Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

kvesile ızlar hepinizin kadir gecesi mübarek olsun.rabbim ettiğiniz bütün dualarınızı kabul ve makbul etsin.doğumu yaklaşan arkadaşalra hayırlı sağlıkı doğumlar nasip etsin.hamileliği devam edenlersağlıklı sıhatli hamilelikler nasip etsin inşallah. kızlar size bir sorum olacak.sizlerden okuyorum.rahim boyunuzu biliyorsunuz.bunu dr.ölçüp size söylüyor.yaksa sizmi ölçmesini istiyorsunuz.birde nst'ye bağlanıyorsunuz her tedavinizde,bunuda sizmi talep ediyorsunuz.ya ben hamileliğimide hiç rahim boyumun ölçüldüğünü duymadım.ben sadece 1 kez nst'ye bağlandım oda doğuma gittiğimde.bu nasıl hasta takibiydi (kendim için söylüyorum)inanın anlam veremiyorum.birde kızlar benim her ayrıntılı ultrasyonlarımın ücreti ikiz diye ayrı alınıyordu yani bebek sayısına göre sizlerinde öylemi.örneğin 2.düzey ultrasyonda muayene 150 di bizden 300 alınmıştı.

Kayracım doktorumun muayenehanesinde nst yok,kendisi normalde hastanede görev yapıyor fakat ben oraya gidiyorum,orası büyük bir klinik değil,
nitekim hani daha büyük bir tetkik durumuna da ihtiyaç duymadım şimdiye kadar sadece düzenli kontrollerim oldu o kadar,,
sonra diğer tahlil ve tetkiklerimn ulaşabildiklerimi devlet hastanesinde yaptırdım,bunda da bir beis görmedim,yani istanbulda olupta illaki özel hastaneye mi gitmek gerekiyor,anlayamadım..
Dünde orda normalde bir kadındoğumcu arkadaşımız var,ona dayanarak gittik,ama kendisi olmayınca o kalabilıkta beni takmadılar,çıkıp başka yere gitmeye de zamanım olmayacaktı,nitekim dolmuşum..

günaydıııın,herkesin kadir günü,gecesi mübarek olsuun inşallahh..

günaydınlar kadir geceniz mübarek olsun......

aksam berbattı benim için alişimin ateşi çıktı yemek yemeden önce 37.2 di hadi dedim bi fitil atayımm
attım bir saat sonra ölçtüm 38 olmuş tabi eşim bi panikk bi panik alişde durmuyoo huysuzlandı ağlıyooo
benim beynim zonkluyoo.........ateş düşmüyorrrr ılık su ile duş aldırdık...bütün gece nöbetteydik devamlı çocuğun poposunda derece.......

allahım ne zor ne zorrr hamileyken ben ateşlensem onlara bişey olacak diye ağlıyordun şimdii
o öle gözlerimin içine bakıp çağresizce ağlayınca........
eşim diyor biz bunları nasıl büyütecezzzzz kafayı yerim böle ateşlenirlerse diye .....

kvesile ızlar hepinizin kadir gecesi mübarek olsun.rabbim ettiğiniz bütün dualarınızı kabul ve makbul etsin.doğumu yaklaşan arkadaşalra hayırlı sağlıkı doğumlar nasip etsin.hamileliği devam edenlersağlıklı sıhatli hamilelikler nasip etsin inşallah. kızlar size bir sorum olacak.sizlerden okuyorum.rahim boyunuzu biliyorsunuz.bunu dr.ölçüp size söylüyor.yaksa sizmi ölçmesini istiyorsunuz.birde nst'ye bağlanıyorsunuz her tedavinizde,bunuda sizmi talep ediyorsunuz.ya ben hamileliğimide hiç rahim boyumun ölçüldüğünü duymadım.ben sadece 1 kez nst'ye bağlandım oda doğuma gittiğimde.bu nasıl hasta takibiydi (kendim için söylüyorum)inanın anlam veremiyorum.birde kızlar benim her ayrıntılı ultrasyonlarımın ücreti ikiz diye ayrı alınıyordu yani bebek sayısına göre sizlerinde öylemi.örneğin 2.düzey ultrasyonda muayene 150 di bizden 300 alınmıştı.

