Artık hamile miyim?

evet canım nick değişti şöyle ki 2 konumun kapatılmasını istedim yada nick değiştrlsn dedim rahatsız oldum çünkü bilinen bi nick sectim deli gibi yani nete de yazınca kabak gibi ortada tüm yorumlar gören anlayan olmuş hı bu çözüm oldu mu bilemem yine cıkıyo ama napim artık ama siz eski nickimle hitap edeblrsinz şekerim problem olmaz:)yorulursun tabi canım kolay mı 2 cocuk birden Allah güç kuvvet versin sana..sonuçlar iyi cok şükür 5 gün önce 4.74 olan tsh olmuş 1.89 normal değerlerde çok sevndim iyiki dozunu artrmışım kendim ama yarın yada öbür gün 50 ye düşürcem sonra da cok düşmesin de..sadece ferritin biraz düşük ama demir ve bağlama kapsitesi fena değil pek anlamadım bişey druma danışcam bakalım..Canım senn drun ayrıca demir hapı fln vermişmiydi sana ilk kan testinde nelere bakmıştı ya bazı yönlerden eksik bulmaya başladım drumu belki değiştrrim bakalım..

Merhaba tatlım,canını sıkma hiç drlar dikkat etmen için gözünü korktmuştr ki yanlış bişey çünkü stres de şekeri çıkartr bana da yapılcak haftaya şeker yüklemesi annede var şekr o yüzden risk altındaym diyetle düzeltrsin üzülme bak bu sefer stresten cıkar ok..(İkucummm)

Canım ben varım en son duymak istediğim şey şeker... Hamileligimde çok çektim çok aç milac gezdim belki burda mesajlarimi görmüşsundur ağlarken yazdığım mesajlardi geneli... Çok şükür geçti o günlerim...

Benim dr 3 kere diyetimi değiştirdi son haftalarda çok açlık çektim idare ettik insülin başlanması bile konuşuldu hatta hastaneye yatmam söz konusuydu...

Ben sana gebelik diyetini yazayım özelden gün içinde müsait oldugumda suan telden girdim pc den uzun yazmam lazım.... Günde 4 kez 18 hafta boyunca kendim şekerimi olctum aclik ve tokluklar olmak üzere senden ölçüm istedimi?

Wvet canim sen cok cekmistin hatirladim simdi.senin kacti sekerin nekadar yuksektiki.benim 100lukte 98-233-215 cikti.ama ben 2 dr a gidiyodum biradan diger dr uma cikicam bakalim bu ne dicek buna daha cok guveniyorum umarim sadece diyt uygularim.insuline gerek kalmaz. Zten delik desik heryerim sabah aksam kan sulandirici igne kullaniyorjm.gerci 3 ay kaldi napalim artik kizim saglkkli dogsunda raziyin alistim artik.birazfan cikcam haber veririm cok saoljn.buarada cepten yaziyorum harfler cok yakin cok yanlis yaziyorum :)

Anladım canim neyse bu nickede alisiriz... Gynaferrosanol kullandim ben hamileligimde dr bunu verdi hem içinde folik asit var günlük ihtiyacimiz kadar.. hamileligim boyunca kullandim bunu ben..

Benden tam kan, tam idrar ve adını hatırlamadigim bir ton hormon testi baktirmisti... Simdi bende okadar dikkat etmedim be istediğine 3 tüp kan vermiştim... Ben dr'uma çok güvendigimden okadar dikkat etmedim çünkü biliyorumki gereksiz test yaptırmaz ne gerekirse onu yaptırır... 7 yılın verdigi güvenle ne derse onu yaptım gebeligimde... Dr' umdan allah razi olsun çokta kahrimi çekti...

O yüzden bu oğluma adını koydum .. kuzenim dr'uma bebeğe sizin adınızı koydular dediğinde okadar sevindiki anlatamam...

