Artık bayramları sevinçle degil,endişeyle bekliyorum:(

Eşin senin iyi niyetini ve fedakârlığını anlamamış ve anlayacak gibi de görünmüyor. Değişeceğine dair ümidin varsa ve çok seviyorsan uğraş, ama böyle daha ne kadar devam edebilirsin ki. Bayramda senin ailene gitmezse eğer, sen de onun ailesine gitme bence..
Ailene ve sana karşı saygısızlık yapıyor eşin. Çok pasif davranmışsın. biyerlerden başlaman lâzım artık. Sevgiler...

valla herkesin içinin daraldığı gibi benim de içim daraldı.yine herkes gibi ben de çok sessiz ve çekingen davrandığını düşünüyorum.sessiz kaldıkça üstüne üstüne gelmişler.yeri ve zamanı geldiğinde kendini savunacaksın.eşinden bekleme çünkü anlaşılan seni koruyamıyor ezdiriyor ailesine.Allah kolaylık versin.mübarek bayramda bari yüzün güler inşallah.

yaşadıkların gerçekten çok zor ve yıpratıcı
helede eşinin tutumuna ve tavılarına hiç anlam veremedim doğrusu
kendisi ailesini görmek istiyor ama sen kendi aileni görmek isteyince suç oluyor
ben bunu asla kabul edemezdim
madem 9 gün tatil var 4 gün orda 4 gün orda kalınır eve dönülür benim mantığıma göre
eğer eşin bunu kabul edemiyorsa paşa gönlü bilir bence gitsin bayram tatilini ailesi ile geçirsin ben olsam gitmezdim kendi aileme giderdim
beni bu doğurmuş büyütmüş ailemede eşim yüzünden asla sirt çevirmezdim senin yerinde olsam
istediği kadar sinirlensin ben yinede aileme giderdim
eğer o kendi ailesini sana tercih edebiliyorsa bunu sen neden yapamıyorsun?
senin eksiğin nedir?
erkeklere çokda taviz vermeye gelmiyor sonra kendisi yetmiyormu gibi birde ailesi tepene biner
kesin tavrını koymalısın bence ya eşit olarak iki ailede kalırsınız yada herkes tüm tatili kendi ailesinlen geçirsin
sonuçta onun ailesi seni çok üzmüş senin oraya gitmeyi düşünmen bile bir büyüklük bana göre ben olsam gidermiydim onu bile bilmiyorum şuan
evliliğine ve eşine 2.şans vermisin ama o bunu iyi kullanamamış malesef bundan sonra sende tavırlarını daha net ortaya koymalısın
saygı, alttan alma, bilmem ne hepsi biyere kadar
önce kendini düşün arkadaşım ne onu ne şunu ne bunu

canım ya ailemize binbir naz, kapris yaparken elalemin insanlarına ses çıkaramıyoruz ya işte ben bu konuda bize hepimize kayınvalide sounu yaşayan herkese çok kızıyorum. Birde annemiz, babamız gözünden sakınıp bizi büyüttü şimdi saçmasapan bir insan yüzünden hem siz onları üzüyorsunuz hem de o insan üzüyor o değerli insanları eminim içleri kan ağlıyor yatıp kalkıp sizi düşünüyorlardır. Vallahi işin açıkçası bence ben sizin yerinizde olsam madem gidilecek neden 8 gün orada 1 sizin ailenizin yanında o zaman 4 gün 4 gün paylaştırın eğer böyle bir talebi kabul etmiyorsa eşiniz o zaman herkes kendi ailesinin yanında kalsın 9 günün sonunda çıkıp evine gitsin herkes böyle herşeye evet demeyin restinzi çekin. onun etrafındakiler gelin soruyorsa sizin ailenizin etrafındakilerde damat soruyordur.

offff canım ya çok üzüldüm. bu nasıl insanlık anlamıyorum. sana gelince ezip geçiyorlar. kendi kızları da var. hiç düşünmüyorlar.
eşin de anne kuzusu anlaşılan laflarından çıkamıyor. hala ayrı bir evi ve yuvası olduğunu anlayamamış. seni nasıl ezdirebiliyor.
tatil 9 gün. 4 gün annenda kalmak hakkın.
canım artık sesini çıkart bu böyle olmaz. çekilmez böylesi. baktın olmuyor. iyi düşün derim.
ailen iyi niyetli senin anladığım kadarıyla ama onlarda sert olsalar seni ezemezler.
allahım neden erkek tarafı hep böyle kötü davranıyor biz gelinlere? nedir bu çilemiz?

