Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

bebiş istiyoz hayırlı olsun bebeklerın çok tatlılar maasallah allah bızlerede nasıp eder inşallah o günleri görmeyi

arkadaşlar ben nefes almakta özellikle derin nefes almakta zorlanıyorum normalmi
psikolojik de olabilir açıkçası canım,çünkü hamileliğin ilk belirtilerinde bunu hiç duymamıştım
bendede sigaradan bronşit var ama daha önce böyle bir sorunum yoktu şimdi sigarada içmiyorum üstelik progestondan olabilirmi acaba
aaaaaaaaaaa ama sigara var mııııışşş,seni gidi seniiii lmaz:
canım içmiyorum demişsin ama sakın sakın bir tekinden hatta dumanından bile uzak dur lütfennn..
ya canım her işe iyi tarafından bak,bak biz bayrama yetişiyoruz ama bu göbekle bi çoh deyip kaçıcam sonra da evimde yatıcam,sen de hamileliğin ileri dönemide olsaydın kendi halinden bayram falan görmiycekti gözün,boşver
önemli olan varlıkları,bebeklerimizle beraber yaparız kalabalık bayramları iişallahhopuyorumnanaktan
biz kurbana ele avuca gelmiş oluyoruz kısmetse,sen de ağır zamanına gelmiş oluyorsun snaırım dimi wavymmm
çok güzellerdi dimi canaannn kaşık gibi surat,minicik bir kulak,o parmaklar nasıldııııopuyorumnanaktan
canım herkes sağlıklı olsunlar da bu işlerin karşılığını beklemeden yapıcaksın ki sonra canın sıkılmasın,
varlığınız sesiniz soluğunuz yeter,
yeri gelip insanın kendi akrabası kendi unuttuğunda burdan hiç tanımadığı bir arkadaşının samimi bir sesi ve duası bile öyle kıymetli oluyor kiiii,bunu bizzat yaşadım
dün kızlar oynamadılar ama şansına,yoksa bi görsen kızlardaki tepişmeyikaydirigubbakcemile3
offff kızlarr yaa ömerim ikikere ishal kaka yaptııı şimdide şakır şakır kustuuuu bu çocuk dişmi çıkaracak aman kocamda bi panikkk sormayın yaa
ömere mi geçti acaba rahatsızlık,
oldu mu peşpeşe olucak sanırım bizim yavrularda böyle ooooff off

bebiş istiyoz hayırlı olsun bebeklerın çok tatlılar maasallah allah bızlerede nasıp eder inşallah o günleri görmeyi

canım nasılsııınnn?
Konyada deprem oldğunda seni andık yaa,hatırlatmak istemem ama hissettiniz mi siz de?

offf canım yaa hissetmezmiyim hemde nasıl çok korktum eşimde benle beraber korktu adamcagız erken doğururum diye allah korusun bende diyom ki eğer ben bu korkuyla doğurmadıysam allahın izniyle daha da doğurmam herhalde .2 kere çok şiddetli oldu ama 2.si çok ürkütücüydü daha fazla salladı bırde sallandığımız sırada sabah ezanı okuyodu tüylerım diken diken oldu yaaa dedim herhalde gittik bu sefer neysekı atlattık canım allah inşallah birdaha yasatmaz ne diyim

günaydın kızlarrr...........marryciğim cnm babası bugün alişi kontrole götürecek ömeride bi muayne ettirecek..............

neyse iki kuzuda şaun çok iyi inş.. bayrama ayakatayızz

hani biz de Konyayı depremszi biliriz,
hasar falan olmadı ama değil mi,çok geçmiş olsun..
günaydın kızlarrr...........marryciğim cnm babası bugün alişi kontrole götürecek ömeride bi muayne ettirecek..............

neyse iki kuzuda şaun çok iyi inş.. bayrama ayakatayızz
hadi bakalım,güzel bayram gezmeleriniz olsun inşallahh,Kurbana da biz kısmetseeopuyorumnanaktan..

marycım bısey soracagım beım bebeklerın hareketlerınde arasıra afedersınde aşagıda ğrı oluyo normal bıseymı birde 2 hafta öne tansıyon sorunu yasadım tansıyonum ılk defa 15 8 çıktı doktor afedersın de alttan bakmıştı açıklık varmı rahım boyuna falan bende heyecandan tansıyon fırladı sonrasında dokktor 10dk bı dınlen bır daha bakayım dedi 12 8 çıktı bu sefer yanı düşmüş.doktor 1 hafta boyunca tansııyonunu ölçtüreceksın dedi bizde ölçtürdük bi düşüyo bi çıkıyo neyse doktora gösterdık doktor ilk geldiğim günkü tansiyonuma baktı 13 8 miş 14 9 falan olursa o zaman senın için yüksek oluyo dedi öyle kaldı tuzlu hamurişi tarzı seylerı kestım zaten pek yemezdım de nasıl olduysa .doktorum ödem varmı diye baktı oda yokmuş elde yüzde ayakta sişliğimde yok birde idrarda protein varmı diyede baktırdık oda çıkmadı şimdilik endişelencek bı durum yok .yalnız yınede tansıyonu düşüren yıyeceklerı merak edıyom mesela limon düşürür mü

