Arkadaşlar ne yapmam gerektiği konusunda çok kararsızım yardım edin

Düğün tarihi salonlar galan hepsi tutuldu tutulmasa ertelerdik işin garibi onlar tutuldu bilezikler alınmadı biraz ketenpereye getirilmiş gibi hissediyor annem
Belki alacaklar ? Ya da herkesin içinde 3 tane takip ses cikartmamanizi saglayacaklar. Ya tarihten salondan kaporadan vazgececeksiniz ya da böyle kabul edeceksiniz. Bu kadar maddi imkansızlık içinde ben hala gosterisli düğünü anlamıyorum. Borçsuz evlenmenizi isteyen annen düğün nişan hiç bir şey istemiyoruz sade nikah kiyilsin çocuklar zorlanmasin deseydi.

Arkadaşım iyi bir anne kendini geçtim kızının beslenmesinden, gıdasından kısmaz. Bunu nasıl normalleştirdiniz ya? Aklım almıyor.

İşten çıkmadı çıkış verdi hemen il başı yaptı yçtazminat için kaynanam çalışıyor aynı zamanda emekli kayınpederim de çalışıyor ve emekli

Anladım. İşten çıkmış olması baya saçma olurdu zaten.
Siz istiyorsunuz ki bütün aile seferber olsunlar ve sizin bileziklerinizi alsınlar. Ama öyle bi dünya yok. Ne kadar yapmak istiyorlarsa o kadar yaparlar. İnsanlar hem emekli hem çalışıyor. Kendi gelecekleri için çalışıyor olamazlar mı? Keşke benim babaannem/ananem de çocuklarına vereceğine kendileri biriktirseydi de yaşlılıkta, hastalikta çocuklarina muhtaç olmasalardı. Çünkü düşkün hale geldiklerinde bilezik aldıkları kişilerin umru olmadı.
Annenizin de kendisini bu kadar kısıtlamasına izin vermemeliydiniz. Yazık üzüldüm ya. Peynir almamak ne demek. Söz, nişan, kına bilmem ne bunlara ne gerek var. Bunlar esas artık lüks, peynir değil.

Seni bu saflıkla çok üzerler,tecrübe konuşuyor yaptın mı kıymetsiz olursun..Ne denmişse isteyeceksin yapılsın Annen çok hakli kadın yememiş onlarda yemesin kredi çekip yardım etmişsin bir de

En yakın aile bireyleri yakın arkadaş grubu olur zaten.
Burada hata hepinizin bu kadar kalabalık olmasına evet demeniz,üzülmüşte ağlamışta geçin bunları.

abisi istemiş okutmuş, bu vicdan olayı demek kardeş kendini zorunda görmüyor belki o da evlenecek hayalleri var ya da.

anne baba da arkasında durmak istemiyor demekki bence zaten aileler evleniyoruz diye sömürülmemeli de

Seni bu saflıkla çok üzerler,tecrübe konuşuyor yaptın mı kıymetsiz olursun..Ne denmişse isteyeceksin yapılsın Annen çok hakli kadın yememiş onlarda yemesin kredi çekip yardım etmişsin bir de
Yapmayana zorla yaptiramazsinki Nisan atsa bile yapacakları garanti değil.Dahasi altını yapsa annesine düşman olacak evinde istemeyecek.O nedenle annesi o iki bileziği takmasin çünkü zaten yapacaklarını fazlasıyla yapmışlar sahasını yapmasın.
Hepimiz tecrübe ettik evlenirken kıymet bilinmedi sözler yapılmadı anneye babaya düşman edinildi.

Ben sizin aksinize bu hikayedeki en masum olarak annemi görüyorum bazı toksik davranışlarına rağmen elinden geleni yaptı. Kız annesi olarak en azından saygı görmek istiyor. Kadın evini verdi bize yapılacak evlerde oturacağız. Kadın tüm eşyaları üstlendi. Annem bu bilezikleri istemeseydi o eşyalarınyapmaz aynı kapıya gelecekti o zaman koltuk takımınız buz dolabınız olmasın mi denecekti? He yoksa yoktur buna okeyim kimsenin gırtlağına çökülmez ama en azından sırf o bilezikler yapılsın diye tüm borcun altına giren annem yapamadıklarını duymayı sebebini duymayı hak etmiyor mu ?

İnsan basıl desem her şeyim olsun istiyor heves ediyor çabalıyor. Ama karşı taraftan bunu göremeyince bir noktada duruyor işte ve geri dönüp baktığında keşke bu kadar yapmasaydım diyor
Her şeyin olsun istiyorsan acun ılıcalı ile evlenecektin güzellik. Ay bayıldım bu konuya jsjsjs

Çok doğru söylemiş altın yapılsa bile annene bilendigi için evine dahi sokmak istemeyecek bu seferde kavgalariniz buradan başlayacak.
Yapılmaz sa da ben mi evime dahil dokmayayım böyle bir mantık olabilir mi? Tamamyaomasınlar o zaman

