Aralıklı Oruç İle Beraber Zayıflayalım Mı?

@oslem_ Y Yay77 kızlar günaydın nasılsınız ? 🥰 Var mı güzel haberler 🙏
Günaydın canlar günaydınnnn blondeaddict
Bugün biliyorsunuz karpuz detoksumun 3.günü sabah ve akşam yemem gerektiği için 18/6 if uyguladım sabah da sporumu yapmadan tartılmak istemedim sizlere 3-5kg verdim demeyi çok isterdim ama yinede yüzümü güldürecek bir kilo verdim 🤗
Veee tammmm -1.3kg vermişim :halay: 71.8 kg artık ödem mi verdim kilo mu verdim haftaya tartımda netleşecek inşallah kızlar bu hafta hepimizin bol eksili haftası olur

Selam hanımlar,
Bu hafta 500 gram vermişim. Geçen hafta 1.7 kilo vermiştim, bu hafta aynı verimi alamamisim ama moralimi bozmadım, önümüzdeki hafta daha dikkatli olucam. Güncel kilom 96.4, iki haftada toplam 2.2 kilo verdim
Süper sonuç haftada 1.1 kg ortalama
Kesinlikle moral bozma gayet iyi gidiyorsun 🤩👏
Günaydın canlar günaydınnnn blondeaddict
Bugün biliyorsunuz karpuz detoksumun 3.günü sabah ve akşam yemem gerektiği için 18/6 if uyguladım sabah da sporumu yapmadan tartılmak istemedim sizlere 3-5kg verdim demeyi çok isterdim ama yinede yüzümü güldürecek bir kilo verdim 🤗
Veee tammmm -1.3kg vermişim :halay: 71.8 kg artık ödem mi verdim kilo mu verdim haftaya tartımda netleşecek inşallah kızlar bu hafta hepimizin bol eksili haftası olur
Selam canım hoşgeldin 🥰
Merak ediyordum açıkçası detoks sonucunu 🤗
Veeee süper rakam gelmiş 🤩🏆
Tebrik ediyorum devamı gelsin 🙏

Kızlar tekrar selam evet artık daha fazla beklemenin anlamı yok bu kabızlık mevsunu 🙈

Bekledikçe sinir geliyor tartıldım az evvel tam 81 çıktı 👍(Cumartesiden beri-200)

Geçen hafta 82.5
Bu hafta 81
Fark:-1.5 🤩

okuyamadım yazdıklarınızı umuyorum herkes güzel sonuçlar alıyordur ara ara burada olacağım bugün 🤩🥳
Tebrikler canım emin adımlarla hedefe ulaşıyorsun 🤩

Merhabalar,
öncelikle hepinize kocamam bir alkış,cok imrendim ve haza geldim bende..
2 ay önce doğum yaptım..
emziren anneler için verilen programı uygulamaya calisicam..
hedefim gebelik öncesi kiloma inmek..
tek korkum süt miktar ve kalitesinde azalma olup olmadığı,emzirirken zayıflayan varsa tecrübelerini paylaşırsa sevinirim

boy: 1.70
kilo: 67
hedef: 57

bugün eksiklerimi tamamlayip en kısa sürede start vermeliyim

Merhabalar,
2 ay önce doğum yaptım..
tek korkum süt miktar ve kalitesinde azalma olup olmadığı,emzirirken zayıflayan varsa tecrübelerini paylaşırsa sevinirim

Hoşgeldin 🥰
Evet aramızda emziren arkadaşlar var mutlaka cevap yazarlar zaten çok ağır bir program uygulamıyorlar
Mutlaka yazarlar listeye ekleyeceğim menülerini bekliyoruz 👍

Kahvalti
2 yumurta
2 domates cherry
1 ko y biberi
1 kırmızı biber
Marul
Maydonoz

Hepsini doğradım salata yaptım içine 1 yemek kaşığ yag tuz limon ve hakiki nar eksisi koydum az

PPekgüzel.oldu :)

Ara öğün ne yerim bilemedim

Akşama da bulgurlu analı kızlı çorbası içcem sanirim.

