Artık hamile miyim?

Evet canim hareket ediyo ama ben zor hissediyorum.hele o kalp dinleme cihazini takinca harekete gecio genelde tekme atio hem hissediyorum hem duyuyorum tık die sesini..senin erkek heralde anneci olcak bak :) kizlar babacidir genelde

Evet canim hareket ediyo ama ben zor hissediyorum.hele o kalp dinleme cihazini takinca harekete gecio genelde tekme atio hem hissediyorum hem duyuyorum tık die sesini..senin erkek heralde anneci olcak bak :) kizlar babacidir genelde

aaaa! oylemı dersın erkek yani ikucuma gore de erkek once saglıklı olsun tabıkı de ıcımden gecen mınık bı prenses ne yalan soylıyım ama tabıkı oglan kız rabbım ne verırse en ıyısını verır ama haklısın benımkı annecı bıraz sen de muzık falan dınletsene bı canım bebekler tepkı verıyor bı sarkı var ben onu acınca benımkı pıtır pıtır vuruyor sana soylıyım o sarkıyı

Somewhere Over the Rainbow - Israel Kamakawiwo'Ole - YouTube

bak lınkı bu canım bı dene bakalım

Kizlar bu hareket olayi cok farkli... 20. Haftadan once hissettim sandiginiz hareketler kesenize damardan kan pompalanmasi sadece bu ilk haftalarda baslar bende ikisindede oluyordu... Dr a sordum dediki bebek suan hareket hissettiricek boyutta degil cok minik daha guclenmedi demisti.. o pit pit olayi genelde kan pompalanma durumu yani.. ilk hareket icinde balik yuzer veya bir kus kanat cirpar gibi olurmus bendekiler balik gibiydi ilk hareketler... Tekmelerse baya guclendikce hissediliyor.. diger turlu suda yuzuyorlar resmen donup taklalar atiyorlar vs...

Her bebek ayni olmuyor mesela olmus cok hareketliydi 2. Daha az Dr bebegin hareketi nasil dediginde hareket yokki diyordum nst bagliyor du hemen... Cunku Ben ilkten hipir zipir durmayan karnimi acitan ax bi dursan detirten tekmeler yiyince bu hareketsiz geldi resmen... Dr normal dedi hatta nst de hareket var dedi..

evet canım goz segırmesı gıbı oluyor ıste o kanmı yanı dogru aslında o kadar mınıcık bebek nasıl hareket olacak ki bak cok mantıklı bu ben o segırmelerden sonra hıc donme kanat cırpma falan hıssetmedım dırek tekme hıssettım sımdı sımdı dondugunu hıssedıyorum daha tekmeler de artık guclu ve artık ıdrar keseme baskı yaptıgını hıssedıyorum sankı cunku afedersınız sureklı tuvalete gıdıyorum artık ve tutamıyorum dısarda falan yapmayım desem mıkrop acısından eve kadar sabredemıyorum artık

Valla benimkine davulda calsan banamisin demiyo ayni babasi yaa :)) kac kez dinlettim ama pes etmicem ama bazen horon aciyorum basliyo tekmelemeye

Ah canim gunde onlar ne hareketler yapiyorlar bir cogunu hisetmiyoruz.. 20. Haftada dopplerde 30 dk Dan nekadar hareket etti ekranda gordum ama bir tekme disindakileri hissetmedim bile... Heleki minicik bisey nasil o hareketi hissettirir.. ben zaten dr'a dedimki karnimda pit pit hareketler var bu dedim zaten bebek olmadiginin farkindayim dr da zaten mantikli aciklamasini yapti bana benimde aklima yatti verdigi cevap ve dediki bir cok hamile bu kan pompalama olayini bebek hareketi saniyor halbuki vucut bebege gereken kani tedarik ediyor sadece...

aslinda gebelikte idrari tutmak cok iyi degilmis.. disarda biyerde yapmakta insanin icine sinmiyor .. Heleki son haftalarda daha cok geliyor gezmeye cikmak kabus resmen..

