Arkadaşlar 100 Gün Kaçamaksız Diyet yapmayı planlıyorum. Var mı Gelen?

Teşekkür ediyorum. Yalnız olunca çoğu zaman motivasyonunu kaybedebiliyor insan.

2. günümde şu ana kadar 1000 kalori aldım. 1 simit, peynir, domates, yeşillik ve küçük bir sütlü tatlı yedim. Evdeki tartıda yediğim tüm gıdaları tartarak hesaplıyorum kalorileri. Günün kalanında 100 gram kadar ızgara tavuk ve sebze yemeği planlıyorum. Yine 1 saatte tempolu yürüyüşüm olacak akşam saatinde.

ben bi istikrar sağlayamadım ya nasıl motive olacağım

Daha aktif olarak

Menülerini paylaşabilirsin sen de. Çünkü insan menü paylaşınca hiçbir şey olmasa da bişey oluyor

Ben de sporu ekleyeceğim biraz bisiklet sürmek istiyorum akşamları ama maalesef şu taşınma işi elimi kolumu bağladı çok yoruyor bir yandan da

Kızlar günaydın

Valla dünü hiç yazmak istemiyorum ya

Kardeşim taşınıyor yani dün taşındı bizde oradaydık haliyle baya yarım ekmek köfteyi bütün gün yedim

Eve gelince annem balık yapmış onu yedim salatayla ama gece 10'da ama o saatte geçebildik napalım

Yine de kaçamaksız diyetim bozulmasın diye çok çabalıyorum ya baştan saymak istemiyorum

Bu günleri de böyle atlattık gitti diyeceğim napalım Menümü yazıcam şimdi

Yani diyete başlayacak en boktan zamanı da bulmuşum şaka gibi

07.10.2024 Çarşamba (7.Gün)

11.00

Şekersiz Türk Kahvesi

3 kare fındıklı çikolata

12.30
1 dilim köy ekmeği
2-3 dilim mihaliç peyniri
maydanoz
yarım domates

2-3 siyah zeytin

14.30
1/2 köfte ekmek

16.00
Şekersiz sütlü Neskafe
1/3 snickers

18.30
1/2 köfte ekmek

22.00
1 kase tarhana çorbası
2 dilim palamut
yeşil salata

1/2 çb şalgam

Kalori olarak çokta fazla değil. Herzaman oluyor böyle düzensiz geçen günler. Geçmiş deneyimlerimizden biliyoruz ki önemli olan ertesi gün hiç birşey olmamış gibi devam etmek.

Kalori olarak çokta fazla değil. Herzaman oluyor böyle düzensiz geçen günler. Geçmiş deneyimlerimizden biliyoruz ki önemli olan ertesi gün hiç birşey olmamış gibi devam etmek.

Böyle günlerde kalori tek kuralim kaloriyi aşmadığım her gün benim için kaçamaksız ama rutin günlerde gerçekleştirmek istediğim bir kaç şey daha var

mesela yeme penceresi oluşturmaz, az gluten tüketmek ve paketli ürün tüketmemek gibi birkaç şey

ilk mesaja resim olarak eklemiştim.

Selam canım 100 gün hiç tartılmayacaksın değil mi?

Evet başarabilirsem

Şuan doğru dürüst hiçbir şey yapamadığım için pek merak da etmiyorum açıkçası kilomu. sanırım görsem görsem maksimum -2 ancak görürüm son 3 gün hep akşam 9 gibi yedim dün saat 1o'da pek umut vaadetmiyorum.

ama tam yapıp verdiğimi de hissedersem merakıma dayanabilir miyim bilmiyorum inşallah dayanırım

08.10.2024 Pazartesi (8.Gün)

11.00

Şekersiz Türk Kahvesi

Şekersiz Sütlü Neskafe

13.00

2 dilim ekmek pizzası
8-10 adet patates kızartması
1 bardak şekersiz çay

16.00
Şekersiz sütlü Neskafe

3 dilim cevizli sucuk

20.00
yarım porsiyon pirinç pilavı

3 kaşık tavuk ciğer sote
3 kaşık yoğurt

23.00

1 bardak vişne suyu

09.10.2024 Çarşamba (9.Gün)

11.00

Şekersiz Türk Kahvesi

3 dilim cevizli sucuk
Şekersiz Sütlü Neskaf
e
13.30

yarım tombik döner
1 ayran
16.00
yarım tombik döner
şekersiz çay
20.00
caramel macchiato

22.00
yarım porsiyon pirinç pilavı

3 tane tavuk kanat
1 tavuk kelebek

2 tane köfte
(2 saat sürdü yemem)

Berbat
Berbat
Berbat!!

bugün de öyle çok iyi değil ama dün kesin kaloriyi aştım girmedim de programa daha yazmadığım atıştığım şeyler de var acilen işleri sıkıya almam lazım

Arkadaşlar ben farklı bir yol izlemeye başladım. Sizinle de paylaşmak istedim. İlk paylaşımlarımda kalori sayarak diyet yapacağımı söylemiştim. Ancak yıllardır bu yöntemi uygulamaya çalışıyorum ve hep bir süre sonra aldığım kaloriler gün be gün yükselmeye başlıyor ve başladığım yere geri dönüyordum. Sürekli bir atıştırma halindeydim. Baktım yine olmayacak. İnternette kilo verme videolarını izlerken bir doktorun youtube kanalına denk geldim. Doktor Eric Berg Türkçe kanalı. İzlemeye bir başladım, bir daha bırakamadım. Artarda 10-15 videosunu izledim. Onu izledikten sonra aralıklı oruç yapmaya ve ketojen beslenmeye başladım. Bugün 4. günüm sona erdim. Ben bile inanamıyorum. Bugün iştahımın tamamen yok olmaya başladığını farkettim. 4 günde 2 kilo kaybettim. Size de tavsiye ediyorum bir göz atmaktan zarar gelmez. Şimdi 2 öğün besleniyorum. Saat 11.30 da ve 16.30 da olmak üzere 2 öğün yiyorum.

Ne yaptın bu süreçte peki? KAç kilosun kaçtan kaça düştün?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…