Gelinlik Modelleri aqualilly'nin diktirmek için sabırsızlandığı gelinliği

mylittlesunshine

Guru
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2011
4.801
1.558
selam kızlar,
çeyizdi, nişan alışverişiydi hayat akıp gidiyordu ama aklımda hep o soru vardı peki ya gelinlik?

çok güzel gelinlikler gördüm, gerek normal hayatımda gerek internette; çok da gelinlik beğendim Allah var ama hiç biri için "işte bu" diyemedim taa ki dün geceye kadar. metanira ile mesajlaşmalarımız sırasında onun kır düğünü başlıklarından birine eklediği gelinlik modellerini görüp beğenerek markayı araştırmaya başladım. derken gelinlik konusunda fikirlerine ve bilgisine hayran olduğum minenes yine aynı marka ile ilgili düşüncelerini belirtince google'dan elimden geldiğince görsel taramaya başladım ve sonunda "o" gelinliği gördüm. gecenin 1'i falandı ama o an yüzüm aydınlandı. şimdiye kadar gelinlik alanlardan hep aynı şeyi duymuşumdur "bu gelinliği gördüm ve tamam dedim aramayı bıraktım". bana neden öyle olmuyor diye düşünüyordum evet çok fazla gelinlik modeli beğeniyordum ama dönüp dolaşıp bilgisayarıma indirdiğim fotoğraflara bakınca gözüme hepsi aynı gibi geliyordu.

artık öyle değil bu gelinliği istiyorum, Allah'ın izniyle de diktireceğim. yalnız gelinliğin kumaşı konusunda bazı sorular var aklımda. gelinlikçiye fotoğrafı gösterip, kendimi teslim etmek istemiyorum. öyle bir durumda eminim gelinliğin üst kısmındaki ipeksi tülden kısmı perde tülüyle yapacaktır. bu kadar yumuşak bu kadar zarif bir gelinliği en iyi şekilde diktirmek için elimden geleni yapacağım. sizin de fikirlerinize, modaevi ve kumaş önerilerinize ihtiyacım var.

allah hepimize istediği gelinliği giymeyi, mutlu huzurlu evinde oturmayı nasip etsin. amin

metanira ve minenes'e de bu gelinliği bulmamda vesile oldukları için çok ama çok teşekkür ederim.

işte beğendiğim gelinlik

Eki Görüntüle 314390

gelinliği kırık beyaz ya da krem rengi diktirmek istiyorum allah'ın izniyle. kuşağı yine bu pembeden olmasını istiyorum. ayakkabılar için daha önceki bir gönderide de yazdığım gibi nr 39'u düşünüyorum. kuşakla aynı tonlarda bir ayakkabı olabilir, yine aynı renk buketle de kombinleyebilirim. boğacağını düşünürsem saçımda ve kuşağımda pembeyi, buket ve ayakkabımda daha canlı bir renk kullanabilirim.

ayrıca bu gelinliği kolsuz değil de düşük kol diktirebilirim. koltuk altından değil sadece omuzdan hafif bi kulakçıkla omuz başlarımı örtebilirim bilemiyorum ona henüz karar vermedim.

saçım için doğal bir topuz düşünüyorum. açık bırakmayı isterdim ama adana'nın yaz sıcağında imkansıza yakınsıyor bu isteğim. fotoğraftaki gibi doğal bir saç düşünüyorum. sımsıkı toplu ve taralı değil evden çıkarken toplanmış gibi olsun istiyorum.
kır düğünü demek bana göre açık mekanda salon düğünü yapmak demek değil. pastasıyla, gelinlikle, saçla, makyajlar, mekanın dekorasyonuyla salon düğününden çok farklı olmalı.

Eki Görüntüle 314407

pasta modelleri bunlar var aklımda.
takı olarak şu tarz çiçekli böcekli şeyler

daha nişanımız bile olmadı bu arada :) allah'ın izniyle şu nişanı bi atlatalım tamamen düğün işine yoğunlaşayım, tüm hazırlıklarımı burdan paylaşmak istiyorum. hem belki birilerine yol gösterir hem de sizin fikirleriniz benim için aydınlatıcı olur.
şimdilik bu kadar, sevgiler...

VEEEE GELİNLİĞİM

Eklentiler

• $KL-00103.jpg
    18,7 KB · Görüntüleme: 136
Son düzenleme:
gelinliğin özellikle sırt kısmı çok zarif çok hoş.. benimde düğünüm haziran sonunda ve ben de henüz aradığım gelinliği bulamadım sanırım karar verip beğenemiycem hayırlı uğurlu olsun tatlım

inşallah karşına çıkar. ben de çok umutsuzdum. diyordum ki tamam bir gelinlik bulup giyicem güzel de olucak allah var beğenip alıcam ama hiç "işte bu" dediğim olmayacak. tamamen içime sinen bir model olmayacak diyordum. allah'a şükürler olsun ki karşıma bu model çıktı. inşallah senin de çıkacak ki biliyorum çıkacak :))
Wow :) Süper bir gelinlik
Ne kadar diktireceksin peki?

