Arkadaşım iyi niyetli mi ?

ekim9-2

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2017
130
79
Kızlar merhaba ön yargıda bulunmak istemedim sizlere sormak istedim. Benim samimi bir arkadaşım var çol tatlı çok iyi bir insandır kendisi ben kendisi ama son zamanlarda birşeyler düşünüyorum şöyle başlayayım ben nişanlıyken oda nişanlıydı hemen hemen aynı dönemde evlendik nişanlılık sürecinde sık sık görüştük birbirimizle fikir alışverişinde bulunduk ben çeyizime şunu aldım bunu aldım diye anlatırdım hep oda aynı şekilde onların durumları bizim durumumuzdan daha iyiydi ben o yüzden herşeyin ucuzuna kaçtım ama ucuzların arasından güzel olanları tercih ettim hep kendimce arkadaşım bende ne görürse aynısını almaya başladı çok güzelmiş bende alayım demeden o sırada telefonum bozuldu telefon değiştirdim ertesi görüşmemizde bir baktım aynı telefondan aynı kaptan almış. Neyse ikimizde evlendik evine ilk gittigimde hemen hemen aynı eşyalarımızın olduğunu gördüm çay kaşığına kadar neyse dedim aynı dönemde evlendik çeyizler hemen hemen aynı dedim ozamanlar böyle düşünmüyordum sonra benim viledam şu ayakla basarak sıkanlardan onunki normaldi bana geldiğinde viledamı değiştirdim seninkinden aldım dedi güle güle kullan ben memnunum dedim. Yine kötü düşünmedim bende gördüğü çantayı aldı güle güle kullan dedim yine benim evim 3 artı 1 havadar nezih bir yerde eşimin babası çok önceden almış severek oturuyorum onun evi benimkinden daha güzel ve geniş olmasına ragmen bana taşınıcam aynı seninki gibi bir ev alıcam aynı böyle olsun istiyorum dedi düğün hazırlığı sürecinde ben kınada bordo renk giymek istedigimden bahsetmiştim hemen gidip bordo kıyafet almış ve bana resim gönderdi aldım ben nasıl diye istedigi renk giyebilir sonuçta yine bir şey demedim. Neyse eşim birgün hiç istemediğim halde eve balık alıp gelmiş kücük fanus akvaryumlar olurya ama almış diye bir şey demedim resmini çekip watsap durumuna koyup hoşgeldiniz balıklar yazıp paylaştım kızlar 2 gün sonra oda almış ve watsap durumuna hoşgeldiniz diye yazmış atmış inanın ilk başlarda gerçekten sezgilesemde bu huyunu ben abartıyorum kötü düşüncelisin diye kendime kızardım ama en son bu balık olayından sonra gerçekten anlam veremiyorum herşeyi benimle aynı yapma çabasına ve ne zaman bana gelse o gittikten sonra birşeylerim kırılır yada eşimle tartışır oldum nazardan olabilir diye dua da ediyorum sürekli kendimede kızıyorum böyle düşündüğüm için ama gerçekten daha saymadığım anlatmadığım bir çok şeyi benden görüp aynısı aldı bende tabikide birilerinde birşey görünce begenip alabilirim bunu herkes yapabilir tabiki ama dediğim gibi kopya gibi evlerimiz taktıgım çantayı bile görüp alıyor eşime sevgililer gününde almayı düşündüğüm hediyeyi söylemiştim kendisi sorduğu için ama param olmadıgı için alamamıştım ama ona almayacagımı söylemedim sonradan watsapa sevgililer gününde o hediyeyi koyup eşime hediyem yazmış kızlar ben mi abartıyorum acaba neden böyle kendisine soramam ben kalp kırmayı hiç sevmem mecbur görüşüyoruz aynı yerdeyiz yıllardırda arkadaşımdır aslında ama son zamanlarda çok kafama takılır oldu heleki watsapında balıgı görünce. Allah aşkına bana bir akıl verin nasıl davranayım ne yapayım gelme diyemiyorum nazardanda korkuyorum sizin başınıza böyle birşey geldimi hiç