yaa tabı aslında kımbılır bırcogunu hıssetmıyoruz hareketlerın onun gucu ne kı zaten mınıcık ayakları var tekme atsa ne kadar atıcak evet banada o doktorun dedıgı cok mantıklı geldı tabı ya kan o o haftada zaten 100-150 gr fln anca oluyor nasıl tekmelesın bebıs

hıc sorma canım ya resmen ıskence bıde dısardakı tuvalete gırsen o 2 kat ıskence pıs oluyor hem mıdem bulanıyor hem korkuyorum mıkrop kaparım dıye ıslak mendılle temızlıyorum oturmamaya calısıyorum oturma yerlerıne pecete serıyorum fılan da olmuyor ıste evdede oyle sueklı tuvaletteyım evden cıkacaz gezmeye 3-4 kere gırıyorum tuvalete bı cıkamıyorum esım de yazık kapıda beklıyor sen daha az once gıtmemısmıydın tuvalete dıye soylenıyor

Valla benimkine davulda calsan banamisin demiyo ayni babasi yaa :)) kac kez dinlettim ama pes etmicem ama bazen horon aciyorum basliyo tekmelemeye

bak sen sunaaaa tepkı vermedımı cımcıme sen en ıyısı buna son ses darbuka dınlet tatlım belkı ona tepkı verır bak horon demıssın onu dınlet ıste sonrada onun tekmelemelerını ızlemenın keyfını cıkart

Bebek hareketlerini daha kolay hissetmek için ipuçları

• Yatağa uzanın ve rahatlayın,

• Şekerli birşeyler için,

• Yüzükoyun yatın,

• Bebek 28 haftadan büyükse sırt üstü yatın,

• Karnınıza wolkman dayayın ve müzik çalın. İşe yarayacaktır.

bak pınky canım bunu buldum bı dene ıstersen ...

Bebek hareketlerini daha kolay hissetmek için ipuçları

• Yatağa sol - yan vaziyette uzanın ve rahatlayın
• Şekerli bir şeyler için
• Yüzükoyun yatın
• Bebek 28 haftadan büyükse sırt üstü yatın
• Karnınıza walkman dayayın ve müzik çalın. İşe yarayacaktır.
• Bebeğinizle konuşun ve karnınızı okşayarak onu uyandırmaya çalışın

Haftalara Göre Bebeğin Hareket Gelişimi

7 hafta
Kollar ve bacaklar gelişir ancak el ve ayaklar daha gelişmemiştir.

8 hafta
Omuz, ön kol kalça ve dizler gelişmeye başlar, kollar ve bacaklar oluşur. Omurga tamemen gelişmiştir. Ultrasonongrafi ile bakıldığında bebek hafif kol bacak ve gövde hareketleri yapar ancak anne bunları hissedemez.

12 hafta
Bebek kol ve bacakları ile gerilme ve kasılma hareketleri yapar.

16 hafta
Bebek çok hızlı gelişmektedir. Kol ve bacaklar tamamıyla oluşmuştur ve bütün eklemler hareket edebilmektedir. Bebeğiniz sizin sesinizi duyabilir.

20 hafta
Amniyon sıvısı bu dönemde bebeğin dönmesine, kol ve bacakları ile egzersiz yapabilmesine izin verecek kadar fazladır. Bebek parmağını emmeye başlar. Bebek bu dönemde oldukça güçlü kaslara sahip olduğundan bazen sizin uyumanıza izin vermeyecek düzeyde hareketler yapabilir.

24 hafta
5 – 6. aylarda işitmeyle annesinin sesini tanımaya başlar, anne sesini yabancılardan ayırt eder ve anne sesi ile sakinleşir. Sevdiği müzik parçasını duyduğunda hareketlerinde artış saptayabilirsiniz. Kapı sesi veya araba kornası gibi seslerde ana rahmindeki bebeklerde irkilme olur. Anne karnındaki bebeğin gülümsemesi ve bazı davranış şekilleri 4 boyutlu ultrasonografi gibi modern görüntüleme âletleri sayesinde daha iyi anlaşılmaktadır.

Bebek parmağını emer ve sizinde hissedeceğiniz hıçkırık nöbetlerine tutulabilir. Artık uyuduğu ve uyanık olduğu vakitleri saptayabilirsiniz.

28 hafta
Bu ayda gözler açılıp kapanmaya başlar. Güçlü kasları olan bebeğinizin tekme ve yumruklarını oldukça yoğun hissedersiniz.