Bi yere kadar okudum ,anladığım şu ki hem kendinize hem annenize yüklenip yüklenip yuva kurmaya çalışıyorsunuz.
Annenizden gizli nişanlınıza para vermişsiniz kaç kişilermiş bir evde eminim siz vermeseydiniz de o paralar bulunurdu.
Çocuğu baştan rahata alıştırmışsınız oda öğrenmiş sizi nasıl olsa biz yapmasak dayanamaz bi şekilde bulur buluşturur yapar modunda ve evet ailesine kıyamıyor el kızısınız diye size bi güzel yükleniyor.
Bu arada elalemin evine giren tavuklar etler sizi hiç ilgilendirmez ve siz değil 2 bilezik 10 bilezik de yapsanız kimse keyfinden geri kalmaz değiştiremezsiniz.
yapacağınız tek şey bu kadar aç kalıp kendinizi perişan edeceğinize herşeyi yapmaya almaya çalışmayı bırakmanız bırakın olmuyorsa olmasın bu kadar taşın altına elinizi koymayın zaman verin olmuyorsa evlendikten sonra yapılır.
Annenizi de peşinizden sürükleyip perişan etmişsiniz yazık.
Bu kafayla giderseniz yarın eşiniz gider tüm maaşını ailesine yedirir onların ihtiyasçlarını giderir sizde tek başınıza ev geçindirirsiniz.
hazıra bu kadar alıştırmayın koşa koşa da altın verip araba sahibi yapmayın elalemi bi izleyn bakalım ne yapacak.
Kendini bu kadar naza çeken kendi ailesinin canını üzmeyen kıyamayan size yüklenen birisi bakalım evlendikten sonra ne yapacak.

Her şeyin olsun istiyorsan acun ılıcalı ile evlenecektin güzellik. Ay bayıldım bu konuya jsjsjs
Tamam canıma en evlenirken her şeyini a dan z ye kendin yap ve bilezik de isteme tamam mı? Yapmazsan üzülürüm ama bayıldım bu konuay

Korkularım bu yönde okuduklarından sonra başlamadı desem yalan olur ama sanırım bu konuda güveniyorum. Zaten şuna hiç bir şey yapmıyorum kredi de çekemiyorum çünkü baya bir süre ödemediğim için ışık hızı ile puanım düştü. Bu arada evlenince eve para vermeyeceğimi de biliyor

Yapılmaz sa da ben mi evime dahil dokmayayım böyle bir mantık olabilir mi? Tamamyaomasınlar o zaman
Valla kendi eşimden söylüyorum mantıklı vs demiyorum.Kendi ailesi hicbisey yapmadığı gibi ceyizime dahi laf buldu aylarca sen az yapmışsın kavgası oldu.Belirtiyorum tekrar eşim hicbisey almadı yatak odası hariç tüm esyam eski ikinci el düğün gelinlik fotoğraf dahi yok.Mwhirlik bilezik harici bişey yok o halde yuzsuzluge vurdular.
Kendi ailesi banangicik olduğu için kendi ailem hersyeinyaptigi halde ailen beni kullaniyo çok gidip gekiyolar dedi iki ayda bir gelmislerdir akşam oturmasi biz maddi manevi hicbisey vermesigimiz halde bahane edip aileni istemiyorum evime gelmeyeceklwr dedi.Halbuki ailemin aracını silip aylarca kullanmış benzinini dahi geri koymadan vermisligi var
Al buda benim deneyimim.Sana gıcık kaptilarsa bu süreçte ailesi olsun eşin olsun ilerde burnundan getirirler.Dogru demiyorum tabiki.Ama olabilecek bir senaryo boşuna başını yakma

Bundan 7-8 yil önce evlendim. Eşyaların, altının ulaşılamaz olmadığı donemlerdi. Ama eş ailesi maddi olarak bizim üç beş seviye altimizdaydi.

Nişan yapmadim, düğün istemedim. İstemede organizasyon falan tutmadım.

Bir tane köşe koltuk takımı aldık , beyaz esyalarim hepsi normal öyle XXL buzdolaplari falan da aldırmadım hepsinin standartini aldım.

Perdeyi normal dümdüz bir perdeciden dumduz tül yaptırdım. Halı için uçup kaçmadım. Benim evlendigin şehir çok soğuk değil deri taban olanlardan aldım iki tane normal halı aldım o da kışın sermek için.

Misafir odasiymis ,konsolmus almadım. Ha benim çeyizimi hala eşimin ailesi konuşur, bunca yıllık evliyim hala açılmamış kolilerim kullanilmamis setlerim havlulularim var. ( Gerek var mı yok bence. Ha kullanılmayacak şeyler mi hayir. Havlu-cay bardagi- borcam- battaniye- yatak örtüsü seti vs ,her zaman kullanilir o yüzden pişman değilim)

Eşimin ailesiyle hiç altin muhabbetine girmedik ,hatta kayınpeder ;" olmaz, söyleyin sizin adetler farkli bizimkiler farklı sonra çocuklar üzülmesin." dedi. Anneannemin söylediklerinden de fazlasını yaptılar. Çünkü ben onları gerçekten hiç uzmedim onlar da beni üzmedi.

Şuan kayınpeder,kayınvalide benim üstüme titrer ha ucuza evlendim diye değil gerçekten ogullarini seviyor karısına da değer veriyorlar. Evlenirken böyle insanlara fedakarlık yapılır. Nişan yapın diye ağlayan insanlara fedakârlık yapılmaz.

Peynir lüks mü oha yok artık!? Aç kaldım ile yürüdüm diyen sizsiniz bi lafınız ötekini tutmuyor pes gerçekten. Annemi dinledim annem karar verdi diyorsunuz bu yaşınızda birey olamamışsınız. Sevgiliniz de bu yaşına kadar birikim yapsaymış kimse 100 gr altın vermek, ev düzmek zorunda değil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…