Aralık 2020 / 40+ yaş üstü tüp bebek deneyimleri

Eczanede hazir olmuyor mu ilaclar? Önden sipariş mi gerekli ? ilaç aldığınızda sonraki günlerinkini ayirtiyor muydunuz
İlaçların çoğunu toplu yazmıştı ama biz parti parti getirttik.Herkes tüp bebek yaptırmıyor o iğnelerin belirli ısıda kalması gerekiyor.Eczanalerin bir çoğu da ellerinde ilaç kalmasın diye stok yapmıyorlar.Satılan iğneleri eczaneler geri almıyor.Herkes doğru koşullarda saklamaya dikkat etmiyor.Bu da eczacılar için riskli bir şey olduğu için iade almadıklarını söylemişti.Mesala bana 20 tane iğne yazmıştı onların hepsini almadık ki dolapta saklanmasına gerek olmayan iğnelerdi.Pazartesi -salı-çarşamba günü için getiriyorlardı.Çarşamba doktora gittiğimde tekrar aynı iğnelere devam edeceksem hastaneden çıkınca hemen Whatsapptan kalfaya yazıyordum cumaya kadar bu kadar ilaç getirtin diye onlarda ecza deposunu arayıp o kadar getirtiyorlardı.Mesala çatlama iğnesi bir tane yazmışlardı onu almıştık keşke almasaymışım.opu öncesi hormonlarım çok uyarıldığı için başka iğne yazdılar o iğne elimde kaldı.Eğer hamile kalırsam o iğneyi hastaneye bırakacağım.ihtiyacı olan hastalara versinler.Sonradan yazdıkları çatlatma iğnesinin içinde 7 iğne vardı.2 tanesini kullandım değerlerini hastaneye bıraktım.

İnşallah hepimizin emeğinin karşılığı versin Rabbim🙏bu ayın sonunda regl olucam öyle basliycak tabi bir aksilik olmazsa 🤗ben Yeditepe üniversite hastanesinde prof.doktor Erkut attar a gidiyorum oraya giden pek yok sanırım.Ne derlerse onu uyguluyoruz bakalım umarım hepimiz için güzel şeyler olur🤗🥰
Merhaba,

Ben ikinci denememi Erkut Hoca ile gerçekleştirdim. Açıkcası ilk deneme yaptırdığımız yerden de memnundum ancak olumsuz sonuç almamız nedeniyle arayışa girmiştim. Hastaneyi beğendiğim için tüp bebek merkezi var mı diye baktım ve Erkut Hoca'yı buldum. Direkt görüşmeye gittik. Zaten ikinci denemeyi kendisiyle yapacağıma ikna olarak gitmiştim:) Sonucumuz yine olumsuz oldu ancak üçüncüye başlıyoruz. Erkut Hoca'yla konuştuktan sonra başka bir arayışa girmek hiç aklıma bile gelmedi. Güven veren, akıldaki soruları sormadan cevaplayan, başarılı bi' doktor.

Merhaba,

Ben ikinci denememi Erkut Hoca ile gerçekleştirdim. Açıkcası ilk deneme yaptırdığımız yerden de memnundum ancak olumsuz sonuç almamız nedeniyle arayışa girmiştim. Hastaneyi beğendiğim için tüp bebek merkezi var mı diye baktım ve Erkut Hoca'yı buldum. Direkt görüşmeye gittik. Zaten ikinci denemeyi kendisiyle yapacağıma ikna olarak gitmiştim:) Sonucumuz yine olumsuz oldu ancak üçüncüye başlıyoruz. Erkut Hoca'yla konuştuktan sonra başka bir arayışa girmek hiç aklıma bile gelmedi. Güven veren, akıldaki soruları sormadan cevaplayan, başarılı bi' doktor.
Evet canım banada çok güven verdi.ben hiç başka arayışa girmeden onunla devam ettim . iyikide etmişim çok şükür ilk denemem de pozitif aldık .senin sorun neydi canım neden negatif oldu bir açıklama yaptı mı

Evet canım banada çok güven verdi.ben hiç başka arayışa girmeden onunla devam ettim . iyikide etmişim çok şükür ilk denemem de pozitif aldık .senin sorun neydi canım neden negatif oldu bir açıklama yaptı embriyolarımız 5. güne kad
Evet canım banada çok güven verdi.ben hiç başka arayışa girmeden onunla devam ettim . iyikide etmişim çok şükür ilk denemem de pozitif aldık .senin sorun neydi canım neden negatif oldu bir açıklama yaptı mı
4 embriyom 5. güne kadar geldi. Ancak 2 tanesi transfer sabahı durdu. Kalanlar taze olarak transfer edildi. Embriyonun genetiğinde problem olabileceğini söyledi. Maddi ve manevi gücümüz yettiği sürece devam etmemiz gerekiyormuş:)

Acaba sana neden dondurulmuş yapmadi .benimki 5. Gün dondurulmuş embriyoydu 2 adet dönemi bekletti eğer dedi rahmi dinledirirsem başarı şansım %50 artar.bizde bekledik mecburen senin bu ay belki genetige yollar yumurtalarını