yok canım bizim burda hasar falan olmadı selçuklu merkez üssüydü ama olmadı hamdolsun.sillede olmuş eskı evler var orda ama can kaybı yok.sadece millet teelastan kendını camdan balkondan atınca bi hasar olmuş okadar.konyalılar böyle bi depremı hemen hemen ilk defa yasamıslar canım.burda olmaz mıs deprem

ben tekirdaglıyım hanı 2000 ağustos depremı var yaonu bız de çok kötü hissettık herhalde onu görselerdı bilmiyorum allah korusun zaten buradakı bınaların yapısı çok şiddetlı depreme pek dayanıklı değilmiş

bıde 2 hafta önce rahım boyuna baktıgında doktoum 3 müş ondan öncekı haftada 4 çıkmış doktorum kısalmış dedi endişelencek bi durum var mı canım sen bilirsin bu konuları kusura bakma çok soru soruyom ama bişeyde bılmıyom

bu arada dırımkızı bebişlerine geçmiş olsun demeyi unuttum inşallah bı an nce düzelırler
teşekkür ederim cnm benim sağol
hani biz de Konyayı depremszi biliriz,
hasar falan olmadı ama değil mi,çok geçmiş olsun..

hadi bakalım,güzel bayram gezmeleriniz olsun inşallahh,Kurbana da biz kısmetseeopuyorumnanaktan..

amin cnm aminnnn inş...kurbanada siz gezersiniz ölee fırfırlıı elbiselerlee

pensescim canım anladığım ve yaşadığım kadarıyla cevaplamaya çalışıyım,
bebeklerin aşağı düşmesiyle aslında tansiyonun bir bağlantısı yok,
tansiyon durumunda gerekli tetkileri doktorun istemiş,
preeklampsi denen gebelik zehirlenmesi diye bir durum var,bunu idrarda protein değerine bakarak ve düzenli olarak tansiyon ölçümü ile anlıyorlar,
sende sakinleşince tansiyon düştüğüne göre bu iyi birşey,sonra idrarında da protein bulgusuna da rastlanmamış,sorun yok yani,
canım ben bazı durumlarda ne yeriz ne içeriz yerine ne hissediyorum,ne yapıyorum da böyle oluyor diye önce psikolojik durumumu sorgularım.Yani sen heyecan yapınca,yorulunca bunlar gerçekleşiyor olabilir mi,mesela bu tansiyon düşmesi olayı deprem zamanıdna ne kadar önce yada sonraydı,bunula bağlantı kurmayı denedin mi canım?
sonra rahim boyu artık 30una dayanmışsın maşallah bu haftalardan sonra 4 civarlarında olmaz zaten,artık bebekler büyüyüor ve aşağıya doğru iniyor,bu da rahim boyunu azaltıyor tabi,3ten aşağı düşmediği sürece sorun yok,ama tabi yatıp dinlenmek rahim boyuna faydalı olduğ gibi bu da yorgunlukla alakalı bişey canım..

Pamuğum dün seni arayamadım canım,noolur kusura bakma,tam eve girdim,bir arkadaş aradı yeni evli,aman bi muhabbet,bi muhabbet..
eşim geldi sonra da,arayamadım,bugün müsait zamanın olursa konuşalım ilerleyen zamanlarda canım..

tesekkür ederım canım benım verdığın bılgılr için için heyecandan olsa gerek tansıyonun bı inip bı çıkması

bu arada dırımkızı bebişlerine geçmiş olsun demeyi unuttum inşallah bı an nce düzelırler

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa bi beni aramıyonnn sefmiyonmu beniii:gitme:

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa bi beni aramıyonnn sefmiyonmu beniii:gitme:

kız kuşum aşkolsunn,
çıktım hastaneye gittim ya,ordan dönüşte pamuk beni aradı da arabadayım siyavuşpaşa tarafında yoldaydım konuşamadım,kapattırmak zorunda kaldım kıza,sana geri dönücem dedim,eve çıktım bi başka arkadaş aradı,derken kocam geldi,öyle gelişti yani,,
kız beni aramışken dönemedim ona döncem dememe rağmen..
zaman nasıl geçiyor anlamıyorum dırımım,mustafada erken geliyor ya eve,daha ilgilenemiyorum bişeyle..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…