Erkek Arkadaşımdan yediğim kazık

Çevreme bir derdimi anlattığımda sanki ileride bana kullanacaklar veya vefa borcu oluşturacakmışım gibi hissettiriyor o yüzden birilerinin benimle bu tarz konuları konuşmasının gerektiğini düşündüğümde yazıyorum. Ben geçen sene güzel bir üniversitede güzel bir bölüm kazandım ama istediğim, hayal ettiğim üniversite değildi. O yüzden binbir emekle 3 üstü ortalama yapıp istediğim, hayal ettiğim o üniversiteye yatay geçiş yaptım ve asil grubuna girmiştim. Erkek arkadaşım ise mezuna kaldı. Şansına hiç gelmez dediğimiz ve öylesine yazdığımız benim üniversitem ona da çıktı. Onun bir üst dönemi olmak, okulda bir arada olmak beni çok daha rahatlatacağından (Çok sosyal biri değilim yanında rahat durabileceğim ve iyi bir kütüphane arkadaşı, dost olabileceğini düşündüğümden) yatay geçişimi yaptırmadım. Kesin kayıt olmadım. Ben mi yaptım o salaklığı? Evet, fakat ben kayıt yaptıracağım dediğimde “Senin yüzünden oraya girdim, bana hayal sattın şimdi de tek başıma bıraktın. Beni enayi yerine koydun”demeleri esas sebebimdi. Biliyorum salağım. Kesin kayıt olmadığım ve evde üzüntüden ağladığım vakitte ise o erkek diğer “agalarıyla” bilet almış benden habersiz. Bense o bilet alıp diğer arkadaşlarıyla gezme planları yaparken babama benimle şehre gelmesin, sevgilimle gideyim diye diller döküyordum. Bana hiç ben bilet aldım şunla şunla gidicem demedi (Gideceği kişiler de benim yakın arkadaşlarım hepsine aynı yurt çıktı onlar da bir şey demedi) Dün bunları öğrendim. “Neden böyle bir şey yaptın? Birlikte gitmek için neler yaptığımı görmüyor musun?” dediğimde o diğer arkadaşlarının ondan habersiz bilet kestiğini, onun haberininin olmadığını zırvaladı. Diğerlerine sorunca direkt mesajlarını gösterdiler. Çocuk tc kimliğini vermiş, taksiler ayarlanmış vs vs.

Direkt ayrıldım. Kendimi o kadar salak hissediyorum ki, hayallerimi sattın laflarıyla beni kandırıp benim önüme engel olması o kadar üzdü ki. Bana daha öncesinde böyle şeyler yapsaydı yoluma bakardım zaten. Enayi gibi hissediyorum

Ek olarak benim yurdumun dibinde bir erkek yurdu var; gayet rahat, konforlu ve üniye ulaşımı daha kolay. Birlikte gider geliriz diye oraya nakil almasını istedim, sabahın köründe okul için çıkıyoruz ve çok geç dönüyoruz tek gitmek benim için bazen ürkütücü oluyor. Bana saçma sapan sebepler sıraladı: ben burayı da keşfetmek istiyorum, arkadaşlarımla aynı yurtta kalıcam gibisinden.

Bu sinirimi nasıl atabilirim? Yardım eder misiniz okulda nasıl tavır takınmalıyım? Arkadaşlarımı kendine çekti, diğerleriyle de mi görüşmesem?
Geçiş yapmadığınıza yanmak yerine hala bu adama mı yanıyorsunuz cidden? Geleceğinizi yakmış gibi hissetmiyor da okulda ne yapacağım mı diyorsunuz?

Şimdi benim karşımda 2 tane genç kız duruyor. Biri hukuk kazanıp çok çalışacak, boş işlerle uğraşmayıp azmedip ankaraya yatay geçiş yapacak kadar bilinçli ve akıllı bi kız. Diğeri ise erkek arkadaşı ne derse yapan, onun için hayati kararlar veren saftirik ve güdüsel bi kız. 1 senen yanmış artık hangi kız olacağına sen karar ver bak objektif yazıyoruz hepimiz. 16 17 yaşında sevgili olduğun biriyle büyük ihtimalle evlenmeyeceksin böyle kararlar almaya gerek yok. Ha bence senden yaklaşık 14 sene fazla yaşamış biri olarak bana sorarsan hiçbir erkek için bu kadar radikal kararlara gerek yok.

Eneee kız ban yemiş ben de uzun uzun yazıyorum. 😂 salaksin diyene bile haklısın demiş niye ban yedi ki bu kızcağız

Adamı kocan gibi belleyip, ona göre niye rota çizdin?
Valla ben ki o kadar kocacıyım, kocam için bile yapmam bunu. Gerçi kocam da istemez zaten böyle salakça bi şey yapmamı!
Ay çok sinirlendim! Bir erkek için kalkıp nasıl böyle bir saçmalık yaptın? Korkunç!

Helal olsun size nihayetinde pasaportunu vermişsiniz.Dik durun bakayım.Cok severim sizin gibi hatayı farkettigi anda emeğim diye oturup çekmeyen kendine değer veren insanları.Hic akla ihtiyacınız yok onun manipilatör erkek arkadaşlarına yada erkek yancisi kızlara.Dersine bak hayatına bak okul dediğin sayılı gün .Kimseden elsigin yok sen kısa kibrit çöpünü çektin anladin kutuya geri koydun kibrit kutusuna Acıma kendine saygı duy daha güzel yerlerde daha güzel insanlarla olacaksın.Eminim

Hangi bölümmüş bu ya😂 hiç duymadım böyle odaya girip çalışmasın diye konuşan çok ilginç gerçekten😂 bizim zamanımızda öss çalışırken vardı tuhaf tipler ama üniversiteye gidince hiç görmedim.
Yurdun giriş katındaki arkadaşının odasının camından bakıp çalışıyorsa gidip çalışan insanlar gördüm 😅

X