Arkadaşlaırmı kıskanıyorum

Aynı dertten ben de muzdaribim. Ben de 27 yaşında bekar kariyer yapmaya çalışan biriyim ve çevremdeki bazı evli arkadaşlarım evlenmem konusunda baskı yapıyor. Onlara defalarca evlenmek istemediğimi dile getirmeme rağmen saçma sapan fikirler sunuyorlar. İşin ilginç yanı baskı yapanların çoğu şu an evlilikten bıkmış durumda.

seni kıskanıyorlar olarak yorumladım. baskı yapmalarının sebebi bu. ciddiye almayacaksın bu tarz durumlarda onlar evde bebek kakası temizlerken sen kazandığın parayla yurtdısı seyahatlerine çık instagramda paylaş çatır çatır çatlasınlar ortadan. evli biri olarak söylüyorum bunu. eskiden staj yaptığım yerde 40lı yaşlarda hiç evlenmemiş bayanlar vardı onlara özenirdim ama olmadı evlendim işte. pişmanım şimdi.

Bende sevilmek istiyorum bende ilişkim var demek istiyorum neden herkesin eşi varken tüm arkadaş çevremden güzelken ben yalnız kaldım
Tüm arkadaş çevrenden güzel olmana rağmen aşkı bulamadiysan zamanı gelmemiştir aslinda.
Ama,
Onlar ne kadar kıskançsa sen de bir o kadar kıskançsın. Bir insan için çok kötü bir haslet.
Ama daha sakat bir mesajını okudum arada, gelsin çalışmasa da olur ben ona bakarım falan demişsin, eksik dua etme. Kabul olur falan, işsiz güçsüz ipsiz sapsız bir adamla uğraşmak zorunda kalırsın iki özel günde çiçek alicam diye. Üzülürsün, atanmak için cabaladigin emeğin çöp olur, değmez.

Böylede yalnız üzgünüm hiç sevilmemiş olmakla başa çıkamıyorum

En aktif yaşımda bulamadım 50 gibi
Bence sürekli bunu istediğin için ve negatif olarak istediğin için itiyosun. Biraz algını değiş,koca meraklısı arkadaşlarından uzaklaş. Hemşiresin atanmışsın normalde balıklama atlamaları lazım sana. Gidip tuzlu sularla banyo yap auranı yükselsin

Herkesin vardır nasip kısmetinde olduğu biri sadece zamanı gelmemiştir. Erken evlenmek bir maharet değil kariyerine odaklan nasibin gelince seni bulur

çok şükür güzel bi evliliğim var ama yine de evlenecek olanlara bazen acıyarak bakıyorum. evlenmek aslında çokta büyük bi olay değil buun evlenip bir süre vakit geçirince anlıyorsun.çevrendekilerin sanki çok büyük bişey başarmışlar gibi davranmaları da ayrı bi olay. evlenirken sadece düğünde prenses oluyorsun ondan sonrası hep kül kedisi. boşver paran da varmış işin de varmış kendine bi güzellik yap sosyal çevren olsun gezilere katıl hayatın tadını çıkar. inan bana o evlenenler sana bakıp keşke evlenmeyip senin gibi hayatın tadını çıkarsaydık diyecekler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…