Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

muallim h g canım ya o siteye sende giriyorsun ya bu edamercin varya çok gerdi beni şuan öyle kötüyümki zaten yazısının tamamını okumadım

Wavy'cim çok duygulandım ben ya maşallah bebeklerine de sana da
gözlerimden yaşlar akıyor inan nasıl muhteşem bir andır o Yarabbim
bebeklerin çok güzeller Allahım nazarlardan saklasın hayırlı uzun ömür versin inşallah
senin de gözlerindeki o mutluluk çok şey anlatıyor
Allahım herkese nasip etsin yasatsın bu mutlulugu insallah hayırlısıyla
tekrardan tebrik ederim canım

Canım cok sevindim...
RAbbim cok güzel bir hamileleik gecittirsin inş... :Saruboceq:

yaa arkadaşlar rahim yetmezliğinden doğum yapanların sitesinde dolaştım çok canım sıkıldı şuan öyle bir karamsarlık çöktü ki içime ve kasıklarım ağrıyor serklaj yaptırıpda ikizlerini kaybedenleri okudum bende serklaj yaptırdım birde kasılma bel ağrısı olursa kork diyorlar ne olur bana morel verin

Canım ben aşağı yukarı senin haftalardayken rahim ağzı yetmezliği yüzünden kaybettim ikizlerimi..Ama bende serklaj yoktu..Hiç ilaç da kullanmıyordum.Şu an yeniden hamileyim ve şu an kasılmaların nasıl hafifletildiğini araştırıyorum..Haftada 2 kez proluton depot iğne,günde 2-3 kez magnesium diasporal,prepar.nidilat gibi ilaçlar kullanmışlar doğuma dek ve 24 saat yatak istirahatı yapmışlar...20 li haftalarda celestone akciğer geliştirici iğne olmuşlar....bu gün dr a endol fitili sordum.suların azalmasına ve bebekte delik kalpli doğmaya sebep olduğu için sakıncalı olduğunu söyledi..ayrıca tractocil isimli ilacı da serum olarak almışlar hastanede..çok şiddetli durumlarda...

Son düzenleyen: Moderatör:
Canım ben aşağı yukarı senin haftalardayken rahim ağzı yetmezliği yüzünden kaybettim ikizlerimi..Ama bende serklaj yoktu..Hiç ilaç da kullanmıyordum.Şu an yeniden hamileyim ve şu an kasılmaların nasıl hafifletildiğini araştırıyorum..Haftada 2 kez proluton depot iğne,günde 2-3 kez magnesium diasporal,prepar.nidilat gibi ilaçlar kullanmışlar doğuma dek ve 24 saat yatak istirahatı yapmışlar...20 li haftalarda celestone akciğer geliştirici iğne olmuşlar....bu gün dr a endol fitili sordum.suların azalmasına ve bebekte delik kalpli doğmaya sebep olduğu için sakıncalı olduğunu söyledi..ayrıca tractocil isimli ilacı da serum olarak almışlar hastanede..çok şiddetli durumlarda...

canım benim kasık ağrım stresten oldu şuanda sanki benim başımada tekrar gelecekmiş gibi hissettim ikiz olduğu için neyin normal olduğunu kavrayamıyorum

wavy canım benim...sabah arayıp eşinle görüştüm ama sonra arayamadım affet canım.... ama yarın ilk işim seni aramak olcak...iyi olduğuna sevindim..allah analı babalı büyütsün... bebişlerin videosunu silmişsin. kaçırmışım ama allah razı olsun hymarry den alıntı yapmış hehe......... çok güzel bir görüntü bayıldım o sıpalara daha şimdiden çok güzeller.....

