Aralıklı Oruç İle Beraber Zayıflayalım Mı?

kızlar benden çekeceğiniz var :KK49:
birazdan alisverise gideceğim.hurma/ceviz/badem/kepekli grisinni ya da etimek tarzı birseyler alacağım.
bu diyette tuketecegim peynir/yogurt ya da süt "yağsız" mı olmalı yoksa normal mi alayım?
emziriyorum ya yağı kısmak iyi bir fikir değil sanki? ilk etapta 12/12 ile başlamak daha sağlıklı diye okudum ama ben 16/8 icin de hazırım aslında, çünkü 12 den önce kahvaltıya oturamiyorum çocuklar yüzünden.
ben yürüyüş ya da egzersiz yapamayacagim sanırım emzirmek de fazlasıyla kalori yaktiriyor, birde gece gündüz surekli uykusuz ve ayaktayim , bayılıp kalırım bi kenarda :))

gerçek peynirse yağlı olmalı
Süt mesela en yağlısını alıyorum şimdi bim de altın süt çıktı en yağlısı o onun haricinde sabah kahvaltı dışında tahıllı unlu birşey tüketmemeye dikkat eidyorum

hatta filtre kahveme bile coconut yağı ekliyorum
Kötü yağlarla iyi yağları ayrıştırmalı

Kızlar selamlar :KK54:

Bildirim yapan herkesin kilosunu güncelledim.Bu saatten sonra gelen bildirimler için güncellemeyi haftaya yapacağım. Öncelikle kilo veren arkadaşları tebrik ediyorum bu hafta bildirimlere göre 23 kilo civarında erimişiz :KK71::KK6::KK9:
Bildirim yapan arkadaşlar kontrol edebilir hatam veya eksik varsa mesaj atabilirsiniz.

Kilo veremeyen veya artıda olan arkadaşlarım mutlaka bu hafta telafi edecek eğer menülerde bir fazlalık varsa zaten biliyorsunuzdur nereye konsantre olacağınızı.:KK68::KK68:

Menü bildirimleri bu noktada da önemli bir otokontrol sağlıyor buraya yazınca inanın ben kendimi sorumlu hissediyorum yazdıktan sonra...

Bu hafta bazı yeni kuralları devreye sokmayı düşündüm topik genelinde de konuşabiliriz aslında. Aslında bir haftadan fazladır gözlemliyorum sadece listeye adını yazdırıp bir tane menü paylaşmayan yada konuya hiç uğramayan arkadaşlar da olabiliyor. Açıkçası listede 55 kişi olduk ve bugün sadece 19-20 kişi kilo bildirimi yaptı. Artı da olsanız yazın arkadaşlar artı çıktım diye, kilonuzu yazmak istemeseniz de.

Ben herkesin verim almasını isterim bu sebeple sadece haftada bir tartı bildireyim yada hiç menü paylaşmayalım arada gireriz gibi bir durum açıkcası beni biraz rahatsız ediyor çünkü çok uğraşıyorum ama geri dönüş alamayınca konsantrasyonum bozuluyor. Belki diğer konsantre arkadaşlarımız da aynı düşüncedir bilmiyorum.

Her gün menü paylaşmak mecburi olsa ve listeye girme için bir hafta menü paylaşarak deneme süresi ve 2 hafta üstüste kilo bildirimi yapmayanı listeden takipten çıkartsam ne dersiniz ? Ya da siz ne önerirsiniz?

Konudan herkesin faydalanmasını isterim herkes yazabilir yeni düzende sonra da ama konsantre olmamız adına bu gerekli diye düşündüm..

Yeni gelen arkadaşları bugün için listeye ekledim
Canım gerçekten gruba çok önem ve uğraş veriyorsun ne yazsan haklısın ben menü yazma konusunda bilmiyorum belki size komik gelebilir grubumuzda emziren anneler var ne bileyim yazılanlardan canı çeker o an için evinde olmaz vebale girmek istemediğim için yazmıyorum belki çok hassas düşünüyorum ama tamamen yazmama nedenim budur yoksa senin emeğine çok saygı duyuyorum gerçekten bu konuda hakkını ödeyemeyiz😊

Bildirim yapan herkesin kilosunu güncelledim.Bu saatten sonra gelen bildirimler için güncellemeyi haftaya yapacağım. Öncelikle kilo veren arkadaşları tebrik ediyorum bu hafta bildirimlere göre 23 kilo civarında erimişiz :KK71::KK6::KK9:
Bildirim yapan arkadaşlar kontrol edebilir hatam veya eksik varsa mesaj atabilirsiniz.

Kilo veremeyen veya artıda olan arkadaşlarım mutlaka bu hafta telafi edecek eğer menülerde bir fazlalık varsa zaten biliyorsunuzdur nereye konsantre olacağınızı.:KK68::KK68:

Menü bildirimleri bu noktada da önemli bir otokontrol sağlıyor buraya yazınca inanın ben kendimi sorumlu hissediyorum yazdıktan sonra...

