim diye gamzze nasıl ağlıyo hamileydi bide.. evliliğimden ne istedin ben sana hiç kötü bişey dedim mi kaynanam hakkında niye böyle yaptın mutlumusun diye.. allahım bende ağlamaya başladım mevde krizler geçiyorum eşime ben daha 3 aylık evliyim annenm bizden ne nistiyo ben 2 haftadır onla konuşmamıım nasıl benim söylemediğim şeyleri gidip anlatıyo diye. sonra eşim bu böyle olmuycak annemin yanına gidecez durum ortaya çıksın senın öyle bişey dedeğin. bu lafı kim attıysa çıksın diye. sonra abisinide aradı tabi eşim gel böyle bi durum var diye. tabi gelmedi.

o günden sonra eşimi sadece işi dültüğünde eredı terbiyesiz insan yüzssüz yüzssüz.

Gittik kaynanama gamzegil ordaydı gittiğimizde biz ayrı bi oadaya geçtik kız hamile ben sakinleştirmeye çalışıyorum yaeminler ediyorum söylemedim öyle bişey diye eşim ve anneside içerde eşimi bana dolduruyor ALLAHIM RESMEN PLANLAMIŞLAR GİBİ YANİ O AN İKİMİZDE İSTENMEYEN GELİNİZ EŞİMİDE DOLDURUYOKİ O DA DOLSUNK BOŞANSIN DİYE.

Sonra gamzenin eşi gelmio bekliyoruz bekliyoruz resmen karar vermiş boşamaya kızı daha ikimizde 2 aylık evliyiz düşünün gamze bi ara bayıldı kaldırmaya çalışıyorum gücüm yetmiyor eşime kızdım gel yardım et hastaneye götürelim diye....

O SAHNEYİ HİÇ UNUTMAM KAYNANAM AYAKTA DKİLİO YARDIM ETMİO BEN AĞLIRUM YARDIM ETMEYE ÇALIŞIYORUM KORKUYOM KIZ DÜŞÜK YAPAR HAMİLE SONUÇTA EŞM ANNESİNE BAĞIRDI YARDIM ETSENE SENDE KALDIRALIM KIZI (KIZ BİRAZ KİLOLUYDU) KOLANYA FALAN GETİR BARİ DİYE KAYNANAMIN DEDİĞİ ŞU: ALLAH YARDIM ETSİN ONLARA ETTİKLERİNİ BULUYOLAR İŞTE! GEL SENDE YARDIM FALAN ETME NE HALLERİ VARSA GÖRSÜNLER demez mi...

Aaah aaah daha düşündükçe elim ayağım titriyo siz böyle kaynanayı naparsınız? sonra bişekilde kız kendine geldi eşi geldi geçtik salona bana soruyo eşi sana eşim annemi bi kaşık suda boğacağını dayak attığını mı dedi diye ben de tabiki öyle bişey demediğini sadece rahat hareket edemediğini anlattığını söyledim nitekim de öyle. sonra kaynanama döndü sordu çocuk e bu kıza böyle bişey demediyse gamze kim den duydunda böyle dedin anneme teyze diye.

KAYNANAMIN DEDİĞİ ŞU: MURATTAN DUYDUM. muratta kayınım oluyo.

Sonra ben dayanamdım dedim yazık günah tamam bizle uğraşıyonda niye milletin günahını alıyon bak anne dedim sana annelik yapsan tatlı dille konuşssan ne istiyosun bizden diye kaynanam başladı sen gelinlik yapmıyosun terbiyesizin tekisin ben baştan böyle olduğunuk biliyodum falan demeyeee..

ooof of! ben taştım o ana gözümün karadığını falan khatılıyorum o an sadece şunları dedim. ben koğlunuzla size hizmet etmek için evlenmedim. çok hizmet bekliyosanız hizmetçi tutun ha yapamıyosan madem mbeni isteöiyosun ben babamın evine gidiyorum sen oğluna dileğin gibi gelin al dedim ayakkabı bile giymeden telefonum elimde ağlaya ağlaya dışarı koştum.

Ben giderken Kaynana ne dei biliyomusunuz DEFOL GİT Bİ DAHA DA BU EVE ADIMINI ATMA CEHENNEMİNM DİBİNE KADAR YOLUN VAR. ve o an eşimi tutmaya çalışıo eşim bağrıyo annesine bi sus artık mdiye gitme sen peşinden falan diyo. Babamlar gittim ogün eşim geldi babamlarda üzüldü çok 3. ayında telli duvakla gönderdikleri kızları gözler ağlamaktan şiş ağlaya ağlaya gelmiş evlerine.