32 hafta
Bebek bu ayda doğum için uygun pozisyonunu almaya başlar. Hareketleri oldukça aktiftir. Rahim içi bebek için daraldığı için bu hareketler bazen çok iyi hissedilmeyebilir.

36–40 hafta
Bebek artık iyice büyüyüp rahim içini iyice doldurmuştur, hareket edebileceği alan çok daralmıştır. Hareketlerin sayısı azalmamakla birlikte karakteri değişmiş ve daha küçük ve yavaş olmaya başlamıştır. Gebeliğin sonlarına doğru bebeğin "tekmelemesi" rahimde gerginliğe neden olarak annede ağrı ve acı yaratabilir. Bebeğin tırnakları uzadığı için anne karnında kendi cildinde çiziklere neden olabilir.

Cok cok tesekkr ederim kizlar ama inanin bu dediklerinizi yapiyodum ozellikle dun senin gonderdigin muziklri karnima dayayip dinlettim banamisin demedi ama gece babasi geldi yattik elini karnima koydu bide sesini duydu basladi tekmelemeye :) genelde bole yapiyo kizim babayi bekliyo.ya bide artik kesinlikle tatli yasakya bana onunda etkisi var sanirim

Canim sen yandin o zmn bu cimcime seni hic dinlemiycek babasi gelinceye kadar evde harp cikar artik :)

kızlar sağlık ocağından geldim moralim cok bozuk gebelik bildirimi için gittim tansiyonum yüksek cıktı iki kez ölçtler 14 e 8 1 hafta boyunca hergün gitcekmişim napcam ben yaa

Valla ibozll nolcak bilmiyorum bu kizimin hali :)babaci galiba
Ksophie benimde moralim cok bozuk canim bende simdi dr dan geldim sekerimi hala yuksek buldu sadece dunku olcumler dusuk bi hafta daha verdi diyet ise yaramassa endokrinolojiye gitcekmisin vee asil sorun suyum cogalmamis (( aglamamak icin zor duruyorum ama uzulmemem lazimki sekerim cikmasin sekerde etkilermis suyun azalmasini.oyuzden sende moralini bozma hic yoksa tansiyonun daha cok cikar

Valla zor canım ya stres yapıyo bunlar işte ister istemez şimdi hergün git işin yoksa düşsünde gidiyim problem değil oof off kuzum ben ağladım zaten şok geçrdim okadar beklemiyodum hoş gecen gün başım cok ağrıdı yine yükselldi ama konduramadım işte..

kızlar sağlık ocağından geldim moralim cok bozuk gebelik bildirimi için gittim tansiyonum yüksek cıktı iki kez ölçtler 14 e 8 1 hafta boyunca hergün gitcekmişim napcam ben yaa

ya kızlar lütfen bozmayın morallerınızı evet zor seyler bunlar ama morale cok ıhtıyacınız var su anda bakın bebeklerınız de hıssedıyor sızın uzuldugunuzu bıraz sabredın hersey duzelıcektır allahın ıznıyle ...

ıkucum canım ıhmal etme gıt duzenlı bı sekılde belkıde bu gun ıcın boyledır yarın bıle duzgun cıkabılır tansıyonun uzme tatlı canını karamsar olma lutfen ...

pınkk87 canım sen de dıyetıne dıkkat et bıraz katlanıcaksın artık bebegın ıcın ama suyunun cogalmaması uzucu ıste bol bol su ıc bakalım evet uzulmemen lazım stres yapmamalısın ...

bol bol dua edın kızlar benım dualarım da sızınle allahın ıznıyle atlatıcaksınız bu gunlerıde yeterkı bıraz dıkkat bıraz da sabır edın ...

Saol cnm gercekten duaya ihtiyacim var bebegimi saglikla kucagima aliyim raziyim doguman kadar yatmaya diyet yapmaya.opuyorum allah hepimize saglikli evlatlar nasip etsin

Saol cnm gercekten duaya ihtiyacim var bebegimi saglikla kucagima aliyim raziyim doguman kadar yatmaya diyet yapmaya.opuyorum allah hepimize saglikli evlatlar nasip etsin

canım benım dualarım da sızınle ınsallah hıcbır sorun cıkmayacak ve saglıkla alacaksınız bebeklerınızı kucagınıza ben de optum tatlım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…