Artık bayramları sevinçle degil,endişeyle bekliyorum:(

ne acı , hiçbirşey düzelmez , kimse huyundan vazgeçmez ve sen için için kendini yiyip

bitirirsin , birgün bir bakarsın yaşından çok fazla görünen , yüzünde acılarının kırışıklıkları ,

beyazlamış saçlar , hastalıklarla savaşan bir beden , kendinize bu kötülükleri yapmayın

ne olur , yuva yıkmak kolay , yapmak zor tmm da , bu çizilen resim bit yuvaya ait değil

zaten . sana da yazık , annene babana da yazık . bu bayram gideceksin ok , yol

açılacak bundan sonra hep gitmek zorunda kalacaksın .şu hakaret işini de anlamıyorum ,

ne söylenildiğini sen biliyorsun , sineye çekmeyin , karşıdaki yüz buluyor , ama erkek

dediğin evine , karısına , çoluığuna çocuğuna sahip çıkar . sakın çocuk yapma , evliliği

falan kurtarmaz , olan o sabiye olur .allaha yardımcın olsun , kendini ezdirme , kimsenin

hakkı yok buna , kimsenin ...

umarım yazdıklarımı okuma şansın olur..okadar benzer şeyler yaşadımki 2 sene önce...aynı olayları sen şimdi yaşıyorsun..tavrını koymayı başaramazsan bu süreç hep böyle devam eder..otur eşinle konuş..ve ikinizinde ailesine karşı sorumlulukları oluduğunu senin ailen benim ailem diyerek bir yere varılmayacağını bu bayramda bu olaya bir nokta koymanız gerektiğini söyle...sakınbu konuşmaları yapmadan sende onun ailesine gidip el öpme..yoksa mümkün değil ailenle arasındaki sorunu aşamazsın...hangisi yakınsa bayramda önce ona gidin daha sonra ordan diğer tarafın ailesine geçin...ve bu iş bitsin...emin ol biraraya gelince sorunlar unutuluyor..ama onun ailesi ne kadar önemliyse seninkinin de onun kadar önemli olduğunu bilmeli...zıtlaşarak hiçbirşey halledemezsiniz...hiçte büyütülecek bir sorun değil emin ol...sadece çook sakin konuşmaya becermen lazım...isteklerini açık ve net anlatırsan eşinde seni anlayacaktır emin ol.....

Eşinin değişmesini bekleme..bence en başından ayrılık kararını vermeliydin..defalarca şans tanımışsın ona sen zaten..Ömür geçiyor..hayat çok kısa..Hayatını zorlaştıran,sana ve ailene saygı duymayan bi insana neden daha fazla katlanacaksın ki..kimse kimsenin kahrını çekmek için gelmedi bu dünyaya..eşinin kahrını bırak anası çeksin..ailen de senin yanında bak ne güzel..

4 yıldır her türlü konusma seklini denedim.bu sekilde hic bir yere varamayacagımızı,sadece yıpranacagımızı anlatmaya calıstım.onlar benim anam,babam evet belki cahiller ama anam,babam cekeceksin,katlanacaksın,kızgınlıkla söylenen hakeretleri duymayacaksın diyo.iyi de bana kızmalarını gerektirecek tek bir sey yapmıyorum ki,öyle saçma seyler yüzünden laf yiyorum ki,kayınvaliden,kayınpederden,görümceden.insanda ne onur,ne gurur,ne karakter bırakıyorlar :çok üzgünüm: bir keresinde eşimin yanında babası,bana bir laf etti,neye uğradığımı sasırdım,eşime baktım,çıt yok,ağlamaya başladım sinirden,eşimde hala tepki yok,eve döndük ama yolda da iki yabancı gibi geldik,bana söylediği ilk cümle,surat asma oldu.bir süre aramadım sormadım babalarını,sonra tamam ben konustum yapmayacaklar bir daha dedi,tekrar aynı seyler :çok üzgünüm: ortada kabullenmem gereken önemli bir nokta var,ne derlerse desinler,ne yaparlarsa yapsın,görümce dahil,müdahale etmeyecek,ettirmeyecek.ne savunacak,ne savunduracak :çok üzgünüm: herkesin bir zayıf noktası varmış,eşiminkide buymus,öyle söylüyo,karsı gelemezmiş,laf söylemezmiş :çok üzgünüm: boşa kürek cekmek benimki senağlama