Hamilelikte en önemli şey dr'a olan güven ve dr la aradaki iletişim... Eğerki bunlarda bir eksiklik hissediyorsan değiştir canım dr'unu... Bende bu dr u bulali çok oldu ama sanırım gittiğim 7. Veya 6. Dr du. 7 sene bitecek neredeyse hala ona gidiyorum değiştirmeyide hiç dusunmedim..

Anladım canim neyse bu nickede alisiriz... Gynaferrosanol kullandim ben hamileligimde dr bunu verdi hem içinde folik asit var günlük ihtiyacimiz kadar.. hamileligim boyunca kullandim bunu ben..

Benden tam kan, tam idrar ve adını hatırlamadigim bir ton hormon testi baktirmisti... Simdi bende okadar dikkat etmedim be istediğine 3 tüp kan vermiştim... Ben dr'uma çok güvendigimden okadar dikkat etmedim çünkü biliyorumki gereksiz test yaptırmaz ne gerekirse onu yaptırır... 7 yılın verdigi güvenle ne derse onu yaptım gebeligimde... Dr' umdan allah razi olsun çokta kahrimi çekti...

O yüzden bu oğluma adını koydum .. kuzenim dr'uma bebeğe sizin adınızı koydular dediğinde okadar sevindiki anlatamam...

Hamilelikte en önemli şey dr'a olan güven ve dr la aradaki iletişim... Eğerki bunlarda bir eksiklik hissediyorsan değiştir canım dr'unu... Bende bu dr u bulali çok oldu ama sanırım gittiğim 7. Veya 6. Dr du. 7 sene bitecek neredeyse hala ona gidiyorum değiştirmeyide hiç dusunmedim..

Simdi dr dan geldim diyet listesi verdi doguma kadar diyete girdim yani...15 gun sonra duruma gore bakilcak tekrar.haftaya yine olcturucem ona gore insuline karar verilcek endokrin mi ne ole bi bolume yonlendircek.insallah diyet iyi gelirde gerek kalmaz baska seylere.suyumda biraz daha iyiymis yani biraz az mis.doguma kadar diyet ve yatis yani ama yinede sukur insallah bebegimin gelisimi normal olsunda ben raziyim.cok sukur bebekte sıkinti yok allahtan

Simdi dr dan geldim diyet listesi verdi doguma kadar diyete girdim yani...15 gun sonra duruma gore bakilcak tekrar.haftaya yine olcturucem ona gore insuline karar verilcek endokrin mi ne ole bi bolume yonlendircek.insallah diyet iyi gelirde gerek kalmaz baska seylere.suyumda biraz daha iyiymis yani biraz az mis.doguma kadar diyet ve yatis yani ama yinede sukur insallah bebegimin gelisimi normal olsunda ben raziyim.cok sukur bebekte sıkinti yok allahtan

Bana elevit verdi ekstra folik asit testlerde yaptı ama mesela tsh yapılmış fakat st3 st4 yok b12 yok demir bağlama yok ki benm b12 eksikliğim vardı demir eksikliğim vardı biraz pimpiriklendim bi de ısrarla vajinal ultraso yapmadı o dikkatimi çekti amaan bilmiyorum biraz daha gidim olmazsa evime daha yakın bi hastaneye giderm bakalım canım dediğin gibi dr cok önemli..pazartesi gitcem bakalım canım nolcak..

aman canım sakın ihmaletme listendende dışarı çıkma .. şeker gebelikte tehlikeli tansyonda bunlar önemli şeyler... beni örnek al canım bak çok uğraştım bide benim senden yüksekti 50mg şeker yüklememde 240 tı sonucum ama diyetle başettim bişekilde...

canım her gebeye veriliyor elevit bide folik asit .. ama ben biraz tombiş oldumdan bana vermedi kilo yapıyor çünkü ... ama ben kullanmadım mesela hiç bir vitamin bebişlerin maşallahı var canım yediklerine dikkat edersen de oluyor .. ben diyette et süt yumurta peynir meyve sebze günlük hiç aksatmadım fındık fıstık ceviz vs... osebepten vitamin almamamın bi eksikliği yok ...

eymen çok hastaydı dün bütün gün gece hiç uyumadı nezle olmuş kuşum ( bugünde hastaneseydik dr amcası botunun 1 ay için fazla uzadığını söyledi kilosunuda iyi buldu hatta fazla bile buldu. günde bazen oburluk yapıyor az bişey 1 veya 2 biberon 20 cc alıyordu mamayı onuda kes dedi dr oburluk bununki dedi. anlıcan bu ara çok yoruldum ya felaket uyukusuz kalıyorum inşallh bunlarda düzene giricek..

