Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

ay benim yavrularım benim evde toz toprak içindeler vallaha,anaları gibi alışıklar ne yapsınlar,
hiç bi Allahın süpürgesine o parayı veremem,sanırım o parayı kocama versem o yerleri yalayabilir..
Bana da hayatta verdirmez,immkan yok ı ıh..

vil günaydın canııımm..
biz uykusuzuz sen nasılsın,
bi de geçende aklıma takıldı,sen ne zaman işe başlıycan,ne zaman izne ayrılıcan yaaa,bir zaman sonra çok apırlaşıcaksın,nolucak?

ben iyiyim Hymarrycim yesinler senin kızlarını opuyorumnanaktan canım benim önce eğitimler var şimdi eğitimdeyiz pazartesi başladı sanırım ağırlaşınca önce rapor alıp sonrada doğum iznine ayrılırım die düşünüyorum ama bakalım nasıl olacak...Bu arada şeyi sorcaktım doğum iznine ayrılmak için en az 1 yılı doldurmak falan gerekmiyo dimi

dırım sen bakma dra mutlkaka alerjı kısmına gotur..........ıyı bı hekım bul oğlumdada öle dıyodu bı dr anlamıyo çogu............yoksa sıkıntın bıtmez kış boyumnca...........bız o zamanlar suya ceken supurge aldık halıları kaldırdık...........hala o supurg kullanıyorum toz kalkmıyo ranbow cok para ........sonra benzerlerı cıktı.........ınş ıyı olur........ya artvınlı sonucu olumlu cıkmış ama yazmadı.......tekrar yukseklme oldumu olmadımı bılmıyorum...........

aplam ısrar edeceğim alerji testinde
kendim çok çektim ben
o süpürgeden alamayız şimdi sadece şu öksürük için abla 500 tl para gitti ssk lıyız bide

şimdi netten araştıracağım

yaaa artvinli olumlu sonuç almış neden bize demiyooo:gitme:

hymaryy cnm serdar bey yapıyormuş heee

valla ...ben kız çocuk çok istiyorum ama ...rabbiminde bir bildiği vardır diyorum

o yüzden böle bişe girşmem ...allah korusun ya o bebekde bazı şeyler olursa hep suçlu bulurum kendimi

hayırlısını istedik bunu verdi rabbim .....ama yaptıranlara saygı duyarım
ne biliyim bana cazip geliyor ama caizmi bilmemmm,
muallimim caizmidir yaaaa:sm_confused:
ben iyiyim Hymarrycim yesinler senin kızlarını opuyorumnanaktan canım benim önce eğitimler var şimdi eğitimdeyiz pazartesi başladı sanırım ağırlaşınca önce rapor alıp sonrada doğum iznine ayrılırım die düşünüyorum ama bakalım nasıl olacak...Bu arada şeyi sorcaktım doğum iznine ayrılmak için en az 1 yılı doldurmak falan gerekmiyo dimi
bilemem ama sanmam,kurumdan kuruma da değişebilir,hamile olduğunu bilmiorlar anladığım kadarıyla..

maryy caizmiş cnm

latifede böle soru sabah programında geldi oradaki hoca dedi

latifde eğer erkek bebek isteyen kişinin kendinden başka o aileye sürdürecek nesil yoksa

yapılacağanı söyledi..

maryy caizmiş cnm

latifede böle soru sabah programında geldi oradaki hoca dedi

latifde eğer erkek bebek isteyen kişinin kendinden başka o aileye sürdürecek nesil yoksa

yapılacağanı söyledi..

vaaaay anasını sayın seyirciler,
benim kendi ailemden sürdürecek bişey olmadığı gibi kaynanamların da mustafadan başka iki erkek çocuklarının hep ikişer kızları var,
işte onların imtihanı olmuş bu da..
biz sıcak bakıyoruz açıkçası ama caiziyet durumunu bilmiyordum,o da isabet oldu..

Erkek cinsiyetini belirleyen “Y” kromozomlu bir spermatozoid tarafından aşılanan yumurtadan erkek çocuk; “X” kromozomlu bir spermatozoid tarafından aşılanan yumurtadan ise kız çocuk doğmaktadır. Demek oluyor ki, doğacak olan çocuğun cinsiyeti aşılanma (döllenme) sırasında kesinleşmekte ve bu da yumurtaya giren spermatozoidin taşıdığı cinsiyet kromozomunun çeşidine göre olmaktadır. Çocuğun cinsiyetini tespit etmek tıp bilimine göre mümkündür.

