Arkadaşım iyi niyetli mi ?

Arkadaşınız ya çok saf yada size karşı saplantılı biri.Sizin olan herşeyin ondada olmasını istiyor.Bana daha çok saplantılı gibi geldi.Sizi kıskanıyor bile olabilir yani.İnsanın hiç mi kendi fikri,kendi zevki olmaz.Yaptığı şeyler çok abartılı geldi bana.Her yaptığınızı veya yapmayı düşündüğünüz şeyleri haber vermeyin ona.İlişkinize biraz mesafe koyun bence.Taklitçiyse bile abartmış artık.

Kızlar merhaba ön yargıda bulunmak istemedim sizlere sormak istedim. Benim samimi bir arkadaşım var çol tatlı çok iyi bir insandır kendisi ben kendisi ama son zamanlarda birşeyler düşünüyorum şöyle başlayayım ben nişanlıyken oda nişanlıydı hemen hemen aynı dönemde evlendik nişanlılık sürecinde sık sık görüştük birbirimizle fikir alışverişinde bulunduk ben çeyizime şunu aldım bunu aldım diye anlatırdım hep oda aynı şekilde onların durumları bizim durumumuzdan daha iyiydi ben o yüzden herşeyin ucuzuna kaçtım ama ucuzların arasından güzel olanları tercih ettim hep kendimce arkadaşım bende ne görürse aynısını almaya başladı çok güzelmiş bende alayım demeden o sırada telefonum bozuldu telefon değiştirdim ertesi görüşmemizde bir baktım aynı telefondan aynı kaptan almış. Neyse ikimizde evlendik evine ilk gittigimde hemen hemen aynı eşyalarımızın olduğunu gördüm çay kaşığına kadar neyse dedim aynı dönemde evlendik çeyizler hemen hemen aynı dedim ozamanlar böyle düşünmüyordum sonra benim viledam şu ayakla basarak sıkanlardan onunki normaldi bana geldiğinde viledamı değiştirdim seninkinden aldım dedi güle güle kullan ben memnunum dedim. Yine kötü düşünmedim bende gördüğü çantayı aldı güle güle kullan dedim yine benim evim 3 artı 1 havadar nezih bir yerde eşimin babası çok önceden almış severek oturuyorum onun evi benimkinden daha güzel ve geniş olmasına ragmen bana taşınıcam aynı seninki gibi bir ev alıcam aynı böyle olsun istiyorum dedi düğün hazırlığı sürecinde ben kınada bordo renk giymek istedigimden bahsetmiştim hemen gidip bordo kıyafet almış ve bana resim gönderdi aldım ben nasıl diye istedigi renk giyebilir sonuçta yine bir şey demedim. Neyse eşim birgün hiç istemediğim halde eve balık alıp gelmiş kücük fanus akvaryumlar olurya ama almış diye bir şey demedim resmini çekip watsap durumuna koyup hoşgeldiniz balıklar yazıp paylaştım kızlar 2 gün sonra oda almış ve watsap durumuna hoşgeldiniz diye yazmış atmış inanın ilk başlarda gerçekten sezgilesemde bu huyunu ben abartıyorum kötü düşüncelisin diye kendime kızardım ama en son bu balık olayından sonra gerçekten anlam veremiyorum herşeyi benimle aynı yapma çabasına ve ne zaman bana gelse o gittikten sonra birşeylerim kırılır yada eşimle tartışır oldum nazardan olabilir diye dua da ediyorum sürekli kendimede kızıyorum böyle düşündüğüm için ama gerçekten daha saymadığım anlatmadığım bir çok şeyi benden görüp aynısı aldı bende tabikide birilerinde birşey görünce begenip alabilirim bunu herkes yapabilir tabiki ama dediğim gibi kopya gibi evlerimiz taktıgım çantayı bile görüp alıyor eşime sevgililer gününde almayı düşündüğüm hediyeyi söylemiştim kendisi sorduğu için ama param olmadıgı için alamamıştım ama ona almayacagımı söylemedim sonradan watsapa sevgililer gününde o hediyeyi koyup eşime hediyem yazmış kızlar ben mi abartıyorum acaba neden böyle kendisine soramam ben kalp kırmayı hiç sevmem mecbur görüşüyoruz aynı yerdeyiz yıllardırda arkadaşımdır aslında ama son zamanlarda çok kafama takılır oldu heleki watsapında balıgı görünce. Allah aşkına bana bir akıl verin nasıl davranayım ne yapayım gelme diyemiyorum nazardanda korkuyorum sizin başınıza böyle birşey geldimi hiç
Sizde bi leyler görüp alması anormal bir şey değil bazı insanların ben de dahil zevki sıfır oluyo ben mesela başkasının zevki güzrlse bende alırım bana fikir oluyor çünkü gerçekten güzelini iyisibi secebilen bir insan değilim size hinliği fesatlığıı dokunmamışsa ya da dokundugunu hissetmiyorsanız cok fazla takılmayın ben birinde görüp beğendigmm şeyi alırım ama kıskançlık yapmam bana örnek oldugu için hoşuma bile gider arkadaşınızın karakterini en iyi siz bilirsiniz yine

Tamam begenilip alinir da cantaydi balikti bana da abartili geldi. Aslinda kendi hayatına dair hicbir seyi yok... özgün degil. Ben de tipatip ayni yapıldığı zaman hoslanmiyorum hoslanmam da ama bilirsiniz tavrindan fesat kotu biri degilse devam edin. Yoksa saplantili biriyse mesafe iyidir isterse 50 yillik arkadas olsun insan 40 yil evli oldugu adami taniyamiyo...

