Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

fragrantly canım hayırlı uğurlu olsun hamileliğin ve bebeklerinn,
bak ilk sayfada ikiz annesi listemiz var bana gerekli bilgilerini yazarsan seni de ekleyelim canım,
ayrıca burda ben de dahil olmak üzeree kilodan dert yanan bi sürü kadının yanında seni şanslı buluyorumkendi fikrimce kaydirigubbakcemile3

çok teşekkür ederim.hamilelik dönemi biraz hassaslık ve alınganlıkla geçiyor .Malesef herkes senin gibi moral veren cümleler kurmuyor. ikizlere hamile olduğuna emin misin? e göbeğin hiç yok..sen iki bebeği birden nasıl taşıyacaksın? o küçük vücuda iki bebeği nasıl sığdıracaksın...... gibi gibi cümleler duymaktan psikolojim iyice bozuldu.artık aldırmamaya çalışıyorum ama zor :)

fragrantly ---21.temmuz.2009---doğal---27.nisan.2010(40.hafta)---iki erkek---izmir

valla ben kilolu hamile kaldım,o zamana kadar hamile olmama rağmen hamilemisin diyenler,
hamile olduğumda 6.aya kadar kendi göbeğim kadar olan karnımdan dolayı eminmisin hamile olduğunu diyorlardı,
ohooooo millette laf çook,daha çok oyarsın,boşver,sallaaaaaaaaa hihoyyyt

Hymarrycim özgenin 30 haftası bitmişti bildiğim kadarıyla 31 lerdeydi .. Rabbim ayrdımcıları olsun muallim ablanında özgeninde..

kaswada iyileşir inşallah tez vakitte. bende daha yorgunluğunu atamadım ama mecburen kalktım işte. 29 gün olmuş bizimde bugün. az önce ikisi birden bi başladı hep böyle giderse ne yaparım diye düşünmekten kendimi alamadım açıkçası..

kiloya gelince ben saldım gitti kaldı bana geriye bi sürü kilo bide millet aaa kendine hiç kilo almamışsın diyolardı pisler :dilcikar: iyice nevrim döndü ya konuşmalarım bile normal değil uyur gezer yada ayakta uyur gibni bişey oldum ben hep yorgunum hep dökülüyorum kafamçokkarıştı şikayet değilde ne zaman geçecek diye meraktayım açıkçası mafoldumben

çok teşekkür ederim.hamilelik dönemi biraz hassaslık ve alınganlıkla geçiyor .Malesef herkes senin gibi moral veren cümleler kurmuyor. ikizlere hamile olduğuna emin misin? e göbeğin hiç yok..sen iki bebeği birden nasıl taşıyacaksın? o küçük vücuda iki bebeği nasıl sığdıracaksın...... gibi gibi cümleler duymaktan psikolojim iyice bozuldu.artık aldırmamaya çalışıyorum ama zor :)

fragrantly ---21.temmuz.2009---doğal---27.nisan.2010(40.hafta)---iki erkek---izmir

sallama canım bana hala söylüyorlar, sen dr.unun dediklerine odaklanyerimseniben

hoşbulduk canım benim,
dün gezdik evet,kızlarımı bi görsen teyzesiii,bş gezenteler bi gezenteler,
arabaya bindi mii,bi keyif bi keyif sorma..
eve geliyoruz başlıyorlar mızırdanmaya,
bahar gelsin ben daha ne gezidricem onları,şimdi korkuyorum hasta olcaklar diye,grip mrip Allah korusun..
Sen nasılsın canımm,
girer girmez muallim ablayı okudum üzüldüm yaaa,Rabbim şifa varsin,kuvvet versin..

ee kızların doğasında var gezmek..:eek: benimkiler kısmetse baharda tam gezmelik olcaklar inş. :dance::dance:

Hymarrycim özgenin 30 haftası bitmişti bildiğim kadarıyla 31 lerdeydi .. Rabbim ayrdımcıları olsun muallim ablanında özgeninde..

kaswada iyileşir inşallah tez vakitte. bende daha yorgunluğunu atamadım ama mecburen kalktım işte. 29 gün olmuş bizimde bugün. az önce ikisi birden bi başladı hep böyle giderse ne yaparım diye düşünmekten kendimi alamadım açıkçası..

kiloya gelince ben saldım gitti kaldı bana geriye bi sürü kilo bide millet aaa kendine hiç kilo almamışsın diyolardı pisler :dilcikar: iyice nevrim döndü ya konuşmalarım bile normal değil uyur gezer yada ayakta uyur gibni bişey oldum ben hep yorgunum hep dökülüyorum kafamçokkarıştı şikayet değilde ne zaman geçecek diye meraktayım açıkçası mafoldumben

pamuğum hepimizin başına gelecek sanırım bu saehoşluk, napalım biz ikiz anneleri olma şansına sahibiz.. kaydirigubbakcemile5

