arkadaşıma verdiğim elbise kayboldu:(

Yıllar önce bı arkadaşıma daha hiç giymedigim elbisemi verdim çok ısrar etmişti.aradan zaman geçti dediki elbise bı yere takılıp yırtıldı.cok özür diledi yenisini alayım dedi bende uzulsem de kabul etmedim.aradan baya zaman gecti o elbiseyi üstünde gördüm.yirtilmamis miydi dedim evet bak arkası yırtık dedi bı baktım gözle görülmeyecek kadar minnacık bişey.resmen elbiseme çökmüş oldu.sizinki de yalan soyluyo olabilir

Ceket falan olsa tamam kaybedebilir bazen insan unutuyor.Geçen gün hastanede, unutup kaybettim mesela:KK43:

Elbise nasıl kaybedilir ki? Ya üzerindedir,ya dolaptadır.Tabi senden ödünç aldığı birşeyi kendi malı gibi gösterip o da birilerine vermediyse...

Ortaokulda en yakın arkadaşıma ödünç verdiğim kitabı,diğer bir arkadaşımızda sayfaları katlı gördüğümden beri kimseye çöpümü vermiyorum,o kitabı dahi aldırmıştım.Ben ya başkasına verdiğini ya da arakladığını düşünüyorum.Samimiyse aynı markadan o elbise değerinde bir elbise aldırın,bakalım alıp verecek mi? Ya da alınca sizinle yakınlığı sarsılacak mı anlamış olursunuz.

Sizin için çok değerli, anısı olan hiç bir eşyayı paylasmamalisiniz bence.
Yani verdikten sonra başına her sey gelebilir.
Çıkmaz bir leke bulaşabilir, bir yere takılıp yirtilabilir..

Artik giden gitti geçmiş olsun.
Cok üzüldüm anısı vardı deyin. Bundan sonra paylaşımı kesmek için bahane olur bari.

Yerine elbise aldırma olayı hoş gelmedi bana. Konuyu kapatın gitsin bence

Bir de mesela ben birine bir şey verdiğimde ardını aramam. Geri gelirse gelir. Yoksa zaten ben onu verirken gözden çıkarmışımdır zaten
niye gözden çıkarayım yahu. ben onu emanet vermişim sonuçta

Yıllar önce bı arkadaşıma daha hiç giymedigim elbisemi verdim çok ısrar etmişti.aradan zaman geçti dediki elbise bı yere takılıp yırtıldı.cok özür diledi yenisini alayım dedi bende uzulsem de kabul etmedim.aradan baya zaman gecti o elbiseyi üstünde gördüm.yirtilmamis miydi dedim evet bak arkası yırtık dedi bı baktım gözle görülmeyecek kadar minnacık bişey.resmen elbiseme çökmüş oldu.sizinki de yalan soyluyo olabilir
Abov pes 😂

Ne kadar tamahkâr ve düzenbaz insanlar var şu dünyada.
Varsan baksan bir de sevinmiştir elbiseye çöktüm diye.
Yazık, üç kuruşluk dünya malı için kendini düşürdüğü duruma…

merhabalar sizlere bir şey sormak istiyorum. benim çok sevdiğim bir arkadaşım var. herkesin hayatında olur ya benim de öyle bir arkadaşım. geçen sene benden bir elbisemi almıştı özel bir günde giymek için zaten hep birbirimizden giyiniriz. ama elbise kaybolmuş. ben hiç sormadım ona elbiseyi ama elbise bir tık pahalı ve güzel bir elbiseydi. mezuniyetimde giymiştim, anısı vardı hediyeydi vs vs.. arkadaşım bunu söyledi ben bir şey demedim ama içten içe çok üzüldüm. kendisi yeni bir elbise almayı teklif etti ama hadi şunu al demekte içime sinmedi. sizce ne yapmalıyım. çok yakın olduğumuz için boşver ya diyip geçmeli miyim? yoksa sunduğu fikir mi daha makul:KK43: bu konuyu açarken bile ona karşı yanlış bir şey yapmış gibi hissediyorum ama elbise de çok güzeldi ya :KK70:

Kadınlar 30-40 senelik çeyizlerini saklıyorlar, kullanıyorlar. Günlük giyilen tişörtü kaybetmiyoruz, sadece belki bir kere giyeceği elbiseyi nasıl kaybedebilir?

Elbise nasıl kaybolur ya? çanta ya da takı / şemsiye / gözlük gibi küçük bir şey ya da bir yerde çıkarıp unutacağın bir şey değil ki.
Siz bence bundan sonra bir daha ona sizin için değerli olan, geri gelmezse üzüleceğiniz bir şeyi ödünç vermeyin. Siz de onun şeylerini ödünç alıp giymeyin. Yerine başka bir şey almasını da istemezdim ben doğrusu çünkü siz o elbisenin manevi değeri vardı diyorsunuz.

Ben arkadaşınıza inanmadım normalde giyer işi bitince asar dolabına,vakti olduğunda götürür geri verir Elbise nasıl koyboluyor???? Bir anlatsın detaylıca.
Arkadaşlığa fazla anlam yüklüyorsunuz,siz onun yerinde olsanız anında teslim eder,ya da elbiseye bir şey olduysa ederi neyse karşılığını öderdiniz.Karşi taraf sizin gibi düşünmüyor, mış gibi yapıyorsa bu hikayede kullanılan, saf taraf siz oluyorsunuz,ve bu arkadaşlık olmuyor....
çıkardıktan sonra evde kaybolduğunu söyledi. hatta ben de kendi evime baktım ama eminim gelmedi elbisem. kasım ayında verdim elbiseyi. hatta şöyle bir niyetim vardı. erkek arkadaşım ve ailesiyle ailem tanıştığında giyecektim bu sebeple istedim. hediye edilen butik kapandı. haliyle aynısından bulmam zor. 2 sezon öncesinin kıyafeti.. bu yüzden de aynısını al diyemedim konuyu açıp fikir almak istedim

Yillar once benim bir arkadasim kayinvalidemler gelecek kiyafetim yok elbiseni verirmisin dedi bende verdim sonra gelmesini bekledim yok kiz getirmedi numarasi da benden silindi baska arkadasima soyledim o sormus cevabi yok ben oyle bir elvise almadim demis cok sevdigim kiyafetim oylelikle gitti

Herkes aynı şeyi yazmış gerçekten elbise nasıl kaybolabilir? Keşke biraz sıkıştırsaydınız nerede kayboldu nasıl kayboldu diye. Hiç inanmadım. Bugüne kadar ödünç verdiğim hiçbir şeyim geri gelmedi. Kitabımı bile vermem bu yüzden. Kimseden de istemem. Ederi kadar ücretini isteyin. İstemekten çekinmeyin yoksa daha çok eşyanızı kaybedersiniz.

X