Arkadaşın ezik geldi bana. Bu kadarı hoş değil şakayla karışık laf sokardım belki ben olsam

Ne var bunda canım,başka dert mi bulamadınız?güya en yakın arkadaşınız(!)Giydiğim bir kıyafetlerimi arkadaşım beğendinizde şu mağazadan aldım diyorum gidip aynısını alıyor.Aynı iş yerinde aynı günde giymişliğimiz oluyor.İncilerim mi dökülüyor. Sanırsın sanat eseri yarattı da taklidi yapılmış😄

Ne var bunda canım,başka dert mi bulamadınız?güya en yakın arkadaşınız(!)Giydiğim bir kıyafetlerimi arkadaşım beğendinizde şu mağazadan aldım diyorum gidip aynısını alıyor.Aynı iş yerinde aynı günde giymişliğimiz oluyor.İncilerim mi dökülüyor. Sanırsın sanat eseri yarattı da taklidi yapılmış😄

Sadece ev eşyasından ve kıyafetten bahsetmemiştim. Fikrinize saygı duyuyorum

Ben sorun etmezdim yani bir de samimisiniz, beğenip alıyordur bu kadar anlam yuklemeyın.

Kızlar merhaba ön yargıda bulunmak istemedim sizlere sormak istedim. Benim samimi bir arkadaşım var çol tatlı çok iyi bir insandır kendisi ben kendisi ama son zamanlarda birşeyler düşünüyorum şöyle başlayayım ben nişanlıyken oda nişanlıydı hemen hemen aynı dönemde evlendik nişanlılık sürecinde sık sık görüştük birbirimizle fikir alışverişinde bulunduk ben çeyizime şunu aldım bunu aldım diye anlatırdım hep oda aynı şekilde onların durumları bizim durumumuzdan daha iyiydi ben o yüzden herşeyin ucuzuna kaçtım ama ucuzların arasından güzel olanları tercih ettim hep kendimce arkadaşım bende ne görürse aynısını almaya başladı çok güzelmiş bende alayım demeden o sırada telefonum bozuldu telefon değiştirdim ertesi görüşmemizde bir baktım aynı telefondan aynı kaptan almış. Neyse ikimizde evlendik evine ilk gittigimde hemen hemen aynı eşyalarımızın olduğunu gördüm çay kaşığına kadar neyse dedim aynı dönemde evlendik çeyizler hemen hemen aynı dedim ozamanlar böyle düşünmüyordum sonra benim viledam şu ayakla basarak sıkanlardan onunki normaldi bana geldiğinde viledamı değiştirdim seninkinden aldım dedi güle güle kullan ben memnunum dedim. Yine kötü düşünmedim bende gördüğü çantayı aldı güle güle kullan dedim yine benim evim 3 artı 1 havadar nezih bir yerde eşimin babası çok önceden almış severek oturuyorum onun evi benimkinden daha güzel ve geniş olmasına ragmen bana taşınıcam aynı seninki gibi bir ev alıcam aynı böyle olsun istiyorum dedi düğün hazırlığı sürecinde ben kınada bordo renk giymek istedigimden bahsetmiştim hemen gidip bordo kıyafet almış ve bana resim gönderdi aldım ben nasıl diye istedigi renk giyebilir sonuçta yine bir şey demedim. Neyse eşim birgün hiç istemediğim halde eve balık alıp gelmiş kücük fanus akvaryumlar olurya ama almış diye bir şey demedim resmini çekip watsap durumuna koyup hoşgeldiniz balıklar yazıp paylaştım kızlar 2 gün sonra oda almış ve watsap durumuna hoşgeldiniz diye yazmış atmış inanın ilk başlarda gerçekten sezgilesemde bu huyunu ben abartıyorum kötü düşüncelisin diye kendime kızardım ama en son bu balık olayından sonra gerçekten anlam veremiyorum herşeyi benimle aynı yapma çabasına ve ne zaman bana gelse o gittikten sonra birşeylerim kırılır yada eşimle tartışır oldum nazardan olabilir diye dua da ediyorum sürekli kendimede kızıyorum böyle düşündüğüm için ama gerçekten daha saymadığım anlatmadığım bir çok şeyi benden görüp aynısı aldı bende tabikide birilerinde birşey görünce begenip alabilirim bunu herkes yapabilir tabiki ama dediğim gibi kopya gibi evlerimiz taktıgım çantayı bile görüp alıyor eşime sevgililer gününde almayı düşündüğüm hediyeyi söylemiştim kendisi sorduğu için ama param olmadıgı için alamamıştım ama ona almayacagımı söylemedim sonradan watsapa sevgililer gününde o hediyeyi koyup eşime hediyem yazmış kızlar ben mi abartıyorum acaba neden böyle kendisine soramam ben kalp kırmayı hiç sevmem mecbur görüşüyoruz aynı yerdeyiz yıllardırda arkadaşımdır aslında ama son zamanlarda çok kafama takılır oldu heleki watsapında balıgı görünce. Allah aşkına bana bir akıl verin nasıl davranayım ne yapayım gelme diyemiyorum nazardanda korkuyorum sizin başınıza böyle birşey geldimi hiç
Araya mesafe köy eskisi gibi arayıp sorma yavaş yavaş da kopmak istiyosan koparsin. Olur biter