Bu hafta bazı yeni kuralları devreye sokmayı düşündüm topik genelinde de konuşabiliriz aslında. Aslında bir haftadan fazladır gözlemliyorum sadece listeye adını yazdırıp bir tane menü paylaşmayan yada konuya hiç uğramayan arkadaşlar da olabiliyor. Açıkçası listede 55 kişi olduk ve bugün sadece 19-20 kişi kilo bildirimi yaptı. Artı da olsanız yazın arkadaşlar artı çıktım diye, kilonuzu yazmak istemeseniz de.

Ben herkesin verim almasını isterim bu sebeple sadece haftada bir tartı bildireyim yada hiç menü paylaşmayalım arada gireriz gibi bir durum açıkcası beni biraz rahatsız ediyor çünkü çok uğraşıyorum ama geri dönüş alamayınca konsantrasyonum bozuluyor. Belki diğer konsantre arkadaşlarımız da aynı düşüncedir bilmiyorum.

Her gün menü paylaşmak mecburi olsa ve listeye girme için bir hafta menü paylaşarak deneme süresi ve 2 hafta üstüste kilo bildirimi yapmayanı listeden takipten çıkartsam ne dersiniz ? Ya da siz ne önerirsiniz?

Konudan herkesin faydalanmasını isterim herkes yazabilir yeni düzende sonra da ama konsantre olmamız adına bu gerekli diye düşündüm..

Bencede mantıklı ben katılıyorum bu görüşe

Bu akşam 20:00 itibariyle rezene&kimyon çayımı içip orucuma başlıyorum İnşallah..
bu arada süt artıran caylardan tüketiyorum günde 3 kupa, inanilmaz kalorili ve şekerli maalesef..Ona rağmen inşallah verebilirim
hadi bismillah :KK53:
bu arada listeye ekleyebilirsiniz yaş 34 :KK14:
sabah görüşürüz kızlar..

17. Gün 18/6
70.5 kg hedef temmuz sonu 66
İleri hedef 60kg

sabah
Sirkeli su
Kahvaltı 11:00 de
Haşlanmış yumurta, 3 zeytin, salatalık, domates, beyazpeynir, zeytin 2 ince dilim kepekli cevizli ekmek, fıstık ezmesi ve reçel
Bol bol çay

Öğlen sirkeli su filtre kahve

akşam yemeği 16:30
Nohutlu buğdaylı ayran aşı

mutfak erken kapandı

1.2km yüzdüm

ben ilk kizimda 6. ayimda hic birsey yapmadan eski kiloma dönmüştüm.bunda da yine abarti bir kilo almadim ama beni mutsuz etti bu seferki kilom..
mutsuz olmam hayatimdaki herşeyi etkiliyor, çocuklarımı eşimi ailemi hatta sütümü (mama takviyeli gidiyorum 2 haftadir maalesef)
bu diyetin bana iyi gelecegini düşünüyorum.
suan cok sağlıksız besleniyorum malesef,canim ne cekerse ölçüsüz yiyorum olmayacak saatlerde hamburger siparis ediyorum..en azindan diyet yaparsam kuruyemisi meyveyi peyniri yogurtu yerim..
metabolizmam çalışır biraz :KK43:

Sağlıklı beslenen için geçerli tabi söylediklerim. Paketli gıdaları hiç yemediğinde. O zaman diyet daha iyi olur tabi iyi beslenemiyorsan canım. Sen de dengelemeye çalışırsın öğünlerini vitaminler açısından☺

Evet gelelım bugune bu hafta bu beslenme seklı son haftaya 21 gunluk sadece kahvaltının degıstıgı 2.evreye gecıs yapacagım
18/6
Kahvaltı oncesı tarcınlı kahve
12.30 13.00
1 bardak cay 2 dılım kasar peynırı tereyaglı sucuklu yumurta salatalık 1 kase kabuklu fındık
16. 30 menengıc kahvesı
18.30 19.00
Kozlenmıs patlıcandan karnıyarık yaptım 2 tane yedım yanına 2 kasık bulgur pılavı yogurt ve salata
Suya kahveye devam ama bugun spor yapabılecegı sanmıyorum dun 5 saat yuzdum her yerım hamlamıs 😂

Evet gelelım bugune bu hafta bu beslenme seklı son haftaya 21 gunluk sadece kahvaltının degıstıgı 2.evreye gecıs yapacagım
18/6
Kahvaltı oncesı tarcınlı kahve
12.30 13.00
1 bardak cay 2 dılım kasar peynırı tereyaglı sucuklu yumurta salatalık 1 kase kabuklu fındık
16. 30 menengıc kahvesı
18.30 19.00
Kozlenmıs patlıcandan karnıyarık yaptım 2 tane yedım yanına 2 kasık bulgur pılavı yogurt ve salata
Suya kahveye devam ama bugun spor yapabılecegı sanmıyorum dun 5 saat yuzdum her yerım hamlamıs 😂
Way canına nasıl 5 saat yüzebiliyorsun keşke bende yüzebilsem 5 saat 1.2 km 70 dk da tamamlayabiliyorum oda paletle daha çok yüzmem lazım benimde 😫😭😭😭

