Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

İkiz anneleri kasılmalarınız oluyor mu ? İlaç kullanıyormusunuz bunun için ?

canım oluyo kasılmalarımzı tabi ama 25-30 dan sonra haftana baktım 4 haftalıksın senin kasılman varsa o kasılma değil bebek rahme yerleşiyo onlar normal hayatım kasılma değiller

canan kısss neredesinn

bende mutfağa gittim bulaşıkları akıttım tencereler biberonlar

attım calışıyor yarın sabah erkenden gideceğimizden mamaları ayarladım çantamıza koydum

gece için su kaynatıyomm.....uff beee

canım oluyo kasılmalarımzı tabi ama 25-30 dan sonra haftana baktım 4 haftalıksın senin kasılman varsa o kasılma değil bebek rahme yerleşiyo onlar normal hayatım kasılma değiller

Hımmm..Canım ben geçen sene temmuz anne adaylarındandım ..Ama benim kasılmalarım 18 . haftada başladı ve 18. haftada hem kasılmalar hem de rahim ağzı yetmezliği yüzünden ikiz bebeklerimi olmadık zamanda doğurup kaybettim..Yani bu ilk hamileliğim değil..Erken kasılma yaşayan yok sanırım içinizde....

Daha 4 haftalık bile değilim..Yine erkenden test sonucumda çift çizgi gördüğüm için yine ikiz olabilir diye düşündüğüm için endişelerim çok..

Hımmm..Canım ben geçen sene temmuz anne adaylarındandım ..Ama benim kasılmalarım 18 . haftada başladı ve 18. haftada hem kasılmalar hem de rahim ağzı yetmezliği yüzünden ikiz bebeklerimi olmadık zamanda doğurup kaybettim..Yani bu ilk hamileliğim değil..Erken kasılma yaşayan yok sanırım içinizde....

Daha 4 haftalık bile değilim..Yine erkenden test sonucumda çift çizgi gördüğüm için yine ikiz olabilir diye düşündüğüm için endişelerim çok..

cnm benim 16 haftada kanamam varken sancımda vardı endolle 20 haftaya getirdiler cnm

LıYADORA CIM 3 hafta önce benimde kasılmalarım başladı....rahim ağzı yetmezliği dedi doktorum açılma yok ama sınırda dedi. progestan mağnezyum verdi... bol dinlenmem gerektiğini söyledi.... internette forumlarda araştırdım... kasılmalar çoğul gebeliklerde olabiliyor...... bu kasılmalar sonucu rahim ağzı yetersizliği ortaya çıkabiliyormuş....diikkatli olmak gerek.. ikiz gebelik tek gebeliğe hiç benzemiyor....

liyadora öyle bi durumun varsa bişey diyemeyeceim ne desem yalan olur dirim belki bilir diycem oda yazmış zatiii

dirim naber şekerimmm hamarat karımmm ulen varya senin gibi karım olsun 40 milyarda borcum olsun len erkek olsam alırdım senii

Endol ün ağrı kesici olanını duydum bir de fitili mi var ? Günde kaç kez kullanıyordun? Bir de bazı hamileliklerde proluton depotun hamilelik sonuna dek kullanıldığını okudum..

cnm endol sancıları ve düşük tehtiti için kullanılan bir hap risk dahilinde doktor kontrolünde alıyorsun .....o piyasada zor bulunuyordu
tirigotil(belki yanlış yazmısımdır böyle deniyor) o fitil cnm sancıları durduruyor

liyadora öyle bi durumun varsa bişey diyemeyeceim ne desem yalan olur dirim belki bilir diycem oda yazmış zatiii

dirim naber şekerimmm hamarat karımmm ulen varya senin gibi karım olsun 40 milyarda borcum olsun len erkek olsam alırdım senii

