Artık hamile miyim?

aynen öyle canım ne taklalar atıyorlar şebekler:)

evet dışarda temkinli olmak lazım silip edip peçete serip vs..

kızlar sağlık ocağından geldim moralim cok bozuk gebelik bildirimi için gittim tansiyonum yüksek cıktı iki kez ölçtler 14 e 8 1 hafta boyunca hergün gitcekmişim napcam ben yaa

canım benim üzülme olur böyle şeyler tuzu kesiceksin biraz dikkat ediceksin allahın izniyle hiç birşey olmaz canım ..

canım benim üzülme olur böyle şeyler tuzu kesiceksin biraz dikkat ediceksin allahın izniyle hiç birşey olmaz canım ..

yOk canım ya tuza igili değil panik oluyorum bazen nedensiz nefesim daralıyo stresten tamamen dün yine sağık ocağına gittim tansiyon 15e 9 direk dr uma gitmemi yatış yapıablceğini söylediler sonra drumu aradım cok abartmışlar dedi ona da sinirlendim başka dra gittim baktı işte tahliller istedi ne demek abartılmış diyo tabiki tehlikeli özel işte fln dedi ondan sonra 2 ilaç yazdı ama kullanıp kullanmama konusunda tereddütlerim var ya cünki akşamda 10 6 cıktı tansiyon yani cok dengesiz tamamiyle ruh halime göre değşiyo öğleden sonra tahlil sonçlarım cıkcak bakalım..Burada sizce drumu değiştirmeli miyim?

Canim hemen stres yapma daha cok cikar bence dr na guven.bende dr uma gittigim zaman tansiyonum hep yuksek cikiyo ama bana hergun olcum yap takip et dedi evde olcuyorum gayet normal cikio.bence bi tansiyon aleti al ve biraz kendin olc bakalim ne cikcak.demekki ben dr girince heycan stres yapiorum ondan yiksek cikio.sende bi dene derim

Canim pink'e katiliyorum belki heyecandan cikiyor olabilir... Bencede bir alet alip evde devamli olc tansiyonunu... Sonucta gebelikte sekerde tansiyonda tehlikeli canim... Yinede tuzu azalt canim tuzda cok etkiliyor.. zaten hamilelikte tuzu azaltmakta fayda var..
Surekli kontrol ettirirsen hic sorun olmaz canim...

Bizim bir tanidik vardi ondada varmis gebelik tansyonu dr bisey dememis hic onemli degil demis...
Sonra bunun evde sancisi tutumus kiz birden agzindan kopuk sacilmis bayilmis .. megerse sanciyla tansyonu firlamis hastaneye zor yetistirmisler .. gittigi hastanede demislerki hangi Dr buna normal dogum sanci vs bekleten demisler... Tansiyonu var sezeryan olmasi lazimdi riske atilmamaliydi denmis...

Malesef sonuclari cok kotu olmus canim... Bunu yazip seni uzmek korkutmak telaslandirmak inan istemezdim ama bu erken haftalarda boyle heyecandan vs cikiyorsa haftalar ilerledikce Kim bilir ne olur tansiyonun o yuzden aman ihmaletme evde takip et surekli... Duruma gore gerekirse degistir dr'unu... Benim dr boyle durumlari hic hafife almaz takip ister surekli..

Dusun diyetle haftalarca sekerim normal ciktigi halde her kontrolumde ilk kapidan girdigimde olcumlerimi isterdi... Ileri haftalarimda birden sekerimin atak yapabilecegini takibi birakmamam gerektigini hep vurguladi... Nitekim oyle oldu 35 li haftalarimda birden dengesi degisti.. halbuki ayni seyleri yedim ne bir eksik ne bir fazla...

Herseyi bilincli ve kontrol altinda tutarsan hic korkulacak birsey yok canim bunu unutma sakin... Bu tarz seyler ihmale gelmez...

Senn kaç cıkıyodu canım?var canım tansiyon aleti aldık su koldan ölçülen yarı manuel doğrudur umarım eğer doğruysa 11 e 6 cıkıyo evdeyken genelde ama ne zaman sağlık ocğına gidim hep yüksek bu sabah da gttim 14 e 7, dedim ben evde ölçüp not alcam istirahat etmem lazım hemşire de senn dediğin gibi bu ortamlar sizi geriyo mu dedi evet dedim o da etkiler dedi ama işin ilginç yanı jineklğumda ölçtü gecen sefer 10 a 6 hani hastane yüznden mi tam cözemedim.bakalım takip etcem işte böyle..ilaçlara başlamıycam hemen..tahlil sonçlarmda da idrar yollarnda iltihap başlamış bol su da içiyorum ama ya artık gülüyorum napim sırayla geliyolar:)Allah başka sıkıntı vermesin napalım..

