Gebeliğe Hazırlık Aralık ayı test yapacaklar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Evet kizlar hamislerimiz var mi anlatin bakalm. Listemizi guncellemeye yardim edin hamisler yeni batlar falan

Kizlar ben uyanana kadar bilgisi ve deneyimi olan incir kurunden bahsederse sevinirim
Merhaba canım bizde 3 aydır istiyoruz bebiş, fakat olmuyor..
Ben bu ay adetimin 3.gününden başladım incir havuç kürüne. Adet periyodum 23gün olduğu için direk havuç ekledim. Adet periyodu normal olanlar ilk 7gün sadece incir,ardından incir+havuç yapmalılarmış. Ben 4-5 inciri ve iki havucu parçalara ayırarak 500ml hazır suyu kaynatıp içine attım. İnciri 15dk havucu 20 dk kaynattım. Ilıklaşınca ikisini bir kavanozda karıştırdım sabah akşam bir bardak içtim.
Bana etkisi şöyle oldu; kasıklarımda hep ağrı oldu. Adetim 5 günden şaşmazdı 6 güne sarktı. Bu ay sürekli akıntım oldu. Kürü yapmadan önce ovulasyon testiyle yumurtlamamı takip ederdim ve yumurtlardım. Belki de sorunum olmadan yaptım bilmiyorum. Bu ay ovulasyon testim de bittiği için yapıp yumurtladığımı göremedim belki de küre güvendim. Eşime de keçiboynuzu kürü yaptım ama ona biraz geç kaldım sanırım.
Bu ay biraz belirtim var canım ama adetime 4 gün kala akşam vakti yaptığım test negatif çıktı. Kendimi üzmemek için adetten önce test yapmak istemiyorum daha fazla..
yani bu kür bende işe yaradı mı bilmiyorum fakat forumlarda o kadar çok kişi hamile kalmış ki bende onları okuyup gaza gelmiştim.
Tadını sorarsan canım; fena değil:) tatlıyı seviyorsan sorun yok..

Saol canim insallah hamişsindir ise yaramistir. Her yerde farkli bir tarif var karar veremiyorum hangisi dogru. Bugun adetin ilk gununun 7. Gunu 5. Gun de adetim bitmisti. Bnde gecte olsa baslamak istiyorum birseylere ama karar veremedim

Saol canim insallah hamişsindir ise yaramistir. Her yerde farkli bir tarif var karar veremiyorum hangisi dogru. Bugun adetin ilk gununun 7. Gunu 5. Gun de adetim bitmisti. Bnde gecte olsa baslamak istiyorum birseylere ama karar veremedim
Aynen canım hayıt tohumu, civan perçemi, Aslan pençesi çayı filan da var.. insanın kafası karışıyor ister istemez. Aslında kürler kişinin problemine göre. Kist varsa soğan suyu öneriliyor. Yumurtlama ve çatlama problemine incir havuç diyorlar. Bilmiyorum canım inşallah bebişlerimizi tez zamanda kucağımıza alırız.
Bu benim ikinci gebeliğim olacak inşallah.. ilkini kaybettik yazın. İlk gebeliğimde ne güzel “yaaaa ben ne zamandır adet olmuyorum bi test mi yapsam” deyip öğrenmiştim ve süpriz... sonu güzel olmadı o ayrı.. Rabbim bizlere böyle güzel süprizler yapsın.

Amin canim amin basin saolsun bu arada rabbim tez zamanda doldursun yerini

Kizlarrbugun degerim 115 cikti.nasil mutlu oldum.bu kadar yukselmesini anlayamadim ama ilk gunki degerimden hesaplayinca aslinda 2 gunde 2 ye katlamis.ama o tahlillerde farkli cikti.pazartesi tekrar vericem.normale dondu Allahin izniyle
Gözün aydın canım Allah daha güzel haberlerini de nasip etsin :)

Kizlarrbugun degerim 115 cikti.nasil mutlu oldum.bu kadar yukselmesini anlayamadim ama ilk gunki degerimden hesaplayinca aslinda 2 gunde 2 ye katlamis.ama o tahlillerde farkli cikti.pazartesi tekrar vericem.normale dondu Allahin izniyle
Çok sevindim canım:):) ben bile stres olmusyum mesajını görünce seni düşünemiyorum
Allah hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin. Bize de hamile kalmayı:):)

Canımmm inşallah hayırlısıyla fazla bekletmeden gelir. Ben de 1 aralıkta adet olmuştum muhtemel yeni tarih 28 aralık. Şimdiden adet belirtileri başladi. Bu ay da doktora gittim. Gelecek ay yumurtlama tedavisine başlayalım dedi. Ama yine olmazsa yine yıkım olacak gitmesem mii diyorum bilmiyorum çok üzülüyorum.

YaA kızlar bu ay da folikül kisti dedi doktor bana. Yumurta çatlayamamis kist olmuş. Polikistik over de var. Ne yapayım sizce bir akıl verin. Eşimin Sperm sonuçları epeyce düzeldi. Hız, sayı ve morfoloji nihayet istenen sayıda. Ama bende pco derdi var. Tüpler açık çok şükür. Yumurtlama tedavisi klomen falan işe yarar mii bilemiyorum.

Benimde 28 Aralık ve bende de belirtiler bangır bangır inatla 3 aydır doktora gitmiyorum iki ay klomen kullandım beklenti arttıkça hayal kırıklığı daha çok oluyor bu ay doktorumla görüştüm yine adet olursan HSG çekelim dedi sonrası Allah büyük

İnşallah hayırlısıyla en kisa zamanda güzel haberi alırsın canımm. Ben hsg çekileli baya oldu. O kadar aydır da doktora gider gelirim hiç klomen falan vermediler bana. Ama herkese önce klomen verilmiş sonra Rahim filmi

Evet bana 2 kez klomen denedi sonra bi profesöre gittim o da verdi ama o ay 7 yumurtam gelişti çatlatma iğnesi yapmadı çok zor bi aydı kasıklarım patlayacak gibi oldu HSG çekelim dedi ben 2 3 ay dinlenmek istiyorum dedim bu ay özeldeki doktoruma çekileceğim inşallah bi sıkıntı çıkmaz canım. Ben biraz erken gittim doktora yeni bir yıl oldu sanırım o yüzden şimdi HSG dedi

Ben de çocuk istediğim 6. Ayda çektirdim. Şuan 13. AydayiM. Hep de özel de muayene oluyorum. Ama 13 aydır doktorlarin hiç biri klomen de çatlatma iğnesi de vermedi bu ay kullanayim en iyisi

Ben de çocuk istediğim 6. Ayda çektirdim. Şuan 13. AydayiM. Hep de özel de muayene oluyorum. Ama 13 aydır doktorlarin hiç biri klomen de çatlatma iğnesi de vermedi bu ay kullanayim en iyisi
Ama hsg den sonra ne yaptılar ilk tedavi yöntemi onunla başlıyor diye biliyorum onunla başlayıp iğnelerle devam ediyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…