Kilomu yapıyo hadi ya bende 57'yim inşallh cok almam:)yediklerime dikkat ediyorum canım kuzu tavuk balık ne varsa yiyrz bakalım,ay kasılmam oldu gece sabahta az bi turuncu akıntı oldu korktum dr aradık ama geçti sanrm dikkat etmedim cok..çok geçmiş olsun canım oburix eymen he:))yemesi güzel tabi ama fazlası olmaz sen ayarlarsın onu canım ama hiç yememesinden iydr ozaman daha cok üzülrsn..kafein denesen ayakta tutar ama druna danış tabi yine de..

Mama olayini coktan kestikte canim bazen cok araniyor 20 cc verdigim oluyordu.. zaten onuda kesmistim... Hos ilk tartida laf ettide boyunu olcunce ooo guzel gelismis dedi.. kiloyu sevmiyor Dr lar... Sonra abisininde 6 yas asisi vardi onuda olctu bununda yasina gore boyu uzun dedi... Sonra zaten bunun haftasinda abisi daha kiloluydu boyuda asagi yukari ayniydi asi kartindan gosterdim... Dr ozaman ikna oldu biraz cinsleti boyle... Yaptigim diyetten karnimda gelismediginide soyledim... Ben diyet yapmassm Dr 5.5 kilo dogar dedi dedim himm falan dedi... Obez olmasindan korkuyolar ama abiside dal gibi... Dedim bu daha kiloluydu urun ortada... Disun fatih 5 haftalikken 6 kilo 200 gramdi...tosuncuktu...
Canim benim dr yemeklerden alinmasi taraftari vitaninlerin.. yanliz folik asit alunmasi taraftari demir ilacinida gerekirse veriyor oda onemli zaten...

Bu arada akintini hafife alma bol bol Su ic yat canim benim... Kanli akintidir o turuncu...

Bu arada akintini hafife alma bol bol Su ic yat canim benim... Kanli akintidir o turuncu...

Canım emziriyosun dimi eğer öyleyse mamaya da suan cok ihtiyaç yok diye biliyorum..6 kilo muu kız nasıl taşıdınsağlıklı olsunlarda canım o boya ceker hem sonra..bende vtamnleri hemen yemekten sonra alıyorum canım..ekstra hap alırım olmazsa yada kan yapıcı yiyecekler hoş yiyorum da ama bebiş baya kan emiyo sanırım:)kesildi canım akıntı ya bugün biraz uzandım kendimi zorlamadım ama cok ya ondan yada nar cok yedim ki tehlikelymiş bide gecen gün kynvalide haşhaşlı revani yapmıştı e morfin yani zararlı aklımada geldi ama yedim hatta eve de verdi dün akşam yine yemştim of sinirim bozuldu ama suan bişey yok umarım olmaz ya..

canım yok karnımdayken değil 1 aylık olduğunda 6200 dü kilosu :)) 4.100 olarak doğdu :)) 5 haftada 2.100 almış yani :)) maşşallahı var canım oğluşum yaşıtlarına göre uzun boylu zayıfta öyle kilosu falan yok yani..