:))) beğendin mi :))
fiyatını bilmiyorum canım ya henüz araştırma evresindeyim, kumaşı nasıl olmalı ne kullanılmalı falan baya bi inceliyorum :) 15 tatilde adana'daki modaevlerini gezicem ilk içime sinmezse tatil bitmeden bir de istanbul'a gidicem. ipek gibi yumuşacık hafif bir şey olsun istiyorum. asıl önemli olan modeli birebir yapmaları değil -tabii ki modeli de istediğim gibi olmalı- kart kart kumaşlarla da yaparlar bu modeli sinir olurum , o yüzden kumaş bakıyorum şimdilik sadece

Merhaba,

Güzel sözlerin için çok teşekkürler canım, teveccühün. Beğendiğin gelinliği sevdim, fikirlerin hoş ve farklı. İnşallah güzel bir hazırlık süreciyle istediğin herşeye ulaşırsın.

Benim şimdiye kadar gördüğüm en güzel tül, vakko weddingte arkadaşımın denediği Calais'teki idi.

Nasıl yumuşacık, kaliteli bir tül sana anlatamam. Genelde bizimkilerin kullandıkları tül biraz sertçe olur, bunu üstten tut, sarkıt, ipek eşarp misali dökülüyor. Zaten tülün türü de "ipek tül" imiş. Eğer bulabilirseniz bundan öneririm.

Gelelim eteğin altına, o bildiğin tafta. Parlak, yanardönerli, çift iplikle dokunmuşlarından uzak durursan, buldukların güzel olacaktır. Beni bilirsin sanırım, bir kumaş ne kadar simli, ne kadar parlaksa o kadar plastik ve sentetik görünür bana. Kaliteli, ipekli kumaşın sentetiklerden başka, ağır bir parlaklığı olur çünkü.

Üstteki çiçekli malzemelerin çok çok benzerini geçtiğimiz çarşamba eminönünde birçok malzemecide gördüm, bulmanız zor olmaz. Lazerle kesilmiş malzeme diye sorabilirsiniz.

Bir de şu ihtimal var, tül veya dantel üzerine lazer kesim bu malzemeler dikilmiş haliyle hazır satılıyorlar. Mesela eminönü İnci Dantel'de bu görülen kumaşın renk ve çiçekler olarak nerdeyse aynısı vardı. Metresi 100-200 lira filan bir maliyeti var. Sormuştum, beyazı da oluyormuş. Hatta salı pazarında gri renkte biraz daha kalitesizine bile rast gelmiştim, bulunmaz hint kumaşı değil yani.

Adana'da gelinlik malzemeleri satan belli bir yer varsa orayı öğrenirsin, lazer kesim malzeme sorarak gezersin. Bence de bulursun.

Tahminim, 1000-1500 maliyetle bu gelinliğin güzelinden dikebilmesi gerekir sana.

Mutluluklar dilerim...

Ust kismi gercekten cok hos umarim istedigim gibi dikilir canim dugunun ne tarz bilmiyorum ama kir dugunu sanirsam bende bakiyorum bkiyorum bi suru begeniyorum deneyip hangi kesim yakisck onu bi bulsam en azindan eleme yapabilicem multluklar

sana çok minnettarım ya cidden bu mesajla alakalı değil sadece, sayende gelinliğe bakış açım değişti gerek kumaş gerekse fiyat açısından. önceden iyi bir gelinlik için belli bir markadan almak yeterli gibi geliyordu ama şu anda bir çok ünlü türk markasının gelinlikleri çok basit geliyor ve fiyatları da çok uçuk :)
keşke istanbul'da olsaydım beraber de gezerdik kumaşçıları gelinlikçileri :)) zaten sanırım senin diktirdiğin modaevine diktireceğim kadıköy'dekine. belki oraya beraber gideriz :)
kumaşları nişanlımın -öyle diyelim yani değil ama henüz :)- kardeşine de söyledim. o kumaşçılarla çalıştı bir kaç sene. bakalım artık şu nişan olsun da düğün hazırlıklarına öyle başlayacağım hayırlısıyla

Ust kismi gercekten cok hos umarim istedigim gibi dikilir canim dugunun ne tarz bilmiyorum ama kir dugunu sanirsam bende bakiyorum bkiyorum bi suru begeniyorum deneyip hangi kesim yakisck onu bi bulsam en azindan eleme yapabilicem multluklar

evet öncelikle kesime karar vermek lazım. bana balık ispanyol vb türler yakışmıyor hiç. kesime karar vermek çok büyük aşama zaten. bol şanslar canım umarım gönlüne göre bir şey bulursun. beğenmene çok sevindim bu arada