canım benim kasık ağrım stresten oldu şuanda sanki benim başımada tekrar gelecekmiş gibi hissettim ikiz olduğu için neyin normal olduğunu kavrayamıyorum

benimkiler de ikizdi zaten canım.....moralini yüksek tutmaya çalış,en ufak kasılma hissedersen dr una haber var..gerçi ben bebeklerimin hareketi sanıyordum 18 haftalıkken..karnım tümsek gibi tepe oluyordu...birden belim ve kasıklarım çok ağrımıştı..dr unu muhakkak bilgilendir ,seni rahatlatmasını iste ,gerekirse gevşetici şeyler önersin canım..

benimkiler de ikizdi zaten canım.....moralini yüksek tutmaya çalış,en ufak kasılma hissedersen dr una haber var..gerçi ben bebeklerimin hareketi sanıyordum 18 haftalıkken..karnım tümsek gibi tepe oluyordu...birden belim ve kasıklarım çok ağrımıştı..dr unu muhakkak bilgilendir ,seni rahatlatmasını iste ,gerekirse gevşetici şeyler önersin canım..

tşk ederim canım bende öncekinde kasılmaları bebek hareketi sanıp seviniyordum aslına bakarsan o yazıları okuyuncaya kadar iyiydim dr ma güveniyorum ne kadar yoğun olsada yeterli zamanı ayıramasada sorunlu gebelikte olunca insan daha çok korkuyor ben şimdi bilemedim zaten hep yatıyorum dr dışında hiç dışarı çıkmıyorum bir yemek birde wc onudamı yapmayayım açıkçası insan korkar oluyor böyle şeyleri okudukça

wavy cnm şuan ağlıyorum hatta fazlamı doluyum nedir hüngür hüngürüm

kızların ne kadar güsel maşşallahh ....nasıl bişe bu
yaa ben iki bebeğim olmasına rağmen bir iki bebek daha istiyorum dedim de boşa demiyorum

rabbim sağlıklı ,ahlaklı,mutlu bir ömür mutlu etsin
ailecek hep bugünki heycanı yaşayın inanın bana ben hergün aşık oluorum
hergün şükrediyorum .
anne olmak bize sunulmuş en büyük lütufff

babayıda ayrıca tebrik ederimm...

hoşgeldin aramıza taze annecik ..... :))

hymarryyy yavrum yarın gelcen mı:)))

kıslar hepinizi ayr ayrı öpüyorum allah hepinizden razı olsun. inanın öyle duygulandımki her telefonla mesajla.

bizim kızlr sabredemediler teyzeleri. yarenim 2 kilo cerenim 1800 gr doğdu. şu an küvezdelen solunum sıkıntıları var:KK43:( kollarıma alamadım daha yavrularımı...
bana gelince spinal sezeryan oldum. sezeryan sırasında mesanemle ilgili literatüre geçecek bişeyle karşılaştılar. mesanem uzamış yukarım çıkıp rahmime yapışmış:KK43: bebiişleri aldıktan sonra içerisi bir sürü dr ve cerrahla doldu. mesanemi rahimden kazıyıp normal yerine oturtmuşlar. anlayacağınız bir taşla 3 kuş vurdular. herkese spinali tavvsiye ederim mesane ameliyatım olmasa şu an ayhakta olursum kesin...
işte bizim hikayemiz bu canlaım...

Wavyicimmm çok tebrik ediyorum sizi pırlanta gibi kızların çok şekerler çok duygulandımm Allahım bir ömür boyu sağlık mutluluk huzur versin hepinize..Çok öpüyorum canım....opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan

günaydınlar sayfayı açayım
ömerim ağlaı mama için kalktım mama verdim uyudu
kocişde uyuyor beni uyku tutmadı çamaşır topladım katladım
çamaşır asacağım.....sonra odayı toplayacağım

aklıma düştü hymarry sabah erkenden gidecek wavy
benide alsa ...çünki imkan olsaydı bugün gelmemi istemişti
12 de kahvaltıya gidilecekmiş ..o yüzden gider gelirdik

ama kocişe sormam gerek o da uyuyor ben işlerimi bitireyim
o kalkar nasıl olsa eğer ok.derse hymarry msj atayım
ömeride alıp gidem..

