Artık hamile miyim?

canim sonunda guzel haberle dondun bizide sevindirdin...
Evet artik bir anne adayi olarak testlerin basladi tabi ins onlarda guzel cikar... Benim as enfeksiyon cikmisti antibiyitik toz verdi tek kullanimlik... Ilk trimester testtimde sorunsuzdu 2 Li testimde superdi.
2. Trimester de sekerle sorunum var ana ogul bayabi tatli ciktik yine 15 gun onceki 50 mg seker yuklememde 165 cikan sekerim 15 gunluk diyetle bugun yaptirdigim yuklemeden tavan yapti 240 cik cikti sastim kaldim diyetle 1 kilocukta vermisim bi o isime yaramis...dr dedimki sekerli yeme dediniz kestim canim cekti dondurma bile yemedim bilsem yerdim dedim.. oda gebelik haftasi ilerledikce yukselebilecegini o dondurmalarida yesrymisim daha yukselebilecegini soyledi diyetcigimide kisitladi .. 15 gun kendimi olcucem evde saat saat sekerimi ayin 4 dune kadar not edicem gunde 3 kere olcucem ona gore insulin baslicakmis.. hem diyet hem insulin yapcakmisim... Rabbim daha buyuk dert vermesin...
By arada bebege bakmadi gereksiz ulturasona girmek iyi degil dedi ayda 1 bakmak iyi dedi... Simdi plesenta previa yi atlattima uzuleyimmi sevineyimmi bilemedim 10 gunde 15 gunde bebisimi goruyordum... Cok baktik zaten yeter dedi dr sakayla karisik...ayin 4 une kadar hasret kaldik bebisime...
Kivircik kuzu ya bisey yaptirmak cok zor canim ancak oyle yola geliyor

Son düzenleme:

Ayy cok sevindim canım empati yaparak ağladım inan ne mutlu sana ve eşine..Görmedim canım ya yazını bende merak ettm seni bi girim dedim ya test yaptım ama cok cok koyu değil bi gün eşit oldu işte ondan bi gün öncede ilişki olmuştu 4 gün yaptım üst üste ole bana biraz geç geldi test cok sinir oldum belkide kaçırdım gününü bakalım nolcak canım yaptık bişeyler ama acemice :))bende öptümm seni ve bebeğiniiii:))

Bebek icin ugrasiyorsunuz sanirim... Bende cok tedavi gormus biri olarak size nacizane bir tavsiyede bulunmak istiyorum... Umarim yumurtlamayla ilgili bi sorununuz yoktur...
Ovulasyon testide kullanin ama adetin 12. 14. 16.18. Gunleri gebelik sansinin en yuksek oldugu gunler .. hergun iliski sansi dusuruyor gun asiri dr larin tavsiyesi.... Kendin bol bol incir ye esinede her sabah ac keciboynuzu pekmezi icir.... Insallah kisa surede hamile kalirsin...

inşallh cok stres yapıyorum 1.5 yıl oldu neredeyse bebek için ama sizi gördükçe umutlanıyorum açıkcası rahim filmi hariç herşey temiz henüz ona cesaret edemedim eşimde kümeleşme vardı onu cözdük sayı hız süper ama şimdide anormal sperm sayısı %90larda etkiliomu bilmiyorum ama kürleri denicem çok teşekkür ederim..bi de en koyu 14tü ama biz bi gece önce beraber olmuştuk olmuştur heralde böyleyse 2-3 gün kalıo ne de olsa spermler ama ben bu aydan pek umutlu diilim bence tam yumurtlamadım cünkü akıntıdan anlıyorum ben bazen co yoğun oluo o dönemde bazen de az bilmiyorum ramazandan sonra gitcem zaten dr'a.tekrar teşekkür ederim bikaç yerde denk geldim hamilesinz galiba tebrik ederim umarım sorunsuz bi hamilelik olur.görüşmek üzere:)

inşallh cok stres yapıyorum 1.5 yıl oldu neredeyse bebek için ama sizi gördükçe umutlanıyorum açıkcası rahim filmi hariç herşey temiz henüz ona cesaret edemedim eşimde kümeleşme vardı onu cözdük sayı hız süper ama şimdide anormal sperm sayısı %90larda etkiliomu bilmiyorum ama kürleri denicem çok teşekkür ederim..bi de en koyu 14tü ama biz bi gece önce beraber olmuştuk olmuştur heralde böyleyse 2-3 gün kalıo ne de olsa spermler ama ben bu aydan pek umutlu diilim bence tam yumurtlamadım cünkü akıntıdan anlıyorum ben bazen co yoğun oluo o dönemde bazen de az bilmiyorum ramazandan sonra gitcem zaten dr'a.tekrar teşekkür ederim bikaç yerde denk geldim hamilesinz galiba tebrik ederim umarım sorunsuz bi hamilelik olur.görüşmek üzere:)

canım bende hiç kendi kendime hamile kalamıyorum .. eşimin sperm sayısı çok iyi hızıda öyle onda hiç bi sorun yok.. bende pko var birtane oğlum var 5 yaşını yeni bitirdi ..