Babam o gün çok olgun davrandı hep iyi tarafından baktı kızım bak kocanı seviyosun severek evlendin geçer bunlar falan... o ara kayın babam aarıyo o da kaynanamdan beter eşime kızıyo o da orda demi beni hiç saymıyo böyle bi durumda kızını aloıp benim yanıma getirmeliydi. kendi bilir 1 kalemde silerim öyle oğlum olmaz bida falan diyo...

işte böyle hanımlar, evimze geldik babamlardan sonra eşimin ağlamasına falan kıyamadım hem onun hiç bi suçu yok ki...günler aylar geçti annem kızım gidin özür dileyin olayı tatlıya bağlayın dedi ve bi gün annem geldi kaynanmlara gittik özür diledim:) eşim için sırf o üzülmesin annesi sonuçta diye, sarıldım öptüm helalleştik kaynanamla tabi bıunları allah bilıyo yukarda sırf annem babam üzülmesin eşim üzülmesin diye yaptım. yoksa kaynanam alrtık bitmiştir benim için.

ŞİMDİ,bu durumda ben kaynanama karşı nasıl bi tavır takınmalıyım? 3. ayımda oldu bunlar,9. ayımda hala gelip gitmeme mevzusu açılıo ne yapmalıyım?

İkincisi o barışmaya gittiğimizde kayınımın düğünü olacak tutup onu anlatıyolar utanmadan.

BİZE BEŞ KURUŞ YARDIMCI OLMADILAR. İŞTE EŞYASINI EN İYİ YERDEN ALDIK. DÜĞÜNÜNÜ EN İYİ YERDE YAPCAZ FALAN DEMELER. o ara dayanamayıp kayınbabama dönüp:Baba sen düğünümde düğün kartımı bile seçtirmemiştin bana, eşyaların parasını siz verin ben seçiyim diye demediğini etmediğini bırakmadın bize. şimdi kavganın üstüne gelmişiz gelin tarafına seçtirdiğinden falan bahsediyosun eşyarı, hak mı bu? adelet mi? güğcün bizemi yetti? DEDİM

Kayınbabam kekeledi sonra kalkıp mutfağa geçti. aah ahh şimdi kAYINIMIN DÜĞÜNÜ VAR MAÇŞALLAH BENİM EVİME GELDİĞİNDE KÖŞE TAKIMINA HALIYA LAF EDİP KIZIM BİZ AVRUPADAMI YAŞIYOZ BU EV BÖYLE DİYEN ADAM DİĞER GELİNİNE IKEA'DAN ALMIŞ MOBİLYALARINI KARIŞMAMIŞ BİŞEYİNE...:) VARSIN KARIŞMASIN ALLAH YUKARDA BEN ACİZ KULU BİLE ACABA EŞİM BUNLARIN ÜVEY OĞLUMU DİYE SORGULARKEN ALLAH ELBET SORA hesabını....

Etim buraya geldi gitti kaç kere 1 sokak öteme geldi hatta :) yolda falan görürüm dedim belki bi ara kaldılar eşimin babaannesınde 1 sokak altımda oturuyo kadın orda kaldılar. bi kez olsun çağırmadılar beni.. daha hiç tanışmadık yüzssüz kayınım daha geklemedi bi haykırlı olsuna nişanlısıyla birlikte burda o kadar kaldılarda...

Şimdi haftaya malatyada eltim malatyada oturuyo düğün var ne yapsam ne etsem gitsem mi?

Eşimi yalnız göndermem doğru olur mu?

Bu gün arıyo kayınbabam eşimi ki malatyada kalacak yer ayarlasın diye eşim:) yazı ya valla acıyorum bu kadar mı yüzssüz olunur.. oğlum arabanla gel lazım olur araba orda falan demiş.. şimdi gitsek kaynanam kayıbabam ben

off bi arabada 9 saat cadı kaynanamla ha birde şimdi kayınım bizzat takıda takmadı düğünde bize. hiç bişey takmadı. şimdi biz takmazsak ayıp olurmu?

dipnot: yüzssüz kayınım istanbuldan iş bulmuş, orda yaşama karaı aldılar düğünden 1 ay önce burda işinden maaş alamıyomuş 4 aydır. evini gültepede tututrmuş döşetmiş 850 liralık 2 aylık kiraları ödenmişşşş... istanbulda yaşayacaklar anlıycanız...

OLAN BANA OLDUUU!

Son düzenleme:
Başından okumaya baslayım dedim , dedimde ben indikce asa kadar uzadı... en asa indim son kelimeni okuyabildim bitek cook uzun

orta yolu eşin bulmalı evet eşinin suçu yok ama artık seni korumalı. düğüne git bence. sevmesende hep görüşeceksiniz. allaha havale et ve sus. illa samimiyet göstermene gerek yok. muhattab olma ama daima eşinin yanında bulun. düğünde oynamana gerek yok. eğer ki kaynına bi şey takacaksanız başımın gözümün sadakası diye tak gitsin. hem kaynanan gene laf ederse senin bir gelininin daha var onun yanına da gidebilirsin de:))))

gamze nasıl şimdi?