Hymarry kızları büyütmüşsün maaşallah...yeni fotoları çok çok tatlı..
ben sana göbeğin ne alemde onu sormak istiyorum..hamileliğimin 7.ayına girdim.8 kilo aldım şimdiye kadar ama bende fragrantly nin tersine göbeğimin koccamanlığından rahatsızım..doğumdan sonra nası toparlarım şimdiden endişelenmeye başladım..doğumdan sonra hemen küçülüyomu,sen korse kullandınmı bunun için merak ediyorum...
bi de belki konuşulmuştur topikte ama ben hala çalışıyorum ve işten gelince pek vakit bulamıyorum; kızların için parkyatakmı,beşikmi,karyolamı ne tercih ettin ,birliktemi ayrı mı uyutuyosun bu konulardada biraz tüyo verirsen çok sevinirim
PamukSekerde yeni annelerimizdenmiş..tecrübe ve tavsiyelerinizden yararlanmaya ihtiyacım var arkadaşlar???

merhaba arkadaşlar allahım hepimize sağlıklı bebişlernasip etsin kardeşim burcu 13 haftalık ikiz bebek bekliyor antalya manavgatta oturuyoruz antalyada tüp bebek merkezinde hamilelik gerçekleşti doktor tavsiyesi ve tecrübelerinizi paylaşırmısınız

arkadaşlar merhaba , 10 gündür giremiyorum nete...moralim çok bozuk yoğun bişekilde kanamam vardı geçen hft dün gece yine geldi. sürekli yatıyorum risk var diye. bu arada tedaviye başlarken küçük bir miyom vardı aldığım ilaçlardan dolayı bayaa büyümüş oda kanama yapabilirmiş. benimle aynı sorunu yaşayan varsa nolur paylaşın benimle süreci. çok korkuyorum gerçi bugün kalp atışlarını dinledik ama risk devam ediyormuş...:KK43:(

pamuğum kızlar ayakta,uyusunlar arıycam seni cnm..

bademcik kızların ikisi de uyusun canım yazıcam cevapları.

arkadaşlar merhaba , 10 gündür giremiyorum nete...moralim çok bozuk yoğun bişekilde kanamam vardı geçen hft dün gece yine geldi. sürekli yatıyorum risk var diye. bu arada tedaviye başlarken küçük bir miyom vardı aldığım ilaçlardan dolayı bayaa büyümüş oda kanama yapabilirmiş. benimle aynı sorunu yaşayan varsa nolur paylaşın benimle süreci. çok korkuyorum gerçi bugün kalp atışlarını dinledik ama risk devam ediyormuş...:KK43:(

canım benim de başıma geldi çok ama çok benzeri..7 haftalıktık sanırım başladı ve ben de 14. haftaya kadar yattım hep..
bende de hamilelikle beraber kist oluşmuş ve bebekler yerleşmeye çalışırken kistleri itip çatlatmıştı..kistler yok olup gidene kadar kanamalarım zaman zaman az zaman zaman çok devam etti..sadece tuvalete gitmek suretiyle devamlı yattım ve hamile kalmadan yaklaşık 10 gün önce içmeye başladığım progestan'ı 14. haftaya kadar içtim..önce tek tek arttı dozu ve günde 200 mg x 3 aldım en çok..sonra da tek tek azaltarak bıraktım..14. hafta bittiğinde kanamalarım da bitmişti kesin yatak istirahatim de esnekleşmişti..ama 26. haftanın içinde olmama rağmen hala o günleri unutmadım ve hala içimde korkusu kaldı..Allah yardımcımız olsun..
mutlaka doktorunun dediklerini harfiyen uygula,her önerisini yerine getir..
inan ve konuş onlarla..seni bırakmayacaklarına inan ve yapman gerekenleri yap..göreceksin işe yarayacak..
Allah tez zamanda şifa versin..

tşk ederim burcinn cim...inşallah senin gibi bende atlatırım bu üzücü süreci...korkum bu lanet myom un düşük tehlikesi yaratması yada meleklerime zarar vermesi. Rabbim meleklerimizi bize bağaşlasın arkadaşım.

