Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

özgecim bende olmuyo anında şipşak yenileyince görünüyo ama

hymaryyim acve hurmasının diğer hurmadan afrkı avrmıdır

bide sen araştırıyordunya soğan nar bişeyler daha vardı yapılması gereken aklındamı tatlımcım .. zemzem koyucam ben bide.. bide rkadaşım dediki 3 hurmaya 3 yasin oku. birini evden doğuma giderken ye. birini doğuma girerken . birinide bebeğin ağzına yalatsınlar dedi..

leynnn mustiii kızmasın bize ne geziyonusss yada şimdiden kıskanmasın kısçelerii oğlanlara geziyor diyeeedelikafaduldenlülülülülülükaydirigubbakcemile3

bana okul sonu bir velim getimişti muallimim,dedi bu buzlu hurma,buzluğa koyucan,
ben hala buzlukta tutuyorum onu,unuttum gitti,o nasıl yeniyor yaaaww,,
düzenli olarak tükettim,benim de pek aram yoktur açıkçası,yavruların şifası niyetine ikişer ikişer yerdim günde..

kuru kayısııı cnmmm kaynattt tuvalete çıkmana yardımcı olurr

leynnn mustiii kızmasın bize ne geziyonusss yada şimdiden kıskanmasın kısçelerii oğlanlara geziyor diyeeedelikafaduldenlülülülülülükaydirigubbakcemile3

kaydirigubbakcemile3 yooo hiç kıskançlığı yoktur bana karşı,
ama kızlara nasıl olur bilmemkaydirigubbakcemile3,,
o kadar da değil ayrıca,beni bilir gezenteyimdir,hiiç duramam vallaha :dilcikar:

termuslu biberon görmedim hiç cnm yaaa

mama için olsa gerek ama baba yapılınca en fazla 1 saat içinde tüketilmelii yoksa veremezsin anne sütü oda sıcaklığında 4-5 saatte tüketilmelii
evet canım mama ve süt için belki suyunu koyarız içine sonra su hazır durur mamayı karışıtırırız gerçi biz mama yemiycekmişiz babamız öyle diyor sütüm yetecek snaıyor şeylerimin büyüklüğüne bakarak heralde delikafadulden

ablamda denemişti kayısıyı epey iyi geliyodu 3 yaşına kadar emzirdi nerdeyse oğluşunu şakkıdı kuru kayısıda ıslatıp yapılır deneriz araştırrız marryim. su bile içsen süte faydası olurmuş bakalım inşallah öyledir..

ben de görünce çok şaşırdım ikisini aynı anda emziriyor, benim yanımda emzirdi ben göreyim diye; uzun silindir şeklinde bir yastık almış ben hiç biyerde görmedim o yastıktan içinde boncuk elyaf var hani şu armut koltuklara konanlardan, uzunluğu 1-1,5 mt. kadar, oturmuş ikili koltuğa benine dolamış o yastığı böyle u şeklinde olmuş üzerine bebişleri kafaları memeye gelecek şekilde yatırdı, birleştirdi kafa kafaya yaptı o bebekleri zaten boncuk elyaftan olduğu için bebeklerin şeklini aldı yastık, çok rahat görünüyıorlardı, sonra bir memeyi birnin ağzına bir memeyi diğerinin ağzına verdi cok cok emdiler.. hem zamandan tasarrruf ediyorum hem de bebekler anne sütü alıyor dedi, e tabi ki tek başına yeterli olmuyor ek mama da kullanıyorum dedi, hem kendi beli falan da ağrımıyo, kollarıyla tutmak zorunda kalmıyor sadece biraz eğiliyor üstlerine boğmayacak şekilde, memeyi bırakmamalarını da kullandığı biberon uçlarına bağlıyor, artık hangi markaysa o sağma makinalarının setinde olan biberonmuş, uçlarındaki delikler anne memsi gibi çok küçük deliklerden oluşuyormuş, dolayısıyla bebeklere anne memesini emmek zor gelmiyormuş biberonun büyük deliğine alışan bebekler anne memesini çabuk bırakıyormuş,,, o yastığı sorduk bi arkadaşım satıyor dedi 80 tl dedi, biz baktık iice annem dikçek bana aynısını, resmini çeker koyarım, bir de o biberon markasını öğrenem derim size..