Canım burda bir dönem bu rahim boyu olayı bayaa gündem olmuştu,sonra artık sormaya başladık,bilinçlendik bizde,
bu durumda benim doktorum şunu söylemişti,biz her muayenede sizin rahim boyunuzu ölçeriz fakat olumsuz bir durum olmazsa dile getirmeyiz,bu rutin bir muayenedir demişti.Ama ben ondan sonra her gittiğimde söylüyordu,,
nstye de son haftalarda sancı şikayetimiz faln olursa gönderiyor doktor,
ama dediğin gibi ikiz olunca ben de nst ye iki kat fiyat verdim özel hastanede..
fakt ayrınıtılı usg de doktorumuzun tavsiyesiyle bir doktora gitmiştik,o iki kat fiyat almadan yapmıştı,fakat normalde prosedür öyle burda da canım..

günaydınlar kadir geceniz mübarek olsun......

aksam berbattı benim için alişimin ateşi çıktı yemek yemeden önce 37.2 di hadi dedim bi fitil atayımm
attım bir saat sonra ölçtüm 38 olmuş tabi eşim bi panikk bi panik alişde durmuyoo huysuzlandı ağlıyooo
benim beynim zonkluyoo.........ateş düşmüyorrrr ılık su ile duş aldırdık...bütün gece nöbetteydik devamlı çocuğun poposunda derece.......

allahım ne zor ne zorrr hamileyken ben ateşlensem onlara bişey olacak diye ağlıyordun şimdii
o öle gözlerimin içine bakıp çağresizce ağlayınca........
eşim diyor biz bunları nasıl büyütecezzzzz kafayı yerim böle ateşlenirlerse diye .....

Aaaaaaahhhh ahh annelik nasıl bişey,
dediğin gibi nasıl bir halse,onlarla uyuyup onlarla uyanıyoruz hamileyken bile..

canım çocuklar böyle böyle büyüyecekler,ne yapacaksın,hepimiz aynı yollardan geçmemişmiyizz,
ha yorgunluğun tabi ki çok zordur,ama üzülme,en kısa zamanda toparlanacak yavrun inşallahh..
Onlarla zor evet ama onlarsız da olmuyordu dimi,hatırlasana..

hymarry canım çok kötü bir tecrübeee...allahım yaşattamsın o babanın yaşadıkalrını...canımallahım hepimize güç versinn..
tülaycığım hayırlı olsunnn..hadi az kaldıııı...
dırımcığımmalime ne olduu..geçmişolsunn..benim minişim en kısa zamanda iyileşsin..kartallarla oynasınn..aslanım benimmm
kaswa wayvv çekirge pamukcukk. canan burcin kayra .... ve sayamadıklarımnasılsınız kızlar
cnm mikrop almış bebeğimmm

Az kaldı canım artık iyice ne kadar heyecanlısındıropuyorumnanaktanAllah bizede göstersin inş. o haftaları..Ben bol bol dinleniyordum bugüne dek ama bugün tüylendim biraz kendimi iyi hissedince:eek:klava:Bugün hastane valizimizi hazırladık.(dilerim hemen kullanmayız)Odamıza eşyalarımızı yerleştirdik.Bol bol ağlaştık.Hala inanamıyorum bugünlere.Rabbim tüm isteyenlere en kısa zamanda versin inş.OLdukçada yoruldum.:eek:klava:KK70:ün vurulduk celestonlarımızı.Sana ne soracağım ben;bugün yüzümün yanmasından yoruldum kıpkırmızı oldum.Nidilatın bunu yaptığını biliyorum ama şimdiye dek ben sıkıntısız kullandım nidilatı.Sende celeston bunu yaptımı?

cnm cantanız hayırlı olsun......zamanında götürmen dileğiyle ....benim ciddi ölçüde alerjim var bende yapmadı bu iğne böle bişey .....ama herkes aynı değil....geçer umarımm

