Aralıklı Oruç İle Beraber Zayıflayalım Mı?

O halde sabah biraz daha fazla yiyebiliyorsanız ara yapmamak daha mantıklı. Tabi herkesin bünyesine göre :)
benimde aklımda bu var , cuma randevum var bunu bi konuşayım diyetisyenimle sabah kahvaltıyı biraz daha zengin tutalım arayı kaldıralım diyeyim :KK66:

Valla ben online diyetisyen ile çalıştım

Aralıklı diyet için menü oluşturdu onda da vardı ara öğün

Bilemedim valla
Aynı konularda uzmanların birbirinden farklı görüşleri olabiliyor. Ama aralıklı oruç olarak bahsettiğimiz belirli bir yöntem. Nasıl olması gerektiği belli. Yabancı kaynakları tararsanız yardımcı olabilir. Şuan bazı kesimlerce yanlış uygulandığını düşünüyorum

Aynı konularda uzmanların birbirinden farklı görüşleri olabiliyor. Ama aralıklı oruç olarak bahsettiğimiz belirli bir yöntem. Nasıl olması gerektiği belli. Yabancı kaynakları tararsanız yardımcı olabilir. Şuan bazı kesimlerce yanlış uygulandığını düşünüyorum

Şimdi yabancı kaynakları taradım daha da tararim

3 ana öğün diyen de var ( 2 tanesi moderate demiş orta karar. 1 tanesi daha yoğun demiş)

2 ana 1 ara öğün deyip onda da meyve öneren olmuş

Yani 8 saatlik beslenme penceresi için bir sürü opsiyon sunulmuş

Ama 16 saat orucuz onda hemfikiriz:)

Ejderha Dovmeli Kiz Ejderha Dovmeli Kiz merak ettim ne kadar kilo verdiniz spor yaptınız mı ?
Aslında 10 kilo verdim ama bu süreçte aralıklı orucu bıraktığım da oldu. Öğünlerimi de çok sıkı tutmadım yani. Yemekle beraber tatlı yediğim çok oldu. Zaten 3-4 ay olmuştur başlayalı. 2 kiloyu geri aldım. Şimdi tekrar düzene soktum. Spor yapmaya çalıştım ama 10 günü geçmemiştir

Şimdi yabancı kaynakları taradım daha da tararim

3 ana öğün diyen de var ( 2 tanesi moderate demiş orta karar. 1 tanesi daha yoğun demiş)

2 ana 1 ara öğün deyip onda da meyve öneren olmuş

Yani 8 saatlik beslenme penceresi için bir sürü opsiyon sunulmuş

Ama 16 saat orucuz onda hemfikiriz:)
Adaptasyon süreci için öneriliyor diye biliyorum. Birden alışkanlıkları değiştirmemek adına. Elbette herkes nasıl memnunsa öyle yapmalı :)

Her günün farklı canım bugün 2 video vardı

Biri 13 dk sanırım
Diğeri 10 dk ydi
Tamam canım bende başlayayım 30 dk leslie yaprım sonra bunu link atabilir misin
ben kızıma ne zaman cicibebe versem küçükken hep kusmuştu.... herkes veriyor dur bende vereyim dedim ama hep çıkardı sonra pes etmiştim... halbuki ben bayılıyorum tadı çok güzel :KK70: :KK70:
Ben kızıma vermek için değil kendim için aldım
1 paketi 1 litre kolayla beraber yer bitirirdim🤣🤣🤣

Yarına 4 video var mesela

Tam program şöyle
20200707_183849.jpg

bugün benim de açlık ataklarım var regli tarih olarak çok yaklaştı ama hiç bir belirti yok... normalde şuan gögüs ağrılarım olması lazımdı ama hiç bir şişlik ağrı yok .. sadece yeme ataklarım var... zaten gögüs şişliklerimizin en büyük nedeni o ay içerisinde tükettiğimiz karbonhidratlarmış o yüzden gögüs çok şişermiş.. acaba bu ay diyete başlayınca karbonhidrat tüketmeyince ağrımda ondan mı olmadı ...
A bilmiyordum bak çok ilginç geldi hemen araştırayım olabilir

Merhabalar. Ben de bir süredir bu şekilde besleniyorum. Önce 18-6 ile başlamıştım ama şuan 21-3 veya 22-2 oluyor genelde. Kendimi zorlamıyorum, bana böyle iyi geldi. Sadece zayıflama amacı ile yapmadığım için bazen tatlı, ekmek vb çok kaçırıyorum. O zaman kilo almasam da veremiyorum. Bu da bir şey benim için :)

Sayfa çok fazla olduğu için elbette okuyamadım, o yüzden konuşuldu mu bilmiyorum. Bu beslenme biçiminde ara öğün yok. Yalnızca 2 öğün yeniyor. Vücuda farklı zamanlarda ne kadar yiyecek girerse kan şekeri o kadar dalgalanıyor. Oysa ki amaç kan şekerini belli bir dengede tutmak. Hatta bunun bir sonraki adımı olarak günde 1 beslenmeye geçenler var. Ancak kadınlar için pek uygun bulunmuyor.
Ülkemizde yeni yeni yayıldığı için yanlış bilgi de çok oluyor. Bence 2 öğün olması zayıflamaya da katkı sağlıyor. Bilmeyenler varsa söylemek istedim. Ha biz biliyoruz ama bu şekilde yapmak istiyoruz diyorsanız başka tabi :)

