Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

göğüsünü sıkmaa cnm sakın yaaa doğurtacakmısın kendini kızzz delüüü

pamugum kırıldım vallaaaaaaaaaaa...demek ne kadar gec gelirse o kadar iyiymiş he..................ya bebler 1 yasına gelınce sut gelrıs ene olcak canım............

hymarry hiçç inanasım gelmiyooo tezgahın üstünde kesin bidene bardak vardır sadecene :dilcikar: ays hani bi imaj varya napsan yıkılmıyo gözünde insanın :sm_cool: otur oturduğun yerde bugün emi çıkma sakın mustafa beye söylerim seni yoksa naniknanik

özgemde gelmiş oyyyy :sm_cool:

yaaa doymuyom ben karnıma bişey kaçtı sanki yiyorum yiyorum doymak bilmiyorum napsamki zaten felaket kilo aldım nerdeyse 100 olucam :1shok:

Ne güzel eşiniz yardım ediyor sevindim gercekten erkeklerin biraz karsıması zordur ama neyse hiç yapmamarından iyidir :)
ben kocamdan yana hiç umutlu değilim açıkçası,o yüzden başka alternatifler bulmak zorundayız artık..
canım bende de öyle şakır şukur akmıyor ama hafif eğilince acaip bir sızlıyor,sonra bakıyorum tek damlalık bir leke olmuş..
Sıkma canım,doğum hormonlarıyla orantılı süt hormonları,sıkıp doğumunu hızlandırma canım..
Humananın steal tea diye bir çayı vardı,onun süte çok faydalı olduğunu duymuştum,bir arkadaşıma da hediye etmiştim,o da çok memnun kalmıştı,şimdi ondan alıp içmeye başlıyım diyoırum nasılsa doğuma 3 gün kaldı,sütlü sütlü hazırlanalım doğuma diyorum,bakalım..

göğüsünü sıkmaa cnm sakın yaaa doğurtacakmısın kendini kızzz delüüü
o sıvı varmı yokm u diye sıkıştırıyom dırımım ne biliyim görünce seviniyom sütüm olcak gibi geliyor
pamugum kırıldım vallaaaaaaaaaaa...demek ne kadar gec gelirse o kadar iyiymiş he..................ya bebler 1 yasına gelınce sut gelrıs ene olcak canım............

hayırdır tatlım niye kırıldııın :çok üzgünüm: valla benim koca herşeyi biliyomuş gibi davranıyor bilmediği şey yok sanki .. sanıyoki heralde şimdiden süt gelirse bebekler doğana kadar bitecek alem ya :1closedeyes:

sık sık yemek lazım canım,tam kilo alma zamanları,
tezgahımın fotosunu çektirip koydurucak bana şimdi valla,pasaklıyım diye bağırmam mı lazım kızzz kaydirigubbakcemile3
bu dırımım beni zorluyor,ahanda yarın doğurucam yine de çıkıp gezesim geliyor şu kızla..

kızlarr emzirme işini aydınlatayım daha iyisini bilen yapan varsa gelsin anlatsın

birkere ikiz bebekleri olan biri asla emziremez emzirse bile çok az.....

çünki bebeklerin emme olayları uzun zamanlo bir iş

bebekleirmiz kilo olarak küçük dünyaya geliyolar doğal olarak 3-4 kilo arasındaki bir bebekle aynı güce sahip değiller...emme güçleri çok az ve yeni olduklarından çeneleri çok yoruluyor bir bebek 1 saatte yakın anne göğüsünde kalıyor hatta daha fazla yoruluyor emmiyor anne göğüsü huzur veriyor uyuyor
ama tek bebekli bir anne bunu rahatlıkla yapabiliyor ....bizlerin ,ikinici bebeği ne olacak kızlarr....

örneğin benim ömerim göğüsümü hiç emmedi sevmedi çocuk hep öğğğğ diyordu midesini bulandırıyordu
ama alişim cok cokkk emdi ki sütüm yok şimdi vereyim emiyor......

alişe normal biberon vermeme rağmen göğüsümü hep emdii

ama ömer emmedi ......bakımlarında ve ev işinde yanlız olan biri olarak sütümü sağıp sağıp birikitirip biberonla her ikisine verdim ve kimsenin hakkını kimseye geçirmedim.....iksiinin altı temizle uyut besle giydir çıkar uzun işler bunlar kızlarr

biberon olarak dr.brows aldık gaz yapmayanlardan ama artık ne bulursam alıyorum 10 biberonumuz var
piyasada sırf silikon biberonlar var yumuşak 30-40 tl arası isteyen alabilir ama iki bebeğe biberon zor yetişiyor sürekli kaynatılamıyor su içme suyu tencere büyük olmalı anne sütü yağlı mama bi tuaf temizlik için çok uğraşıyorsunuz.....strelize makinası bu iş için çokkk iyi ben şimdi ek gıdada olduğumdan kaşıkla besliyorum .....o yüzden biriktiripp makinaya atıyorum biberonlarıı

erkekler alem yaaaa,,kim bitiricekmiş o sütü gelse gelse tööbe töööbeee :kedi: kaydirigubbakcemile3

kış olmasaydı sen gezmeleri görürdün ben kısçeleri oğlanları arkada tutardım sende bizi götürürdün bide dütttttttttt derdinn 4 dene bebe var arkada çeklin yoldan diye hehehehhe

haklısn dırımım ancak bu işlerde tecrübe konusur .ikisinide emzirme gibi sansımzı olmuycak ............allah hepimiizn yardımcısı olsun ...............

