Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

arkadaşlar daha ben tetanoz aşısını yaptırmadım geçmi kaldım acaba ??? aslında yaptırmadım derken 1 aydan fazladır kaşıntı sorunu yaşıyorum hemde öyle böyle değil :KK43: iğneler kremler banamısın demedi :KK43: doktorumda senelik izne çıkınca kafama göre vurdurmayayım iğne şurup krem falan belki bir zararı olur bu zamanda aşının dedim pazartesi muayene zamanım o zaman doktoruma soracağım ama şimdi okuyunca sizleri merak ettim ben daha yaptıramazmıyım çokmu geç kaldım ???

birde şu kaşıntıyı geçiren ne olursa olsun herkesten fikir istiyorum denemediğim şey kalmadı çünkü lütfen bilgisi olan arkadaşlar ben bu kaşıntıdan nasıl kurtulabilirim yada kurtulmayı geçtim sanırım doğuma kadar böyle devam edecek en azından nasıl rahatlayabilirim her yerim yara bere içinde yatak çarşafım oturduğum yer hiç abartısız hep kan oluyor en azından geceleri uyuyabileceğim bir rahatlama yöntemi istiyorum lütfen bilenler yardımcı olsunlar

Geçmiş olsun canım.Benim eşim gastroentrolog.Senin sorununu okudum ona.Bu durum safranın karaciğerde birikmesinden kaynaklanabilirmiş çok büyük ihtimalle.Adıda Obstetrikal Kolestaz mış.Sana sorular soracağım şimdi? Senin kaşıntıların 3.aydan sonra mı başladı?Doktorun bunun safra kesesi taşı ve karaciğer iltihabı olmadığından emin oldu mu?Eğer bunların haricinde gebeliğe bağlı bir kaşıntı ise canım genelde tedaviye cevap vermezmiş ne yazık ki.Soğuk duş,nemlendirici,k vitamini ve kaşıntı kremi kullanacakmışsın.Ayrıca bunun gebelikte sarılık erken doğum gibi riski varmış,mutlaka sıkı bir takibin gerekiyormuş canım.Geçmiş olsun.Eğer kullandığın ilaçları bana özelimden yazarsan onlarıda sorarım.

bende onlardan aldım çok güzelll

Evet çok güzel onlar çocuk üşüdü korkun olmaz,çok korunaklı dimi.Sen 0-3 aylık mı aldın.Bana dediğin yere bakacağım inş.Sen oradan aldıysan kaça aldın onları?Nette baktım 38 lira.Birde sen bu alışveriş işine kaçıncı haftanda başlamıştın?Çok erken mi davranıyorum dedim bugün,üzücü bir kaç haber aldım da. Allah'ım tamamına erdirsin inş.:Saruboceq::nazar::nazar:

yineee geldim bennnn

hymarrycim kaswacım pamukşekerim iim ağlamiorum artık ok.. :kedi:

canım ben 0-3 aylık aldım 50 tlye aldım:-) dikkat et onların bir küçüğü daha var ondan alma.bence insan birşeyi beğendimi almalı sen içini rahat tut ben 2 hafta önce herşeylerini tamamladım.şimdi inan çıkamıyorum ayakta fazla duramıyorum. en iyisi rahatken al.. ayrıca bir parça birşey bile alsan psikolojin o kadar düzeliyorki anlatamam.. doğum sanki uzuyorr. ben öyleydim

ilgine sağol canımmm daha iim diycem ama bugün bi keyifsizlik aldı başını gitti bendeee

hiçbişi yapmadım napıcamkiii öle evin içinde boş boş dolandımmm :1no2:

aen nasılsın neler yaptın bakalım

ooo hanımlarrr nabersinizzz bakim egelinin canı sıkkın sanırım heralde

ilgine sağol canımmm daha iim diycem ama bugün bi keyifsizlik aldı başını gitti bendeee

hiçbişi yapmadım napıcamkiii öle evin içinde boş boş dolandımmm :1no2:

aen nasılsın neler yaptın bakalım

Canım bak hayatım,şimdi artık sadece kendimizle yaşamıyoruz.Ben konuştuğum her hamile arkadaşıma yeri geldiğinde şunu söylüyorum,biz sadece bebeklerimze gerekli vitamin ve mineralleri göndermiyoruz,biz onlara aynı zamanda sevinçlerimizi,üzgünlüklerimizi, streslerimizi, gereksiz takıntılarımızı, şüphelerimizi,ksıkançlıklarımızı, sinirlenemlerimizi de gönderiyoruz.Herşeyi bizden alıyorlar anlasana canım benim.Ne gerek var onlar içindeyken onları da üzemeye değil mi,sağlıktan ötesi mi var?
Sana deselerki bir bebeğini zlırsak rahat rahat gezebilirsin,verebilirmisin birini,
sabredicez,dünyaya gelince zaten ister istemez peşlerinde nerelere giderssin o hoooo,,,
lütfen içini ferah tut,bu gibi şeylere canını sıkarsan Allah vermesin imtihanın daha çetin olur..

ooo hanımlarrr nabersinizzz bakim egelinin canı sıkkın sanırım heralde

ben pek takılamadım canım bugün,,son bi bakıp çıkıyım demiştim,takıldım,her an benim kocam pöykürebilir yanikaydirigubbakcemile3
egeli dışarı çıkamıyorum diye üzülüp ağlıyor,neler yaşadığını anlatsana ona bi dırımkızı cııım

biliorum doğru sölüosun.. ama çok şey istemiyorum nieee benim dr um beni bujadar erken sürede herşeyimi kısıtlıyoooo ona kızyorumm hemde çookkk :kızgın:

biliorum doğru sölüosun.. ama çok şey istemiyorum nieee benim dr um beni bujadar erken sürede herşeyimi kısıtlıyoooo ona kızyorumm hemde çookkk :kızgın:

haklısınn,haklısın canım da,sen bikaç doktora takılıyorsun galiba,bunların hepsi aynı şeyimi söylüyor?

maleseff .zmirdeki dr um en başından beri bunu söylüyooo eşimde en çok onun söylediklerine önem veriooo o yüsden... yoksa bendede şuan aksi bi durum yok biliosunuz allaha şükürrr

maleseff .zmirdeki dr um en başından beri bunu söylüyooo eşimde en çok onun söylediklerine önem veriooo o yüsden... yoksa bendede şuan aksi bi durum yok biliosunuz allaha şükürrr

Canım benim mecbur sabredicezz,sabır,ne diyeyimm:sm_confused:
Canım sabahtan beri uykusuzum,müsadeyle ben çıkıyorumm,umarım uyuyabilirim,buna çok ihtiyacım var daa:kedi:
yarın görüşürüz inşallah,çok öptümma.s.

tamam canım görüşürüz allah rahatlık versin sizee öpüldünüzzz opuyorumnanaktan

egeli cnm benimmmm üzüldüğün dertlendiğin şeye bakkk

çok seviyorum sizi yawss kocaa göbüşlülerrrr

tatlım hymarry de demiş hemen yazayım sana

ben 18 ağustos 2008 de tedaviye başadım ve ondan iki ay önce haziranda işimi bıraktım

ben öle gezen biriyimki haftanın çarşambasına kadar benden randevuyu alan aldı alamayan evde yokum yada misafirim var .....ben yorgunluktan yastığa kafam deymedne uyurum

neyse 18 ağustosda başladık ve 2 eylül transfer ve yatışşşa geçişşş
taakiiiii 14 nisan 2009 kadar hep yattım cnm .....ne kuaför gördüm ne bebişlerime eşya aldım
ne odalarını kurdum,ne hastane çantam oldu .....sadece yattım tam 32 gün kolumdan hiç çıkamayan bir serumla cerrahpaşa da hastane odasında camdan takip ettim baharın gelişini......

şimdi baharım geldi dünyama iki güneş iki ay adoğdu karanlık gecelerim aydınlandı
yüreğim çağlayan ıramak coskun denizler gibi sevgi ile taşıyorum ....

gülsün yüzün içinde iki muteşem şey var.....bak hikayemei okursan sana linkini koyacam halime bak resimli anlatım yaptım

"çok seviyorum sizi yawss kocaa göbüşlülerrrr"

delikafadulden:roflol:,ben de seniiiii,biz de seniiii:1rolleyes:eek:puyorumnanaktan

hadi kaçtım benna.s.

X