Söz Kesimi Arkadaşlar ne öyle ne böyle ben düzelemiyorum,napayım?

Ben ne konuyu nede bu aile yapısını anladım... Anne çocukla düzgün konuşuyor kıza gelince istemiyorum beddualar filan havada uçuşuyor.. Ya konu sahibi bi konu uydurdunuz bizimle dalga geciyosunuz veya topluca psikolog terapi lazım size siz zaten bu durumda evlenmeyin sağlıklı bir evlilik olacağını düşünmüyorum çünkü yazdığınız konularda bir tutarsizlik var..
ben de gercekten anlamadim parcalar eksik.. yerine oturmayan seyler var.. ama eski uye fake degildir yani..

Allah yardimciniz olsun.. akrabalardan tanidigim bir kisi var oyle kizina sebep oldu. sevdigine vermedi. kiz da inat etti bir daha evlenmedi. cocuk veya ailesi hayirsiz olur. aileni cigneme derim o zaman. bir bildikleri vardir rizalarini al derim. ama sizin durumunuz anormal.. sebep yok.. kendi hayatinizin iplerini elinize almaniz gerekiyor. ya kacip evleneceksiniz. ya ailenize emrivaki yapacaksiniz geliyorlar istemeye diye..
Aminnn.Evet babamla gene konusmayı denicem ama döver belkide beni diyorum kaö yaşındayım beni tehdit ediyorlar bu cocuklada olmazsa biliyolar daha evlenmem,bu cocukda bunaldımaileme kozgın kırgın olmazsa gider evlenir ben naparım bilmiyorum o kadar kötüyim ki anlatamam nasıl yapayım sizce ama polisden mi yardım alsam ailem saldırmasın diye ben gercekten kimseye bişey olsun istemiyorum ailemede omlarada

bunun cevabi sizde.. doguda mi yasiyorsunuz? aileniz silahli mi belali mi? kan cikar mi? bilemiyorum ki..

cocugun tarafiyla cok mu buyuk kultur farki var? annenizin sozunu dinledigi bir buyugu ablasi varsa ona durumu izah edin o annenizle konussun. annenizle oturup sakin sakin konusun neden istemiyor.. tanimadan hayir demek olur mu hislerle bilmem ne..
O dogulu biz karadenizli,babamdan korkuyoruz bi işte,cocugun anneside dedi bizimkilerde engel olr dedim teyze önemli olan kimseye bişey olmasın ailemede kimse yapmasın sizede deliricem ama olmazsads ben ölücem kahırdan evlenir diye korkuyorum yada baskasıyla bişey yaşar diye cok kötüyim iş de yapamıcam artık o derce bitigim ya büyük dayıma dedim işte o da virüs gecsin ben halledicem diyor ya kafayı yememi bekliyolar cidden artık gram uykum yok ya yicem iştahim yok anneme soruyomıs herkes kızına noldu,hastamı yada sevdigimi var diyolar dedim söyle onlara gercegi anne demiyor tabi

Eski konularını okudum hep aynı topik yüzlerce insanlar yazmış bilemedim... kiz mimar baba dover diye korkuyor.... neyse ben yorum yapmicam bu üye hakkında..
Fake değilim ne fakesi uzun zamandır bu konu var zaten bi sordugum konu bu size garip geliyor ama yemin ederim bunları yasıyorum

O dogulu biz karadenizli,babamdan korkuyoruz bi işte,cocugun anneside dedi bizimkilerde engel olr dedim teyze önemli olan kimseye bişey olmasın ailemede kimse yapmasın sizede deliricem ama olmazsads ben ölücem kahırdan evlenir diye korkuyorum yada baskasıyla bişey yaşar diye cok kötüyim iş de yapamıcam artık o derce bitigim ya büyük dayıma dedim işte o da virüs gecsin ben halledicem diyor ya kafayı yememi bekliyolar cidden artık gram uykum yok ya yicem iştahim yok anneme soruyomıs herkes kızına noldu,hastamı yada sevdigimi var diyolar dedim söyle onlara gercegi anne demiyor tabi
virus var zaten bir sey yapmaya kalkamazsiniz.. sabret dayin mudahele edicekse suanda akil sagligini kaybetme yani.. ailene de izah etmeye calis durumu. ya parani istiyor ailen onun icin birakmiyorlar seni ya da ciddi psikolojik sorunlariniz var.