hymarry o çayı şimdi içme cnm sakın doğumdan sonraaa içilecek kızzzzzzzzzzzzzzzzzzz

bu arada sana milupanın rezene çayını getirem kuşummm bebekler için ben aldım gece huzursuz olurlar vahşileşirler diye ama olmadı içirirmisin kısçelere.....doktorunada sor içirirsne getiremmm hiç açılmadı

pamugum carsamba gunu randevumuz 3 te ıstersen senı oglen bırakalım hastaneye.............kocişinle konus bacım.ora uzak bu halınle yorulma...........

inşallah az da olsa ilk gelenle bari sağıp mağıp biraz biraz da olsa verebiliriz,çok istiyorum ben,,
ne kadar olursa olsunn..
bu arada hastane çantama acve hurması koyuyorum.Hamilelğim süresince de günde iki tane almaya özen gösterdim.......

Bilinen en eski bitki çeşitlerinden biri olan hurma, günümüzde lezzetinin yanı sıra besleyici özelliği nedeniyle de tercih edilen bir besindir. Her geçen gün keşfedilen faydaları hurmayı, hem gıda hem de ilaç olarak kullanılan bir besin haline getirmiştir. Hurmanın sahip olduğu bu özelliklere Meryem Suresi'nde dikkat çekilmiştir.
Hurma içerdiği `-65 oran ile en çok şeker içeren meyvelerden biridir. Doktorlar, hamile kadınlara doğum yaptıkları gün hazmı kolay meyve şekeri içeren yiyecekler verilmesi gerektiğini belirtmektedirler. Bunun amacı, annenin zayıf düşen vücuduna enerji ve canlılık kazandırmak, aynı zamanda da yeni doğan bebeğe gerekli olan sütün oluşabilmesi için, süt hormonlarını harekete geçirmek ve anne sütünü çoğaltmaktır.

Ayrıca doğum sırasında meydana gelen kan kaybı, vücut şekerinin düşmesine sebep olur. Hurma vücuda tekrar şeker girişinin sağlanması açısından önemlidir ve tansiyon düşmesini de engeller. Kalori değerinin çok yüksek olması sebebiyle hastalıktan güçsüz düşmüş ya da yorgun olan kimseler için özellikle çok faydalıdır. Bu bilgiler, Allah'ın Hz. Meryem'e, hem kendisine enerji ve canlılık verecek hem de bebeğin tek gıdası olan sütün meydana gelmesini sağlayacak hurmadan yemesini bildirmesindeki hikmetleri ortaya koymaktadır. Örneğin hurma insan vücudunun sağlıklı ve zinde kalabilmesi için hayati önem taşıyan 10'dan fazla element içermektedir. Bu nedenle günümüzde bilim adamları, insanın sadece hurma ve suyla yıllarca yaşayabileceğini belirtmektedirler. Bu konuda tanınmış uzmanlardan biri olan V. H. W. Dowson ise, bir hurma ve bir bardak sütün bir insanın günlük besin ihtiyacını karşılamaya yeteceğini söylemektedir. Peygamber (s.a.v.) efendimizin ''ıçinde hurma bulunan evin halkı aç kalmaz'' hadisi bu manada çok anlamlıdır.

Hurma hamile ve emzikli hanımlar içinde çok faydalıdır. Anne karnındaki çocuğun gelişmesini ve hamileliğin anneyi zayıf düşürmesini önler. Emziklilerin sütleri bol ve besleyici olur.

Ayrıca hurmada insan vücuduna bol miktarda hareket ve ısı enerjisi kazandıran, vücutta parçalanıp kullanılması sindirimi ve özümlemesi kolay olan bir şeker türü bulunmaktadır. Üstelik bu şeker kan şekerini hızla yükselten glikoz değil, meyve şekeri fruktozdur. Glisemik endeksi düsük olan bu gida sismanlama tehlikesine yol açmaz. Özellikle şeker hastalarında kan şekerinin hızla yükselmesi, pek çok organı olumsuz olarak etkiler, ancak en çok hasar gören organ ve sistemler göz, böbrekler, kalp-damar sistemi ve sinir sistemidir. Gözde görme kaybına kadar varan rahatsızlıklar, kalp krizi, böbrek yetmezliği gibi pek çok ciddi hastalığın en önemli nedenlerinden biri kan şekeri yüksekliğidir.