4 embriyom 5. güne kadar geldi. Ancak 2 tanesi transfer sabahı durdu. Kalanlar taze olarak transfer edildi. Embriyonun genetiğinde problem olabileceğini söyledi. Maddi ve manevi gücümüz yettiği sürece devam etmemiz gerekiyormuş:)
Acaba sana neden dondurulmuş yapmadi .benimki 5. Gün dondurulmuş embriyoydu 2 adet dönemi bekletti eğer dedi rahmi dinledirirsem başarı şansım %50 artar.bizde bekledik mecburen senin bu ay belki genetige yollar yumurtalarını

Merhaba! Kızlar bende tüp bebek tedavisindeyim 10 iğne klomen ve iğne kullandım tek yumurta gelişti çok üzüldüm cuma toplanacak yaşım 43 tek yumurtayla hiç umudum yok gibi bana benzer olup hamile kalanınız oldumu birde omega dışında hangi takviyeleri kullandınız

Merhaba, benim de bu ikinci denemem. İlk denemede tek yumurta olmuştu o da kalitesiz olduğu için döllenmedi. Çok üzülmüştüm. Maalesef 40 yaş üstü en büyük sorunlardan biri bu kaliteli yumurta olmaması. Yine de o kadar çok güzel örnekler var ki umudu ve motivasyonu kaybebetmemek gerekiyor. Ben takviye kullanıyorum yaklaşıl 3 aydır. Prowomen, Q10, balık yağı, propolis, .Bir de smoothie lere ya da yoğurda acai, buğday çim tozu kullanıyorum. Çarşamba güzel haberler alırsınız umarım tüp bebeğin her kontrolü çok heyecanlı.
Merhaba,
Yukarıda alıntı yaptığım arkadaşımın mesajlarını okuyun derim. 42 yaşında mutlu sona ulasanlardan🙏 Bende 40 yaşımda güzel haberi aldım.
Tek yumurta olması hiç önemli değil, önemli olan, umarım kaliteli bir yumurtadir. Bol şans diliyorum 🍀

Merhaba kızlar. 42 yaşındayım. Bahçeci cem çelik doktorum. 40 yaşından sonra bu işler maalesef zorlaşıyor. 3 opu oldum şuan 2 tane 5. Gün embriyom donduruldu. İlk opuda 3. Günde embriyom gelişimini durdurdu. Sonrasında zeytinyağı incir kürü, arı sütü, bitkisel ballı karışım dervital, maça tozu kulla dım. Çok şükür havuzda bekleyen 2 tane 5. Gün embriyom oluştu. Transfer bekliyorum. Yardımcı olur diye yazmak istedim. Allah isteyen herkese tez vakitte nasip etsin inşallah 🤲

Merhaba ben 40 yaşındayım 12 yaşında joubert sendromlu bir kızım var bu yüzden pgt yaptiriyoruz.pazartesi günü yumurta toplamam oldu 6 yumurtadan 5 tane dollendi bugün 5. Günümüzde embriyolog aradı ve 5 tanesinin de hala devam ettiğini ancak blastokist aşamasına henüz gecemediklerini hala morula evresinde olduklarını söyledi. Bu yüzden 6. Günü bekleyeceklerini belirtti.oysa ki bu sabaha kadar herşey normal gidiyordu.moralim.cok bozuldu .ya hiçbiri blastokist olmazsa diye içim içimi yiyor.benzer durum yaşayan ya da duyan varmı aranizda
Sizin ne oldu? Aynı şeyi duydum bugün. Üç embriyom da altıncı gün için bekletilecekmis

Slm kızlar 30 martta transfer oldum 8. Gün negatif gördüm idrar testinde ve regl olmm gerekirdi halen olmadım kan testini çarşamba yaptırcam erkn randevu alamadım acaba ilaçlardanmı reglim uzamış olabilir yoksa pozitif olma olasılığı varmıdır

Slm kızlar 30 martta transfer oldum 8. Gün negatif gördüm idrar testinde ve regl olmm gerekirdi halen olmadım kan testini çarşamba yaptırcam erkn randevu alamadım acaba ilaçlardanmı reglim uzamış olabilir yoksa pozitif olma olasılığı varmıdır
Canım bende 8. Günde negatifi görmüştüm idrar testinde 12. Günde kanda pozitifi gördüm ama sağlıkla ilerlemedi 6. Haftada gelişim durdu düşükle son buldu .yani 8. Gün idrar için erken adet olmamana gelince estroferm kullandığın sürece zaten adet olmazsin yani adet olucam diye stres yapma sağlıkla kucağına al inşallah 🙏

Canım bende 8. Günde negatifi görmüştüm idrar testinde 12. Günde kanda pozitifi gördüm ama sağlıkla ilerlemedi 6. Haftada gelişim durdu düşükle son buldu .yani 8. Gün idrar için erken adet olmamana gelince estroferm kullandığın sürece zaten adet olmazsin yani adet olucam diye stres yapma sağlıkla kucağına al inşallah 🙏
İnşlh pozitif olur canm henüz kan testi vermedim çarşamba bende kasık ağrısı dışında belşrti yok oda adetim geçti ondanmı acaba bilmiyorum

İnşlh pozitif olur canm henüz kan testi vermedim çarşamba bende kasık ağrısı dışında belşrti yok oda adetim geçti ondanmı acaba bilmiyorum
Belirti olmuyor zaten kasik ağrısı da normal kasik ağrısı bel ağrısı göğüslerde hassasiyet bunlar yaşanıyor genelde bende yaşadım .ama ilaçlar da yapıyor .

X