Arkadasınız sizi taklit ediyor. Bu kötü birsey mi? Bence değil. Yani ben yapmazdım ama bazı insanlar böyledir, kıskanıyordur ama özenmeli bir kıskanma. Kötü niyet aramayın yoksa işler daha cok sarpa sarar. Nazar konusuna gelince evet kötü enerji var gercekten elbette ama kac yıllık arkadasınız kötü bir enerjisi olsa hissederdiniz. Üst üste denk gelmiştir kırılmalar ve kavgalar. Bir de böle düşünürseniz daha fazla olur orası kesin. Kötü enerji kötüyü ceker gbi de düşünürüm ben cünkü. Aklınıza böle seyler getirmeyin. Karsı tarafın ister cahilliği diyin ister saflığı. Birsey alacağınız zaman söylemessiniz mesela bir süre sonra bıkıcaktır o da, devam etmez.

Bu kadar göze sokarakta kıskanılmazki:) yavaş gitsin biraz çok açık vermiş :)

Annemle konuşurken paylaşmıştım onunlada aynı şeyleri annemde söyledi inanırmısınız kötü düşünme ne güzel begeniyor alıyor diyor ama öyle bir nazarı varki korkutuyor beni evime geldiğinde hep birşeylerim kırılıyor belkide sizin dediginiz gibi kötü enerji kötü enerjiyi çeker dedinizya belkide ben öyle hissettigim için öyle oluyordur kafam çok karışık.

Bu kadar göze sokarakta kıskanılmazki:) yavaş gitsin biraz çok açık vermiş :)

Aslında benim açımdan bir problem yoktu ama üst üste balığına kadar ve şöyle derdi hep ben evde balık kuş hiçbir hayvanı sevmiyorum derdi evde olmuyor derdi hep bende aynı düşüncedeyim aslında evde bende sevmem ama eşim alınca napayım atayımmı bakıcaz mecbur watsapa koyunca 2 gün sonra istemeyen insan aynı şekilde durum yapınca şaşırdım

Balığa kadar normal dedim, çeyizin vs.ayni olması ama bu kadar kör taklit olur mu yani. Nazara, kötü enerjiye inanırım bende ama kaç yıllık arkadaşınızın art niyetli olduğunu düşünmüyorum yalnızca kötü bir taklitçi.

Yer silerken viledanin icine sirke koy biraz, evdeki kotu enerjiyi aliyormus. O arkadasin da bayagi abartmis olaylari. Iyi ki esinin ikiziyle evlenmemis. Asiri kiskanclik bu. Ben sevmem boyle tipleri. Sanirim cok sık gorusmezdim. Gorussem de disarida bulusur, herseyi bahsetmezdim. Yavas yavas da iliskimi keserdim caktirmadan. Sana kattigi bir sey de yok gibi. Hasedinden catlayacak arkadasin. Hayati seni takiple geciyor sanki.

Bence ona hayatınızla ilgili ayrıntı vermeyin artık. Bı tiplerin nazarıda çok değer çünkü. Sizi taklit etmeside sizden değil ondan eksiltir. Kadının kendi zevki yok, hayat görüşü yok. Her şeyi taklit üzerine kurulu. Kızmayın acıyın bence

Görüşme sıklıgınız nedir bilemiyorum ama 2 haftada bire düşürün mesela. Hem kafanız rahatlar biraz hem de durumu değerlendirmek için zaman olur. Korkmayın gercekten, cok kötü sekilde zararı olsa idi size su an hayatınızda olmazdı değil mi?

Bir de nazar biraz farklı birsey yani bilimsel gercekliği var mı yok mu o da tartısılır. Beni cok seven bir arkadasım var kız beni zerre kıskanmaz ve gereksinimi de yok zaten. Ama herseyi abartarak anlatır mesela bardagımı begenir. Öle Bi anlatır ki sanırsınız kristal bardak =) sonra da o bardak kırılır onun gözü önünde. O yüzden korkmayın diyorum. Niyeti temiz insanın da nazarı değebilir, öle birsey varsa.