Evet kesinlikle cok begendim InsaAllah sonucu ta istedigin gibi olur. Mutluluklar dilerim canim. Bende bir gelinlik begendim. Diktirme ve satin 1000TL olur dedi internette görüstügüm bir gelinlikci ama henüz emin degilim dikim riskini göze alayim mi diye. Birde cok sade bir gelinlik düsünüyordum aslinda hayalimde hep öyleydi ki sadeyi seven biriyim. Ama bu gelinlik cok satafatli gibi sanki cok kararsizim bende :)

Gelinkte su:

Canım bu ne hız yahu, konu bile açmışsın uyuyorum resmen, haberim bile yok. Başlığı görünce dedim gelinliğini buldu, coştu bizimki Darısı benim başıma artık...:97: Ben de en az senin kadar sevindim. Teşekküre gerek yok canım, sen o gün o gelinliğin içinde sonsuz bir huzur ve mutlulukla gülümse o yeterli...

Bayıldım. Çok çok çok güzel.
sağol canım. beğenmeniz içimi inanılmaz rahatlatıyor

şatafatlı değil ya gayet şık güzel ve sade bence. özellikle etek kısmına bayıldım. yalnız bi küçük önerim var böyle parlak bir dantelde ısrarcı değilsen daha yumuşak fransız danteli gibi mat bir dantelle daha hoş olabilir gibi geldi bana. bu kesime ne deniyor bilmiyorum da yukardan yavaş yavaş bollaşan bu gelinlik modelini ben de beğeniyordum hep o tiplere bakıyordum hatta. çok zarif ve zayıf gösteriyor insanı gelinlik dikimi için de ben istanbul'a gidicem galiba güvenemiyorum adana'dakilere :/

Bende cok begendim gelinligi,
Insallah hersey hayalinden bile guzel olur canim

amin canım çok tatlısın sağol

ay hadi bakalım bu yaz bizim yazımız olsun inşallaaaah!

Allah gonlune gore versın tatlımm cokk hoss
amin canım hepimizin beğenmenize çok sevindim

ocak 28'de nişanım olacak düğün ya da nikah artık ilk hangisi olursa bilmiyorum ama sonuçta haziran ayında bu gelinlik bana lazım. sorularım şunlar:

1) ben kahramanmaraştayım, ailem adana'da, nişanlım istanbul'da. sizce bu gelinliği nerde diktirmem daha mantıklı. tabii ki burda maraşta diktirmeyeceğim zaten ilçedeyim merkezde bile değilim. adana mı istanbul mu daha iyi olur? her şeyi düşünmem lazım; gidip gelme açısından adana rahat olacak ama modaevi konusunda kararsızım istanbulda daha iyi olur gibime geliyor. kumaşlarını nişanlım alacak terziye sadece dikim ücreti ödeyerek yaptıracağım gelinliği.

2) ne zaman dikim için terziye gitmem gerekiyor haziran sonu gibi gelinliğin hazır olması gerektiği düşünülürse?

3) gelinlikçi gelinliği istediğim gibi dikemez diye korkuyorum sürekli gidip kontrol etmem gerekir mi? o provaya çağırdıkça gittiğimde iş işten geçmiş olursa cinnet geçirebilirim.

tecrübeli arkadaşlar fikirleriniz önerileriniz önemli, şimdiden teşekkürler

canım, ben diktirmiş ve memnun kalmış bir insanım biliyorsun. terzim iyiydi, ama yine de müdahale etmem gereken yerler oldu, benim gelinliğim için küçük küçük de olsa 10 kadar prova yapmıştık. bu yüzden ben açıkçası gelip-gitme açısından yakın olunmasından yanayım. böylece sürprizle karşılaşmazsın.

ya da şöyle bir şey olur, eğer şehirdışında diktirmeyi düşünüyorsan, 10 gün kadar o şehre gidersin, terziyle anlaşırsınız ve sadece senin gelinliğini dikip yetiştirirler. ben kendi terzimle sohbet ederken, onun gurbetçi gelinlerle nasıl çalıştığını sormuştum. o da bana böyle yaptıklarını, yani 1 hafta 10 gün için sadece o kişinin gelinliğine çalıştıklarını, acelesi olmayan gelinleri ertelediklerini söylemişti.

eğer Adana içine sinmeyecekse, modelinde kesin kararlıysan -ki olduğunu biliyorum- ve kilon çok değişken değilse, bu seçeneği düşünebilirsin. şu an ölü sezon olduğu için, gelinlikçiler bu tip bir uygulamaya müsait olurlar. sen de her gün başında olarak gelinliğini alabilirsin.