evet şimdi yine hamileyim ama ne yollardan geçtim bi bilsen ... önce rahimden parça alındı patolojiye gitti sonra hsg çekildi ilk gebeliğim düşükle sonuçlandı 3 . gebeliğimde düşükle sonuçlandı ... 6 ay ilaç tedavisi gördüm çatlatma iğnesi ile ... en son dr aşılama yapalım dedi çok şükürki ilki tuttu.. bu verdiğim günler genel bebek isteyenler için en ideal günlermiş doktorum söylemişti bunu bana korunmasız bir sene bu günleri deeğrlendir olmazsa tedavi demişti ...

yani hsg yi çektir mutlaka en azından temizmi değilmi için rahat olur ...

madem 1.5 yıl uğraştın kendi başına olmuyo mutlaka dr takibinde devamet onlar hem yumurtayı daha iyi geliştiriyor ilaçlarla hemde çatlamıyosa vs çatlatıyolar ...

canım bazen ah sen ne güzel hamilesin diyip forumda iç çekiyolarda benimde öyle kolay olmadı ki çok uğraştım yani benden örnek al mutlaka olacak canım zamanı var inanki ...
bide stres daha çok olumsuz etkiler senide eşinide stres yapmayın ...
inşallah en kısa zamanda seninde güzel haberlerini alırız.. ben olmamasının olması için çabalamanın uğraşmanın nedemek olduğunu çok iyi biliyorum inanki senin çektiğin sıkıntıyıda hamile haberi aldığındaki o tuhaf duygunuda anlaya biliyorum ...

önce tetkiklerini tamamını yaptır ... hormon testi yaptırmışmıydın onlarda önemli ...

arkadaşlar şimdi dr dan geldim,aslında perşembe günü gitmiştim normal kontrolüme hatta yazmıştım bebeğim bana biraz küçük geldi diye cuma sabahıda biraz fazla hareket ettim heralde ondandır minik bi kan geldi.bende bugün dr a tekrar gittim bebeğim 3 günde nekadar büyümüş 6+3 olmuş :) çok şükür bi sorun yok sadece iğnelere devam.bebeğim sağ salim olsunda ben razıyım delik deşik olmaya.2 mm lik bebeğim 7 mm olmuşyaaa inanamıyorum

Bak bosa kuruntu yapmissin hic birseyi yokmus...
Benimde o zamanlarda kanamam oldu Ben hep yattim sonra ara ara yattim simdi cok sukur gecti kanamam lekelenmem.. cok dikkat et kendine yat bol bol Su ic birde...

Amiiinn:)Canım cok üzüldüm geçmiş olsun gercekten zorlu yollardan geçmişsin bu da bi sınama yani ama suan iyisin bak ne güzel 2. bebeğin yolda ne mutlu sana ne kıymetlidir şimdi onlar evlat zaten kıymetli ama seninki bi başka olur eminim..hormon testlerim gayet güzel yumurtlalıklara ve rahme gecen yıl baktırmıştım temizdi ama gitmem lazım tekrar rahim filmi için cok istedim ama canım gurbette tek başımayım eşim cok yoğun calışıyo benim ailemden kimse yok eşimin tarafı burda ama cok ilgisizler kayınvalidem hariç tabi ama onlada hastaneye gitmek istemiyorum inan okadar meraklıki bikaç kez beni zor durumda bıraktı film cekinirken bile içeri girmeye kalkar o derece neticede kayınvalide ya pek istemiyorum ama tek de gidilmez bilmiyorum napcam canım annemin gelmesini beklerim olmazsa ama işte nere kadar beklicem o da var kafam cok bulanıyo ya herşeyi kadın cekio valla erkeklere pek bişey olmuo..bu ay pek takmamaya calışcam diyete başladım bi 5 kilo fazlam var onun için uğrasıyorum bakalım belki tutar..artık annem babannem benden umudu kesmişler de hacıbayram türbesine gitmişler ya bomba:))bakalım nolcek..öptüm canım görüşürüzzzzzzz..

aynen öyle canım pek kıymetliler benim paşalarım ... seninkide öyle olucak zor bulunca malesef farklı bi düşkünlük oluyor...

gurbette olmak zor tabi şartlar zor allah yardımcın olsun.. anne bazn insana çok lazım oluyor ben annemin hakkını ödeyemem aylarca yattım kalkmadan çocuğumu beni baktı allah bin kere razı olsun ondan ...
hsg artık şart olmuş sana inşallh bi şekilde çektirirsin .. devamlı dr takibine girmen lazım artık hamile kalana kadar ... inşalalah fazla bekletmez seni bebişin ... görüşürüz canım bizde öptük .. sıkma canını herşey olacağına varır bir vakti zamanı vardır elbet ..

