Annesine Rağmen...

deathless01

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2008
181
1
37
3 senelik çok güzel giden bir ilişkim var. Ancak bu zamana kadar ailesiyle tanışamadım. Ayın 2 sinde ablasının düğününde anne babası benimle tanışmak istiyorlar nihayet. Fakat benim aile yaşantım ve onun ailesinin tutuculukları sorun oluşturuyor. Ben çok rahat büyümeme rağmen onun için kendimi değiştirmeye çalıştım.Annem beğenmez dedi, tüm kıyafetler kapandı, annem beğenmez dedi kaynaklarımı çıkardım,annem istemez dedi çıktığımızı gizledik fakat şimdi tam tanışacağım derken bu seferde düğüne gelirken saçlarını siyaha boyat diyor. Neymiş annesi sarı saça kötü kız bu bize yaramaz dermiş. Anne babası öğretmen ama bu zihniyetteler.Şurda çok az bi günüm kaldı nasıl davranmam gerektiğini bilemiyorum. Annem annesi istiyor diye saçlarımı boyatmamamı söylüyor, ben platine dönene kadar mahfettim çünkü saçlarımı.ve sevgilimde normalde sarı saç seviyor. bunu bile bile boyatmak istemiyorum. Nasıl davranmam gerekiyor sizce? köprüyü geçene kadar mı,yoksa olduğum gibi kabullen demek mi?

sizi olduğunuz gibi kabullensin sakın saçlarınızı boyatmayın zaten her isteklerini yapmışsınız saçla ne alaka nasıl bir zihniyettir bu..
nese canım asla boyatma saçlarını annen haklı seni olduğun gibi kabul etsinler...

bende böyle düşünüyorum fakat erkek arkadaşımla, ailesi karşı çıkarsa, ben sana demiştim demesi üzerine ilişkim yıpranırsa? çünkü öyle böyle tutucu diiller anlatamam:KK43:

bende böyle düşünüyorum fakat erkek arkadaşımla, ailesi karşı çıkarsa, ben sana demiştim demesi üzerine ilişkim yıpranırsa? çünkü öyle böyle tutucu diiller anlatamam:KK43:

kuzenimde sizin gibi bu sorunları yaşadı saç rengi konusunu ve temmuzda evleniyor değiştirmedi kendisini ve çocuğun aileside zamanla kabullendi hiçbir sorunları kalmadı ama son istekleri bu olacaksa boyatın karar sizin ama ben asla boyatmazdım...
ileride herşeye karışırlar diye benim saçımı başımı değil kişiliğimi önemsemelerini isterim..
a.s.

kendin ol tavrını koy
farzet evlendin bir ömür böyle geçermi
annesiyle evlenmiyorsun bilmem farkında mısınız
tamam aile de önemli ama bu kadar da abartılmamalı bence​

bende sizler gibi düşünüyorum ancak, acaba başkası olsa napardı die sormaktan alamıyorum kendimi. çünkü benim bu tavrım sonucu sevgilimi kaybetmek istemem. hoş o beni böle bi sebepten kaybetmeyi göze alırsa uğurlar olsun tabi ama..yinede:KK43:(

canım bak kendin söylemişsin bu sebepten seni kaybedicekse zaten ileride asla anlaşamazsınız..
kesinlikle taviz verme yeterince vermişsin zaten..seni sen olduğun için kabul etsinler..

canım merhaba
bi arkadaşım senin pozisyonunda idi evlendi saçla kıyafetle başlayan karışmalar hayatlarına her yönden girdi çünkü oğullarına ne söylendise arkadaşım tarfından yapıldı tasızlık olmasın diye ama evlendikten sonra bir yere gitmelerine alışverişlerine dahi karıştılar sonuç mutsuzluk yani sadece fiziki görünümünemi karışıcaklar sorun burda mutluluk için küçük ödünlar verilir ama yani erkek arkadaşın onlar ne derse onumu yapacak çok problem yaşarsın

keşke kuzenin gibi olabilse benim ilişkimin sonuda..ama anne babab yok derse sevgilim sanıyorumki ses çıkaramaz..

umarım öyle olur ama kendinden ödün verme erkek arkadasında biraz ailesine hayır demeyi öğrensin..her isteklerini kabul edersenizileride utsuz olursunuz evlensenizde tatlım..a.s.

ilerde evlendiğimizde kimseyi karıştırmam sana, ilk izlenim çok önemlli, bakacaklar artist gibi süslü püslü bir kız, yanlış izlenim vereceksin diyor..benim korkum bu.yani ben sarı saçlı olmakla kötü kız mı oluyorum:KK43:

sen kötü kız falan değilsin bakımlı modern bir genç bayansın ama erkek arkadaşının ailesi tam tersi onlara ters arkadaşının gurur duyması lazım artist gibisin diye ama kıskançlıkta var galiba senin işin zor be güzelim ya saçını sakın boyama olduğun gibi kabul ettirmeye çalış çünkü verceğin ödünlerin sonu gelmicek gibi yani seni kendilerinin istediği kalıba sokmaya çalışacaklar yanlışşşşş

evet cnm yaa..sorma nasıl bir kıskanç anlatamam.. ksıkandığı zaman beni suçluyor üstelik.bana kızıyor..şimdi ben boyatmazsam ve annesi beni beğenmezse ne vardı ölürmüydün boyatsan sanki dicek..