böyle ekspres dikim yapmayacaksan, 3 ay önceden terzinle anlaşmanı öneririm. yaz gelinisin, yazları gelinlikçiler çok yoğun olur, gelinliğin aceleye gelmesin, daha özenli bir şey çıksın ortaya.

kumaş meselesinde, bu hafta sonu Allah'tan bir mani çıkmazsa, Emos arkadaşımızın gelinliği için kumaşçı gezeceğiz. o da lazer kesim kumaş istiyor. Gezerken senin gelinliğini de aklımda tutarım, uygun bir şey görürsem kartını nişanlına iletirim. Eğer kumaş elinizde olursa, modelde bir zorluk olmadığı için, Adana'daki bir terzinin de güzel iş çıkaracağını düşünüyorum.

Sevgiler...

:)) İşte Minenes farkı :))

istanbulda 10 gün kadar kalmam gerekiyor o zaman gelinliği diktirebilmem için ama çok zor gibi :/ nişan hazırlığı, nişan derken 2 haftalık tatilimin 1 haftası gidecek. nişandan sonra da salon ayarlayacağız. 30-31 ocak gibi istanbul'a geleceğim hem gelinlik hem yatak odası bakmak için. gelinlikçileri gezeyim diyorum o arada ama sonrasında 10 gün bekleyemem 6 sında okul açılıyor zaten. yine de konuşayım belki 3 4 gün kalmam yeterli olursa dediğin gibi orda hemen diktiririm.

kumaş için ipek tül demiştin o aklımda lazer kesim de bakacağım. senin de aklında olmasına çok sevinirim :)) dediğin gibi kumaşı halledersem adana'da yapabilirler gibi. yine beyaz butik aysira falan var herkesin bildiği bir de haluk şenbayrak diyorlar hepsine gidip sorarım, önceki işlerine bakarım. hatta ilk hafta bakayım ki içime sinmezse ikinci hafta istanbul'a geldiğimde orda diktireyim.

zaten kumaşları almadan önce sana yine danışacaktım şunları beğendim şu fiyat diyorlar şu kadar metre alıcam ne dersin diye :))

inşallah istediğimiz gibi olur allah nasip eder de. tüm kızlar için bu dileğim allah herkesin evini yuvasını düğününü içine sindirsin.

çok ama çok teşekkürler, eline sağlık.

ben de konuya dahil olayim bir yerden dedim :)
ilk olarak gelinlik sahane. benim de gelinlik arama surecimde hayran oldugum gelinlik markasaydi papilio. bildigim kadariyla da TRde satilmiyor aslen rus markasi hatta amerikada bile newyork harici bi yerde bulamadim ben.
hatta erek arkadasim rusyaya gitmisti bir is icin moskovadaki papilio ya bile gondermistim zorla onu:) neyse iste baya ciddiydim ben de ama sonra iste dugun mekani ayarlandi falan herkes cok sade kalir senin begendigin model diyince oyle vazgecmistim en sonunda..
aqualillycim, bu gelinligin tum olayi sirtinda. yani duvak kullanacaksin buyuk bir ihtimal ki bu da sirt detayinin kapanmasi demek. benim begendigim model gibi ayni, bu gelinligin de amerikan tarzi 20-30 kisilik bahce dugunlerine daha uygun oldugunu dusunmekteyim. ki oralarda gelinler genelde duvaklarini cikardiklari icin sirti acik veya sirt detayi olan gelinlikler tercih ediyorlar. ama duvak olayina bi care bulabilirsen dedigim gibi harika bir model
markanin websitesine BURADAN ulasabilirsin, ama 2012 modellerini pek begenmedim ben 2011in yaninda sonuk kalmis sanki biraz. (senin begendigin model de 2011 modeli)

2012 modellerini kır düğünleri başlığına yükledim limonata nickli arkadaşın başlığıydı sanırım. orda da 2 tane beğendim ama bu benim beğendiğim model çoooook güzel ama yaaa :))) acaba diyorum ben gelinliğin üst kısmınındaki üstü çiçekli tülden bir duvak yaptırsam nasıl olur? çok mu boğar? zaten duvağı da hiç sevmem kullanmasam mı diyorum bazen de

el çiçeğimle uyumlu bi çiçek taksam saçıma hatta papatya bile düşünüyorum el buketine de saçıma da. saçta çiçek olunca duvak olmasa da olmaz mı? duvağı mekana girerken takar sonra çıkartırım diyorum hatta

basit durmayacak çiçekli saç nasıl olabilir acaba ya bu konuda araştırma yapmam lazım

valla bence minenesin fikrini almak lazim, combine isinden hic anlamiyorum :)
bi de biraz kuyruk eklense nasil olur? ben pronovias in georgia modelinin super bi kuyrugu vardi oyle bisey olabilir mi ki acaba?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…