Bu zamana kadar senin iyiligini, evliligin için neleri feda ettigini bilmemis gormemis, sana deger vermemis olan esin, seni bu kadar ezdiren esin su saatten sonrada anlayacagini sanmiyorum :1no2:

O kadar çok firsat vermissiniz ki bu aileye...O kadar çok vermissiniz ki sizi istedikleri gibi kullaniyorlar, ne kadar aci, ne kadar kotu...

Vede ailenize "gitmeyeceksin" tavrini yapti ya çok sinirlendim
Sizde sakin gitmeyin ! sakin !
Anlasin ki siz bir mal degilsiniz, esya degilsiniz ! Insansiniz ! Ustelik onu baba eden bir Es, ona sevgi veren, saygi veren bir es
o nasil ailesine ihtiyaç duyuyorsa, anlamali ki sizinde ihtiyaciniz var
Allah sabir versin ama hersey için geç degil :sm_confused:
Kendinizi ezdirmeyin, ailenize de gidin !
bunlardan size hayir yok artik, yinede umarim kendiniz için en iyi karari verirsiniz :Saruboceq:

cvp yazan herkes sağolsun :çok üzgünüm: işini bahane edip eve uğramıyo ne o aradı ne ben konusmadık hiç.evde yalnızım bu akşamda :çok üzgünüm: bugün annemin yakın bir arkadasını aradım,cok yakındır bana herseyimi anlatırım.anlattım son olup bitenleri,tek söylediği huyundan vazgeçmeyecegi :çok üzgünüm: neden bu kadar cesaretsizsin,neden korkuyosun neden diyo :çok üzgünüm: bilmiyorum,denenecek ne kaldı bilmiyorum :çok üzgünüm: o ailesine gitse,ben aileme gitsem yine burnumdan gelecek,o gitse ben evde kalsam ağlamakla gececek.hersey bir yana bu sorular,kaygılar ne zaman son bulacak :çok üzgünüm: bunlar çözüm degil ki :çok üzgünüm: ailesiyle görüşmem ayrı dert,görüşmemem ayrı dert,yok mu bu işin orta yolu :çok üzgünüm: görüşüp mesafeli olsam onlara işlemiyo,yapılanları söylenenlere kulak tıkasam sonu gelmiyo,olay sadece ordada kalmıyo,evimize döndüğümüzdede devam ediyo :çok üzgünüm: çıkmazda hissediyorum kendimi hemde çok senağlama

anne ve babama bayramda gitmeyi istemek sucmu diyo :çok üzgünüm: olan biteni bu kadar görmezden gelip kendini aklamaya calısıyo her zaman oldugu gibi.sanki hep tercih yapmaya zorlayan varmıs gibi,durup durup önce anam,babam diyo senağlama ben öncelik beklentisinde degilimki.beni anlamak istemiyo.yasananları düsündükce bu adam aslında bana hic deger vermiyo diyorum :çok üzgünüm: ha ayse,ha fatma,ha ben :çok üzgünüm: yemegi,camasırı,ütüsü yapılıyomu,eline para geciyomu,oturmasını kalkmasını biliyomu,tamam gerisi mühim degil :çok üzgünüm: acaba hepmi böyleydide benmi tanıyamadım anlayamadım yoksa evlenincemi bu hale geldi.:sm_confused:

pardon ama senin anan baban yok muymuş?
o ailesini görmek istiyosa sen de istiyorsun...
zaten sinirliyim iyice cinlerim tepeme çıktı...
valla arkadaşım ben senin yerinde olsam bir dakika durmam..
önce anam babam diyorsa gitsin ömrünün sonuna kadar onlarla yaşasın klava:
senin de hayatını daha fazla berbat etmesin

