Arkadaşımın garip durumu.

Ben neden attan inip eşşeğe binmiş oluyorum anlamadım benim için nereli olduğu önemli değil, severek evlendim eşimle ailemde çok seviyor her yıl 3 4 kere ülkeme geliyorum…

Ablacım bak bilmiyorum oradaki erkeklerle iletişimin oldu mu ama onları asla normal, medeni insanlar sanma. Çoğu Arap erkeği kadınlara kolayca peynir ekmek gibi şiddet uyguluyor. Sana tanık olduğum bir şeyi anlatayım, ben phddeyken Maria diye Lübnanlı bir kız tanıyordum. Başka Arap bir kızla ev arkadaşıymış, diğer kızın sevgilisi olan Arap bir gün bunların eve gelmiş ki kendi kızı evde yok. Mariayla birlikte olmak istemiş Maria hayır diyince de Mariayı dövmüş. Mariaya karakola git şikayetçi ol dedik yok ne gerek var dedi yani onların kültüründe kadının erkeğe hizmet eden vatandaş olması da dayak yemesi de gayet normal. Sana yazdım bu adamlar normal insan değil, baldız, Kvye artık eve kim girip çıkıyorsa göz koyuyorlar. Bu adam da sana zaten göz koymuş, saldırabilir, tecavüze uğrayabilirsin. Sen en iyisi bu arkadaşınla dışarda kafede buluş, evine çağır ama evine kesinlikle gitme.

Siz geçen gün yaşadığınız ülkenin modern bir Arap ülkesi olduğunu çok eşlilik olmadığını söylüyordunuz, şimdiki konunuz ise bambaşka bir hikaye.Neden yalan söylediğinizi anlamadım açıkçası.

Ne alaka hanım efendi benim yaşadığım yerde yok ama arkadaşımın eşi yemenli ben neden yalan söyliyim? Adam ticaret için 15 sene önce gelmiş buraya. Konuyu okumadan yorum yapmayın.

onların evinde namaz kılarken sürekli içeri girmek istedi ve arkadaşım bana hadi hadi diye acele ettirdi. Yani hareketlerinden anlayabilirsiniz
Bu adamla evli kalmaya devam eden biriyle arkadaşlık kurmanız da bana normal gelmedi. Ne kadar tehlikeli olduklarını söylememe gerek yoktur umarım.

Kısacası
Siz niye bu kadar dert ettiniz ?

Türk erkekleri çok normal çünkü maşallah ülkemizde hergün bir kadın öldürülüyor. Lütfen artık araplara veya başka ırklara olan önyargınızdan vazgeçin ben içinde yaşıyorum ve kadına aşırı değer veren medeni insanlar hanımefendi. En azından benim yaşadığım ülkede ve buranın erkekleri öyle.

Tamam öyle diyorsan öyle olsun da ablacım o adamın evine gitme en azından başına bir iş gelmesin. Kızı evine çağır görüşceksen. Kızın da kafa gidik gibi geldi bana, o adam sana saldırırsa kendisi evime geldi kocamı baştan çıkardı der sıyrılır inan bana böyle doydoy akıllı insanlardan her şey beklenir.

Genel olarak gözünü açık tut öyle herkese çok güvenme. Daha 23 yaşındasın sen oraya ne zaman gittin de o toplumu bu kadar tanıyormuş gibi konuşuyorsun? Erkeklleri nerden tanıyorsun sosyal hayatta iletişim kurmanıza izin var mı ki? Arapça biliyor musun? Evli olduğun adama da çok çok güvenme 5 yıl mı flört ettin 10 yıl mı, nerde tanıştın? İnternetten tanışmışsınızdır diye düşünüyorum aklıma başka bir yol gelmedi, max 1 yıl tanıdığın insan için kalkıp uzak bir yere gitmişsin gitmişsin Allah sana da ailene de akıl fikir versin. Dediğim gibi dikkat et kendine, kocanın bilmediği bir telefonun ve hattın olsun mutlaka konsolosluğun numarasını kaydet. Kocanın bilmediği bir yere nakit para koy mutlaka. Orda başka Türklerle konuşmaya tanışmaya çalış, Facebook expat Türkler grubu vardır eminim ordan bak yalnız kalma. Kendine dikkat et genel olarak, kal sağlıcakla.

Son düzenleme:
O değil arkadaşım bir ara eşi iş seyahatine gittiğinde 1 hafta bizim evde kalmak istedi fakat benim eşim rahatsız oldu bu durumdan ve istemedi bende ona belli bi saate kadar sizde otururum sonra eve giderim dedim. 1 hafta bizde kalmasına eşim olmasına rağmen eşi izin vermiş ama arkadaşıma sorsan eşi asla sigara içerken görse bile öldürürmüş onu ama geçen instada foto paylaştı şarap içerken eşi yanındaydı sordum dedim senin eşin karşı değilmiydi bana dediği şey türkiyedeyken karışmıyor bana

arkadaşınızın iyi bir Türk psikologdan online terapi
alması için onu yüreklendirin. belli ki bi çıkmazın içinde debeleniyor ve çıkamıyor.çocuğunu bile gözü görmüyorsa depresyonda olma ihtimali yüksek. psikolojik destek alsın

Bana dediği şey ben o istedi diye çocuk yaptım. Ben tembellikten olduğunu düşünüyorum birazda.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…