Arkadaşım yardımlarınızı bekliyor kızlar;)

Sensible

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2008
3.832
111
Merhaba kizlar,

Yakin bir arkadasimla oturduk sohbet ediyoruz ve derdine care bulmaya calisiyorum, birde sizlere sorayim dedim..

Bir hafta sonra kendisi Türkiye'ye ailesini ve erkek arkadasini ziyarete gidecek.
Erkek arkadasi oldugunu benim disinda bir arkadasimiz daha biliyor, yani bunu sadece 2 kisi biliyoruz.
Neyse bu arkadasimizin birde sinifinda bir kiz arkadasi var. Kendisiyle yakin bir arkadasligi var, fakat ona güvenemedigi icin sirlarini pek acmiyor, aileler yilalrdir görüstügü icin bu kadar yakinlar. Bu kiza erkek arkadasi oldugunuda söylememis.

Sorun su.
Simdi bizim arkadas bu kiza yakinda Türkiyeye gidecegini söylemis gecen gün. Kizda hemen atlamis bende seninle gelirim, benimde nisan icin alisveris yapmam lazim beraber gideriz demis. Direkt böyle. Arkadas akrabasinda kalacak gidince, ama bu kiz hic cekinmeden bende gelirim felan demis. Simdi beraber gitseler arkadasim erkek arkadasiyla görüsemeyecek, cünkü döndüklerinde herkese anlatacagini söylüyor.
Yasadigimiz yer ufak bir yer üstelik laf söz olur diye cekiniyor.

Simdi arkadasim ne yapayimda gelmesin diye soruyor. Gelme diyemiyorum diyor ayip olur diye. Erkek arkadasi askerden yeni geldi ve uzun süredir hic görüsemediler. Görüsecegimiz günü iple cekerken simdide bu cikti diyor.

Sizin yorumlarinizi bekliyor kizlar.

[B]Gideceği yerdeki akrabalarının evinin müsait olmadığını söylesin...
Onlarla konuştuğunu. Yani eğer sevgilisini görmek istiyorsa onu takmayacak başta canım.Benim en çok kızdığımda bu işte birisi birisinin peşine takılmıyormu uyuz oluyorum.
İnsanlar ne kadar rahat ya....
Ben gene düşiniyim başka bişeyde gelirse aklıma yazarım....
[/B]

ay çok sinir bozucu bir durum..
böyle çağırılmadan atlayan insanınları hiç haz etmem..
valla canım arkadaşın direk söylesin bence,
''yanlız gitmem gerekiyo, akraba ziyareti'' falan filan sallasın..
''seninle ilgilenemem sonra üzülürüm'' falan desin, çokta yüz vermesin..
kırk yılın başı erkek arkadaşını görecekmiş arkadaşın, valla kimseyi dolaştırmasın ayağına...
sonra keşke söyleseydim diye çok kızar kendine,,
şansa bırakmasın işini ,açık açık söylesin..
arkadaşına slmlar.........

yuhh olmaz ki canım
insan kendi kendini davet ettiriermi zorla?
ne acaip insanlar varmış
ayıp diye birsey var
yalnız gitmek istedigini söylesin
ya da habersiz gitsin 2 hafta sonra gitçem desin pat diye bilet alıp kacsın
ehh dinsizin hakkından imansız gelirr

bence arkadaşın o kıza akrabalarında kalacagını ve onların böle bi durumu hoş karşılamayacagını sölesin hem belki kız kız türkiyeye gelip başkasının yanında kalcaktır belki yolculugu beraber yapalım demiştir ölede olabilir.Ayrıca türkiyeye geldiğinde gezemiceni felanda derse arkadaşın o kızda ona takılıp gelmekten vazgecer

Bence arkadaşına...gidemiycem ben desin...bakarım ilerde gidebilirsem ama vazgectim şimdilik belki yaza desin... Sonra gideceği zaman biletini alsın gitmeden birgün önce yada aynı gün arkadaşına.." Ya ben gidiyorum birden karar verdim" dün aradı akrabalar hadi çık gel dediler. Bende gidiyorum canım kusura bakma desin. Yani hiç çekilmez kız gidecek bişeye benzemiycek. Valla kırılırsada kırılsın arkadaşı gecer..