sütte en önemlisi su diyor benim doktorm zaten,sadece su ve protein,et yani..
gerisi ağız tadı diyor..
ama kayısıyı yapıcam,dur bakıyım başka neler koyucam,arada kalkıp bavulumla ilgileniyom da..

akannehir akannehir akannehir delikafadulden delikafadulden delikafadulden
manzara gözümün önüne geldi de,o bebekler hiç hareket etmiyorlarmı,millet birini zaptedemiyordelikafadulden,hayretim şaştı yani,
yastıklardan ziyade bize arkadaşını fotosunu koyabilseydin keşke,çok dhaa fazla makbule geçerdi hihihiiihihihikaydirigubbakcemile3

kaydirigubbakcemile3 yooo hiç kıskançlığı yoktur bana karşı,
ama kızlara nasıl olur bilmemkaydirigubbakcemile3,,
o kadar da değil ayrıca,beni bilir gezenteyimdir,hiiç duramam vallaha :dilcikar:

tımammm o zamannn kızlar duydunuzzz bahar geldimiiii gezme sezonu açılıyorrr

dün kuzenimin eşinin kızı var bizmkilerden 1 ay küçükk kasımda 6 ayı bitecekk

didim 6 ay kınası yapalımm eylence olurr ....kıza saten şalvar dikiliyor yada kırmızı kıyafet şu pullu tülden eşarp takılıyor amacc evlenirkende kınasında bebekler gibi olması imişş

ayyy kızlarr şu parti evleri varyaa çocukların doğumgününü orada yapayım hava soğuk olursa dedim....benim ev küçükk terasda nisanda hava bozuk olursa üşünür dedim...
kk dan arkadaşlarımı çağracağım.....bizimkilerle akran olanları yani çocuklıu olsun istiyorum.....bir kaç arkadaşım var çocukları bir yaş büyük biizmkilerden öle olsun istiyorum...ama parti evi 500 tl 2 saat için istemiş şu parti evi işinemi girsem beee annemler pişirir bizde çocuklarla uğraşırız bebeklerimizle para kazanırız hiç yoksaa

kevser cim gözümde canlandıramadım ben manzarayı :1shok:

wavy cim uyuyomuki gezmeleremi gitti merak ettim şimdii

mdiem bulanıyo bide ağrı tuttu yine ne hikmetse gidip kocişe az nazlanıyım bu saate kadar uyuması değil delikafadulden sabah namazı kılıp yatmıştı almıştır uykusunu artık yeter :1closedeyes:

valla yapabilirseniz ne mutlu kevserimmmmm yapınn tabiii

göğüs için silikon göğüs uçları var oda emerken göğüsünğüz yara olunca kullanılıyor acaba neymiş o biberon ucu olmaz memeye yawww silikon göğüs ucudur ooo

canım acve hurması Peygamber Efendimizin bizzat kendi elleriyle diktiği bir tür hurma,ama içerik olarak diğer hurmadan farkı yoktur galibaa..
canım soğan,emzirmeden önce göğüs ucuna sürüyorsun,kesinlikle göğsün çatlamıyor,
bunu benim teyzem denedi,ilk bebeğinde çok skıntı çekmişti,o inanmazdı öyle şeylere ısrarla yaptırdılar annemler falan,ikinci bebeğini emzirirken hiç bir çatlaması olmadı.Bende deniycem,sonuçta taş atıp kolumuz yorulmıycak ya..
bir de nar,yeni doğan bebeği yine emizrmeden bir adet nar tanesini ağzına sıkarsan bebek asla gazlı olmazmış,bunu da denemekte bir sakınca görmüyorum.Fakat soğan kolay da,henüz nar göremedim bni yerde..

boşver yatsın kocan yaaaw,iki muhabbet ediyoz şunun şurası..
wavymi arıycam ama uyandırıım diye de düşünüyorum,biraz daha geçsin bari..

Sizden ögrencegim cok sey :)
Neyseki bizim daha cok var doguma oku ögren inş uygularım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…