düşünüyorum düşünüyorum çözemiyorum bu insanları.saf gözükürler ama içten içten öyle ince hesaplar yaparlar ki aklınız şaşar,dinlerine cok bağlı gözükürler ama kul hakkından bir haberlerdir,küfür,dedikodu,iftira,yalan,haksız kazanç hepsi fazlasıyla vardır.o kadar soğudum ki,bayramda gitsem anne,baba nasıl derim hiç bilmiyorum :çok üzgünüm: zaten sorun bayramda gitmek ya da gitmemek degil aslında :çok üzgünüm: çok daha derin senağlama

bugün düzelsek,eşimle ikimiz beraberken iyi olsak ne olacak,annesi,babası,hep bir sekilde hayatımızda olacaklar ve eşim degişse,onlar degişmeyecek :çok üzgünüm: hep içten içe kemirecek bu konu :çok üzgünüm: benim için olmasa,eşim için birseyler eksik olacak,mutlu olmayacak :çok üzgünüm: onlara beni savunsa,nasıl karsı gelirsin deyip onu kahredecekler bu sefer :çok üzgünüm: bilmiyorum cokmu karamsar bakıyorum ama böyle olacak üç aşağı,beş yukarı :çok üzgünüm:

ne kadar ailemin bu güne kadar tek bir olumsuz sözü,davranısı olmadıysada , hesap onlarada kesilecek.evime gönül rahatlığıyla gelemeyecekler ya da ben gidemeyecegim :çok üzgünüm: ne karanlık bir tablo gercekci olmam gerek :çok üzgünüm: boş yere ümit etmek fayda etmiyor :çok üzgünüm:

:
canım benim sanki benim yaşadıklarımı anlatmışın senağlama bende bunların aynısını yaşadım ve bir bayram benim sonum oldu dayanamdım ve bitti onlar yüzünden hasta halimle birde bana şiddet uyguladı ve bitirdim.bende bayram gelsin istemezdim çünkü bayram demek benim için gözyaşı huzursuzluk demekti.dilerim senin sonun benimki gibi olmaz herşey düzelir inşallah canım allaha emanet ol Allah seni korkularından emin kılsın inşallah:teselli:

bu adamı neden çektiğini,neden hala evli olduğunu öğrenebilirmiyim?
seviyorum deme sakın.aşığım hele hiç deme...bunun adı aşk yada sevgi değil..
bu başka bişey..
insan aşkından ölse gururunu bu kadar ayaklar altına aldırmaz.
mesleğinde varmış ..nedir bu durum,neden bu olayı sürdürüyorsun?

ya gözlerim doldu okurken..Allah sabır versin canım benim...ama şunu bil kimsenin yaptığı yanına kalmaz..elbet bu yapılanların sorumlusu cezasını çekecek ama sen yıpranacaksın...of ya nefret ediyorum böyle ailelerden ve böyle erkeklerden...

kusura bakmayın ama hiçbirşey değişecek gibi görünmüyor buradan bakınca
eminim orada durum daha içler acısıdır
şu anlatımın çaresizliğine bakılınca:1no2:
kendini bu adama bu kadar ezdirdiğin için çok ama çok üzüldüm:çok üzgünüm:
bi adamın,üstelik koca diye geçinen bir adamın sana yaşattığı şu işkenceye bak
üstelik çocuğun da yok
kaç kurtul ordan arkadaşım sen
daha fazla bu adamla harcama ömrünü

Allah sana sabır versin
katlanmak zorunda hiç değilsin aslında ama
bu senin kararın
bu senin hayatın...

Allah sana katlanacak güç de versin

sevgilera.s.

çok üzüldüm,sana da çok kızdım canım.nasıl bu kadar tavizkar olabiliyorsun(uz).kızma,canım ama resmen maddi anlamda kullanmışlar sizi.ben bunun adına iyi niyet diyemiyorum,bunun adı.....kendine gel,canım çeki düzen ver hayatına 4 yıl az bir süre değil.mesele bayram falan değil,öncelikle eşinin adam olması.bunları okurken, şöyle düşündüm canım! sanki sen esarettesin de bir şeylerin bedelini ödüyorsun gibi.söyleyecek söz bulamıyorum,zaten daha fazlasını arkadaşlar yazmış.allah gönlüne göre hayırlısını versin,canım.

