Araba yolunda yaya önceliği(!)

Buradaki hanımlar olayı cok yanlıs anlamıs ama yaklasık 1 ay once yapılan duzenlemelerle trafikte üstünlük yayalara verildi

Buradaki hanımlar olayı cok yanlıs anlamıs ama yaklasık 1 ay once yapılan duzenlemelerle trafikte üstünlük yayalara verildi

Üstünlüğün yayaya verilmesi demek yayaların araç yolunda salına salına yürümeleri demek değil ki. Karşıya geçen bir yaya varsa durup yol verilir ancak yayalar araç yolunu işgal edemez.

Ozaman araba kullanmadınız ne dediğini anlamadınız gerçekten arabanın önüne atlıyorlar ışık bile farketmiyor
Hanimefendi , ben 40 yasindayim , 18 yasinda ehliyetimi ve arabami aldim ve o gunden beri tam 22 senedir hergun araba kullaniyorum , benimle bir derdiniz mi var?? Neden bana cevap yazip duruyorsunuz , konuya yorum yapin , forum kurallarina uyun lutfen

Bende araba kullandigim dönemlerde hep yayalara kizardim, şimdi arabamı sattim araba kullananların ne kadar anlayissiz oldugunu fark ettim ve onlara kızmaya başladım. Velhasıl arabadayken yayalara, yayayken arabalara sövüp sayiyor insan, çünkü herkes icin en kiymetli kisi kendisi.

Aman Allah korumuş çok geçmiş olsun. Benim de en korktuğum arabanın arza yapması. Olmadık bir yerde kalmak

Ben araçlara kırmızı yanarken bile tedirgin olarak karşıya geçiyorum. Delinin teki basar geçer diye. Ve hatta kaldırımda bile dikkatliyim,kaldırıma dalarlar diye.Hindistan gibi mübarek her yer.
İnsanlardaki cesaret de hayret verici.

Yaya geçidinde bekleyen varsa duruyorum. Yaya geçidinde değilse durmuyorum ki arkadan da gelen araba olabiliyor. Durursam olmaz. Artık çok yakın aralıklarla yaya geçidi var zaten. On adım atıp oraya gidiversinler bir zahmet. Ancak çoğu insan da temkinli. Zira şoförler ne yapar kestiremediginden yaya geçidinde bekliyor. Ben yavaslarken bir işaret ediyorum geçebilirsiniz diyerek. El sallayarak teşekkür ediyor. Yani yaya geçidi de olsa hala yayalara öncelik vermeyen, vermek için durana da arkadan yapışan ya da kornaya basan çok şoförümsü insan var ne yazık ki.

ben yayalara devemlı yol veriyorum en fazla varış yerime 1 2 dakika geç gitmeme sebep oluyor ne olacak ki.yol verdiğim öğrenciler kadınlar erkekler bazen teşekkür edıyorlar el hareketiyle ya da kafa hareketiyle mutlu oluyorum.insanların insanlara tahammülü kalmamış herşeyi eleştirir olmuş

Ben de yaya geçidinde olmasa dahi yol veriyorum. Fakat konudaki olay farklıydı.

Ben de yaya geçidinde olmasa dahi yol veriyorum. Fakat konudaki olay farklıydı.
size özel yazmadım alınmayın .genel olarak trafikte çok sinirli bir milletiz ona hitaben yazdım.yavaş gittiğim zaman bile taciz ediliyorum ben dattt dattt.ee ne yapayım geçen yayayı mı ezeyim arkadaki arabalar için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…