üleynn şımartma beni bunlar mecburiyet sende yapacan heheh

şöle bir süre bacaklarımı uzatıp yatmak hiçbişey düşünmek istemiyorum cnm yaa

yorgun ruhlu biriyim...ama bunu düşünürken bile kuzulardan ayrı olmaz diyorum

en iyisi şöyle bir haya iyi çocukların herşeyine bakacak benim seveceğim yanımda olacakları bir tatilll:lepi::lepi:

sen para dile yavrum bu tarz işleri yapacak bi yardımcı tutarsın sanada bebekleri sevmek eğitmek kalır bırak biberonları başkası yıkasın nevresimleri başkası katlasın heheh tabi bu bol parayı kendim içinde istiyommm

kevser in yazısını görmedim sanki bugün hiç ya girmedimi bide tülin yok gitti malatyaya nete giremiyo çatlak ne yapıyo ne ediyo detaylı yazamadı bize

kızlar ben yarın doktora gidecem şeker testi yaptıracam bebeklerlede görüş günü oğlum hiç oynamıyo yaaa bide kaç kilo olmuşlar merak ediyorum bide kbb gidecem çok hastayım çünküüüü

LİYADORA CIM 3 hafta önce benimde kasılmalarım başladı....rahim ağzı yetmezliği dedi doktorum açılma yok ama sınırda dedi. progestan mağnezyum verdi... bol dinlenmem gerektiğini söyledi.... internette forumlarda araştırdım... kasılmalar çoğul gebeliklerde olabiliyor...... bu kasılmalar sonucu rahim ağzı yetersizliği ortaya çıkabiliyormuş....diikkatli olmak gerek.. ikiz gebelik tek gebeliğe hiç benzemiyor....

Kayracık, dr lar genelde ilk 3 ay progesteron kullan diyorlar sonra gerek yok diyorlar ama bazı dr lar da hamilelik süresince kullanılması gerektiğini savunuyorlar..Şimdi kabızlığı önlesin diye günde bir kez magnezyum kullanıyorum..Allah kucaklamayı nasib etsin hepimize inşallah:Saruboceq:

sen para dile yavrum bu tarz işleri yapacak bi yardımcı tutarsın sanada bebekleri sevmek eğitmek kalır bırak biberonları başkası yıkasın nevresimleri başkası katlasın heheh tabi bu bol parayı kendim içinde istiyommm

bize bu şarkı yakışırrr

Rüyalar, rüyalar, rüyalar
Aaaah
Rüyalar gerçek olsa
Rüyalar gerçek olsa
Sana güller verirdim
O güllerle belkide
Kucağıma gelirdin

kevser in yazısını görmedim sanki bugün hiç ya girmedimi bide tülin yok gitti malatyaya nete giremiyo çatlak ne yapıyo ne ediyo detaylı yazamadı bize

hergün hemen hemen konuşuyorum cnm tülinle bu gecede konuştum haftaya sergen ameliyat olacakmış tabi sünnette
hiç nete giremiyorum dedi....tunayıda babası sergenden 15 gün sonra sünnet ettirecekmiş
çocuklarıda alıp izni bitince gelecekmiş...kaynanadan ses çıkmamış hala
kocası ama olumlu bakıyoılar diyomuşş

liyadora sanırım senin çok iyi bi doktorla takip edilmen gerekiyo riskli gebeliklerde uzman birisi olmalı nereye gidiyosun doktora

gelirim yavrum güllerle kucağına merak etme ama sadece kucağına gelmekle kalmam malum 9 ayın açlığı var kucağına geldimi .... bilmem anlatabildimmi hahahah

demek hergün görüşüyosnuz ulan benmi vefasızım ne aramıyom kimseyi kaçgündür wavy arıycam aklımda vefasız canan vefasız canan:kedi:

Kayracık, dr lar genelde ilk 3 ay progesteron kullan diyorlar sonra gerek yok diyorlar ama bazı dr lar da hamilelik süresince kullanılması gerektiğini savunuyorlar..Şimdi kabızlığı önlesin diye günde bir kez magnezyum kullanıyorum..Allah kucaklamayı nasib etsin hepimize inşallah:Saruboceq:

evet sen magnezyum ve progesteron takviyeli gitmelisin cnm yaa ikisde düşüğü kasılmayı önleyici

X