arkadaşlar çoğunuz aynı şeyi demişsiniz sessiz kalmışsın diye ama şundan emin olun sesi bangır bangır çıksada ne eşinin ne de ailesinin tavırları değişirdi. aynı şeyleri ben yaşadım hala da yaşıyorum kayınvalide hanım bana laf söylediği zaman aynısının cevabını çatır çatır verdim ezdirmedim kendimi ama eşimiz yanınızda değilde kendi ailesini tutuyosa değil ses çıkarmak dünyayı yıksanız değişmez değişen tek şey tartışmanın seviyesi düşer karşınızdaki basitleştikçe sizde ona uyduğunuz o sinir haliyle sonradan aynada kendinize bakıp benim bu basit insanlarla ne işim var die ağlarsınız. bu bi kısır döngüdür ben şunu anladım ki evliliğim kendi açımdan söylüyorum devam ettiği sürece bu şekilde olacak maalesef. ben eşimin ailesine resti çektim hiç biriyle konuşmuyorum bu çözüm değil çünkü oda benim ailemle mecbur kalmadıı sürece görüşmüyo aynen arkadaşın anlattıı gibi bende evi terk ettim çıktım gittim ailemin yanına ve benim annem babam bana sahip çıktıkları için kötü oldular. tabi kendileri adam gibi adam olup eşlerine sahip çıkmayınca kendi ailelerinin yanında söz söyleyemeyince kendi yapamadıklarını benim ailem yapınca kötü oldu. allah sonumuzu hayır etsin diyorum gittiği yere kadar gider bizim gibi olan evlilikler ama allah bunları yapanın yanına bırakmasın demekten başka yol kalmıyo insana. bende çoookkk dertli olduğum için uzun oldu biraz kusura bakmayın.

Allahim onlari islah etsin.çok gözlerim doldu ağliyorum.iş yerindeyim ama gözyaşlarima engel olamiyorum.şu mübarek ramazan ayinda allaha havale et.benim sonumun da senin yaşadiklarin gibi olacagini biliyorum.bile bile lades diyorum.nişanliyim.benim kayinpeder kayinvalide görümce şimdiden başladilar.sonumuz hayirli olur işallah.

durumun çok zor.hepimiz az çok kötü şeyler yaşadık.
aşk uğruna çektiğimiz çilelr ve ezilmişlerikler çoğu insnada var.
ailen arkanda ve sana sahip .çıkscaklar

canım benim daha nişanlıymışın eğer şimdiden bunları yaşıyorsan çekme derim biz dayandıkta ne oldu bak düzelir dedik te ne oldu daha kötü arkadaşın yazdığı herşeyi bende yaşadım üstüne birde en son şiddet ve bitirdim 9 ay oldu ama çok yıpratıcı eğer gerçekten şimdiden geleceğini göremiyorsan kurtul derim sana canım tabi karar senin yolun açık olsun içinde bizimde:teselli:

BENİ BAGLAYAN BİRŞEYLER VAR ANLAMIYORUM.BEN KONUYU ACAN ARKADAŞA BOŞAN DİYEMİYORUM.ÇÜNKÜ ANLIYORUM ONUNDA ELİNİ KOLUNU BAGLAYAN BİRŞEYLERİN OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.:çok üzgünüm:

BENİ BAGLAYAN BİRŞEYLER VAR ANLAMIYORUM.BEN KONUYU ACAN ARKADAŞA BOŞAN DİYEMİYORUM.ÇÜNKÜ ANLIYORUM ONUNDA ELİNİ KOLUNU BAGLAYAN BİRŞEYLERİN OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.:çok üzgünüm:

canım benim bu anlattıklarının hepsini yaşadım nişanlıyken yüzüğü atmak istedim ama garip bir şekilde yapamıyordum ne yaparlarsa yapsınlar sessiz kalıyordum bu evlenincede hep böyle oldu sustum hatta bunu bana yaşadıklarımı bilen yakın kişilerde söylüyordu nasıl cevap vermiyorsun herşeye bu kadar sabrediyorsun diye ama bir yerden sonra sürekli ezilmek sadece kendini hizmetçi gibi hissetmek yoruyor insanı sabır taşı gibi olmuştum ve ailesi yüzünden birde şiddet uygulayınca bitirdim tabiki kimseye boşan diyemem çok zor bir durum ancak yaşayan bilir ama sen daha yolun başındasın eğerki gerçekten mutsuz olacağını şimdiden görüyorsan değişmeyeceğine inanıyorsan bence biraz daha düşün ve temkinli davran canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…