Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

pamuk nerdesin ne işi kız bu halinle ne misafiri bak dogurursun kendini yorma ...............

dırımkızı dun aksam esımle senın paşalara bakıyorduk topak yuzlu olan hangisi cok ttalı allahım ikisinide korusun .................

selammmmmmmm kızlar ............olmuyo nasılsın hıssedıyomusun artık............ben tam hıssetmıyorum ya ınsan merak edıyo

duygu_22, helike, kaswa, margot_fonteyn, nesli_tun, nevra_t, xxnilxx
kızlar iyi misiniz?
gemişi mi okuyor herkes..kimsenin sesi çıkmıyor :KK43:(

geçmişi okuyoruz walla devamlı :)
21. hafta olduk detaylı usgye girdik çok şükür iyi çıktı 460 gram bir kız bir erkek..
bu arada ben 46 kilo hamile kaldım şu anda 55 kiloyum 9 kilo alınca beslenme uzmanına gitmeye başladım kilo almam yavaşlasın diye onun dışında bir problemimiz yok herkese selamlar..

dırımkızı ile rüzgarımı rüyamda gördüm ikinizede diyorumki siz süper annesiniz hem bebişlerinize bakıyorsunuz hem bizim sorularımıza sorunlarımıza ortak oluyorsunuz bizi yanlız bırakmıyorsnuz diyorum...
bunu rüyda bırakmam istemediim gerçekten süpersiniz maşallh kızlarrr :)))) :nazar: :nazar:

arkadaşlar doktorunuz ikili test yaptırmanızı istedimi..benim doktorum ikiz gebelikte anlamlı olmadığını ultrasonla takip edeceğini söyledi ama ben yinede başka bi dr a gidip yaptırdım.bebeklerimden birinin ense pilisi 2 civarı çıktığı için biraz nedişeliyim.

arkadaşlar doktorunuz ikili test yaptırmanızı istedimi..benim doktorum ikiz gebelikte anlamlı olmadığını ultrasonla takip edeceğini söyledi ama ben yinede başka bi dr a gidip yaptırdım.bebeklerimden birinin ense pilisi 2 civarı çıktığı için biraz nedişeliyim.

canım genelde ikiz gebeliklerde kan testleri yanıltabildiği için bir çok tasvip etmiyor. bende kanda baktırmadım sadece ileri düzey ultrasonlq incelendi meleklerim. kafanı karıştırmaktqn başka bişey yapmamışsın canım..

kızlar hayırlı geceler aranızda yokluğumu farkeden oldu mu bilmiyorum ama cumartesı kasılmalar yüzüyden hastaneye yattım .1 haftadır kasılmalarım vardı fakat ilk gebeliğim oldugu için pek önemsemedım kasılmada sancım falan olmuyodu yanı bana ağrı verıcı bişey yoktu sadece karnımı gergın ve sert hiddediyodum herdefasında 1 hafta sonra doktorumu aradım şikayetımı dile getırdım bana hemen gel bi bakalım dedi eşimle gittik doktorun yanına girdiğimde 1 haftadır sancın var benı neden aramıyosun buraya gelmedın diye fırcaladı benı bende doktor hanım sancım bi ağrım sızım yok kı benım dedim doktorumda kasılma sancı oluyo işte dedi .neyse afedersınız alttan baktı açılman yok dedi çocukların kalplerı atıyo gayet sağlıklı suyunda güzel dedi .benı hemsırenın yanına sancı odasına yolladı kaç sanıye kasıldıklarını tespıt etmek için benımkıler 1 kere kasıldılar ve 18 sanıyye sürdü hemsire doktorla irtiibata gectı doktorun odasına tekrar çağırdı .canım senı bu gece hastaneye yatırmamız gerekıyo dedi biraz fazla uzattım ama kusura bakmayın 3 şişe serum ve 2 adet ciger gelıstırıcı iğne olacaksın dedi cumartesı 2 adet serum ve 2 tanede ciğer gelıstırıcı iğne vuruldum ve her 6 saatte bir nidilat verdı hemsıreler süreklı tansıyonum ölçüldü tansıyon güzel çıkıyodu.ertesı günü yanı pazar günü öğlen gibi doktorum bizi taburcu edecegını söylemıstı son bırkere daha kontrol için odasına çağırdı yıne alttan baktı açıklıgın yok fakat bır bebegın kafası düne göre biraz daha asagıda dedi ben 3 serum demiştim 2 serum yemısın 1 tane daha yıyeceksın dedi ve 2 adet daha ciğer gelıstırıcı iğne vurulacaksın dedi .bunun yanında taburcu olduktan sonrada 1 hafta evde yatacaksın ilk 3 gün tuvalet harıcınde ayaga kalkma oturmakta yasak sadece uzanacaksın 4.günden itibaren yavaş yavaş ev içinde küçük yürüyüşler yapve ilaçlarına devam et dedi bana 1 hafta süreliğine kullanmam için nidilat sonuna kadar kullanmam içinde magnezyum diasporal pastıl verdi bunlar erken doğumu kasılmaları önlüyomuş oturmamamıda kafası asağıda olan bebek oturdugun zaman rahıme baskı yapar dedi oyüzden bunu yazdıktan sonra çıkacagım yatsam iyi olacak bi 10güz sonrada 10 eylül gibi kontrole gidecegım artık dokroum ne derse kendınıze her ihtimale karsı dikkat edın kızlar bana bişey olmaz demeyın benım gibi ağrısız sancısız hastanede yatmayın sonra birde karnınızdakı kasılmaları çok önemseyın ve hemen doktorunuzu arayın doktorum benı acayıp fırcaladı ama haklıydı ya bu 1 hafta içinde doğum olsaydı evde yakalnsaydın bu durumu bebeklerın yasamazdı biliyomusun dedi bana bı ders oldu simdi herseyde arıyorum valla ağrım sızım olmasada

