Aralık 2020 / 40+ yaş üstü tüp bebek deneyimleri

Merhaba bende 40 yaşından sonra anne olmaya çalışanlardanim.aşılama diye başladığım süreç tup bebek tedavisi olarak devam edecek inşallah. Çarşamba günü kontrol sonrası şartlar uygun olursa cuma öpüyorum yapılacak Allah herkesin yardımcısı olsun
Bol şans diliyorum 🍀🙏 Allah kolaylaştırsin inşallah

Teşekkürler hepimizin inşallah benim yaş ileri olduğu için zor yumurta rezervi yok kalitesiz ama yine de deneyeceğim yarın öpüyorum olup olmayacağım belli olacak sizlerin güzel haberleri olur insallah
Sizin opu ikidir "öpüyorum"çıkıyor ...bence çok iyi sonuçlanacak bu opu :))) opu nun öpüyorum a dönüşmesi güç çünkü :)) şansınız bol olacak gibi..Allah yardımcınız olsun 😀💜

Bu Sayfa da sucklingpigs nikli üyenin 68318 sayılı uzun bilgi dolu mesajını lütfen okuyun.

40 Yaşından Sonra Anne Olmaya Çabalayanlar konusunda paylaştığım mesajı aşağıya kopyalıyorum, belki birilerine faydası olur ;

40 yaşından sonra opular, ngsler ve tüp bebek deneyerek bebeğini kucağına almış, bu konu da çok araştırmış, öğrendiklerini tecrübeleriyle beraber bizimle paylaşan arkadaşımızın bu değerli paylaşımını daha fazla kişi okusun belki fayda gören artar. ( yukardaki linkteki paylaşımı kastediyorum)

Şuanda 42 yaşındayım ve şükürler olsun Rabbime hamileyim.

Şuanda 42 yaşındayım ve şükürler olsun Rabbime hamileyim. daha önceki kayıplarımdan dolayı, hala çok korkuyorum. Ancak bu kez 3 ayı devirdik, İnşallah bundan sonrada sağlıkla devam eder. Korkuyla, umutla, dua ile güzel devam etmesini bekliyorum. Bebeğimi sağlıkla kucağıma almayı diliyorum Rabbimden.

Negatif sonuçlanan tüp bebek denemelerim, pozitif alıp, kalp atışları durduğu için olduğum kürtajlar, opu sonrası boş çıkan yumurtalar yada döllenme olmaması nedeniyle yeniden en baştan tedaviye başlamalardan sonra bu noktaya geldim, İnşallah sağlıkla kucağıma alırım. Her gün bu forumda gıyaben tanıdığım güzel insanlar için dua ediyorum. Biz ve bizim gibilere Rabbim mucizeler yaşatsın, sağlıkla bebeğimize kavuşmayı nasip etsin İnşallah
Yukarıdaki alıntıladığım mesaj benim için çok önemli. Alanında ünlü deneyimli birçok doktor vitaminlere, takviyelere inanmazken, Bırakın vitamin- takviye hakkında Bilgi vermeyi, ordan burdan öğrendiğim bazı vitaminleri kullansan mı diye sorduğumda doktorlar genelde gereksiz olduğu yönünde cevap verdi.
Yukarıdaki mesaj benim için çok önemli.. bazen sabahlara kadar bu forumda özellikle de bu konuda yukarıdaki Mesajlar gibi , bilgilendirici mesajlar okuyarak, takviyeleri kullanmaya başladım. Bu konuda özellikle 2018-2019 yıllarında yukarıdaki değerli paylaşıma benzeyen çok güzel bilgiler içeren mesajlar bulabilirsiniz, okumanızı şiddetle tavsiye ederim.

Ben neler yaptım:
1- Nerdeyse 2 yıldır arısütü polen kullandım. 2’sini ayrı ayrı alıp kullandım. Eğriçayırdan aldığım saf arısütünü her sabah aç karnına 2 çay kaşığı dil altıma koyup, erimesini bekledim. ( metal kaşık değil, tahta veya şişeden çıkan plastik kaşığı kullandım) . Daha sonra bir tatlı kaşığı polen yedim.
2- FSH’ım 10-11 arasıydı . Doktorlar yaşıma göre iyi olduğunu söylüyordu. Okuduklarımdan fsh’nın 6-10 arası olması gerektiğini öğrendim. Saraçoğlunun sitesinden testere dişli Aslan pençesi aldım. Sabah akşam yemeklerde 1 saat sonra demleyip içmeye çalıştım, çalıştığım için çoğu zaman sabah içemedim. 2 demlik poşeti akşam birlikte demleyip içtim. 3 ay içip 1 ay araverip sonra tekrar 3 ay içiyordum. 2 yıl devam ettim. Testere dişli Aslan pençesi, bence östrojen de dengeliyor, İlk etapta hiç fayda etmemiş gibiydi ama 1 yılın sonunda fshım 7-8’e düştü.