Eski konularını okudum hep aynı topik yüzlerce insanlar yazmış bilemedim... kiz mimar baba dover diye korkuyor.... neyse ben yorum yapmicam bu üye hakkında..
Doktor ve evin tek çocuğu olup babasından dayak yiyeni biliyorum üstelik baba memur. Bence konu sahibi çok bunalmış, üzüldüm onun için Allah yardımcısı olsun.

Size Fake demedim konu mu fake dedim ikisi arasında çok fark var neyse yorum yok..
Sizin fikriniz de gercekten insanlar acımasız bu dengesizlikleri ben uzun zamandır yasıyorum konuda fake değil benim yasadıklarım,yapın veya yapmayın yorum ama içtenligimle yazdıgım bişey hakkında duygularımla alakalı yazdıgım birşey hakkında inanmıyorsanız kırıcı yorumda yazmayın.Sizin fikrini bu tabi

Doktor ve evin tek çocuğu olup babasından dayak yiyeni biliyorum üstelik baba memur. Bence konu sahibi çok bunalmış, üzüldüm onun için Allah yardımcısı olsun.
Yemin ederim yaşıyorım diyorım size ya ,ben uzun zamandır yasıyorum dayak bile atabilirler bana diyorım annem odama gelip beni dün tehdit ediyor bana diyor sen göreceksin parmagını sallıyor Allah kimsee yaşatmasın sucum ne ısrarla sevdigimle evlenmek istedim diye bide ben 2 yıldır gene ailemi iknaya ugrastım bu yasadıklarımı erkek arkadasıma anlatmıyorım bile cunku dicek sen ne cekiyosun böyle delimi ailen dicek buraya yazdım işte napcagımı sasırdım fikir almak için yazıyorum me dengem kaldı ne halim..

Yemin ederim fake değilim ya ne fakesi tüm içtenligimle yazıyorum bunları ne dalgası..Allah kimseye yasatmasın ama ben bunları yasıyorum tam da 2 yoldır dalga gececek halim yok!
fake demedik zaten sakin ol.. sinirlerin cok yipranmis.. ama anlattigin seylerden gercekten anlasilmiyor mesele nedir annen neden istemiyor. senin tahminin ne sence neden vermiyorlar seni?

virus var zaten bir sey yapmaya kalkamazsiniz.. sabret dayin mudahele edicekse suanda akil sagligini kaybetme yani.. ailene de izah etmeye calis durumu. ya parani istiyor ailen onun icin birakmiyorlar seni ya da ciddi psikolojik sorunlariniz var.
Yok psikoloji zaten yok evde orası kesin.Ama ya beni öldürecekler ya bişey olcak evden cıkmak istiyorum ailem herşeyim ama ya kendime ben zarar vericem yada annem veya babam sinir anında bana bişey yapacak,bıktım her gün aglıyorum sinirlerim bozuldu,erkek arkadasımda bana diyor bayramdan sonra gidicez dedi işte virüs bitmezse napcaz bilmiyorum bide korkuyorım gidermi cocuk diye gene yrım kalırım diye gene her durumda ben cekiyorum acıyı sonum iyiye gitmiyor ki

Yemin ederim yaşıyorım diyorım size ya ,ben uzun zamandır yasıyorum dayak bile atabilirler bana diyorım annem odama gelip beni dün tehdit ediyor bana diyor sen göreceksin parmagını sallıyor Allah kimsee yaşatmasın sucum ne ısrarla sevdigimle evlenmek istedim diye bide ben 2 yıldır gene ailemi iknaya ugrastım bu yasadıklarımı erkek arkadasıma anlatmıyorım bile cunku dicek sen ne cekiyosun böyle delimi ailen dicek buraya yazdım işte napcagımı sasırdım fikir almak için yazıyorum me dengem kaldı ne halim..
Sanirim erkek arkadaşınız doğulu diye istemiyorlar. Maalesef insanlarımızda başka toplumlara, kültürlere karşı ön yargı var. InşâAllâh Rabbim hakkınızda en hayırlısını nasip eder.