Herkese merhaba,
Çok yoğun bir hafta geçti. Mutfak dolapları yenilendi evde ustalar çalıştı 3 gün salonda masanın üstünde küçük tüple yemek yapmaya çalıştım. Diyetin d sini bile yapamadım açıkcası sadece sabahları kahvaltım 12 gibi oldu akşam yemek saatine pek uyamadım. Dün arkadaşların bahçesine gittik mangal bira vs eve geldiğimde çok aç hissettim ama bir şey yemedim direndim resmen kendime ve sabah tartıda herşeye rağmen 59.95 i gördüm :) Yıllardır 50 li rakamları görmemiştim. IF diyeti ile yeme saatlerine uysanız bile kilo almıyorsunuz bunu kanıtlamış oldum en azından bu hafta bahanesiz diyete uymaya çalışıcam. Bir haftada 85 gram bile başarı benim için.... Sevgiler....
Merhaba ne kadar zamanda bu rakama ulaştımız ve başlangıç kaç kiloydunuz ben hiç 50 li rakamları göremedim ömrüm boyunca gerçekten ilham kaynağısınız

Günaydın 🥰🥰
Kahvaltı: üç parça karpuz , bir adet salatalık, serçe parmağım kadar köy peyniri, közlenmiş biber, yarım simit,8 zeytin, minik cherry.
Ara sıcakta kahve içerim.
akşam yemeğinde de türlü ve arpa şehriye pilavı (iki kaşık olacak pilav)

kızlar benden çekeceğiniz var :KK49:
birazdan alisverise gideceğim.hurma/ceviz/badem/kepekli grisinni ya da etimek tarzı birseyler alacağım.
bu diyette tuketecegim peynir/yogurt ya da süt "yağsız" mı olmalı yoksa normal mi alayım?
emziriyorum ya yağı kısmak iyi bir fikir değil sanki? ilk etapta 12/12 ile başlamak daha sağlıklı diye okudum ama ben 16/8 icin de hazırım aslında, çünkü 12 den önce kahvaltıya oturamiyorum çocuklar yüzünden.
ben yürüyüş ya da egzersiz yapamayacagim sanırım emzirmek de fazlasıyla kalori yaktiriyor, birde gece gündüz surekli uykusuz ve ayaktayim , bayılıp kalırım bi kenarda :))

Merhabalar,
2 ay önce doğum yaptım..

Merhaba 2 ay önce doğum yaptıysan diyet yapmasan daha iyi bence☺ Sen bilirsin tabii ama. Sonuçta bebeğinin ihtiyacı olan vitaminlerinde vs azalma olabilir. Süt kalitesini yediklerimiz etkilemiyor diyenler ve bebek annenin depolarını kullanır diyenler çok ama ben öyle düşünmüyorum çünkü süt alerjisi dolayısıyla et ve süt ürünü yemediğim zamanlarda bazı vitaminlerinde çok azalma oldu ve benim değerlerim normal aralıkta olmasına rağmen bebeğe geçmemiş. Bu sefer de ilaç verdi doktor. İlaç da yan etki yaptı vs vs. Diyette de başka vitaminlerde aynı durum olabilir. Tabi diyet yapanlar var sonuçta hiç bir sıkıntı olmayadabilir.

Sadece yemeği abartmazsan emzirdiğin için zayıflıyorsun zaten. Ben 78 ile Doğum yaptım 1 yıl 3 ay oldu şu an 58im. Gecen ay 57ydim hatta. Özellikle paketli gıdaları hiç yemeyince, hamurişi az yeyince ve emzirince kilo uğraşmadan gidiyor. Bir de bebeğimin süt alerjisinin geçip geçmediğini anlamak için ocaktan beri baya hamurişi ve paketli gıda denemeye başladım. Ona rağmen bu kilolarda kaldım. Emzirme iyi kalori harcatıyor ve bebeğinin yürümeye başlaması ☺ ama 6. ayda ek gıda alacağı için o zaman istersen rahatlıkla diyet yaparsın.

birazdan alisverise gideceğim.hurma/ceviz/badem/kepekli grisinni ya da etimek tarzı birseyler alacağım.
bu diyette tuketecegim peynir/yogurt ya da süt "yağsız" mı olmalı yoksa normal mi alayım?
emziriyorum ya yağı kısmak iyi bir fikir değil sanki? ilk etapta 12/12 ile başlamak daha sağlıklı diye okudum ama ben 16/8 icin de hazırım aslında, çünkü 12 den önce kahvaltıya oturamiyorum çocuklar yüzünden.
ben yürüyüş ya da egzersiz yapamayacagim sanırım emzirmek de fazlasıyla kalori yaktiriyor, birde gece gündüz surekli uykusuz ve ayaktayim , bayılıp kalırım bi kenarda :))

Genel olarak yağsız ya da yarım yağlı tavsiye edilmiyor gördüğüm kadarıyla. Dediğin gibi emzirmek harcatıyor zaten kalori👍

hafta içi 81.5 görmüştüm oysa😢😢
82.800 bugün maalesef regli inşallah odemdir yoksa moralim yerlerde

Regl bittikten 3 4 gün sonrasına kadar ancak gider regl ödemi. 2 kiloya kadar fazla çıkan oluyor bu dönemde. Regl dönemleri fırsat bence. Metabolizma daha hızlı çalıştığı için yediklerine çok dikkat edersen regl dönemi daha iyi kilo veriliyor hatta. İyi değerlendir😀