canım büyük geçmiş olsun..Allah yardımcımız olsun..inşallah bir daha tekrarlamaz :Saruboceq: kendine dikkat et çok ama çok dinlen tamam mı kuzum?

yağmurlu bir istanbul sabahından herkese günaydın dünya barış gününüz kutlu olsun çocuklarımızı barışçıl bi dünyada büyütmek dileğiyle.....
buse25 kızların hayırlı olsun canım sağlıcakla kucağına alırsın işallah
prensesim senin yokluğunu farkettik geçmiş sayfalara bakarsın prenses nerde diye sorduk hatta çok geçmiş olsun bu haftalarda böyle durumlar çok duyar olduk allah zamanında doğum versin küvöze girmesin bebişlerimiz

ayy ne güzel dilekler bunlar canım yaa...amiiinnnn :Saruboceq: :Saruboceq:

anladım canım bana yazdığınıopuyorumnanaktancanım doktoruma çok güveniyorum ve seviyorumda ama dün biraz soru işaretleriyle ayrıldım yanından. kan değerim 9 yani çok düşük olmasına rağmen kan ile ilgili bişey vermemiş. ve demir hapını zaten 2 tane kullanıyordum yine iki yazmış ve 100 lük şekerim iyi çıkmasına rağmen buna takılıp diğer önemli şeylere takılmaması biraz garibime gitti.. uff sanırım evhamlı anneler gibi oldum:kedi::kedi:

biz bu kadar araştırıp herşeyi bildiğimiz için böyle oluyor..aslında doktorlarımıza güvenip her yiğidin yoğurt yemesi farklıdır dememiz lazım ama olmuyor ben de Yapamıyor..o dr böle dedi, şu dr şöle dedi, nette bu yazıyıyodu, kitapta bu vardı, dergi şöle diyodu derken allak bullak olduk yaa..kafayı yicez sonunda -tatlicadiarzu-

günaydın şekerler

ben temizlik yapıyorum mecburiyetten misafirleriim gelicek iftara yatılı .. temizlik temizlik dedik dün bugüne kısmetmiş hergün azar azar yapsam ne varmış bilmiyom belim ağrıdı şimdi karnım düşücekmiş gibi geliyor yere :1shok: yemek işini öğleden sonraya bırakıcam artık nasıl osla çok vakit var akşama kadar sositososito

neysem umarım hepinizin günü güzel geçer

buse cim hayırlı olsun sende epey ilerlemişsin sağlıkla al bebiklerini kucağına

wavy cim izle bakalım sanada günaydın tatlımcım

olmuyo canım görüşürüz bugün inşallah nedense ben okadar evişi yapmama rağmen kendimi dinç hissedfiyorum inicem bi ara aşağı eşim her ne kadar merdivenlerden inerken yıkılıp kalıcan desende ona kulak asmıyorum :kedi:

aman tatlım yorma kendini..çok dikkat.. bence hiç yapma ama girişmişsin bi kere..dinlene dinlene yap bari olur mu?

geçmiş olsn arkadsm kızlar sona yaklaştığımız için sanırm dun de benım agrılarım yeniden tuttu bide çok hareket halındeydıler sancmda olnuca panık yaptm dr.a gttm usgve nst ağrım 70 e çıkmış usg sorun çıkmadı şükür bebişler 1870-1830 gr.olmuşlar.Nidilata devam bakalım nekadar duruelar artık kendinize iyi bakın..

