Apartmana sıkışan kedim(?)

Bunun hesabini sanami vericem? Korkuyorum iste garip geliyor bana ayrica ilk kezmi gordun kediden korkani?
Kız kardeşimde çok korkuyordu. 50 m öteden görse yolunu değiştiriyordu. İşe gidemedi kedi yüzünden. Apartmanın girişinde kedi varmış. Dışarı çıkamadı, eve de geri dönemedi. Hareket ederse kedi saldıracak zannetmiş. Birileri dışarı çıkıncaya kadar mahsur kaldı merdivende. Ama biraz travmatik bir biçimde de olsa onun kedi fobisinden kurtardım. Koltukta otururken kucağına kedi bıraktım. Kardeşim başladı çığlık atmaya. Kedi umursamayıp kıvrıldı yattı. Hiç acımadım. O kedi uyudu bir güzel. Arada gidip gelip bacımı yokladım yaşıyormu diye. ilk başlarda kediye değmesin diye kollarını, ellerini göğüs hizasında tutuyordu. Yüzünde de korku dolu bir ifade. Ama..ama...ve mutlu son, bir baktım kediyi okşuyor. Kedicik de mışıl mışıl uyuyor. kız kardeşimin bütün korkuları ve sevgisizliği sabun köpüğü gibi uçtu gitti. O kedi bizde 12 yıl kaldı. Sonra öldü tabi, yaşlılıktan. Onunla uyurdum hep. Şimdi hem kardeşimin hem benim evlerimizde kedimiz var. Darısı başına diyeyim de benim gibi bir ablan olmadığından, pek şansın yok gibi

Sizin tedavi yonteminiz de baya ilginc olmus. Yalniz ters tepip daha da travmatik bir hal alabilirdi durum. Neyseki olmamis. Ama sanirim herkesde ayni sonucu vermez bu yontem.

Zaten bu hayvan korkusu aileden geliyomus annem ve teyzemlerde cok korkar bizede onlardan gecti ya evet bizimki imkansiz gibi valla ama bende isterim korkmamayi cunku okula gitmiyodum kediden zirt pirt onume cikardi

Bu hayvanlardan nefreti anlamıyorum. Oysaki dünyayı boklayan biz insanlarız , onların yaşam alanlarına tecavüz ediyoruz ama o kadar egoist bir varlığız ki bunu kabul etmiyoruz .
Dışarıda bir alana kedi evi yapın mama ve su koyun zamanla alışır , imkanınız varsa evde bakın sevaptır .

Çok tatalısın gülmekten bayıldım harikasın kardeşine acıdım biraz[/QUOTE]

Melek olmuş, başınız sağ olsun ama cidden riskli ya. Sanırım zaten sakin bir kedi olduğunu biliyordunuz. Benim evdekiyle yapamam ben mesela. Hem hareketli hem insan gördü mü saklanıyor hem de klasik tekir huysuzluğu var üstünde. Ben köpek korkumu terapiyle yenebildim. Eşim de "hadi şu köpeği sev, bak valla bir şey yapmaz" diye dayatma yapıyordu. Ayrılık noktasına geldik biz, çünkü çok korkuyordum ve o beni anlamıyordu bana göre. Yönteminizin işe yaramasına ve kardeşinizin kedi dostu olmasına sevindim. Pisilere öpücükler.

Kedileri ve köpekleri insan hayatı için evcilleştirildik. Onlara bakma sorumluluğu bizim üzerimizde. Lütfen nefret etmek yerine yardımcı olmaya çalışalım onlara. Hayvanların yaşam alanlarına bina dikip arabaların altında ezilmeden yaşamalarını bekleyemeyiz. Onları korumak bizim görevimiz.

Ben korkuyorsam kimse apartmana alamaz evinde beslesinler. Zaten disari attirdim kediler. Ben ve kardesim korkuyoruz burasi apartman barinak degil

Ah keşke benim komşum olsaydın bak hayvan nasıl dışarı atılıyor bir öğrenseydin, öğretseydim sana diğer komşulara öğrettiğim gibi...... Maşallah şimdi kimse korkmuyor :))))

Katılıyorum, insanlar çok acımasız olmuş...

Sahiplenecek birini bulacağım galiba kıyamam yaa..

Apartman sakinleri istemiyorsa kediyi beslemeyin. Neler duyuyoruz haberlerde. Kürekle kedi döven mi ararsın, zehirli mamayla zehirleyen mi... Apartmanda gördükçe kovun ve dışarıda besleyin imkan varsa kedi evi yapın ya da en güzeli evinize alın. Ama apartman sakinleri hayvana zarar verirse üç kuruş ödeyip sıyrılırlar olan gariban yavrucağa olur.

Bunun hesabini sanami vericem? Korkuyorum iste garip geliyor bana ayrica ilk kezmi gordun kediden korkani?
Tabi ki de bana hesap verme aynı zaamanda uslubuna da dikkat et.
Benım çevremde çok fazla kedı sevmeyen vardı evıme geldıklerınde çok huzursuz olurlardı .
Ki benım kedılerım çok vahşi eve biri gelince çıldırıyorlar. Ona rağmen tırmıklamalarına ragmen bize 2 3 kere gelen kedilere alıştı .
Hiçbir hayvandan korkmayın . İnsanlardan korkun onlar kadar vahşisi yok .

Ahh benımmm sarımm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…