Canım sen zaten 16 saat hedefleme bence ilk etapta ve çok kısıtlama yapma daha çok yeni
Ben aslında emziren annelere hiç önermiyorum ama buradaki arkadaşlar hem çok güzel ayarlıyor hem de ay olarak bebekleri dağa büyük ve ek gıda alıyorlar
Yağ kısıtı yok bizde ama kontrollüyüz
Bol sağlıklı protein, sebze, yoğurt ayran çiğ salatalar tüketmeni öneririm
Meyvede kontrollü olursan hamur işi beyaz ekmek makarna pilav yemezsen olur dediğim gibi sakin sakin gitmelisin 👍

Merhaba 2 ay önce doğum yaptıysan diyet yapmasan daha iyi bence☺ Sen bilirsin tabii ama. Sonuçta bebeğinin ihtiyacı olan vitaminlerinde vs azalma olabilir. Süt kalitesini yediklerimiz etkilemiyor diyenler ve bebek annenin depolarını kullanır diyenler çok ama ben öyle düşünmüyorum çünkü süt alerjisi dolayısıyla et ve süt ürünü yemediğim zamanlarda bazı vitaminlerinde çok azalma oldu ve benim değerlerim normal aralıkta olmasına rağmen bebeğe geçmemiş. Bu sefer de ilaç verdi doktor. İlaç da yan etki yaptı vs vs. Diyette de başka vitaminlerde aynı durum olabilir. Tabi diyet yapanlar var sonuçta hiç bir sıkıntı olmayadabilir.

Sadece yemeği abartmazsan emzirdiğin için zayıflıyorsun zaten. Ben 78 ile Doğum yaptım 1 yıl 3 ay oldu şu an 58im. Gecen ay 57ydim hatta. Özellikle paketli gıdaları hiç yemeyince, hamurişi az yeyince ve emzirince kilo uğraşmadan gidiyor. Bir de bebeğimin süt alerjisinin geçip geçmediğini anlamak için ocaktan beri baya hamurişi ve paketli gıda denemeye başladım. Ona rağmen bu kilolarda kaldım. Emzirme iyi kalori harcatıyor ve bebeğinin yürümeye başlaması ☺ ama 6. ayda ek gıda alacağı için o zaman istersen rahatlıkla diyet yaparsın.

ben ilk kizimda 6. ayimda hic birsey yapmadan eski kiloma dönmüştüm.bunda da yine abarti bir kilo almadim ama beni mutsuz etti bu seferki kilom..
mutsuz olmam hayatimdaki herşeyi etkiliyor, çocuklarımı eşimi ailemi hatta sütümü (mama takviyeli gidiyorum 2 haftadir maalesef)
bu diyetin bana iyi gelecegini düşünüyorum.
suan cok sağlıksız besleniyorum malesef,canim ne cekerse ölçüsüz yiyorum olmayacak saatlerde hamburger siparis ediyorum..en azindan diyet yaparsam kuruyemisi meyveyi peyniri yogurtu yerim..
metabolizmam çalışır biraz :KK43:

Kimseyi yanlış yönlendirmek istemem ama deneyimimi yazıcam.. ilk iki çocukta inanılmaz hızlı kilo verdim hiç bir şey yapmadan..3 te biraz kaldı.. kontrolde dr a dedim, emziriyorum neden gitmiyor.. uzun uzun konuştuk ve dediki: yaşın artık 20 deil bu 1.. ilk hamileliğin deil vücut yorgun bu 2.. emzirmek demek herhalukarda kilo vermek demek değil buda 3.. bebek senin sütünü emerken şeker ve yağ rezervelrini tüketiyor doğru çünkü ihtiyacı var, sende boşalan yerleri doldurursan nasıl zayıflayacaksın ? Bebeğinin ve kendi sağlığını düşünüyorsan, sebze, tavuk, balık ye bol su tüket.. çikolata şeker ve unlu mamüller bebeğine süt sana enerji yapmaz.. kadınlar ne zaman anlayacak tek kişilik yemeyi ? Hamilede olsan emzirsende kendin için beslen bebeğin için artı yeme demişti.. düşünüyorumda çoook haklı..ebru şallı tülin şahin ve diğerleri, hiç ellerinde börekle poğça ile gördünüzmü hamile iken emzirirken? Ramazanda su bile içmeden tutuyoruz o orucu emzirirken.. bence emzirenlerde yapabilir.. 16/8 yapmasada 12/12 yapmaya başlayabilir.yada kendine göre bakar, sadece benimde yaptığım büyük hata elim ayağım titriyor deyip şekerli ve unlu mamüller tüketmem.. onu bıraksa bile işe yarar..
hepimize kolay gelsin

X