canım onu ben de anlamadım yaaaaaa :44: bosver gerısı tutuyosa onemlı degıl

Canim cok sevindim ... Rabbim mutlulugunu daim etsin hic bozmasin... Vakitli zamanli sag salim kucagina almayi nasip etsin Insallah.... Masallah kuzucuguna annesi rabbim esirgesin korusun onu...

amın canım benım cok tesekkur ederım allahım hepımızın meleklerını korusun

evet canım cok sukur dondum guzel haberle testlerı daha yaptırmadım ama ınsallah bı sorun cıkmaz ...

ya nasıl yanı sen dondurma bıle yemedın ve sekerın yukselmıs mı yanı gercekten uzuldum ama sımdı dusme ıhtımalı yokmuymus kı dıyetle ıgneye baslıycaksınız haklıısın canım allah daha buyuk dert vermesın ama ne bılıyım basta plesenta prevıa sonra seker zor bı hamılelık oldu sana gercı kuzun saglıklı olsun da ınsallah gerısı onemlı deıl bız ne dert olsa cekerız annelerı olarak

olsun sen yınede uzme kıvırcık kuzucugu annesı emı op onu benım ıcın

canımmmmm cok tesekkurler evet cok mutluyuz tabıkı ama merak etme sen de tadıcaksın bu mutluluktan ınsallah esıt oldugu gun yaptıysanız olmustur allahın ıznıyle tatlım benım hadı guzel bı haber beklıyorum bu ay sızden unutma lutfen ve bol bol dua et bız de senı optuk teyzeeeee

olmustur canım cunku sperm 48-72 saat kalıyor canlı olarak eger ıkı aynı renk kırmızıyıda yakaladıysan bu ay ınsallah duyarız guzel haberlerını canım benım apma stress benım de 1.5 sene sonra oldu kımbılır belkı kaderımız aynıdır da senın de gelır bebegın 1.5 sene sonra ...

tebrık ederım canımmmmm bak bosuna stress yapmıssın dımı ama hadı artık stress yok hayatımızda bebeklerımızın keyfını cıkarmalıyız artık allahım onları korusun bıze bagıslasın saglık sıhat nasıp etsın onlara pırınc tanenı ve senı opuyorum canımmmmm

olmaz canım kayınvalıdenle gıtme rahatsız olursun ben de oyle olurdum sanırım ama ıhmal de etme erteleme cnım tuplerınle alakalı bı problem varsa ne yaparsan yap olmaz tedavı gerekır ınsallah bısey yoktur canım benım kıloyuda takma kafana benım de fazlam olmasına ragmen bak hamıle kaldım evet kadının sorumlulugu cok buyuk maalesef ama cok kızdım sımdıı ne demek umudu kesmısler yok oyle bısey bıdaha duymuycam olucak senın bebegın merak etme ...

canım o telaşla ne yazdığımımı biliyorum sanki eve gelir gelmez açtım haber vermek için baktım sende benim gibi geç gelmişsin eve bu kadarda aynı seyler yasanmaz ki hehehe :)))

canım sonunda bende gördüm bebegimi doktor gayet iyi terde degrleride uyumlu dedi.haftayada kalp atıslarını dinlemeye gidicez.allah isteyen herkese nasip etsin

Canim sorma diyet yaptim 15 gun 1 kilo vermisim.... Biliyosun dondurma bile yemedim... Okadarda canim cekiyor sorma.. bi onceki seker yuklememden onceki gece magnum yemistim bide 165 cikti...
Dr a gittim iste ikinci seker yuklemeden sonra 240 cikti dedim diyete ragmen hemen tartiya aldi bakti e1 kilo vermisim anladiki diyet yapilmis..
Busefer drdiki dunmu biseyleri fazla kacirdin yok dedim hatta evdekiler kavun yedi cok tatli diye onu bile yemedim hatta dedim onceki yuklememde en son yatmadan magnum bile yemistim dedim.. sastik kaldik by seker isine..
Buseferde evde olcuyorum sekerimi gunde 3 kere not ediyorum bakalim ayin 4 funded gidicem bidaha duruma gore insulin baslicaz bide diyeti kisitladi iyice.... Heralde dogumdan sonra ilk is kocaman bi dondurma yerim....
Insulinde verse napalim yapicaz artik kendime igne yapmayada alistim zaten asilama icinde hergun igne yapiyordum kendime... Simdide gunde 3 kez parmagima igne batirip seker olcuyorum insulinide yaparim yakinda hemsire olcak by gidisle....

Valla ne cektim bir Ben bir Allah biliyor ama plesenta previa o allah dusmanima vermesin canim...
Bizde optuk sekerim...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…