Hymary canım insan hamileyken çok hassas oluyor herşeyden çok etkileniyor.etkilenmekte çok haklısın ama böyle üzücü olaylar gördüğünde uzaklaşmaya çalış canımçbak az kaldı doğuma alllahın izniyle sen şimdi hiiiiiç biiiiirşey için üzme kendini,sadece bebişlerini düşün ve enerji depola tamammı tatlım. bebiş istiyoruz.maşallah canım ne güzel doğuma az kalmış.rabbim hayırlısıyla sağlıklı rahat doğum nasip etsin.bebişlerinle ve eşinle mutlu yaşam diliyorum canım benim. Arkadaşlar hepinizin genel durumuna şöyle bir okudumda maşallah sorun yok herşey yolunda çok şükür.hepinize hayırlı sabırlar ve sağlıklı zamanında doğumlar diliyorum.her gece sahırda inanın hepinize ayrı ayrı dua ediyorum. DIRIMKIZI.maşallah oğluşunun hiç bir şeyi yokmuş.aldığınız cicilerinizi sağlıkla kullanın canım.sen nasıl oldun rahatsızlığın geçtimi.
teşekkür ederiz cnm

Canlar hepimiizn Kadir Gecesi mübarek olsun...Buradaki arkadaşlarımızın hepsi vaktinde sağlıkla kavuşsun yavrularına....Dualarımızda birbirimizi unutmayalım....Hepinizi muhabbetle öperim....Şeniz
seninde cnmmm ...bizde öperizz

cnm gerektiğinde doktorum söylüyordu rahim boyunu bazende hemşireye not aldırtırken ben duyuyordumm...terimleri yaladık yuttuk vallaaa...nst ye de ben şöle girdim nst girebilecek dönemimde .....hastanede yattığımdan sabah aksam öğlen alıyolardıı cnmm
ikinci düzeyede iki bebek diye fark ödemedimm

günaydın kızlar ................kadir geceniz mübarek olsun .................

sağol cnm seninde mübarek olsun

Kayracım doktorumun muayenehanesinde nst yok,kendisi normalde hastanede görev yapıyor fakat ben oraya gidiyorum,orası büyük bir klinik değil,
nitekim hani daha büyük bir tetkik durumuna da ihtiyaç duymadım şimdiye kadar sadece düzenli kontrollerim oldu o kadar,,
sonra diğer tahlil ve tetkiklerimn ulaşabildiklerimi devlet hastanesinde yaptırdım,bunda da bir beis görmedim,yani istanbulda olupta illaki özel hastaneye mi gitmek gerekiyor,anlayamadım..
Dünde orda normalde bir kadındoğumcu arkadaşımız var,ona dayanarak gittik,ama kendisi olmayınca o kalabilıkta beni takmadılar,çıkıp başka yere gitmeye de zamanım olmayacaktı,nitekim dolmuşum..

günaydıııın,herkesin kadir günü,gecesi mübarek olsuun inşallahh..

cnm malesef bakırköy böyle....ben orayı öle bildiğimden ....ilk kanamam olduğunda cerrahpaşaya gitmedim....orası da öyledir diye.....bide biz millet olarak saygısızız birbirimize........çok geçmiş olsun cnm ...kendini üzme yorma zira çok çetin bi yola gireceksin...güçlü olmak zorundayızz

dırımım ben tahmin edemedim,hani bir de araya doktor arkadaş girince,kalktım gittim,çok kötüydü ama çoookk..
az kaldı bi daha da gitmiycem zaten,bugün Medikal Parka gidip yaptırıcam,sonrada Serdar Bye geçicem bir aksilik olmazsa inşallahh..

sen de üzülme canım,toparlanıcak yavrun inşallahh..

Aaaaaaahhhh ahh annelik nasıl bişey,
dediğin gibi nasıl bir halse,onlarla uyuyup onlarla uyanıyoruz hamileyken bile..

canım çocuklar böyle böyle büyüyecekler,ne yapacaksın,hepimiz aynı yollardan geçmemişmiyizz,
ha yorgunluğun tabi ki çok zordur,ama üzülme,en kısa zamanda toparlanacak yavrun inşallahh..
Onlarla zor evet ama onlarsız da olmuyordu dimi,hatırlasana..

tabikiiiii cnm onlarsız olmuyorr ne zor yoldan geldiler işte belkide ondan canım bu yüzden daha fazla acıyor.....yorgunluğa gelince ,,,,benim yorgunluğum yok ben daha lohusayken sabhatan birertesi sabaha kadar cerrahpaşada tek bir sandalye tepesinde......bekledim kucuğumda o sübyanla.........yeterki gülsün gözleri diye....