Bende bu tarz rahat insanlardan hoslanmam, ve acik acik söylemesi taraftariyim, fakat birde sonrada yüz yüze bakacaklar, bu yüzden dolayli bir yoldan söylemesi lazim.
Akrabalar öyle alisveris iznine cikmamiza izin vermezler felan de dedim, bakalim..
Insan düsünür, belkide özel birsey icin gidiyor kizcagiz..
Baska fikirleriniz var mi kizlar, valla kiz cok üzülüyor senede topu topu 2 kere görüsebiliyorlar

ne rahat ınsanlar var ya ..bence acıkca soylesın ..cunku bu kadar rahat olan ınsanlar kolay kolay bıseye kırılmaz...

yüzsüzlüğün böylesi çok sinir bozucu bir durum... kötükedihüso
bence gideceği akrabaları için kabul etmezler desin güzel bir dille. baktı anlamıyor yalnız gitmek istiyorum falan desin. :uhm:

Bu konu hakkında gittiğinde kalacağı ev halkıyla işbirliği yapmalı.Onları desteği olursa daha ii olur önce onlara kız hakkındaki durumu ,sorumluluk olacağını,kızı pek istemediğini söylesin.Bu nasıl aileler yaa bizler yiğenlerimi şurdan kızılaya gönderirken şehiriçi kırk kere ararız kaldı ki ülke içide değil ülkeler arası bir başkasının evine gönderiyorlar.Hadi senin akraban peki o,senin diyeceğin benim akrabalarım böyle bir sorumluluk alamaz.Ya annen baban olsun yanında yada gelme onlar istemiyor de.hadi sen akrabasında elin kızı gelir buralarda başına bir şey gelir ki duyuyorsundur son zamanlarda neler neler oluyor.Olmaz olmaz demeyin başına gelenlerde kendilerine konduramamıştır zamanında,öyle bir durumda vallahi ilk sorguya çekilecek siz olursunuz ailesi ve adalet tarafından şahsen biz sevmeyiz böyle sorumluluk almayı bu bahanede değil geçerli bir sebepte:)

Son düzenleyen: Moderatör:
ne kadar sinir bir durum ya.bence yanı akrabalrımızda kalıcam,yalnız gitmek istiyorum canımkusura bakma desin.alınırsa alınsın unutur sonra.inş kurtulursunuz kızdan.aileside hemen izinmı veriyo hayret ya şehirlerarası bide maşallahhhhh...
hiç atlanır mı direk yanı.insan utanır.işi vardır,kalacağı yer müsait m zordurumda bırakır mıyım bırakmaz mıyım ne düşüncesizlik yahu

uzun zamandır akrabalarını görmediğini şimdi ister istemez akrabalarınında farklı biriyle gidince soğuk kalacaklarını dile getirsin istedikleri gibi davranamazlar eniştem vs rahat insanlardır evde pijama vs gezer sen rahatsız olursun o rahatsız olur ben arada sana mahcup olurum ...bir dahaki gidişimde kesinlikl gidebiliriz beraber ben akrabalarada senden bahsederim bu gidişimde ama şu an olmaz seni çok severim gitmeyide isterim ama benide anlayacağını biliyorum bu seferlik ben gideyim sonra birlikte gideriz ..bu dur bunun üzerine gelicem derse tavrı sert olsun en azından gelip orda olan biteni elaleme anlatıp,ailesiyle kızın arasını bozmaktan iyidir en fazla konuşmazlar...zaten bu tür insanlar üç gün sonra gene gelir yapışır sülük gibi:)

o bu kadar rahat ve düşüncesiz davranıyorsa.valla açık açık müsait değillermiş.yalnız beni kabul edebileceklermiş derim olur biter.bu kadar yüzsüzsüzlük olurmu cnm.halinizden tavrınızdandamı anlamıyor.pes yani.anlamayana anlatıcan cnm.ama anlıyacağı dildensengözlerimebaksanab

Açık açık söylesin,arkadaşım orada yapacak işlerim var sana vakit ayıramam görüşmemö gereken insanlar var seninle başka bir zaman gideriz desin.boğazına bıçak dayayıp zorla gelecek hali yok ya...Yüzü sert olunca gelirim diyemez.ha gücenecekmiş TINNNNNNNNNNNNNNN.

resmen emrivaki yapmış ya...

hiç sevmem böyle patavatsız insanları..

vallahi böylelerine anladığı dilden konuşacaksın anacım !!!
akrabalarım extra misafir için müsait değiller kusura bakma yalnız gitmem daha iyi olur onlara hiç tanımadıkları yabancı birini götürerek emrivaki yapamam zaten hiç sevmem emrivakileri desin... inceden inceden dokundursun..

gelmeni bende isterdim ama evlerinde seni misafir edebileceğim bir yakınım yok buna anlayış gösteremezler diyecek... ki bence olağanüstü durumlar dışında zaten " misafirsen misafir götürme" kuralı geçerlidir yani....

yok artık yaaa kıza bak ne rahatlıkdır bu
Öncelikle kalacağı akrabalarını arasın durumu anlatsın erkek arkadaşından bahsetmeden
Yanımda gelmesini istemiyorum falan desin sonra kıza arkabalarının müsait olmadığını anlatsın uygun bir dille.

X