arkadasım gittii...kızcağız beni görünce benimkilerde bu kadar olsun yoksa cinnet geçireceğim diyor
kocası hiç yardımcı değilmiş....
neyse kalanlarıda eşim yer bugünde böyle geçtiiii

kızlar bi haber daha

özgede doğum yapmış dün saat 5 te . kızları küvezdelermiş biri 1400 biri 1100 kg imiş. kasım ne bereketli aymış. Allahım yardımcıları olsun inşallah hayırlısıyla bebeklerini kucaklarına alırlar.
ahanda bir şok dahaakannehir.özge zaten hastanede yatıyordu yeni geçmişti eve yanlış hatırlamıyorsam.rabbim sağlıklı gelmek nasip etsin evlerine bebekleriyle inşallah.bu ara maşallah artık herkes doğurmaya karar verdi,daha dün özge herkes doğurup gidiyor demişti şimdi oda doğurdu maşallah.sounsuz sıkıntısız doğumlar diliyorum herkese kızlar,KEVSER geçen gün sıra bana geldi diyordu,ondan önce muallim ve özgede doğurup sırasını savdılar valla.
Hymarry kızları büyütmüşsün maaşallah...yeni fotoları çok çok tatlı..
ben sana göbeğin ne alemde onu sormak istiyorum..hamileliğimin 7.ayına girdim.8 kilo aldım şimdiye kadar ama bende fragrantly nin tersine göbeğimin koccamanlığından rahatsızım..doğumdan sonra nası toparlarım şimdiden endişelenmeye başladım..doğumdan sonra hemen küçülüyomu,sen korse kullandınmı bunun için merak ediyorum...
bi de belki konuşulmuştur topikte ama ben hala çalışıyorum ve işten gelince pek vakit bulamıyorum; kızların için parkyatakmı,beşikmi,karyolamı ne tercih ettin ,birliktemi ayrı mı uyutuyosun bu konulardada biraz tüyo verirsen çok sevinirim
PamukSekerde yeni annelerimizdenmiş..tecrübe ve tavsiyelerinizden yararlanmaya ihtiyacım var arkadaşlar???

Merhaba canım.benim çizelgeme bakma daha 6.haftada ama,ben 36 haftalık bir ikiz doğum yaptım.55 le hamile kaldım bulantılardan 50 kiloya düştüm.sonra iştahım bir açıldı bir oturuşta 8 kişilik pastanın tamamına yakın kısmını yiyip kalkıyordum kalanınıda gece eşimden gizli yiyordum ve böylelikle tam 32 kilo aldım.artık karnımı taşıyamadım ve 36.haftada gece sularım gelerek doğurmak zorunda kaldım.valla ikiz olmasına rağmen öndeki kızım ters olmasaymış normal doğuracaktım çünkü 6cm açılma vardı.neyse canım hymary sormuşsun ama bende cevaplıyayım dedim.ben doğumdan 20 gün sonra sadece 2 kilo fazlam kalmıştı,ama göbeğimin sarkıklığı 1 senede anca toparladı,korse kullanmadım dr.izin vermedi dikişler kayabiliyormuş yararından çok zararı var dedi.ama eski haline dönmek için 1 seneyi gözden çıkarman lazıma.s

medinecim hoşgeldin.......nasılsın,maşallah keyfin yerinde moral çok iyi,iştahında açılmış.şimdi yavruları besleme zamanı.hep böyle pozitif moralin yüksek olsun canım benim.

Hoş bulduk canım geldim hemen gitttim ...
allaha cok şükür daha iyiym.. Senden iyisin inş...opuyorumnanaktan

medinecim hoş geldin istanbuula biraz kaynanaya biraz anneye naz yap prensesler gibi yaşatsınlar seniiii
[

Hoş bulduk canım... opuyorumnanaktan
Evvet nazlanmasamdakimmse halimi begenmedi cok zayıflamısım diye kaldırmıyolar yerimden kafamçokkarıştı

Kızlar hepinize merhaba...
Ne zor günler gecirdim hastalandım üşütmüşüm sonra hastaneye gittim doktorunla görüştüm saüper süper biri RABBBime şükürler olsun sonra bebeklerin cinsiyetlerini ögrendik biri kız biri erkek bizim tosbalarımız kaydirigubbakcemile3 kız hemen actı gösterdi erkegi cok terbiyeli dedi göstermedi ilk basta kendini :umursamaz:

Şimdilik hersey güzel dedi ALLAH a şükürler olsun
Hepinizi öpüyorum opuyorumnanaktan

medinecim geçmiş olsun canım benim kendine çok dikkat et,yeğenlerimede olurmu.maşallah ya bir kız bir erkek rabbim sağlıkla dünyaya gelsinler inşallah.bol bol ye iç bebişlerini besle olurmu,maşallah ya 16 haftalık olmuşsunuz bile ya.

kayram güle güle kirlen..

medine canım çok sevindim,tam çifte mutluluk kız erkek bi arada..hayırlısı olsun..

X