hayırlısı olsun diyelim merak ediyorum tanışmanızdan sora nolcak tanışma nasıl geçicek haber verirsen sevinirim her şey istediğin gibi olur inşallah bye

3 senelik çok güzel giden bir ilişkim var. Ancak bu zamana kadar ailesiyle tanışamadım. Ayın 2 sinde ablasının düğününde anne babası benimle tanışmak istiyorlar nihayet. Fakat benim aile yaşantım ve onun ailesinin tutuculukları sorun oluşturuyor. Ben çok rahat büyümeme rağmen onun için kendimi değiştirmeye çalıştım.Annem beğenmez dedi, tüm kıyafetler kapandı, annem beğenmez dedi kaynaklarımı çıkardım,annem istemez dedi çıktığımızı gizledik fakat şimdi tam tanışacağım derken bu seferde düğüne gelirken saçlarını siyaha boyat diyor. Neymiş annesi sarı saça kötü kız bu bize yaramaz dermiş. Anne babası öğretmen ama bu zihniyetteler.Şurda çok az bi günüm kaldı nasıl davranmam gerektiğini bilemiyorum. Annem annesi istiyor diye saçlarımı boyatmamamı söylüyor, ben platine dönene kadar mahfettim çünkü saçlarımı.ve sevgilimde normalde sarı saç seviyor. bunu bile bile boyatmak istemiyorum. Nasıl davranmam gerekiyor sizce? köprüyü geçene kadar mı,yoksa olduğum gibi kabullen demek mi?

KENDİN OL CANIMMM..
BİR BAŞKASI İSTİYOR DİYE DEĞİŞMEYE KALKMA SAKINN..
Resmen ilişkiniz yıln hikayesine dönmüş kendniz kandırmakdan başka bir şey olmaz yapacaklarınız...
Ayrıca eşinize anlam veremiyorummm şimdi arkadaşınızın ailesinin istediği şekilde görünmeye çalıştınız diyelim ya sonrası ne olacak tamamen onların istediği şeklemi bürüneceksinizzz..
Anlattıklarınıza göre siz ayrı dünyaların insanlarısınız eğer ilerisi için bir birliktelik düşünüyorsan bence çok çok iyi düşün

Daha şimdiden böyleyse ileride istekler baskılar dhada çok artacaktır ve zamanla siz kaldıramaz hale gelirsiniz hikayenizin sonuda mutsuzluk olur canımm

Anlayamadığım şey arkadaşınız nasıl bir karaktere sahiptir..Sizin onunlamı bir ilşişkiniz var yoksa annesiyle mi böle saçma şeymi olur ya Resmen kandırmaca
Sizi beğenen olduğunuz gibi beğensin
Bu konu hakkında Ailenizin görüşlerine kulak verinnnn

Fakat bu birliktelik size göre değil sanırım anlattıklarınızdan yola çıkarak söylüyorumm
malesefff ilerisi hiç mi hiç iyi olmaz sizin açınızdann
Bence çok çok iyi düşünün ve duygularınızla değil MANTIĞINIZla karar verinnn
Acaba Onların İStediği gibi değişebilirmisiniz???????

hiçbir zaman kendinizden ve kendiniz olmaktan taviz vermeyin.yasakkelime.şimdi yapacağınız böylebi davranış ilişkiniz eğer ciddi bi boyuta dönerse sonra sizin için problem yaratabilir.a.s..en iyisi olduğunuz gibi görünmek..beğenmeyen paşa oğluna almaz...kaybeden onlar olur..bence hiç sıkmayın siz canınızı.a.s...

kendinizi bu denli değiştirmeniz çok yanlış
bırakında biraz erkek arkadaşınız uğraşsın sizin için
tek taraflı fedakarlık olmazki :1shok:
dün giyiniş bugün saç peki yarın neler isteyecekler hiç düşündünüzmü ?
bunların arkası gelmez emin olun

böyle taviz vermeye devam ederseniz :1closedeyes:
evlenince bunların çok çok fazlasını yaşayacaksınız
o zaman bu kadar normal gelmeyecek
erkek arkadaşınız da sizi kaybetmekten korkmalı sizin onu kaybetmeye korktuğunuz gibi

Aileye uyulmalı anlıyorumda belli bi yere kadar ama..
Giyim tarzınızı degiştirmişsiniz, ailenin birlikte oldugunuzdan belli bi süreye kadar haberi olmamış,bide annesi begenecek diye saçımı siyaha boyatcam....
Yok kardeşim olmaz öle şey ,ben neysem oyum kimseye kendimi begendirme zorunlulugum olamaz! ben bi bireyim lütfen bunu unutmayın

X