Merhaba hoşgeldiniz 🥰

Evet normalde ara öğün yaptıkça insülin ile oynadığımız için yapılmaması gerekli. Bunu yazdım bir iki yerde de ne kadar ara öğün olursa bu mekanizma ile oynadığımızı,
fakat burada herkesin düzeni bünyesi bu işe başlangıç kilosu ve aşaması Farklı. O sebeple ilk etapta oruç saatlerine ve yeme penceresinde basit karbonhidratları azaltmaya odaklanıyoruz, zamanla herkes maksimum fayda sağladığı şekilde ilerleyebilir 🤗
Katkınız için çok teşekkürler ve tebrik ediyorum verdiğiniz kilolar için 👏🤩

Son düzenleme:
A bilmiyordum bak çok ilginç geldi hemen araştırayım olabilir

Merhaba hoşgeldiniz 🥰

Evet normalde ara öğün yaptıkça insülin ile oynadığımız için yapılmaması gerekli. Bunu yazdım bir iki yerde de ne kadar ara öğün olursa bu mekanizma ile oynadığımızı,
fakat burada herkesin düzeni bünyesi bu işe başlangıç kilosu ve aşaması Farklı. O sebeple ilk etapta oruç saatlerine basit karbonhidratları azaltmaya odaklanıyoruz, zamanla herkes maksimum fayda sağladığı şekilde ilerleyebilir 🤗
Katkınız için çok teşekkürler ve tebrik ediyorum verdiğiniz kilolar için 👏🤩
Hoş buldum ☺️ Tabi birden alışkanlıkları değiştirmemek lazım. İlk sayfada görünce yazma ihtiyacı hissettim.
Teşekkür ederim. Siz çok güzel vermişsiniz, böyle devam edersiniz umarım 😊

73 le başladım canım şuan 70🤣🤣

Ben doğum kilolarımı verip 57 ye kadar inmiştim sonrası ekmek cola fast food sakatat cicibebe derken tekrar 75 e çıkmıştım🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

Cicibebe candir da caya bandir bandir ya , sute kat ye cikolatayi erit bandir bandir ye 😂 valla gozumde canlandi yani 😂 gideyim de bi bardak soguk su iceyim bu hayalin ustune iyi gider :KK70: valla ben en son 5. Sinifta 57 kiloydum heralde hatirlamiyorum yani o kadar eski 😂

Hoş buldum ☺ Tabi birden alışkanlıkları değiştirmemek lazım. İlk sayfada görünce yazma ihtiyacı hissettim.
Teşekkür ederim. Siz çok güzel vermişsiniz, böyle devam edersiniz umarım 😊
Aynen öyle bir anda olmuyor 🥰
çok teşekkürler, devamı için var gücümle çalışıyorum 😂
Her zaman bekleriz 💐

8/7 menü 18/6
12.30: 2 yumurta, 2 Kepekli etimek,1 Kk peynir,5 zeytin, domates salatalık yeşillik çay
15:1 kefir, 2 akça armut( şu minicik olanlardan )
Birazdan : etli nohut yemeği, Cacık yiyeceğim
Yeşil çay, maden suyu, çay, kahve ve bol su içtim
6 kilometre yürüdüm

slm
13:00 3 kaşık lor peynir çorekotlu, 6 zeytin, maydanoz, salatalik, domates, 1 dilim ekmek
14:00 şekersiz Türk kahvesi
15:00 yarım şeftali
17:00 mercimek çorba, börülce haşlama, salata, yogurt
3 litre su, dukkan birasi siyah cay tukettim
saat 19:00 den 21:00 e kadar yürüyüş

slm
13:00 3 kaşık lor peynir çorekotlu, 6 zeytin, maydanoz, salatalik, domates, 1 dilim ekmek
14:00 şekersiz Türk kahvesi
15:00 yarım şeftali
17:00 mercimek çorba, börülce haşlama, salata, yogurt
3 litre su, dukkan birasi siyah cay tukettim
saat 19:00 den 21:00 e kadar yürüyüş
Canım menün güzel de 2 saat mi yürüyeceksin ?
öyle ise mutlaka proteini biraz arttır sana yağ yakma ve kas olarak geri dönecek bu gücü kullan 🤩
Eğer akşam proteinli yemek istemiyorsan sabah 1 yumurta ekle ya da lor peyniri arttır ne bileyim 😂 Akşamki tek yoğurt yetmez
Bunu yapana kadar her gün yazacağım 🥰🙈

❗Arkadaşlar genel uyarı
❗️ Yardımcı olması içim tablo ekledim 🥰
Diyet yaparken protein alımına dikkat etmek hem tokluk sağlayacağından hem de kas yapımında faydalı olacağından, yağ oranımızı azaltmaya yardımcı olacağından bizim en büyük silahlarımızdan
Normalde kilo basına 0,8 gr gibi protein tüketilmeli
Mesela ben 81*0.8=64,8 gr dan asagı günlük protein tüketmemeliyim
Eğer yediklerinizi bir aplikasyonda tutuyorsanız bunu kontrol edin lütfen önemli
Ben kalori hesabı yapmıyorum ama bu orana ulaşmak için ara ara kontroller yapıyorum 🤗

Eklentiler

• 0B90047A-DAEC-4D09-A26E-5DF4758FA15E.jpeg
    0B90047A-DAEC-4D09-A26E-5DF4758FA15E.jpeg
    69,8 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
X