3-Bisteron DHEA .. 40 yaş sonrası doğurganlık oranını artırdığı deneylerle ispatlanmış tek takviye- hormon.. Hergün 2 tane içtim. Tüylenme vs gibi yan etkileri ile karşılaşan olmuş, bende ses tellerimde konuşurken farkettiğim kadarıyla çatallaşma gibi birşey yaptı ama kullanmaya devam ettim. Vaz geçmedim. ( 40 ve 41 yaşındaki arkadaşlarımdan biri bisteron dhea’yı 6 ay, diğeri 1 yıl kullandıktan sonra hamile kaldı, ben de vazgeçmedim) Günlük 3 tablet alanlarda var.

4- 3 ayda bir, Karahanoğlu çiftliğinden ( burdan öğrendim burayı, Google’a yazarsanız çıkıyor) hayıt ekstresi kullandım. 1 şişe bitirip 3 ay ara veriyordum.

5- İFOS sertifikalı Omega 3 markalarının; DHA ve EPA’sı yüksek omegayı daha öncede kullanıyordum, tüp bebeğe başlayınca epa ve dha’sı 1000 mg’yi geçecek şekilde günlük 2 kapsül almaya başladım. Bazı markalarda 3 kapsül ancak bu oranı karşıladı. ( 6. Madde de anlattığım üzere önceleri solgar vb markaları kullansamda sonra omepa Q10 kullandım)

6- bu forumdan öğrendiğim UBUQİNOL formatında Q10 den günlük 300-400 mg kullandım. 1 yıl bu şekilde kullanmaya çalıştım, arada zaten olmayacak diye umutsuzluğa kapıldığımda 100 mglik 1 tablet aldım.
( omepa q10 aldım; Ubiquinol formunda, ayrıca içinde omega vardı, ifos sertifikalıydı. Ayrıca omega takviyesi almadım)

7- D vitaminini damla şeklinde alıp, solgar k2 kapsül alıp kullanıyordum. Sonra venatura D3K2 damlayı keşfettim ve günde en az 10 damla suyuma damlatıp içtim. D vitaminim 82-83 çıkıyordu genelde. Osman Müftüoğlu gibi vitamin konusunda uzman bilim adamları bu 70- 100 arası olmalı diyorlar. Diğerleri 70’i çok çok fazla buluyor. Size bu D vitamini çok fazla derlerse, çok üstünde durmayın

8- Çinko ; kadında yumurtalardaki, erkekte spermdeki mitokondriye faydalarını öğrendiğim, Q10 gibi çinkonun da yumurtanın mitokondri enerjisini artırarak sağlıklı bölünmeyi döllenmeyi desteklediğini okuduğum için OCEAN picozinc aldım ve hergün tok karnına bir kapsül kullandım.

9- B vitaminleri, E ve A vitaminleri için bir ay İMPRLY bir ay GONAMAX kullandım. Bu ikisini dönüşümlü kullandım.

10- Rahmin kanlanması, böylelikle bol oksijen gitmesi için Her gün 100 mg Coraspirin içtim (midesinde sorun olanlar 100 mg Ecopirin kullanabilir) Koraspirini hala kullanmaya devam ediyorum. Pıhtılaşma testlerimde sorun çıkmadı ama perintologlar 40 yaş ve üstü hamileliklerde hergün coraspirin alınmasını öneriyorlar

11- Son 1 yıldır korona nedeniyle de, günlük 1000 mg C vitamini kullanıyorum. Bununda faydası olduğunu düşünüyorum

12- spor yapmaya çalışın. Düzenli spor , yumurta mitokondrisinin enerjisini, döllenme sonrasını sağlıklı bölünmesinde çok etkili.