Yok psikoloji zaten yok evde orası kesin.Ama ya beni öldürecekler ya bişey olcak evden cıkmak istiyorum ailem herşeyim ama ya kendime ben zarar vericem yada annem veya babam sinir anında bana bişey yapacak,bıktım her gün aglıyorum sinirlerim bozuldu,erkek arkadasımda bana diyor bayramdan sonra gidicez dedi işte virüs bitmezse napcaz bilmiyorum bide korkuyorım gidermi cocuk diye gene yrım kalırım diye gene her durumda ben cekiyorum acıyı sonum iyiye gitmiyor ki
nereye gidecek?

fake demedik zaten sakin ol.. sinirlerin cok yipranmis.. ama anlattigin seylerden gercekten anlasilmiyor mesele nedir annen neden istemiyor. senin tahminin ne sence neden vermiyorlar seni?
Tamam ama cidden cok hassasım o yüzden diyorum zaten yalan değil,annem basından beri dogulı diye önyargısı oldu,sonra benim ısrarımla aileler tanıstı asla kavga olmadı ama annem cok soguktu yüzlerine bile bakmıyordu,ayıp etti,sonra babamla defalarca konustum babam kızdı etti sonra beni dinledi annem ama hep ara ara babamo gazlıyor kızımıza böyle yapıyor bak kavga ediyor onla diye,ama sebebimiz buydu cocukla o da bunalıyordu ailesime karsı sorumluydu sonucta,sonra söz kescez dedi babam bize gitti babasına dedi cpcugun,annem oturdu cocuk gibi yere agladı gittim sarıldım anne yapma bak iyi olcak dedim neden korkuyosun dedim delirdinmi bu hallerim ne dedim,sonra da sarıldım aglamasın diye,babam geldi bize dedi 4 mayısda söz takarız bende baktım gene aramıyor onları babam baba arada haber ver dedim bende agresif davrandım biraz tartıstım babam bana dedi inadına uzatcam varmı dedi ya bana,e bende bunaldım baktım gene yok cocukla kavgalar ettik,cocugun babası babamı kac kere aradı babam demiş ne rahatsız ediyosun ya beb seni arıcam dedim ya,bunlarda onları kırmıs cocukda duydu bunu bana saydırdı bi ayrıldk basında sonra ara ara kopamadık 1 yıldır düşün ileşim oldı hep ama denge de kalmadı bizde ben terapiye gidelim dedim cocuga zaten evkenceksek de gitmeliyiz dedim hatta anneme bile dedim anne sende gideceksin bana diyor deli sensim sen hastaneliksin sen ya sürekli bi hakaret bıktım yemin ederim diyorum size

Tamam ama cidden cok hassasım o yüzden diyorum zaten yalan değil,annem basından beri dogulı diye önyargısı oldu,sonra benim ısrarımla aileler tanıstı asla kavga olmadı ama annem cok soguktu yüzlerine bile bakmıyordu,ayıp etti,sonra babamla defalarca konustum babam kızdı etti sonra beni dinledi annem ama hep ara ara babamo gazlıyor kızımıza böyle yapıyor bak kavga ediyor onla diye,ama sebebimiz buydu cocukla o da bunalıyordu ailesime karsı sorumluydu sonucta,sonra söz kescez dedi babam bize gitti babasına dedi cpcugun,annem oturdu cocuk gibi yere agladı gittim sarıldım anne yapma bak iyi olcak dedim neden korkuyosun dedim delirdinmi bu hallerim ne dedim,sonra da sarıldım aglamasın diye,babam geldi bize dedi 4 mayısda söz takarız bende baktım gene aramıyor onları babam baba arada haber ver dedim bende agresif davrandım biraz tartıstım babam bana dedi inadına uzatcam varmı dedi ya bana,e bende bunaldım baktım gene yok cocukla kavgalar ettik,cocugun babası babamı kac kere aradı babam demiş ne rahatsız ediyosun ya beb seni arıcam dedim ya,bunlarda onları kırmıs cocukda duydu bunu bana saydırdı bi ayrıldk basında sonra ara ara kopamadık 1 yıldır düşün ileşim oldı hep ama denge de kalmadı bizde ben terapiye gidelim dedim cocuga zaten evkenceksek de gitmeliyiz dedim hatta anneme bile dedim anne sende gideceksin bana diyor deli sensim sen hastaneliksin sen ya sürekli bi hakaret bıktım yemin ederim diyorum size
anlasma yoluna bakin ailenize saygisizlik etmeyin belli ki inatcilar..