Ancak doğacak çocukların cinsiyetinin belirlenmesi şimdiden öngörülmeyecek başka demografik ve ekolojik sorunlar ortaya çıkarabileceği cinsiyetlerin dağılımı konusunda var olan dengenin bozulmasına yol açabileceğinden, herhangi bir zorunluluk olmadıkça yapılması uygun değildir. Nitekim Asya ve Doğu ülkelerinde aileler, genelde erkek çocuk istemektedirler. Bizim toplumumuzda da durum farklı değildir. Bu da dünyadaki dengenin erkek çocuğun lehine bozulabileceğini göstermektedir. Bu ise, sünnetullaha aykırıdır. Zira Kur'ân’da, “Göklerin ve yerin mülkü (hükümranlığı) Allah’ındır. O, dilediğini yaratır. Dilediğine kız çocukları, dilediğine erkek çocukları verir. Yahut o çocukları erkekler, dişiler olmak üzere çift verir, dilediği kimseyi de kısır yapar. Şüphesiz O, her şeyi hakkıyla bilendir, hakkıyla gücü yetendir” (Şûrâ 42/49-50) buyrularak insanların erkek veya kız olmasının Allah tarafından belirlendiği ifade edilmiştir.

Pek çok uluslararası temel metinde, örneğin Avrupa Konseyinin Biyoetik Komisyonunun raporlarında ve yakın geçmişte Kahire'de 238 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilen Uluslararası Nüfus ve Kalkınma Konferansı toplantısının sonuç metninde de konu ele alınmış ve tıp dışı nedenlerle gerçekleştirilen cinsiyet seçimi uygulamaları uygun görülmemiş ve buna karşı önlem alınması gerektiği dile getirilmiştir.

Bu itibarla tıbbi bir zorunluluk bulunmadıkça cinsiyet tayinine gidilmesi dinen uygun değildir.

Diyanet

--alıntı--

burdaki ayette geçen "dilediğine" kelimesi çok ince bir ayrıntıdır bence..

kızlar uyurken ben bi yarım saat olsun uyuyayım,
bu gece hiç uyumadılar..
işlerim de var ama pppooooffff :nazar:

nasılsınız kızlarrr

ben bu çizelgeyi yaptımda nereye yapıştırıyoduk adresi hakkımda sayfasında bi yere yapıştırıyoduk diye hatırlıyorum yaptım kabul etmedi fikri olan varmı
canım profil düzenle de en altta bak görürüsün zaten yazıo..

kanamanız oldumu hiç?

canım hayırlı olsun bebişlerin... kanama herkese göre değişior, bendee hiç olmadı

hymaryy cnm serdar bey yapıyormuş heee

valla ...ben kız çocuk çok istiyorum ama ...rabbiminde bir bildiği vardır diyorum

o yüzden böle bişe girşmem ...allah korusun ya o bebekde bazı şeyler olursa hep suçlu bulurum kendimi

hayırlısını istedik bunu verdi rabbim .....ama yaptıranlara saygı duyarım

aynen bende bundan çok endişeliyim, yoksa süper bişiy aslına bakarsanız tüp de aynı gibi gelio, elinden geleni yapıosun kısmette varsa Rabbim izin verirse tutuyor, cinsiyet tayin edince biraz daha farklı gerçi :uhm: öff kafam karıştı yaww.. neyse

ıyı olmanıza sevındım,,,artık dogum gunlerı alındı,,hayırlısı ınsallah,,,
banada arife gununu verdı doktor,cıfte bayram kutluycaz ınsallah,,,
öpüldünüz,,,
Şükür cnım hayal gibi ama bugüne geldik...Dualarımdasın...