İyiki eşinin ikiziyle evlenmemiş dedin de ara sıra keşke benim eşimde senin ki gibi anlayışlı olsa şöyle böyle olsa der ara sıra hep eşlerimiz tanışıyor ara sıra eşli görüştüğümüzde beni huzursuz eden hep birşeyler oldugu için eşli görüşmeyi tamamen kestim hoşlanmıyorum eşli görüşmelerden zaten ama kendisiyle çok kesemiyorum çünkü annelerimiz de arkadaş ortak çok tanıdığımız var illaki denk gelip bi kahve içelime geliyor sohbet bende hayır diyememe özelligi varda biraz

Hayir diyemedigin surece hep kaybedenlerden olursun. Hayir demeyi ogrenmelisin. Ben bu kadar kiskanc birinin iyi niyetli oldugunu dusunmuyorum. Hastalik derecesinde cunku bu. Karbin kagidi konmus gibiyse evleriniz hayati hep seni takip ve taklit uzerine kurulu. Annenler gorussun ama sen her goruselim dediginde bir mazeret uydurabilirsin ya da isim var demeyi ogrenmenelisin. Evde degil de disarida gorus ya da onun evinde. Evine sokma derim ben. Nazara inanirim bu arada.

Yok bence siz iliskinizi yavastan tamamiyle kesmeye calisin. Merhaba merhaba olun bu kisiyle.
Siz kendinizde kondurmamaya calistiginiz icin böyle öneride bulunuyorum. Yoksa amaan beni kiskaniyor beni taklit ediyor vs gibi cumleler kursaydiniz takmayin derdim.
Ama saglikli bir bireye benzemiyor arkadasiniz. Niyeti kötü olmaya bilir. Ama saplanti olmussunuz bu arkadasiniz icin bence.. pek üzülmeye de gelmiyor böyle insanlar icin. Tabi durumu acinacak halde. Ama saplantili insandan korkmak lazim biraz da..

Gerçekten abartmıyorum akşama ne yemek yaptığımı bilse o akşam onu yapma ihtimali çok yüksektir bu zamana kadar hep denk geldi modundaydım aslında hele çeyizler eşyalar zaten şimdi hemen hemen aynı oluyor bilmiyorum belkide herkese karşı öyledir bana özel değildir diyorum ama parçaları birleştirdiğimde çok ya gerçekten çok var kızlar kendisinin mutfak masası okadar güzelki gerçekten çok beğeniyorum kendisi benimkinden alacagını kendisininkinin çok kaba oldugunu söylüyor mesela nişanlıyken gri sarı koltuk takımı alıcaktım oturma odama takmıştım kafaya ama mobilyacıya gidince başka renk begendim başka aldım mesela onun oturma odası şuan gri sarı okadar çokki bir gün bana bir gün ona misafir olsanız gerçekten anlarsınız. Neden insanlar böyle nereden aldın memnunmusun bendemi alsam çok begendim dese inanınki problem yok ben görünce nasıl çok güzel dimi görünce çok begendim aldım diyor ama benim anlattıgımın aynısı mesela. Kimse hakkında kötü düşünmem dediğim gibi aslında bunların hiçbirinin önemi yoktu ta ki balığa kadar orada şok oldum çünkü istemiyordu hemde hiç

Malesef arkadasiniz sizi kiskaniyor.
Araya biraz mesafe koyun. Hayatinizla ilgili fazla detay vermeyin.
"ay sende iyice bana benzemeye basladin " falan diyerek konuyu caktırın.

Size davranisi konusmasi yaklasimi guzelse birakin taklit etsin.benmde buna benzer arkadasm vardi fakat onun niyeti ortaya cikti.arkamdan dedikodular ara bozmalar kiskancliklar vs..onemli olan yanlisini gormediysenz birakin yapsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…