ikincisi cocukla oturun, seni seviyorum, evlenmek istiyorum ama ailem normal degil. beni boyle seviyorsan kabul ediyorsan evlenelim. ailene de soyle ailemin kusuruna bakmasinlar. benim ailem normal degil.. ne yapayim ben secmedim Allah bana imtihan vermis de.. cocuk senin yaninda oluyorsa bir de o taraftan bunalmazsin. cocuk olayin ic yuzunu bilirse anlayisli davranir destek olur. baban babama neden boyle dedi demez. ailesini sakinlestirir.

cocukla nerede tanistiniz? kendin buldun diye mi baban kizdi? gelmisler istemisler baban tamam demis onlar gidince neye kizdi?

sen durumu izah edeceksin cocuga gozunu karartip kacacaksin baska yolu yok. ha inatlasir ömür boyu barismazlar mi orasini bilemem..

cocuk degecek biri mi guvenilir mi dogru insan mi senin icin?

Anneniz maddi destek olduğunuz için sizi evlendirmek istemiyordur kesin evlenince onlara bakmuycaginizi eşinizin izin vermeyecegini düşünüyor olabilir. Konu da sahte değildir arkadaşlar var böyle yaşamlar olaylar. Bir tanıdığımızi da annesi başta 22 23 yaşından beri onlarca talip gelen kızına sürekli bahaneler buldu şu soyle bu boyle yok olmaz asla olmaz diye diye kızı 40 yaşında çok üzülüyorum . Onun sevdiği olmadı calismiyor da ama evim yemeği temizliği hep onda olduğu için bize bakıyor gözüyle bakıyorlar. Kadin şimdi 40 yaşında o kadar sınırlı ki annesine karşı sürekli kavga ediyorlar , takıntıları başladı her seccadeden sonra kaldırıp silkeliyomus dışarıya toz oldu diye ya da her gün cam önü silip yastık cirpiyomus .kardeşini de evlendirmediler beraber yasar giderler bu evde biz öldükten sonra diyorlarmış. Yani zor bu isler Allah sziin de yardımcınız olsun hakkınızda hayırlısı neyse o olsun inşallah .

Ya o da diyor bana ki kafamdan atamıyorum takıntı oldı diyor boş kaldıgımda ailen aklıma geliypr bide senin böyle üzüldügünü bile bile hala adım atmamalaro deliriyorım diyor,biz mesela barısıyoduk sonra bi zaman sonra kafasında kuruyo kızıp engelliyordı sonra sakinleşip yazıyordu,bugun kendş yazdı yanındayım bayramdan sonra oldı oldı duamızı edicez dedi belki düzelir sakimleştim dedi haksız davrandım dedi ama olmazsa gidicez evlenicez dedi artık,korku olustu bende kavga cıkar gene gider diye evlenir diye gercekten sürekli travma yasadım ailem o bu,o kadar kötü oldum ki herkes beni kandırıyomıs gibi geliypr bana bazen,sonra oturup aglıyorum,annemle tartısınca bana diyor sen delisin hastaneye yatırcaz seni,diyorım sebebi sizsiniz üstüme geliyorlar diyorım öldürücem kendimi yeter diyorki öldür ya benim imtihanım ama bu kadarı bu kadar saçması bu kadar garibi olmaz ya bana diypr annem bırak sende cocugu dedim bırakmıcam anne bana ediyorsunuz böyle ama bu günah yaptıgınız beni bitiriyor diyorum beni onlara bişey olmaz ama kendş kızın bak ne halde dedim,sonra diyor bana sen rezilsin senden utanıyorum tipin bile kaymıs su haline bak,ama demiyorki yazık kızıma iyice anlatayım istemesemde yanında olayım demiyor bide beni dün geliyor parmagını sallayıp sen görceksin diyor ya rezil seni dedi,ben bıktımmm dayıma anlattım bi tanesi dayı dedim bak böyle böyle yardım edin annemle konusun ben iyi değilim dedim,simdi en som büyük dayıma söyledim benden günah gitti artık herkes anneme diyor banamada kızın bunalımda yanında olun ben bu kadarını haketmedim ki naptım diyorım aileme ya bu kadar gaddar olmaları neden diyorum

X