....

kaswa cnm doğum tarihinin ileri alınmasına sevindim işini şansa bırakmamış oluyorsun kiiiiii
küvezlik bişey kalmadı artık...
bu arada kiloları kaç cnm?
İnş. teyzesi verilen tarihte gelecekler..Kızım 2200 oğlum 2500 maşallah...ama kızım geçen kontrole göre 20 gr falan almış..
Ömerime de geçmiş olsun yakışıklı yavrum benim..Koltukalrınıda güle güle kullan dırımım...Kayınvalideyi de takma.....Hymarryime sonuna dek katılıyorum..Belli ki çooook şey öğrenmiş oda.Kocanla sakın aranın açılmasına fırsat verme...Gerekiyorsa politika yap...Onlar lazım bize çok öptüm seni...
selam kızlar
maşallah kasım da doğum ziyaretleri yapıcaz inşallahh..
wavym,kaswacım,bugün doğursanız bile hiç sıkıntı olmaz Allahın izniyle,,
wavym inşallah Serdar Beysiz zamana denk gelmez,duam o artık bi de hayırlısıyla..,

biz uykusuz bir gece geçirdik,şuan hala Hale kucağımda..

..
Duadan unutma bizi teyzesi Rabbim seninde gücünü artırsın güzel kızlarını öperim...
Az kaldı seninde Kaswacım kasım ayında topikteki bebeişler artıyor ne güzel sağlıcakla gelsinler inşallah dualarımız sizinle...
İnş.Vil'cim sağolasın..
.

zorma abla bende aldım o süpürgelerden 1500 tl verdim...... ihlas benimkide
Evime istemeden aldığım tek şey odur.Eşim almış onu benim haberim olmadan..ona verilen paraya yazık bence çok ağır taşıması belim kopuyor....

kaswa, wavy, canbebek ve çekirgeler hepinize verilen doğum tarihleri hayırlı uğurlu olsun hepinizin bebişleri verilen tarihlerde, şaşırtmadan, sağlıkla gelirler inşallah.
ben de çok heyecanlandım sizlerden sonra sıra bende inşallah.
kaswa bu arada bebişlerinin kilolarına kaç dedi doktorun? opuyorumnanaktan
Teşekkür ederiz canım.Rabbim hepinize bizim haftalarımızı göstersin inş.

Kesinlikle katılıyorum fikrine hymarryim..Ben asla istemem böyle bir şeyi yapmak.Rabbim ne dilerse o olur ...

merhaba arkadaşlar........nasılsınız........sizi takip ediyorum,herkes iyimi,doğum yapan varmı diye ama birşeyler yazmadan çıkıyordum......maşallah herkes uslu doğumun zamanını bekliyor aferim bebişlerinize:nazar:hepinizi öpüyorum.....bu arada dırım geçmiş olsun canım,dinlen salgın var herkes rahatsız inşallah en kısa sirede rabbim şifa versinde iyileş canım....

Canım hiç gözükmüyorsun biz iyiyiz sen nasılsın nasıl geçiyor...

selam dcanlarım.
dün doktora gittik bebeklerden bi tanesi doğum yoluna girmiş:KK43: bu doktorumu biraz endişelendirdi.alttan elle muayene ettşaçılma yokmuş. 24 kasıma gün verdi ama heran tetikte olun dedi beklemeyebilir dedi. canım çok sıkıldı.arada ritmik olmasada kasılmalarım var. ve kasığımda ağrı ile acı karışımı bir duygu.. sürekli yatıştayım. beni merakefden tüm arkadaşlar allah razı olsun hepiniden. dualarınızı eksik etmeyin canşlarım.
öpüyorum hepinizii..

Canım yaa sen biraz daha sabret doktorsun gelsin ondan sonra git hayırlısıyla
RAbbim kolaylık versin inşaALLAH
Ah ne güzel saglıcakla gelsinler bebişler

Annemdeyim...Bugün kontrolum vardı.Kilomuz geçen kontrole göre çok farklı değil özellikle kızımın..Bu sebeple dr. um doppler istedi.kan akımında sorun mu var diye.Bir problem gözükmedi.Nst ye de girdik.Sancımız yok şükür.Sağlığımız iyi..Bu salı tekrar kontrolumuz var.Muhtemelen 20 kasım olarak şekillenecek sanırım o günkü kontrole göre ..belki daha erkende olabilir...Belki de 20 den bir kaç gün sonra...Az kaldı artık ....Hepinizi öperiz...Hiç bir şey okumadım geçmişten hemen yatmam gerek..