Evlerini ayırdılar kaynanasıyla bi kaç kez ardım açmadı... Mesaj attım hakkını helal et diye, bebeği olsun evlerine gidelim helallik isteyelim diyorum.

uzundu evet ama okudum ve şiştim inanki
9 ayda çok bile sabretmişsin gerçekten 1 yıllık evliyim bana denk gelmedi böyle bir kaynana ..

heralde senin kadarda sakin olamazdım olanlara karşı.. az bile demişsin o tartışma esnasında.. şu durmadan gelip gitmede nedir yahu.. özleyince gelmek isteyen gelir zaten..

bak benimde kaynanam ve kayınpederim çağır ısrar eder gelin diye kapıdan uğrasak girelim isterler sebep ben yorulmayayım evde uğraşmayayım yada benim sevdiğim birşeyler yapılmıştır. kayınbabam sevdiğim birşeyler yapmıştır almıştır felan.. ama ben hayır yok evde yemeğim var işim var dersem kesinlikle daha birşey demezler .. çizgi var yani arada .. biz üstelik çoğu zaman yemeği yer kalkarız koştura koştura :) demek istediğim belli oluyo gerçekten özleyenle bin türlü fesatlıkla uyuzlukla iş çevirenlerin hali..
gerçekten iyi niyetleri olsa böyle davranmazlar .. güzellikle gönül alaraktan konuşurlar.. kızım işte birlikte yiyelim gelin bu akşamda .. vs vs
bide buara ben anlayamıyorum duyduğum bu kaynana muhabbetlerini .. ne oğul düşkünü ne kıskanç ne fesatlar ya .. artıyorlar durmadan

bence sende kaynana karşı sakin olma bu kadar ezdirme kendini.. düğüne gidersende mesafeli ol kaynınla muhatap olma ..

gamzeye gelince senin ona karşı yaptığın birşey yok aslında kendini bu kadar suçlu hissetmene gerek yok.. ortalığı karıştıranlar eminim bu kadar helallik alma derdinde değillerdir şuan. ... yinede doğum yaptığında gidersin oda olanların farkındadır sanırım o günden sonra.. gerçi kime inandığı da önemli olayların akışı açısından..

valla azim ettim okudum:)

bence arabayla gitmeyin nerdeymiş o bolluk ikna et eşini..kimseyle de muhattap olma..

hatta yapabilirsen gitme çünkü orda iyice sinir edicekler seni, dışlıcaklar falan..boşver gitme..

çok sağol, yorumun için valla ben ezdirmediğimi düşünüyorum ama en ufak laf etsem kocamda artık annesini babasını tutuyo o yüzden ne diyeceğimi bilmiyorum. Biraz üstüne gitsem biter bu iş ama ben boşanmak için evlenmedim ki hem ikimiz çok iyi anlaşıyoruz, tek sorun ailesi babasının ikinci evl,iliğiymiş eşimin annesiyle kavga sırasında öğrendim yani onlara göre rahat. Barışmaya gittiğimizde söyledi kayınbabam sanki yürümüyosa boşanırsınız nolcak der gibi...

valla azim ettim okudum:)

bence arabayla gitmeyin nerdeymiş o bolluk ikna et eşini..kimseyle de muhattap olma..

Hatta yapabilirsen gitme çünkü orda iyice sinir edicekler seni, dışlıcaklar falan..boşver gitme..

bende başta öyle diyodum ama ya eşim geldikten sonra bana karşı dğiirse en ufak bi tartışma çıksa dese abimin düğününe bile gelmedin yalnız bıraktın beni diye ya ben eşime kıyamıyorum yoksa şeytan görsün onların yüzünü...

canım ozaman eşinle konuş önceden arbayla gitmeyelim birde orda beni yalnız bırakmıcaksın hep yanımda olucaksın diye..şart koş bunları..

canım bak öncelikle eşin seni ezdirmemeli..

hemen hemen tüm kv gelinlerine sözünü dinletmek hakimiyet kurmak ister ama eşin sağlam durursa başaramaz..

benim kv hiç sorunumuz olmadı çünkü eşim asla ezdirmez beni asla..yoksa oda başlıcak ben anlıyorum altan alta yapmaya çalıştı ama baktı ki devam ederse oğlundan olucak şimdi daha dikkatli tabi ben de edepsizlik etmedim hiç..

yani demem o ki eşinle konuş seni eşin sayacak herkesin içinde ezdirmicek ki anlasınlar anyayı konyayı..