Canım bende riske atmam muhtemelen sezeryan isterim..evde ölçüyorum normal bi stres heycan yapim yükseliyo anlamadım yani heyecanlı bi yapım var normalde de ama bugüne kadar hiç 15 e 9 u görmedi tansiyonum sanırım gebelikten kaynaklanıyo e bi de pimpiriklenyrm herşeye ondan sanırım adım zaten pimpirikliye cıktı bebek de sana benzycek diyolar:)bakalım yakında da seker yüklemesi yaptrcam o ne cıkcak nolcak..keşke aynı şehrde olsaydık direk senn dr una giderdi ne güzel her gitmende öçüm istemesi benmki 1 kez istedi bitti bakalım başka bi dr a geccektm zaten aynı hastane de cok meshur olmadı oraya devam ederim memnun kalırsam yada yakınımda da bi özel hastane var orda bi dr u övüylar olmadı oraya geccem sanki erkek drlar daha iyi ya bakalım..

canım heyecandan olabilir tabikide yinede sen hiç ihmaletme.. şeker yüklemeyide yaptırmıştın zaten 20 li haftalarda yaptırmanı tavsiye ederim sürekli şeker yükletmekte çok doğru değil.. birde yemeklerden 2 saat kadar sonra git eczaneye ölçtür onlar aletle ölçüyorlar arada bir öyle ölçtür zaten sorun olursa onada cihaz şart zaten ..

benim dr h,ç riske atmıyor canım benim gebeliğin başında 5 günde bir 10 günde bir gidiyordum kanamalardan dolayı 15 te bir gitmeye başladım 12 haftamdan sonra biliyorsun riskliydi başından beri kanamalarım vardı kesede ayrılma vardı vs. vs. 18 haftama kadar 15 te bir mutlaka gittim sonra şekerle alakalı 15 te çağırdı ama bebekte risk yok diye onu ayda 1 usg ile baktı ama şekerimi takip etti... ben çok memnunum dr'umdan yoksa sıpamın adını niye vereyim .. geçen gün aylık kontrolde benim dr 'un asistanı ile biraz sohbet ettik bebeğin adını sordu bende dedim yavuz koydım dr'umun adını dedim ay dedi bende oğlum olursa koyacağım dedi :) ben dedim çok memnunum kendisinden o yüzden dedim senelerdir bir ona geliyorum çevreme tavsiye ediyorum dedim dediki zaten yavuz beye hep tavsiyeyle geliyolar dedi kapıdan giren şunun tavsiyesiyle geldim diyo dedi :)) demekki tek memnun kalan ben değilim .. allah herkesi iyilerle karşılaştırsın gerçekten bu sağlık işi şakaya gelmiyor...

umarım seninde tansiyon sorunun bir an önce çözülür sadece heyecandandır... umarım şekerle ilgili hiçç sorun yaşamazsın ama yaşarsanda hepsinin çok şükür çözümü var tedbirli olmak yeterli bide bilinçli ki sende zaten şuan çok bilinçlisin bu konularda... mesela ben ilk hamileliğimde hiç bişey bilmiyorsum çok saftım ya allahtan dr'um iyidi o nederse onu yapıyordum çok şükür ikisinide sağlıcakla kucağıma almak nasip oldu darısı sizlerin başına inşallah..

Ksophie canim ben 2 dr a birden gidiyodum bitanesinde hep normal cikiodu digerinde yuksek.aslinda dikkat ettimde o dr umda cok heycan yapiodum oyuzdendi.artik evde de ara ara olcuyorum gayet normal cikio.olcmeden once bikac dk dinlen sakinles ole olc

Canım evde ölçüyorum en fazla 11 e 7 yani ama sağlık ocağına gttiğimde yükseliyo basık bi yer geriliyorum andan da olablr ama dediğin gibi akşamları eşimle eczaneye de gidiyim arada..Doktor cok önemli bakalım ben de bi dr buldum hem evime yürüme 5-10 dk benm için daha iyi olcak cok methediyolar nette fln da okudum bi gidip denemekte fayda var..şeker bana görede erken söyledim de ama anne de olduğu için erken bakılsa iyi olur dedi bende tamam dedim bi jinekoloğuma da danışırım olmazsa öyle giderim bakalım..2 aylık oldu teyzesi kaldı 7 ayy:))karnım bi büyüse hayırlısıyla çatlak olayına ne kullandın canım?

Ksophie canim ben 2 dr a birden gidiyodum bitanesinde hep normal cikiodu digerinde yuksek.aslinda dikkat ettimde o dr umda cok heycan yapiodum oyuzdendi.artik evde de ara ara olcuyorum gayet normal cikio.olcmeden once bikac dk dinlen sakinles ole olc

işte benmde jinekoloğum öçtüğünde 10 6 aile hekimlignde 14 7 den aşağı cıkmıyo..evde de en fazla 11 e 7 anlamadım ama başımda bi ağırlık var kaç gündür..dinlenyrm canım bazen kalbim pırpır atmaya başlıyo zor ya..