ben annemin önünde saygı ile eğiliyorum.....:gitme::gitme: ben çok hasta olan bir çocuktum.......nasıl baş etmiş..............

bebişim hoşgeldiiinn,canım inan arıycaktım seni ama ararken on kez düşünüyorum rapor alır gibi gün aşırı gün aşırı...
aramızda 3 gün olucak sanırım,ben Cuma,sen Ptesi kavuşuyorsun desene,,hadi hayırlsı canımmopuyorumnanaktan,
bebekler ne güzel kilo almışlar bak maşallah,hastane zor oluyor da bebekler güzel kilo alıyorlar canım,
doktoruna ne oldu,hani illa ekim diyordu laelaelaelaelae
ay bu çok heyecanlı bir haber olduualkisalkisalkis
canımm ara canım öyle birşey düşünmmem bilirsin.dr 2 hafta anca dayanırlar dedi.. ama 3 hafta dayanırlarsa mucize olur dedi..hadi canım az kaldıı yaa heyecan korku hepsi bir arada...hayırlısıı..
yaa ben artık inanmıyorum şu ultr.ölçülerine.. dr 2. bebeği ölçüyor bebek 28 haftalık kilo 1618 çoıktıı bende dr dedimkibunar her geçen gün gerliyor dedim tekrra ölçtü1770 33 hafta çıkardı.. allahım yavrularımız sana emanet.:sinifsinif:

dırımım ben tahmin edemedim,hani bir de araya doktor arkadaş girince,kalktım gittim,çok kötüydü ama çoookk..
az kaldı bi daha da gitmiycem zaten,bugün Medikal Parka gidip yaptırıcam,sonrada Serdar Bye geçicem bir aksilik olmazsa inşallahh..

sen de üzülme canım,toparlanıcak yavrun inşallahh..

ben sana diyecektim ama dün .....böle herşeye çok karışan tipler vardır ya öle olmakda istemiyorum sıkmak istemiyorum oranın durumunu ebe olan yiğenimden biliyorum zorunlu 45 doğum yaptırması lazımdı ....orada tamamladı stajını o ...o anlatıyordu....

neyse şimdi sesiz sesiz bağlanırsın güzel güzelll o güm gümleri dinlersin hatta yapabilirsen cep tlf kayedet o sesleriii.....ben doğum sancılarımın nst sinin bi kısmını çalmıştım hehehehe:lepi:

iyi olacak hüü teyzesi bayramlık giyecek benim paşam el öpecekler kaydirigubbakcemile3beeekaydirigubbakcemile3

Az kaldı canım artık iyice ne kadar heyecanlısındıropuyorumnanaktanAllah bizede göstersin inş. o haftaları..Ben bol bol dinleniyordum bugüne dek ama bugün tüylendim biraz kendimi iyi hissedince:eek:klava:Bugün hastane valizimizi hazırladık.(dilerim hemen kullanmayız)Odamıza eşyalarımızı yerleştirdik.Bol bol ağlaştık.Hala inanamıyorum bugünlere.Rabbim tüm isteyenlere en kısa zamanda versin inş.OLdukçada yoruldum.:eek:klava:KK70:ün vurulduk celestonlarımızı.Sana ne soracağım ben;bugün yüzümün yanmasından yoruldum kıpkırmızı oldum.Nidilatın bunu yaptığını biliyorum ama şimdiye dek ben sıkıntısız kullandım nidilatı.Sende celeston bunu yaptımı?

canım hayırlıolsunn.. ayyyyyyyyyyy çok duygulandım beee...mafoldumben allahım onlar çıkınca ne yapacağızz...boşver yılların özlemi var içimizde ağlayalım rahtlayalım demi ama. hayırlıolsunn celestonlarınn..canım bana hiç böyle bir etki yapmadıı.. bende nidilat yerine prepar kullanıyorum.bende de arasıra yan etkileri oluyor ....Şeniz

tabikiiiii cnm onlarsız olmuyorr ne zor yoldan geldiler işte belkide ondan canım bu yüzden daha fazla acıyor.....yorgunluğa gelince ,,,,benim yorgunluğum yok ben daha lohusayken sabhatan birertesi sabaha kadar cerrahpaşada tek bir sandalye tepesinde......bekledim kucuğumda o sübyanla.........yeterki gülsün gözleri diye....