bence eşini yanlız bırakma beraber git. eşin arabayla gitmek istiyorsa arabayla gidin. o ne istiyorsa onu yap.kv konuşmak zorunda değilsin. takarsın kulaklığını müzik dinlersin. yada dinliyormuş gibi yaparsın.. ne söylediğini duymak içn:)kv allaha havale ediyorum. allah korkusu olmayan insanların yapacağı şeyler. ama kocan herzaman senin yanındaysa sabret. bu dünyada zaten adalet yok öbür dünyada ayaklarına kapanır ama geçmiş olaa.seninde bu dünyadaki imtihanın bu galiba be canım.cahil insanlarla uğraşmak ne kadar zor. ama yeni elticine çok sıcak davranmanı tavsiye ediyorum...

bu forumda birkaç defa denk geldiğim birşey erkekler evlendikten sonra kendi anne baba kardeşine karşı söylenecek sözlere karşı bir savunma mekanizması geliştiriyorlar gibi bir durumdan bahsediliyor ki buna katılıyorum sanki uzakta olan değerleniyor gibi.. o yüzden sende tepkilerini eşinin yanında yada eşine karşı çok gösterme zaten.. bağır çağır demiyorum ama böyle insanlara karşı dürüst davranmak hani çok iyi niyetli olmak felan yetmiyor yani onlar gibi olmak gerekiyor galiba bazen

demek istediğim sana tavırlı konuşuluyorsa laf çarpıyorsa sende aldırış etme umursamaz ol yada sende laflarınla inceden dokundur ..

yani böyle insanlara laf anlatmak çok zor çünkü normal yoldan..

ve ayrıca böyle bir sebepten eşinle iyi anlaşıyorken ayrılmayında zaten neden ayrılacaksın ki..

senin kaynanan buysa değişmiyorsa sen eşini eşinde seni seviyorsa bu deveyi güdeceksin gibi geliyor

başka yapacak birşey gelmiyor aklıma

daha yüzünü görmedim eltimin içten içe onada kızıyorum ya insan bi gelmek istemez mi tanışmak istemez mi diye sen yeni gelişin diyceksiniz eltim kayınımla 3 yıl konuştu gittiler istediler vermediler. benim düğünden 1 hafta önce gidip söz taktılar çağırmadılar düğünüm oldu ona gelmedi eltim babsı telgraf çekmi şaka gibi düğünümde eltimin babasının telgrafıonı okudular:) ayyy ayyy öyle işte şimdi ben bu kıza nası sıcak davranıyım en azından düğünden sonra arayabilirdi hayırlı olsun diye onuda yapmadı! resmen istenmeyen insanım bizim düğünümüz ilişkimiz falan çok samimi oldu hiç zorluk çıkarmadı annemler, eşimle bi kez tartışmadık 1 yıl çıktık 5 ay nişanlı durduk ta of bile demedik birbirimize nazar mı değdi yada kıskanıyolar mı bizi diyorum çoğu zaman aslılnda durum böhyleyken siz samimi ve sıcak davranırmıydınız?

doğru söylüyosun.... bizde uzağa gidersek belki kıymetleniriz arar o zaman gelin olsada laf çarpsam canını sıksam diye... valla dediğiniz gibi çünkü eninde sonunda anlıyolar ama ne gerek var böyle şeylere cahillik dedğiniz gibi. kayınbabamın düğünde haksızlık yaptığından bahsetmiştim ya bir hafta önce eşimle konuşmuşlar evladım hakkınızı helal edin haksızlık ettik. eşinin kıymetini bilmemişiz diye...size diye yani bu kadar da yüzsüzler... ama hala devam ettiriyo kaynanam tavrını :) valla gülüyorum artık imtahanım yazdıkça rahatlıyorum. geçen anneler gününde düşünün hediye aldım gittik kaynanama utanır diye :) ama değişeceği yok anladım ben teşekkür etmediği yetmezmiş gibi eltimin aldığı hediyeyi gösteriyo bak ne güzel ne zarif diye ... bizde şık bi tepsi almıştık bunu mu aldınız ben geçen buna benzeyen bişey almıştım ama neyse diyo:) valla dediğiniz gibi an laf sokardım ama kadın dengesiz bağırıp çağırır bişey der deim sustum.Allah a havale ettim......

kimbilir nasıl anlattılar seni. hiç görmediğim birini bana kötüleseler bende kötü düşünürüm.sen iyi oldukça onlar kötü olursa işte o zaman bitirirsin. sen sadece kendin olcaksın. ayy ne bileyim allah yardımcın olsun.

dediğin gibi bence ben sadece kendim oluyum eşimle vakit geçiriyim hep. onlar ne düşünürse düşünsün valla... hiç umrumda değil. çok sağolun tavsiyeleriniz için....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…