inşallah sıkarlar dişlerini minnoşlar.. :Saruboceq:

günaydın kızlarrrrrrrrrrrrrrrr kulaklarım çınladıııı hymarryle konuşuyordumm çok iyiiii

bugün benimmm doğumgünümmmm

a.s. doğumgünün kutlu olsun canım a.s.

selammmmmmmm kızlar ............olmuyo nasılsın hıssedıyomusun artık............ben tam hıssetmıyorum ya ınsan merak edıyo

canımmmm o merak öldürcek beni deee...ben de hisstmek istiyorum şekerlerimi..cinsiyetlerini merak ediyorum..onlara bişiler almak istiyorum..inşallah göreceğiz o günleri..inanıyorum ben..

geçmişi okuyoruz walla devamlı :)
21. hafta olduk detaylı usgye girdik çok şükür iyi çıktı 460 gram bir kız bir erkek..
bu arada ben 46 kilo hamile kaldım şu anda 55 kiloyum 9 kilo alınca beslenme uzmanına gitmeye başladım kilo almam yavaşlasın diye onun dışında bir problemimiz yok herkese selamlar..

oohhhh maşallah canımm.Allah sağlıkla ve vakitlice tamamına erdirsin inşallah.. :Saruboceq:

canım benim dr da ikili testin çoğul gebeliklerde yanıltıcı olabileceğini söyledi ben de "Allah korusun yolunda gitmeyen bişey olsa da başımın üstünde yeri var, evlat benim evladım" dedim..yaptırmadım..burada sordum..bir çok arkadaş da yaptırmamış zaten..rahat ol stres yapma..kaç haftalıksınız siz?yakınız herhalde..

merhaba kızlarr.. ben geldim.bugün dr gittim.nst de yine sancılar çıktı..ilaçlarım yine arrttı.bebişlerimizi gördük.. tunam 30 haftalık 1500 gr. sergenim 32 haftalık 1850 gr...kafayı yiyeceğimm.. yani 4 hafta sonra gelirse tunam çok küçük kalacakkk..sağlıklıolsunlarda daha ne isterimm..usg me bakan doktor bunlar yaramaz fazla beklemezler dedii.. ben cuma tekrar gideceğimm.. tekrra sancıçıkarsa cuma hastaneye yatacağımm
bu arada geçmişi okuyup yazacağımm..öpyorumm hepinizi

cnm benim inş bebişlerin bekler biraz daha ama bak gülbenin kızlarıda 1.5 kilo doğdular üzülme cnm kızlar ben daha hiç kilo alamadım 2 kilo verdim çünkü :KK43: bende alamıyorum diye üzülüyorum

kızlar hayırlı geceler aranızda yokluğumu farkeden oldu mu bilmiyorum ama cumartesı kasılmalar yüzüyden hastaneye yattım .1 haftadır kasılmalarım vardı fakat ilk gebeliğim oldugu için pek önemsemedım kasılmada sancım falan olmuyodu yanı bana ağrı verıcı bişey yoktu sadece karnımı gergın ve sert hiddediyodum herdefasında 1 hafta sonra doktorumu aradım şikayetımı dile getırdım bana hemen gel bi bakalım dedi eşimle gittik doktorun yanına girdiğimde 1 haftadır sancın var benı neden aramıyosun buraya gelmedın diye fırcaladı benı bende doktor hanım sancım bi ağrım sızım yok kı benım dedim doktorumda kasılma sancı oluyo işte dedi .neyse afedersınız alttan baktı açılman yok dedi çocukların kalplerı atıyo gayet sağlıklı suyunda güzel dedi .benı hemsırenın yanına sancı odasına yolladı kaç sanıye kasıldıklarını tespıt etmek için benımkıler 1 kere kasıldılar ve 18 sanıyye sürdü hemsire doktorla irtiibata gectı doktorun odasına tekrar çağırdı .canım senı bu gece hastaneye yatırmamız gerekıyo dedi biraz fazla uzattım ama kusura bakmayın 3 şişe serum ve 2 adet ciger gelıstırıcı iğne olacaksın dedi cumartesı 2 adet serum ve 2 tanede ciğer gelıstırıcı iğne vuruldum ve her 6 saatte bir nidilat verdı hemsıreler süreklı tansıyonum ölçüldü tansıyon güzel çıkıyodu.ertesı günü yanı pazar günü öğlen gibi doktorum bizi taburcu edecegını söylemıstı son bırkere daha kontrol için odasına çağırdı yıne alttan baktı açıklıgın yok fakat bır bebegın kafası düne göre biraz daha asagıda dedi ben 3 serum demiştim 2 serum yemısın 1 tane daha yıyeceksın dedi ve 2 adet daha ciğer gelıstırıcı iğne vurulacaksın dedi .bunun yanında taburcu olduktan sonrada 1 hafta evde yatacaksın ilk 3 gün tuvalet harıcınde ayaga kalkma oturmakta yasak sadece uzanacaksın 4.günden itibaren yavaş yavaş ev içinde küçük yürüyüşler yapve ilaçlarına devam et dedi bana 1 hafta süreliğine kullanmam için nidilat sonuna kadar kullanmam içinde magnezyum diasporal pastıl verdi bunlar erken doğumu kasılmaları önlüyomuş oturmamamıda kafası asağıda olan bebek oturdugun zaman rahıme baskı yapar dedi oyüzden bunu yazdıktan sonra çıkacagım yatsam iyi olacak bi 10güz sonrada 10 eylül gibi kontrole gidecegım artık dokroum ne derse kendınıze her ihtimale karsı dikkat edın kızlar bana bişey olmaz demeyın benım gibi ağrısız sancısız hastanede yatmayın sonra birde karnınızdakı kasılmaları çok önemseyın ve hemen doktorunuzu arayın doktorum benı acayıp fırcaladı ama haklıydı ya bu 1 hafta içinde doğum olsaydı evde yakalnsaydın bu durumu bebeklerın yasamazdı biliyomusun dedi bana bı ders oldu simdi herseyde arıyorum valla ağrım sızım olmasada
canımbenimmm çok geçmiş olsuunn..fırçayı hakettinkaydirigubbakcemilebendende sana bir fırçaaa Çok üzgünüm çoook...aman yat canım benim kalkmaa...bebişler içinn..az kaldıı..allahım hepimizi korusunn..çok çok öpüyorumm..kendine çok dikkat et