günaydın sabahşekerleri ve şeker anneler.. güzel bir pazarsabahı ve günü olsun inş. kendinize ve meleklerinize ii bakın, öptümmm..

dırımım inşallah gidebilirsin canım...

selam kızlar..nerelerdesiniz yahu?
herkes pazar gezmesinde mi yoksa wavy'ye mi gittiniz??
kimsecikler yok..sizsiz nasıl geçer ki bugün :KK43:((((((((

el-muallim?kayra? ablalarım hoşgeldiniz..nasılsınız??
ben bugün bi tuhafım yaa..sanki bi ağrım var ama karnım mı kasığım mı gaz mı ne bu anlayamıyorum..kendimi dinlemek istemiyorum ama canım sıkıldı bu duruma azıcık..
sizde ne var ne yok?

sağolasın canım iyiyiz.... hamdolsun.... çünkü bu durumda en iyisi bu sanırsam... ağrılar hepimizde var güzelim.ağırlaştıkça artıyor..ben her sabah kasık ağrısıyla uyanıyorum..kazık gibi oluyorum yatakta. sonra açılıyor vücudum.......

sağolasın canım iyiyiz.... hamdolsun.... çünkü bu durumda en iyisi bu sanırsam... ağrılar hepimizde var güzelim.ağırlaştıkça artıyor..ben her sabah kasık ağrısıyla uyanıyorum..kazık gibi oluyorum yatakta. sonra açılıyor vücudum.......

böyle ağrılarınız olduğunu duymak rahatlatıyor beni de :))
çünkü normal olduğu sürece herşeyi çekmeye razıyım ben..yeter ki herşey yolunda olsun..yeter ki kuzularım iyi olsunlar..yeter ki onlar sağlıklı olsunlar..ben herşeye razıyım..

kevseeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!!!!
hoşgeldinnnn..kimsecikler yok diye üzülüyodum ben deee :))

el-muallim?kayra? ablalarım hoşgeldiniz..nasılsınız??
ben bugün bi tuhafım yaa..sanki bi ağrım var ama karnım mı kasığım mı gaz mı ne bu anlayamıyorum..kendimi dinlemek istemiyorum ama canım sıkıldı bu duruma azıcık..
sizde ne var ne yok?

canım benimde oluyor, kayramın dediği gibi ağırlaşıyolar artık, yat istirahat et azalacak... bir de su iç bol bol..

pazar günleri kimseler olmuyor canım, herkes kocişiyle falan haşır neşir, akşama biraz oluyor, yarınful tam kadro burda olur kaydirigubbakcemile5

canım benimde oluyor, kayramın dediği gibi ağırlaşıyolar artık, yat istirahat et azalacak... bir de su iç bol bol..

yatıyorum yatabildiğim kadar..konuştuk ya dün de iyi ki alışverişlerimi tamamlamışım..kesinlikle 20. haftayı gördükten sonra başlamak gerek..herkese bunu tavsiye ediyorum artık..
su içmeye gelince en az 2,5 litre en çok 4 litre su içiyorum hergün..çok şükür suyla ilgili hiç bi problemim yok..bu sayede de enfeksiyon, iltihap, böbrek sorunu vs yaşamadım ya biliyosun..herkes bol bol su içsin tavsiye ederim kızlar..

pazar günleri kimseler olmuyor canım, herkes kocişiyle falan haşır neşir, akşama biraz oluyor, yarınful tam kadro burda olur kaydirigubbakcemile5

ya ama yaa..benim kociş 7 gün çalışıyooo :KK43:((
çok kıskanıyorum kocası pazar günleri evde olup akşam da 7-8 gibi an geç eve gelenleri..
bnmki sabah 10da çıkıyo gece 1de geliyo 7 gün :KK43:(((((

X