Bende oleydim demekki saglik ocaginda seni basiyolar :) ondan yuksek cikiyo kesin.hic korkma bosuna bak gorursun

genelde herkesin tansiyonu yüksek ama benimki düşük çıktı arkadaşlar önce 6ya 4 sonra 8e 5 çıktı

Canım yükselmsi daha kötü sonuçlar doğurabliyo ama tabi sennde bayılmaların olablr sürekli halsiz hissedeblrsin aman dikkat et merdivenlrde fln özellikle sık sık takip et tansiyonunu ok düşerse cok tuzlu olmamak kaydıyla bi ayran iç ben iyi geldiğini biliyorum..

allah razı olsun canım düşük çıkmasına çok şaşırdım çünkü ne bir göz kararması ne baş dönmesi var gayet iyi hissediyorum kendimi ama sağlık ocağında öyle ölçtüler.. ayran iyi gelebilir dediğin gibi canım

Ahh bu sağlık ocakları kimseye iyi gelmiyo galiba:)Kendini iyi hissetmene sevndim ama yinede dışarı cıkarken yanında ayran fln bulundur aç kalmamaya özen göstr cevzfındık vs taşı yanında..ben bu gidişle tansiyon aletimi bile yanımda taşıycam bir de limon:))

canım eve yakın olmasıda güzelmiş eğer bide tavsiye edilen bi dr sa daha iyi işte...
2 aya çıkmaya başlar karnın canım hayırlısıyla.. benim erken çıkıyordu...
ben bişey kullanmadım canım bizim cins olarak karnımız çatlamıyor :) ama bacak aralarımda var çatlaklar...

açlıklarına baktırdınmı hiç? bi kaç kez onlara baktır genelde açlklar çok sorun çıkartmıyorda bu tokluklar problemli.. yediklerine tabiki dikkat et ...

sabahları peynir, zeytin; yumurta ye domates ve salatalıkla... bir bardak süt eşliğinde..
öğlenleri genelde protein gurubunu tüket şekerde protein ağırlıklı besleniyorsun daha çok .. salata ayran mutlaka olmalı

akşamlarıda sebze yine salata ayran ..
ekmekler tam buğday .. aralarda günde 3 tane mevye var ara öğün yap canım yanına kuru yemişle...
gece bir bardak süt iç yine bu şekil hem sağlıklı hemde şekerini yükseltmeyecek şekilde beslenmiş olursun ..

genelde kuruyemiş olarak fındık ceviz çok faydalı canım..

yemekten kalktığında saate bak tam 2 saat sonrası şekerini dediğim gibi eczanede ölçtür gerekirse zaten 20 li haftalarından sonra cihaz alırsın .. benim zaten şeker sorunum daha öncelerden olduğu için cihazım evde vardı..

Son düzenleme:

Evet canım ciddi ciddi düşünyrm o dr u bakalım..ay ne güzeel benm daha doğurmadan catladı yabacaklarımda var sadece kalca altı ve iç kısımlarda madecassol kullanyrm aklıma geldikçe iyi geliyo baya..ah canım sabah kahvaltımı mıdem bulana bulana yapıyorum öğle biraz sağlıksız oluyo üşenyrm yemek yapmaya ne varsa işte ara öğünlerimi kaçırmıyorum meyve ceviz fln akşamda corba sebze,et de haftada 2 beyaz 2 kırmızı fln yiyorum ama öyle salata fln pek yapmyrm aslında dikkat etmem gerek özellikle 3. aydan sonra..açlık benim 100-106 arasında değişiyo tokluk 84-120 arası canım aslında benim 2 saatte bi düşüyo tekrar:)cihaz annem getrek yedek varmış ama olmazsa yenisinde alırım önemli neticede..hıı bi de balık yağı hapı alıyorum aklıma geldikçe öyle işte canım..

canım evde kendini takip etmesi tabiki daha mantıklı olur şeker olayında özellikle yemeklerden sonra sıkı takibe al bakalım bi ne çıkıyor...

hem öyle şeker yüklemede zırt pırt oda sağlıklı değilki...

yediğine içtiğine dikkat et balık yağıda iyi fikir.. ama yiyebilirsen balık mutlaka ye...

senin benim gibi insülin direnci olanlarda canım protein ağırlıklı beslenme daha iyi canım sebzede tabi ama en çok protein .. ben hergün ya et yada kuru baklagillerden yiyordum öğlenleri .. yani hergün et yemesende mutlaka et gurubuna giren baklagillerden yemen lazım .. bigün kırmızı et bigün tavuk bigün balık geri kalan günlerde baklagil :) bıkarsın artık ama napcan gebelik boyunca bu şekil olması daha iyi canım ..

hele bi doğurda sonra geçelim bu çocuk neden ağlıyora :)) ben o moddayım şuan yapmadığım bişey kalmadı bu oğlan fena bişey oldu :) son olarak su vericem genelde 6 aylık olana kadar verilmiyor ama biyerde okudum bazı bebekler susayıncada ağlarmış bide onu deneyeyim .. olmadı bi dr' daha bulayım onada gideyim bakalım akıl akıldan üstündür..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…