Kasım ayı bereketli olucak inş.. :emir_bebek:
SAglıcakla gelsinler inş... opuyorumnanaktan

Kızlar ben devleştim iyice kendimi tanıyamıyorum...Ayaklarım yüzüm dudaklarım..Bu yüz benim değil gerçekten ya..Doktoruma da dedim dün artık beni bekletme dedim...Her gören hemşireler şaşırıyor bana..1 ayda ne oldum böyle bilmem..Ne kadar zamanda düzelir bu devliğim dırımım hymarryım ...

Hymarry canım söylemişsin bir güzelde diyanetten bulup acıklamıssın tebrk ederim... :lepi:

Ya bunu nasıl yaptırıyolar anlamıyorum RAbbim eger veriyosa vardır bir billdigi yapanada nie yapıyosun denmez ya hayırlısı...

kızlar annem geldi habersiz kaçtım

kaswam cnm doğur bi balon gibi söneceksin cnmm korkmaa

ben oğlanlarda çok çirkin oldum ...ayy iğrençtim acaba kızmı olacak dedim

ama 3 doktor da erkek diyince ...oğluşlar yakışıklı olacak dedim heheheh

mrb kızlar ben çok bulunamıyorum buralarda ama geçmişi okudum hymary dırım wavy bebiş kaswa vil elmuallım kayra kevser medine ve bütün arkadaşlar herkesi öpüyorum ben iyiyim kimse beni sormamış ama olsun 24 uncu haftamdayım gitgide ağırlaşıyos tabi ama bebişler iii olsun şimdilik rahat geçiyo hep böle geçer inşallah hymary kızların büyümüş ya bıcırıklar kaydirigubbakcemile3

Erolcan canım inan aklımızdasın ....
Rabbim daha güzel günler göstever rsin inş..
Arada gir bizede haber hayırlısı olur inş

Bencede ya Rabbim hayırlısını versin ben böyle bişi düşünmem kesinlikle gerçi yaptıranlara saygı duyarım o başka..bu arada ii uykular canımmm...
Kızlar ben devleştim iyice kendimi tanıyamıyorum...Ayaklarım yüzüm dudaklarım..Bu yüz benim değil gerçekten ya..Doktoruma da dedim dün artık beni bekletme dedim...Her gören hemşireler şaşırıyor bana..1 ayda ne oldum böyle bilmem..Ne kadar zamanda düzelir bu devliğim dırımım hymarryım ...
Biz kimbilir nasıl olcaz Kaswacım Hayırlısıyla bebişlerine kavuş düzelirsin.Öptm çok..
mrb kızlar ben çok bulunamıyorum buralarda ama geçmişi okudum hymary dırım wavy bebiş kaswa vil elmuallım kayra kevser medine ve bütün arkadaşlar herkesi öpüyorum ben iyiyim kimse beni sormamış ama olsun 24 uncu haftamdayım gitgide ağırlaşıyos tabi ama bebişler iii olsun şimdilik rahat geçiyo hep böle geçer inşallah hymary kızların büyümüş ya bıcırıklar kaydirigubbakcemile3

Erolcancım aklımıza tek tek isimler elmiyo yazarken ama aklımızdasın iyi olmana sevindim ben ve bebişlerimde iyiyiz çok şükür öptmm..

Kızlar hepinizi öpüyorum çokk çok ben gider görüşmek üzere...İyi bakın kendinize ve bebişlerinizee

Artvinli hos geldin canım ne yaptın pekte girmiyosun merak ettim inan iyisin inş

Vil güle güle canım ALLAH kolaylık versin...

kaydirigubbakcemile3 canım benim geçmiş olsun,çok kötü oluyor insan artık son zamanlarda,ben son bir ayda sanırım 6 kilo almıştım,ve heryerimin balon gibi olduğunu yazmıştım burdan da..
ama iddia ediyorum ilk 1 haftada 10 kilo,ikinci haftada 10 kilo daha veriyorsun canım,
KK teyzerlimiz beni görmeye gelmişlerdi,kaç günlüktük bilmem,onlar yazsın,nasıl bir hafta 10 günde söndüğümü..
o şişlikler hep su ve ödem,çok kısa zamanda gidiyrolar canım,hiç merak etme,yeterki sağlık olsuunnkaydirigubbakcemile5

X