Canim cok uzuldum gercekten.Once kendi ailene gitsen,eger

esin bayramda, once kendi ailesine gitmek istiyorsa bayramdan once git mesela,hem

biraz kafan dagilir ailenle vakit gecirince.Kafani dagit,surekli bu konuya

odaklanma ,anliyorum kolay bisey degil ama...Bayramda da hic bisey olmamis gibi git

esinin ailesine,ama kendinden emin ol,herhangi bi durum olursada cevabin olsun ama

sakayla karisik ama ciddi..Allah yardimcin olsun...
a.s.

çok zor bir durum, ama eşinizin yaptığı büyük ayıp ailesine sizi ezdirmesi çok yanlış...

umarım yanlışını anlar ve mutlu huzurlu yaşarsınız canım..:1hug:

okurken sanki ben yaşamışım gibi daraldım ve üzüldüm.
herşeyden önce rabbim yardımcın olsun.
keşke dönmeseydin başta.belki şimdi çoktan kapanmıştı yaralar.
şimdi bırak git de diyemem hakkım yok buna.
sen nasıl mutlu olacağını bilirsin.onu yap.ve arkana bakma.
sana yazık bu insanlarla bir arada yaşanmaz.
[/

baştan okadar şey olmuş hepsine eyvallah demişsiniz.kabullendiğiniz şeylerin bir iki tanesi bile ortalığı darma duman etmeye yeterdi.siz sustukça iyice terbiyesizliği ele almışlar.böylelerine kendi dillerinden cvp vericen.bak o zaman nasıl başlarının üzerinde taşıyorlar.sanıyorum çocuk yok.valla istedikleriniz olana kadar boşanmayla tehdit edin.gülmeyin.söylemeyin.bu ne ya.okurken dayanamadım.başlarım böyle kaynanaya.bana gönder sen onu:tomato:

okudukça sinirleniyor insan kardeşim ya... öncelikle ailen çok sabırlıymış sende öyle..yazdıklarından bayağı uzun süredir ailenle görüşemediğin anlaşılıyor. keşke ailen seni almaya geldiğinde gitseydi belki daha iyi anlardı eşin hatalarını. kayınvalidenlere diyecek söz bulamıyorum allah ıslah eylesin..sende onları Allah'a havale et. tez zamanda nasıl bilirse öyle yapsın rabbim de.sana gelince nickinde memur olduğun yazıyor.ayakları üzerinde rahatça durabilecek birisisin. üstelike arkanda kapı gibi ailen var. sana ayrıl demiyorum ama bu adamın ve ailesinin karşısında neden bu kadar eziksin neden ezdiriyorsun ki kendini. bişeydenmi korkuyorsun yoksa kendindedemi suç buluyorsun anlamadım. eşinin karşısına dikilip ben senin ailenle arayı düzeltirim ama aynını sende yapacaksın. ben senin ailene nasıl davranıyorsam sende benimkilere öyle davranacaksın. ailende bana karşı saygılı olacak ve evliliğimize müdahale etmeyecekler . onlar ne kadar saygılı olursa bende okadar saygılı olurum diyeceksin. böyle hayat ve evlilik sürmez. yuvamı yıkmamak için katlanıyorum birgün hatasını anlayacak diyede hayal kurma. sanırım çocuğunuz yok ama bu evlilik sürmeyecekse bence bir çocuk olmadan bitmeli yada eşinle kesin bir şekilde anlaşmalısın. belki bir süre ailenin yanında kalıp ikinizinde sağlam kafayla düşünüp karar vermelisiniz. sen böyle durdukça hep kendini hem aileni yıpratıyorsun. eşini sen tanıyorsun değişip değişmeyeceğinide sen biliyorsun. eğer değişmez diyorsan yorma bence kendini ve özellikle geceleri seni düşünüp uyumayan anne ve babanı...ne yapacaksan çabuk yap daha fazla üzme üzme aileni birgün çok ara ama bulamazsın....abla tavsiyesi olarak kabul et...