Modern tıbbın bu meyveye''baş meyve'' olarak bakması boşuna değildir. Zira bir insanın muhtaç olduğu bütün elementleri ihtiva ettiği için sadece hurma ve suyla yıllarca yaşamak mümkündür.
Hurma içerik olarak çok çeşitli vitamin ve minerale sahiptir. Lif, yağ ve proteinler açısından da çok zengindir. Hurmada sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum, demir, kükürt, fosfor ve klor da bulunmaktadır. Hurma ayrıca A vitamini, betakaroten, B1, B2, B3 ve B6 vitaminlerini de içerir. Hurmada bulunan vitamin ve minerallerin, normal insan vücudunda ve hamilelik zamanlarındaki faydalarından bazılarını ise şöyle sıralayabiliriz:
Hurmanın besleyici oranının gücü, içerdiği uygun mineral dengesinden kaynaklanmaktadır. Hurmada, hamilelikte kadınların alması gereken bir B vitamini olan folik asit de bulunmaktadır. Folik asit (B9), vücutta yeni kan hücresi yapımında, vücudun yapı taşı olan amino asitlerin yapımında ve hücrelerin yenilenmesinde önemli görevler üstlenen bir vitamindir. Bu yüzden hamilelikte folik asit ihtiyacı belirgin şekilde artar ve günlük ihtiyaç iki katına çıkar. Folik asit seviyesi yetersiz olduğunda yapısal olarak normalden büyük, ancak işlevleri düşük alyuvar hücreleri meydana gelir ve kansızlık belirtileri ortaya çıkar. Özellikle hücre bölünmesinde ve hücrenin genetik yapısının oluşmasında önemli rol oynayan folik asit, hamilelik sırasında gereksinimi iki katına çıkan tek maddedir. Hurma da, folik asit açısından çok zengin bir besin türüdür.

Hurma ile ilgili tüm bu bilgiler, Allah'ın sonsuz ilmini ve insanlara olan rahmetini ortaya koymaktadır. Görüldüğü gibi modern tıbbın ancak günümüzde tespit edebildiği hurmanın - özellikle de hamilelik döneminde ki - faydalarına Kuran'da 14 asır önce işaret edilmiştir.

"O, gökten su indirendir. Bununla herşeyin bitkisini bitirdik, ondan bir yeşillik çıkardık, ondan birbiri üstüne bindirilmiş taneler türetiyoruz. Ve hurma ağacının tomurcuğundan da yere sarkmış salkımlar, -birbirine benzeyen ve benzemeyen- üzümlerden, zeytinden ve nardan bahçeler (kılıyoruz.) Meyvesine, ürün verdiğinde ve olgunluğa eriştiğinde bir bakıverin. Şüphesiz inanacak bir topluluk için bunda gerçekten ayetler vardır." (Enam Suresi 99. Ayet)

Sonuç olarak hurma, hem bir gıda hemde ilaçtır. Şifa verici özelliği belirgindir. Aynı zamanda meyvedir. Bir diğer yönü ise nefis bir tadı oluşudur. Kısacası hurma; şaşırtıcı özelliklere sahip harika ve mükemmel bir besindir.
-----alıntıdır-------

pamugum carsamba gunu randevumuz 3 te ıstersen senı oglen bırakalım hastaneye.............kocişinle konus bacım.ora uzak bu halınle yorulma...........

canım sizin gideceğiniz yerle orası uzaktır sizede zahmet olur .bilmiyomki daha neresi neresidir pek cahil kaldım burda

hymarryim komposto özllikle kayısı iyi gelir diyorlar bend eonu deniycem . rezene çayı içerdi biizm gelin az buçuk faydası oluyordu.

biberonda annem 2 şer tane almış daha alıcam diyor saolsun termoslusunu almışlar bide rahat olurmu bilmiyorum

kış olmasaydı sen gezmeleri görürdün ben kısçeleri oğlanları arkada tutardım sende bizi götürürdün bide dütttttttttt derdinn 4 dene bebe var arkada çeklin yoldan diye hehehehhe

arabanın arka camına sağ üst köşeye ayrı,sol üst köşeye ayrı etiket yapıştırıcaz hastaneye giderken,etiketlerimiz hazıropuyorumnanaktan,
"Dikkat bebek var!"

bahara kalmaz kaçarız merak etmeyerimseniben

termuslu biberon görmedim hiç cnm yaaa

mama için olsa gerek ama baba yapılınca en fazla 1 saat içinde tüketilmelii yoksa veremezsin anne sütü oda sıcaklığında 4-5 saatte tüketilmelii

hymarryim komposto özllikle kayısı iyi gelir diyorlar bend eonu deniycem . rezene çayı içerdi biizm gelin az buçuk faydası oluyordu.

vişne almıştık söylemei ayıp vişne zamanı,yapıp yapıp içiyoruz,
o iyi gelirmi acaba,yoksa bayaa kuru kayısı alıp yapsak mı?
rezene mezene hiçbir çayı sevmiyorum ben yaaa,ıhlamur bile içemem beenn ööyyyghhh:sinifsinif:

hurmaya bayılırım.................esım arefe gunu karsıya gectı taze hurma aldı bana taze hurmayıu buzlu buzlu yemekj cok guzel mekkede cok yemıştım.............harıka ..........ınş yarasın bebışlere ..................

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…