Mezeler - Ordövrler Ara Sıcaklar - Mezeler & Oylama Anketi

En Başarılı Bulduğunuz Tarif?

• Ankete Katılan
    160
  • Anket Kapalı .
Bu muydu cnm
Bende aslında nevos gıbı goz kararı yapanlardanım:))
Tarıf
2 yumurta
1 su bardagından az seker( fazla tatlı olsun ıstıyosan 1 su bardagı koyabılırsın)
1 cay bardagı sıvı yag ve 1 corba kasıgı tereyag koydum
1 cay bardagı sut
1 su bardagı un
2 corba kasıgı kakao
1 su bardagı kadar cevız
1 portakal kabugu rendesı
Damla cıkolata
1 kabartma tozu ıstege baglı vanılla
Normal kek hamuru yapıp baton kalıba doktum cıkınca ters cevırıp( ben gordugun kaba sıgsın dıye ıkıye kestım ortadan) ustune bır cay bardagı kadar sıvı kremayı ısıtıp kaynamadan kapattım ıcıne 100 gr bıtter cıko erıtıp pastanın uzerıne surdum..
Bu tarıften maffın de yaptık oda guzel oldu..
:KK60::KK60::KK9::KK9::KK9::KK74::KK74::KK74::KK15:ne kadar smiley varsa hepsi sana gelsin bu akşam yapacağım bunu paylaşırım canımm..çok severim çikolatalı olan her şeyii..
1993159000227b004b8868a091d22085e9d4f05702.gif

Bu muydu cnm
Bende aslında nevos gıbı goz kararı yapanlardanım:))
Tarıf
2 yumurta
1 su bardagından az seker( fazla tatlı olsun ıstıyosan 1 su bardagı koyabılırsın)
1 cay bardagı sıvı yag ve 1 corba kasıgı tereyag koydum
1 cay bardagı sut
1 su bardagı un
2 corba kasıgı kakao
1 su bardagı kadar cevız
1 portakal kabugu rendesı
Damla cıkolata
1 kabartma tozu ıstege baglı vanılla
Normal kek hamuru yapıp baton kalıba doktum cıkınca ters cevırıp( ben gordugun kaba sıgsın dıye ıkıye kestım ortadan) ustune bır cay bardagı kadar sıvı kremayı ısıtıp kaynamadan kapattım ıcıne 100 gr bıtter cıko erıtıp pastanın uzerıne surdum..
Bu tarıften maffın de yaptık oda guzel oldu..

Fırında kaç derecede pişti hamuru,180 filan yeterli gelir demi..
Sıvı krema derken hangisi,pudingmi yoksa..

Hatunum bende bunu dün akşam yaptımm..hi hi paylaşmıştım dün burada Eki Görüntüle 1413079

Ellerine sağlık harika gözüküyor,bide tavuklu demi tam benlik yani,annemde sadece pilav olarak yapıyormuş bunu et yada tavuk katmıyormuş içine çok güzel oluyor dedi..

aynen bende öyle :KK76::KK76: midem çok kötü yaaa aylardan beri sürekli yanıyor ağrıyor :KK1: dr a gitmeye korkuyorum :KK17:endoskopi ister diye ama haftaya gidicem artık bıktım her gün her gün yanmasından ağırmasından:cry:

Korkma hemen git bence,reflü filan olabilir belki çok geçmiş olsun ..

Ellerine sağlık harika gözüküyor,bide tavuklu demi tam benlik yani,annemde sadece pilav olarak yapıyormuş bunu et yada tavuk katmıyormuş içine çok güzel oluyor dedi..

sağol canım sabah randevu aldım artık napıyım her allahın günü insanın midesi yanar mı ağrır mı yaa :KK58::cry::cry: ister mi acaba endoskopi :KK17:

aynen bende öyle :KK76::KK76: midem çok kötü yaaa aylardan beri sürekli yanıyor ağrıyor :KK1: dr a gitmeye korkuyorum :KK17:endoskopi ister diye ama haftaya gidicem artık bıktım her gün her gün yanmasından ağırmasından:cry:
geçmiş olsun git muhakkak canım ne dir ne değildir öğrenirsin..

yaa canım harika bir tat olduu. dene tavuk severler için güzel bir lezzett..

X