Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

kızlar çarpıntım var dedim ya benim tansiyon bugun baya düşük 9-4 küççüğü çok düşmüş bide benim kalple ilgili bi ufak sorunum var kendi doktorumu aradım kardioloğunla bi görüş dedi yarın gidicem randevu aldım bu nerden çıktı şimdi sinir oldum tansiyon yüksek olunca hamilelikte riskli biliyorumd a düşük tansiyon sorunu yaşayan varmı aranızda bi riski var mı

canım, olmaz mı ben srekli düşük tansiyon yaşadım, ama korkma,düşüp kafanı yarmadığın sürece risk yok,

geranimocum, bol tuzlu ayran iç, kırmızı et ve sakatat yemeye ççalış, bir de aniden düşüşler oluyor zaman zaman benim çok olurdu tansiyon alamadıkları zamanlar oldu, o durumda hissedersin zaten gözlerin tamamen kararır ve yığılıp kalırsın, hemen ayaklarını yükseğe kaldırıp,başını aşağıda bırakacak şekilde yat, kan dolaşımı sorunu, beynine kan gitmiyor dolayısıyla bebişlere de o yüzden hemen yatıp kan akışını normale çevirmen lazım.. evden yalnız sakın çıkma, hep çantanda evde dolabında tuzlu ayranın olsun.. bir de sırtüstü yattığında da dşer, bebişler baskı yapıyormuşdamarlara, aman canım dikkat et ama endişelenme, kendi dr.un olacaksın zaten zamanla..

ay sağol kevser ya benim tek sıkıntım çarpıntım baş dönmem filan yok ama korktum işte kalp tansiyon kendim olsa umursamam ki umursamıyodumda onlara bi zararı olur diye ödüm kopuyoki hepimiz öyleyiz tabikii

yok güzelim rahatsızlık vermiyor bana....... başım falan dönmüyor..üstelik kansızlıkta var bende.... doktor hamile olmasan bu kan sayımıyla sana kan verdirirdim diyor....

valla çok sağol bugün teyzem tuzlu ayranlarla yükseltti zaten sen baya bi ağırmışsın bana en iyi akıl vericek kişide sensin o zaman doktordan sonra kendime seni bilir kişi ilan ediyorum kafanı yerim valla ama kusura bakmafisfisfis

:roflol: buda güzeldiiii.........................:roflol:

ewet dr.um öyle dedi valla bana, böyle de beni rahatlatan mükemmel bi adam yahu, ne zaman tansiyonum düşüyo çok köü oluyorum desem; yüksekten iyidir boşver, yalnız çıkma even ve ani hareket etme derdi,ne hareketi bi dönem wc ye bile emekleyerek gittim yaa..

yok güzelim rahatsızlık vermiyor bana....... başım falan dönmüyor..üstelik kansızlıkta var bende.... doktor hamile olmasan bu kan sayımıyla sana kan verdirirdim diyor....

rahatlattınız valla sağolun kızlar stresten daha da çarpıntım artmıştı

yarın kardiyoloğa gidicem bakalım o neler çıkarıcak başıma sevmiyorum doktorları yaaaaaakötükedihüso

valla çok sağol bugün teyzem tuzlu ayranlarla yükseltti zaten sen baya bi ağırmışsın bana en iyi akıl vericek kişide sensin o zaman doktordan sonra kendime seni bilir kişi ilan ediyorum kafanı yerim valla ama kusura bakmafisfisfis

aşkolsun canım, ne demek, burdan ulaşamazsan face den msj falan at.. ay başına gelmeyen bilmio canım çok kötü fena oluyoinsan, yerdemi gökte mi sabah mı akşam mı, bi de benim tamamen 0 a düştüğü zamanlar oluyordu, gözler tamamen kararıyor ve yığılıp kalıyorsun, kalbin kan pompalayamadığı için çok daha hızlı atıyo ve ter basıyo.. yapman gereken hemen yatıp tuzluayran içmek ya da tuzlu peynir falan, ardında n ayaklarını havaya kaldırdın mı tımamdır hemen farkedersin normale döndüğünü, normalin de 9-5 falan öyle 12-8 leri bi süre unutuosun, 30. haftama kadar hep yattım, hep düştü tansiyonum, şurda 3 haftadır falan 12-8 ölçülüyo,,