şu zamana kadar evliliğinde türlü badireler atlatıp,sabrının mükafatını alan,huzura kavusan örnekleri düşündüm hep.elimden gelenin fazlasını yapmaya calıstım sonuca gönül rahatlığıyla katlanmak için.katlanmak diyorum çünkü boşanmak zor ve yıpratıcı bir süreç.içimden keşke şunu da deneseydim dememek için.bu konuda biz kadınların dayanma kapasitesi erkeklere oranla daha fazladır,yuvanın dagılmaması için elimizden geleni ardımıza koymayız.ama bu kadar dirayetli olmakta karsı tarafa bir rahatlık veriyo bazen,nasıl olsa katlanıyo,beni kaybetmekten korkuyo düşüncesi olusturuyo.evlilikte birlik olmayınca ne yaparsan yap dirlikte olmuyo,sevgi tek basına çare olmuyo,yaraları sarmıyo:1no2: kafam düşünmekten kazan gibi

senin için oldukça zor bi durum Öncelikle Allah kolaylık ve sabır versin. Benim fikrimce git derim ama kendi ailene de gitmek şartıyla. Onların yanına gittiğin zaman da onların gelini değilde misafirmiş gibi davran.Söylediklerine hiç takmıyormuş gibi yap (zor ama dayan) gerektiği yerde cevabını ver çekil başka odaya. O evin içinde ol ama yanlarında olma sohbetlerine karışma. Eşinde sorun çıkrırsa gelmiş olduğunun onlara yettiğini söylersin.Bu sadece benim fikrim hani senin yerinde olsam bunları yapardım herhalde. Yine de sana kalmış bi durum sen ne yaparsın kendince en iyisi olacaktır. Sana kolay gelsin, Allah yardımcın olsun.

valla canım bu insanlarla ve bu adamla bi ömür geçmez bi insan 7 sinde neyse 70 şinde de odur ancak kendine zarar verirsin.yıpranır hasta olursun cahil insanlarla uğraşmak çok zor keşke en başından evlilik yapmasaydın onların tavrı ortadaymış bana sorarsan zararın neresinden dönersen kardır.İnsan bu dünyaya bir kere geliyor ve sen ömrünü bu insanlar için çürütme bence

çok zor günler geçirmişsin üzüldüm gerçekten...
yerinde olsaydım eğer süslenir püslenir burnumu da havaya diker giderdim kayınvalideme...
kabalık yapmadan tüm zerafetim ve kendime güvenimle...
bakardım eşmin söylediği gibi mi..
eğer öyleyse kalırdım orda...yok değil mi...alırdım çantamı doğruca anamın babamın yanına...
peşinden geldi mi eşin geldi...oturur hep beraber konuşursunuz...
gelmedi mi...sen zaten kararı vermiş uygulamayı geciktiriyor durumda olduğun için verdiğim kararı uygular ayrıklık sürecini başlatırdım...
bunları eşinin düzeleceğini umarak yap demiyorum...
adımdan ne kadar eminsem düzelmeyeceğinden de okadar eminim...çok istisnai insan değişir...
sadece bu son denemen olsun diye söylüyorum...
çünkü söylediğin gibi iyi niyetli olduğun okadar belli ki yazdıklarından...
umarım herşey gönlünce olur...

yaşadıklarınız çok üzücü kusura bakmayında neden çekiyosunuz bu adamı bırakın kalsın ailesiyle başbaşa değişecek diye beklemeyin. hergün sizin ömrünüzden gidiyor böyle hayat nereye kadar devam eder ailesinin sözünden çıkmayan bir eş sürekli sözleriyle davranışlarıyla taciz eden bir aile. birde ailenizi göremiyorsunuz niye yuvam bozulmasın diyemi ortada zaten eşinizin ailesinin yönlendirmesiyle yürüyen bir evlilik var anlattıgınız kadarıyla yazık size niye çektiriyosunuz kendinize bu acıları bu benim görüşüm ama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…