canım benim sütüm yoktu hastanede yaptılar mama takviyesini .. sonra evde biraz biraz gelmeye başladı sütüm mamayı azalta azalta kestim bende işte verdiğim mamada çok değil zaten 60 cc yenidoğduğunda verilen doz 2 ssate bilemedin 3 saate bir verilmesi gereken ben bu dozun 3 te 1 ini veriyordum oda günde bir veya 2 kez çok nadiren 3 oluyordu .. 60 ccden günde normalde 7 biberon yeni doğanın ihtiyacı. sonra 15 güblükken 80 cc 1 aydan itibaren 100 cc gibi bişey oluyor.. anlıcan büyüdükçe artıyor ihtiyacı ..yani benim yaptığım 20 cc idi günlük ihtiyacı bir öğün 80 cc....
dün bi dr yanıma yaklaştı hastanede okadar kafam bulanmışki adamın dediğini anlamadım sonra sordum anlamadım bişeymi dediniz diye :)) dr dediki çok tatlı bir bebeğiniz var maşallah dedim dedi :)) adam azcık sevdi oğluşumu :)) sonra kan vermeye indim aşağıya kanı alacak olan hemşire teyzemiz aldı kaçırdı oğlumu dediki buraya çok bebek geliyor böyle güzeli az geliyor biraz sevebilirmiyiz:) götürdü içerde sevdiler baya sonra kan alırken çok ağladı bak oğlum dedim bu kızlara güven olmaz demin dedim sana aşkım canım diyordu bak şimdi canını yakıyor :)) sonra gülüştük ettik falan ..inan hastaneden çıkamadık seven sevene .. anneme gına geldi bu milletin kendi bebeği var gözleri bizimkinde gelip bizimkini seviyolar .. valla dedim anne ben hiç farkında değilim kimin çocuğu var kimin yok ...
canım şimdilik yediklerin bebeğe geçmiyor sadece kanından besleniyor.. yanlız bu 12. haftana kadar geçerli ondan sonra çok dikkat etmen lazım ne yediğine içtiğine canım.. özellikle maydanozdan uzak dur düşük riskini arttırır bide sıcak suyla duşalmaktan sakın ...

Tmam işte yine taşıyamazsın:)) ,ayy maşallah canım ya Allah nazarlardan korusun bol bol oku oğlunu..Ne dicem sütün azsa bi tavsiyem olcak anne sütüne en yakın süt keçi sütüymüş bak internetten araştr güvenlr bi yerden alıp bebeğine vereblrsin bende peynrini yiyiorum cok faydalıymış hamilelere de..Evet canım okudum cok tüketmiyrm zaten ılık suyla duş evet duymuştum cok sağol canım yediklerimz kana karışıyo işte o da bebeğe haşhaşa cok taktım canım özellikle de ilk 3 ay cok tehlikelymiş Allahtan toplamda 2 dilim yedim 1 gün arayla,ben cok pimpirikliyim canım biliyosun:)mesela nar da düşük riski yapıomuş annemlerde yazık kaç gündür ayıklayp ayıklayp önüme getriyolar ama okuyunca direk uzak tutun benden dedim bol bol ayva yiyorum güzel ahlaklı ve zekalı olurmuşş :)))zormuşş bu işleer..

Ah canim hemde ne zor ne zor bu isler.ben basindan beri neler cekiyorum yinede sukur bebegim saglikla dogsun raziyim herseye.ilkaylar kanamam vardi yattim 3 ay ve kan sulandirici ignelere basladim doguma kadarr sabah aksam igne oluyorum.sonra tam ayaklandim ayrintili usg de centik cikti yine yattim.sonra suyum azalmis yine yatiyorum veee simdi seker cikti hala yatiyorum ve diyet yapiyorum sinirlerim cok bozuk ama yinede sukrediyorumki allah bana evlat verdi ve inslh saglikla kucagim aliyim.ve benim bundan once 2 de dusugum var ( ayy cok dolmusum patladim valla

Fburak masallah bebisine bol bol ayetel kursu nas oku allah nazardan korusun seni bole okudukca bian once kucagima almak istiyorum

Ksophie canim simdiden yediklerine dikkat et valla sonraki haftalarda seker yuklemesi var cikiyo acisi..nari bende duydum oleymis oyuzden yemiyorum bende.ama hergun ceviz findik ye ve her hafta balik ye mutlaka

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…