aşkolsun canım, ne demek, burdan ulaşamazsan face den msj falan at.. ay başına gelmeyen bilmio canım çok kötü fena oluyoinsan, yerdemi gökte mi sabah mı akşam mı, bi de benim tamamen 0 a düştüğü zamanlar oluyordu, gözler tamamen kararıyor ve yığılıp kalıyorsun, kalbin kan pompalayamadığı için çok daha hızlı atıyo ve ter basıyo.. yapman gereken hemen yatıp tuzluayran içmek ya da tuzlu peynir falan, ardında n ayaklarını havaya kaldırdın mı tımamdır hemen farkedersin normale döndüğünü, normalin de 9-5 falan öyle 12-8 leri bi süre unutuosun, 30. haftama kadar hep yattım, hep düştü tansiyonum, şurda 3 haftadır falan 12-8 ölçülüyo,,

sağol canım valla baya rahatlattın beni insan bi şeye sıkılınca herşeye takıyo o kadar sinirlerim bozuk bi garibimki ağlıyıp duruyorum ki senede bir belki ağlayan birisiyim bi haller oldu kime sarıcam şaşırıyorum bri bişi yapsada bağıra çağıra içimi boşaltsam die bakıorum sanki uff mafoldumben

sağol canım valla baya rahatlattın beni insan bi şeye sıkılınca herşeye takıyo o kadar sinirlerim bozuk bi garibimki ağlıyıp duruyorum ki senede bir belki ağlayan birisiyim bi haller oldu kime sarıcam şaşırıyorum bri bişi yapsada bağıra çağıra içimi boşaltsam die bakıorum sanki uff mafoldumben

ağlamak ağlamak getirir yalnız, dikkat et canım.yıpratma şimdiden ne kendini ne etrafındakileri, inan dah çok ihtiyacın olduğu dönemler olacak..

kızlar ben geldim sonunda girebildim netimde problem vardı...Güzel haberelerle geldim.Bebişlerimi gördüm ay çok şekerlerdi teyzeleri.Pipi göremedik ve büyük ihtimallae ikiside kızz...Ay sağlıklı olsunlarda dedim çok sevindim ama özlemişim bebişlerimi.Tek tek inceledik hep gösterdi banada doktorum Yarım saat falan sürdü ultrasonum.Ayrıntılı çektircez randevu alcam yarın onun için.bakalım orda nasıl görcem.Sağlıklı görünüyolardı çok şükür.biri 350 diğeri 330 gramdı sanırım. Babamız ilk kez gördü ay nasıl heyecanlandı anlatamam.Bebişlerden biri yan yatmış sanki bana bakıyodu.diğeride sanki dua ediyomuş gibi iki avcunu açmış yukarı kaldırmıştı çok şaşırdı doktorum adeta dua ediyo dedi.Onu görünce daha da duygulandım.Rabbim sağlıcakla kucağımıza aldığımız gğnleride göstersin kızlar cümlemize...Nasıl bir mucizedir yarabbim bir kez daha sonsuz kere şükürler olsun Allahıma bizede yaşattığı için bu duyguları...Hepinizi öpüyorum canlar herkes uykudadır iyi geceler diyorumm..Bende yatmaya gidiyorumm.Ayrıntıları aklıma geldikçe yazarım yinee opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan

Son düzenleme:
kızlar ben geldim sonunda girebildim netimde problem vardı...Güzel haberelerle geldim.Bebişlerimi gördüm ay çok şekerlerdi teyzeleri.Pipi göremedik ve büyük ihtimallae ikiside kızz...Ay sağlıklı olsunlarda dedim çok sevindim ama özlemişim bebişlerimi.Tek tek inceledik hep gösterdi banada doktorum Yarım saat falan sürdü ultrasonum.Ayrıntılı çektircez randevu alcam yarın onun için.bakalım orda nasıl görcem.Sağlıklı görünüyolardı çok şükür.biri 230 diğeri 245 gramdı sanırım. Babamız ilk kez gördü ay nasıl heyecanlandı anlatamam.Bebişlerden biri yan yatmış sanki bana bakıyodu.diğeride sanki dua ediyomuş gibi iki avcunu açmış yukarı kaldırmıştı çok şaşırdı doktorum adeta dua ediyo dedi.Onu görünce daha da duygulandım.Rabbim sağlıcakla kucağımıza aldığımız gğnleride göstersin kızlar cümlemize...Nasıl bir mucizedir yarabbim bir kez daha sonsuz kere şükürler olsun Allahıma bizede yaşattığı için bu duyguları...Hepinizi öpüyorum canlar herkes uykudadır iyi geceler diyorumm..Bende yatmaya gidiyorumm.Ayrıntıları aklıma geldikçe yazarım yinee opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan

Cnm bnm iyi haberler almana çok sevindim.Dediğin gibi sağlıklı olsunlar da cinsiyet önemli değil.Hayırlı olsun kızcelerin a.s. seninle aynı haftadayız biliyorsun durumun nasıl ağırlaşma felan var mı?Ben dünden beri çok kötüyüm feci şekilde belim ağrıyor dizime vuruyor.Oğluşum çok baskı yapıyor yaa :sinifsinif:

Cnm bnm iyi haberler almana çok sevindim.Dediğin gibi sağlıklı olsunlar da cinsiyet önemli değil.Hayırlı olsun kızcelerin a.s. seninle aynı haftadayız biliyorsun durumun nasıl ağırlaşma felan var mı?Ben dünden beri çok kötüyüm feci şekilde belim ağrıyor dizime vuruyor.Oğluşum çok baskı yapıyor yaa :sinifsinif:

ewt canım bel ağrısı bendede var hatta baştan beri ama arttı son haftalarda sordum doktora beklenen ağrılar bunlar dedi.Bazı kaslarımız kendini doğuma hazırlarmış birde bel oyuntumuz gitgide düzleşirmiş bebişler büyüdükçe bunlardan kaynaklanır dedi.Bol bol kalsiyumlu gıdalar tüket dedi.Sen ayrıntılı ultrason çektirdinmi canım

ewt canım bel ağrısı bendede var hatta baştan beri ama arttı son haftalarda sordum doktora beklenen ağrılar bunlar dedi.Bazı kaslarımız kendini doğuma hazırlarmış birde bel oyuntumuz gitgide düzleşirmiş bebişler büyüdükçe bunlardan kaynaklanır dedi.Bol bol kalsiyumlu gıdalar tüket dedi.Sen ayrıntılı ultrason çektirdinmi canım

Yok tatlım .Dr.uma haftaya gidicem.3 hafta sonra da dopplere giricem.Redüksiyon yapılacağı zmn 11. haftada çekilmişti 23.haftada yine çağırmıştı diğer dr.um.Diğer bebişlerimi başka bi dr. ...... şurayı hiç sonlandıramıyorum :gitme: 5den ikiye inmişti ya bebişlerim o mesele :sinifsinif:

iyi geceler hanımlar .....geçmişi okudum....ama alıntı yapmadım
kardeşimin laptopu bozuıldu
bizde yadigara kaldık oda ağır vasıta
zor okudum valla bu saat oldu yaww..
gelemedim kızlar dün halama gittim orada kaldım değişiklik oldu
annem bazen bize tahammül edemiyor...
neyse halamdanda mahalle gezmesi yaptık geldik
benim kuzularım teteleri afacanlanşmaya başladılar
burada çok şımarıyolar ya ,herkes oyun oynuyor
eve gidince ne yapacam ben yaaa
şimdilerde işlerim daha zorlaşıyor
ek gıdası oyunu emeklemesi
boğuşmalara çok hoş dönemler ama zor dönemler
yardımcıda yok....şimdilerde yavaş yavaş
emeklemeden çıkıp dikilime denemesi yapıyolar.

şimdii aklımda kalanları yazayım...

hymarry adetmiş dimi ?şimdiden sonra çok dikkat et
ve doğum sonrası pko düzelmiyor bak ben hala adet olmadım
iki olasılık var ya bebek yada pko ...
ama yumurtlama dönemindeki akıntım geldi belki bu ay mantar odluğumdan
diyorum ilaçlardan ve üzüntüden geç yumurtladım ...ama bi adet olayım
hemen hapa döneceğim böyle strs yaşayamam ...

kayra cnm canın sıkılmış ama boşaymışş ...sevindim cnm benim...

medine kusmalar azaldımı ? yada senmi alıştın anlamadım
ama neyse çok iyi olmuşşş

vil cnm cinsiyetleri öğrenmişsin süper tebrik ederim

geranimo85 cnm tansiyon sorununmu var cmn?geçmiş olsun çok zor cnm ya

canan gene kayıp ve kaçak oynamışş

burcin cnm ne o öle yaa daralmışsınnn
o iğneyi ol cnm hiççç korkma bilakis çok iyi bir iğne cnm ....
ve içini karatmaa

canbebek yok ....

kaswa ile bugün msj laştık ..yarın konuşacaüğız

mübarek günde dünyaya getirecek bebeklerini inş..

aklımda daha kalmadı unuttuğum arkadaşlarım varsa kusuruma bakmasınlar

bugece biraz çetin geçecek annem sağolsun saat 9 da yoğurt verdi gazman oldyu benim veletler

ağlayıp duruyolar...

malum kcoam yine yok ve annemdeyim
ajda hanım kadar gerginim yaaaa

neyse uykusuz bir gece olacak uyuduğum kardır öpüldünüz kızlarr

X