Yumurta rezervim düşüktü. AMH, 1 sene önce 300 civarıydı. Sonra moralim bozulmasın diye test yaptırmadım. İlk tedaviye başladığımda 5-6 yumurta görünüyor, 3-4 tane 19-24 mm arası olup toplanıyordu ama sonuç hüsran. Arada Hamile kalsam bile 7-10 hafta arası kalp durması nedeniyle kürtaj oluyordum. Son 1 senedir sadece 2 yumurta toplanmaya başlamıştı, bazen sadece biri dölleniyor, 5. güne gitmiyordu, bazen hiç döllenmiyordu. En son 1 yumurtam oldu o da boş çıktı. Döllenmeye bile gidemedi.
Forumda Açelya arkadaşımızdan öğrendiğim mini tüp bebek yöntemini doktoruma anlattım, zaten 1 yada 2 yumurta çıktığı için deneyelim dedi.I lkinde sadece klomen kullandık, 1 tane sağlıklı görünen 24 mm yumurta toplandı, doktorum görüntüsünün çok iyi olduğunu söyledi ama içi boş çıktı, çok üzüldüm, çok yorgundum ama adet olur olmaz klomenle devam ettik, bu kez 2 yumurta toplandı 1 tanesi 5. güne gitti..aslında amacım bu şekilde yumurta toplayıp 4-5 tane olduğunda 5. gün embriyolarını NGS’ye göndermekti ama doktorum bu tek yumurtayı koyalım, sonra dediğin gibi devam edelim dedi. Bende belki sağlıklıdır NGS sonrası zarar görür diye düşünüp tamam dedim. Tabi yorgunluğun, yılgınlığın, bian önce ne olacaksa olsun hislerimin etkisi de vardı. O tek embriyo pozitif oldu., mutlu oldum ama önceki deneyimlerinden dolayı acaba keseyi görecekmiyiz kaygısı, keseyi gördük acaba kalp atışı olacak mı kaygısı, kalp atışını duyduk acaba devam edecek mi 8-10 arası kalbi duracak mı kaygısı , çok şükür ilk kez devam etti, fetal dna testi yapıldı, 2 gün önce sonuçlar geldi, herşey yolunda çok şükür Rabbime...
hem mutluyum hem de korku ve kaygıyla bekliyorum..

Kullandığım vitaminleri görenler delirdiğimi düşündü, kardeşim bile vitaminlerimi görünce bana acıyarak bakıyordu.. ama vitaminlerin çok önemli olduğunu düşünüyorum.. karaciğer enzimlerime 3-4 ayda bir baktırdım, hiç sorun olmadı.. bu süreçte bol bol limonlu su içmenin karaciğerimi koruduğunu düşünüyorum..

Çok zorlu bir süreç, ama maddi olarak gücünüz yettiği sürece lütfen devam edin. Manevi olarak Yıkılsanızda sürünerek devam edin. Elinizden geleni yapın. Dua edin.
Allahım önce bu forumdakilere sonra 40 yaşına gelmiş ama anne olamamışlara, sonrada dileyen herkese nasip etsin İnşallah.. kimsenin kucağı boş kalmasın İnşallah.
Bu forumda deneyimlerini paylaşan herkeste sağolsun, ben ve forumdaşlarım sağlıkla bebeklerini kucaklarına alsınlar İnşallah. diye dua ediyorum. Güzel haberlerinizi bekliyorum

Merhaba, 12 mayısta dondurulmuş embriyo transferim olacak, fakat adetten sonra 22.gün oluyor. Bunu yaşayan var mı? Süre biraz uzun gibi geldi bana.

Benim pazartesi transferim gerçekleşti. Sabah ve akşam 2ser adet alıyorum ayrıca sabah akşam vajinal olarakta alıyorum.. onun dışında başka ilaçlarda ignelerde var tabiki :)))
Ben 4 dozu aynı anda akşam alıyorum. Teşekkür ederim, inşallah güzel sonuçlanır, mutlu haberlerinizi almak dileği ile

Merhabalar herkese, 43 yaşındayım bir çocuğum var ona kardeş için uğraşıyorum, doğal yolla hamile kalmıştım ancak dış gebelik oldu ve tuplerimi kaybettim bundan sonra benim için talihsizlikler zinciri başladı, ameliyatlar tup bebekler kürtajlar derken 4 sene oldu, hala ugrasiyorum yılmadan...1,5 senedir Aret hocaya gidiyordum, ilk başlarda 5-6 yumurtam vardı ama Aret hoca klomen konusunda çok ısrarcı klomenle hiçbir zaman folikuller ayni anda büyümedi, o nedenle de 4 toplama yapılabildi, 3 transfer negatif oldu, artik rezervim iyice azaldı, zaman kaybettim. Bahceci ye gitsem diyorum, Bahceci yumurta rezervi düşük olan zor hastalarda nasıl tedavi uyguluyor, daha önce deneyimi olan arkadaşlar yardımcı olup fikir verirse çok sevinirim...Bir de Bahceci Fulyadan hangi doktoru önerirsiniz benim durumum için? Herkese bu yolda bol şanslar...

X