Valla çok güzel fikir
Yanlız ben izinde iken internetim olmuyor o zaman aranızda olamıyacağım.. wi fi bulursam atlarım hemen :) birde tartı konusu var, her tartı aynı tartmaz, türkiyedeki evimde tartıda yok.. valla onu nasıl halledicem hiç bilmiyorum.. işin ucunu kaçırmamak için tartılmam gerek benim yaaa.. neyse inşalalh bir şekilde halledip dönüş yapıcam

06/07 ( minik prensesimin doğum günü teyzeleriiiiii)
13:00 acı marul tatlı marul yeşil soğan yeşil biber kaynamış 2 yumurtalı salata

16:00 1 kase yoğurt içine 15 cin biber turşusu ( harikaaaaa 😍)

20:00 kabak ve soğan çorbası hemde bulyonsuz blondeaddict blondeaddict 😂, valla tuzsuz denedim olmadı içemedim.. bunada diyet deyip kendime zehir edemiycem aonuçta uzun süreli beslenme olması gerek o yüzden tuz ekledim çorbama

Way canına nasıl 5 saat yüzebiliyorsun keşke bende yüzebilsem 5 saat 1.2 km 70 dk da tamamlayabiliyorum oda paletle daha çok yüzmem lazım benimde 😫😭😭😭
Bıran da degıl tabı mesela bı gırıyorum annem plajda oturuyor ona saat tutturuyorum 1 saat yuzustu sırtustu yada kosma tarzı seyler yapıyorum hıc durmuyorum sonra annem cık deyınce cıkıyorum ama guneste durmayı sevmedıgım ıcın 20 dk sonra yıne gırıyorum esımle karar verdık tekneye kadar durmadan yuzme canım cıktı orda yuzdum tekneye dokunup gerı dondum ama sabahta kollarımın agrısından erken uyandım 😂

Merhabalar
.30. Bir kupa sade nescafe

12.30. İki haşlanmış yumurta, peynir, 10 zeytin, birer domates-salatalik, 3 orta boy dilim hindi füme

13.40. Bir kupa yeşil çay

14.00 bir şeftali, yarım muz, 7 adet gün kurusu, bir kase k special tahıl gevreği (yağsız sütle)

19.20. Bir dolu tabak zeytinyağlı türlü, yanında yarımse yoğurt, yemeğin ardından 3 yemek kaşığı yoğurt kürü

İle günü kapattım 😊

20:00 kabak ve soğan çorbası hemde bulyonsuz blondeaddict blondeaddict 😂, valla tuzsuz denedim olmadı içemedim.. bunada diyet deyip kendime zehir edemiycem aonuçta uzun süreli beslenme olması gerek o yüzden tuz ekledim çorbama
Mutlu yılları olsun annesi🥳🥳🥳🥳🥰🥰🥰🥰🥰😘😘😘❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

canım inşallah haftaya daha iyi sonuçlar gelecek bu hafta full konsantrasyon :KK68:

olsun bu hafta halledeceksin :KK68:

Sonuna kadar okudum ve afiyet olsun spor da süper :KK6:

Afiyet olsun canım gayet güzel :KK68:

ekledim canım çok pardon :KK68:

hemen ekliyorum ay kopmuş muyum ne bugün :KK70:

menü güzel afiyet olsun
Teşekkür ederim canim 😍😍

Nice güzel yaşları olsun inşallah 🤗🤗

Bugün menü
Sabah 11.00
1 yumurta omlet
5 yeşil zeytin
1 dilim beyaz peynir
1 kırmızı biber közlenmiş
Yeşillik
1 kızarmış form ekmek

Ara
1ç.bardağı kefir içine 1 tk keten tohumu yağı
10 badem

Akşam 16.30
2 tavuk pirzolala (derileri alınmış )
1 kase yoğurt
Bool salata

3 lt su içildi..

Spor sabah
60 dk eliptik
30 dk yürüyüş bandında yürüdüm
10 dk step tahtasında step yaptım

Akşam
1 saat dışarda yürüyüş yaptım.

iyi akşamalar arkadaşlar , menümü yazayım ama dikkat etmedim malesef:kızgın::kızgın: oğlum mantı istedi akşam biraz kaçtı

sabah 12.30 'da : 2 yumurtalı soğanlı omlet, kırmızı köz biber salatası , 4-5 adet kırma yeşil zeytin, süzme yoğurt
akşam 19:00: kendi yaptığım mantıdan bir tabak :KK42::KK42:, bol salata
bol su içtim yarın daha dikkatli olacağım

X