Çocuklar duymasın daki meltem in dünürü sultan hanım geldi aklıma🤭
Arkadaşınız gerçekten abartmış, sinir bozucu bir durum Allah yardımcınız olsun

Samimi arkadaşlıktan bahsediyorsun.Söz konusu olan kıyafet,eşya, balık...Arkadaşın kötü niyetli desek ne olacak, bitirecek misin arkadaşlığını?Bu durumdan rahatsız oluyorsan uygun bir dille konuş , sorunu da çözmüş olacaksın.Her arkadaşımızın hal ve hareketinden farklı yorumlar çıkarırsak hayatımızda kimse kalmayacak.

Benim aldığım şeylerin beğenilmesi ve aynılarının nadiren alınması hoşuma gider de arkadaşınız çom abartmış. Bir şey söylenir mi, nasıl söylenir onu bilemiyorum. Ben çok beğendiğim bir şeyi çok yakınıma kendim söylerim bak böyle bir şey var çok güzel ben aldım-alıcam sen de al istersen diye. Rahatsız olduysanız bi yolunu bulursunuz inşallah. Bol dua... nazardan saklasın diye.

niyeti iyi midir bilemem ama tirstim resmen :) uzak dur bu elemandan bence.

Balık konusuna kadar senin zevkini çok beğendiği icin her aldığını almak istiyor diye düşündüm. benim de bi arkadaşım var mesela normalde hiç böyle huylarım yoktur ama bu kızda hiç olmaz dediğim şeyler çok güzel geliyo gözüme, ona da söylüyorum ne kadar güzel olmuş böyle diye. birebir aynısını almam ama tarz olarak benzer yorumlamalar yaparım. sizdeki başka bi boyut almış sanki nispet yapar gibi bi hali var. paylaşım yaparken onun görmeyeceği gibi paylaşın, ben nazara inanırım etrafımda bu özelliklerde biri vardı görüşmeyi kestim. Ne zaman bize gelse evde bi şey kırılırdi bi kavga çıkardı

Ya cok şaşırdım okuyunca. Bir tek benim başımda var sanıyordum. Samimiyeti azaltın. Aynısından bende de var ne yazık ki arkadaşım değil eltim :KK43: arkadaşım olsa koparmıştım coktan bağımı. Size de zarar veriyor bi yandan ister istemez. eşyalarınıza cok dikkatli baktıgı için nazar oluyor olabilir. Kimisi enerji der. Ben eltimden korkuyorum cidden sürekli soru sorar kısa cevap veririm yine sorar. Birisi bana gelecek olsa hemen o kişiyi arar. Benim fikirlerimi kendi fikri gibi başkasına söyler.....neler neler.... Ben hasta oldugunu düşünüyorum. Karakteri kişiliği oturmamış. Ama idare etmek zorundayım. Aile içi tatsızlıgı hiç sevmem cünkü :KK43: Ve kesinlikle iyi niyetli değil. Arkadaşınıza karşı dikkatli olun derim. Normal değil bana göre...

Ben olsam görüşmem böyle biriyle.
Ev eşyası tamam da kocanıza alacağınız hediyeye, balığa kadar gitmiş almış. Bu özentilik ya da eziklik değil; dümdüz manyaklık.
Kestirip atamıyorsanız mesafe koyun ve kamuya açık yerlerde buluşun. Evinize, özel hayatınıza dahil olamasın.

:KK76::KK76:

Sanki eltimi okudum gibi oldu bi an :KK76: ne yapsam pesine aynisini yapiyor. Baslarda ne guzel beni ornek aliyor, demek ki onun gozunde taklit edilecek biriyim diyordum. Ama zaman gectikce ve artik surekli olmaya baslayinca insan sıkılıyor, rahatsiz oluyor. Valla varsa bir yolu bende alayim. Zira cok bunaltti.

X