hiram umarımm hepimiz 36 yıu deviririzzz...bende 4 kilo aldımm..çok yiyorumama alamıyorum..boşver bebişler sağlıklı olsunn..k.i.b
pamukcuğumm kampanya ürünlere bak 100 tanesi 2 tll oraya bakk..

kıslar önemli olan kilodan çok gelişimlerini tamamlamaları bunu unutmayın canlarım..

Hepinize sevgiler canlar..İyimisiniz?Ben eşimle bir sağlık ocağına gittim geldim,mahvoldum.Kayıt yaptırmamıştım ben ocağa.Şİmdi derya gibi de canım doktorumu izliyorum.Onu görünce içimde güller açıyor.Allah ondan razı olsun herşey için.

Özellikle geceleri yattığımda rahatsız oluyorum.bir de göbeğimin üst kısmında oğlumun olduğu kısımda sertlik hissediyorum.Hep acaba kafasımı diye düşünürdüm ama sizleri okuyunca korkmaya başladım.Acaba kasılmalarım mı var diye?Bu perşembe randevum var inş.Bakalım ne çıkacak?

Canım 2 civarı bir sonuçla endişelenmene gerek yok ki...3 ten yukarı olması riskli..Canını sıkma boşuna..

Canım 2 civarı bir sonuçla endişelenmene gerek yok ki...3 ten yukarı olması riskli..Canını sıkma boşuna..

haklısınız,dr da öyle söyledi,internette araştırdım 3 üstü bile illede anomalili olacak değildir diyo ama işte insan yinede herşey ''mükemmel'' gitsin istiyo,bi de bebekleri tüp-hamileliğide ilkse..
---------------
Burcinn;
bende 13+2 oldum... test sonucunun iyi çıkmasını bi sorun olmadığına yormak istedim yinede dr lar ikili test anlamlı değil desedesenağlama

slm arkdslar bende dun gece meleklerımı gordum gayet saglıklı dedı doktorum sadece seker e dıkkat dedı pztsı test yapılıcak tekrar nette sekerın kromozom bozukluguna neden oldugunu okudum ıns herhangı bı sorun olmaz dualarınıza ıhtıyacım var arkdslar

Tabiki 3 üzeri olması bile kesinlik kazandırmaz sadece bir rikstir.Çok yakın bir dostumun 2 li testi sorunlu çıktı devam etti sonra 3 lü testini yaptılar ondada sorun çıktı.Doktorlarla dolu bir ailedendir arkadaşım.Hepsi aldırmasını istedi.En son amniyosentez önerildi.Yaptırmadı.Sonuç şu;Şu an dünyalar tatlısı 3 yaşında bir kızı var,hiç bir sağlık problemi yok çocuğun..Sen bu sonuçla kafanı neden bulandırıyorsun ki...

X