ben annemin önünde saygı ile eğiliyorum.....:gitme::gitme: ben çok hasta olan bir çocuktum.......nasıl baş etmiş..............
ben de çok hasta olmuşum,çok da ağlakmışım,vallaha Allah razı olsun,hakları ödenmez anne-babalarınnopuyorumnanaktan
canımm ara canım öyle birşey düşünmmem bilirsin.dr 2 hafta anca dayanırlar dedi.. ama 3 hafta dayanırlarsa mucize olur dedi..hadi canım az kaldıı yaa heyecan korku hepsi bir arada...hayırlısıı..
yaa ben artık inanmıyorum şu ultr.ölçülerine.. dr 2. bebeği ölçüyor bebek 28 haftalık kilo 1618 çoıktıı bende dr dedimkibunar her geçen gün gerliyor dedim tekrra ölçtü1770 33 hafta çıkardı.. allahım yavrularımız sana emanet.:sinifsinif:
canım hiç önemli değil gerçekten,kurtardılar artık yavrular kendilerini,
çünkü ekime kadar gitmeyeceğini biz bile tahmin ediyorduk hani de,doktorun ısrar ediyordu ya,onun için söyledim acaba profesyonel bir doktor değil mi nedir,bir ölçüm arasında o kadr fark olur mu yaaa

cnm normalde iyi bir ultrason ölçüsüne göre bebekler en fazla 200 gr eksik doğarlar...

ben doğumdan 2 gün önce girdim birine 2100 dedi birinede 2000 dedi bide bi kadın vardı bana dedi....aaaa o ultrason 200 gr eksik çıkarıyor ...iyi değil acil ultrasonu ya dedi..ben bi üzüldüm....eğer o kadar eksikse doğuncada gidecek 200 gr ne kaldıki dedim...

neysekiiiiiii 2440 ile 2310 geldiler dünyaya:lepi:

kızlar spinal doğum yapacağımm..korkuyorumm ne olacakk..bilgisi olan yardımm

canım bana da doktor spinal anestezi dedi,spinal anestezi adını kuyruk sokumu üstündeki bir sinir noktasının latince adından almış bir yermiş,
orayı iğneyle uyuşturucaklarmış,
epidural anestezi de soğum sonrası sırt bel yada baş ağrısı çok fazla olabiliyormuş,spinal bu anlamda daha konforlu bir anestezi şekliymiş,
sonra epiduralde anestezinin geçmesi zaman alıyormuş fakat spinal daha hafif bir anestezi şekliymiş,
doğum sonrası kalkıp yürüyebilmek çok önemli oluyormuş fakat bu epiduralde daha uzun sürüyormuş be bel-boyun-omur ağrısı da olduğunda insan daha ağır olabiliyormuş
ama spinalde daha hafifi olduğumzdan kalkıp yürünebiliyromuşş,vallaha ben doktorumun yalancısıyımkaydirigubbakcemile3
burda bir yerde spinal doğumla ilgili bir topikte vardı,hani acı var mı diye sormuştum orda,
herkes spinalden çok memnndu ve sadece bir iğne acısı kadar sızı oluyor,onun dışında başka bir ağrı yada acı olmuyor yazmışlardı bikaç kişi canım..
Şimdi spinal moda demek ki..

cnm normalde iyi bir ultrason ölçüsüne göre bebekler en fazla 200 gr eksik doğarlar...

ben doğumdan 2 gün önce girdim birine 2100 dedi birinede 2000 dedi bide bi kadın vardı bana dedi....aaaa o ultrason 200 gr eksik çıkarıyor ...iyi değil acil ultrasonu ya dedi..ben bi üzüldüm....eğer o kadar eksikse doğuncada gidecek 200 gr ne kaldıki dedim...

neysekiiiiiii 2440 ile 2310 geldiler dünyaya:lepi:

banada o usg nin fazla çıkardığını söylemişlerdi,ama ordaki kiloları dışarda Serdar Beyin ölçtüğünden daha fazla çıkarmıştı,
bu teoriye göre benim çocuklar tosun olurlarkaydirigubbakcemile3

X