Annesine Rağmen...

KENDİN OL CANIMMM..
BİR BAŞKASI İSTİYOR DİYE DEĞİŞMEYE KALKMA SAKINN..
Resmen ilişkiniz yıln hikayesine dönmüş kendniz kandırmakdan başka bir şey olmaz yapacaklarınız...
Ayrıca eşinize anlam veremiyorummm şimdi arkadaşınızın ailesinin istediği şekilde görünmeye çalıştınız diyelim ya sonrası ne olacak tamamen onların istediği şeklemi bürüneceksinizzz..
Anlattıklarınıza göre siz ayrı dünyaların insanlarısınız eğer ilerisi için bir birliktelik düşünüyorsan bence çok çok iyi düşün

Daha şimdiden böyleyse ileride istekler baskılar dhada çok artacaktır ve zamanla siz kaldıramaz hale gelirsiniz hikayenizin sonuda mutsuzluk olur canımm

Anlayamadığım şey arkadaşınız nasıl bir karaktere sahiptir..Sizin onunlamı bir ilşişkiniz var yoksa annesiyle mi böle saçma şeymi olur ya Resmen kandırmaca
Sizi beğenen olduğunuz gibi beğensin
Bu konu hakkında Ailenizin görüşlerine kulak verinnnn

Fakat bu birliktelik size göre değil sanırım anlattıklarınızdan yola çıkarak söylüyorumm
malesefff ilerisi hiç mi hiç iyi olmaz sizin açınızdann
Bence çok çok iyi düşünün ve duygularınızla değil MANTIĞINIZla karar verinnn
Acaba Onların İStediği gibi değişebilirmisiniz???????

geleceğimizi düşündüğümde benimde korkularım var, fakat onunla çok mutluyum. yani acaba diyorum kendimden taviz vermem gerekirmi böylesi güzel bir ilişki için yoksa ondan anlayış beklemeli ve ailesine kulak vermememelimiyim?

Aileye uyulmalı anlıyorumda belli bi yere kadar ama..
Giyim tarzınızı degiştirmişsiniz, ailenin birlikte oldugunuzdan belli bi süreye kadar haberi olmamış,bide annesi begenecek diye saçımı siyaha boyatcam....
Yok kardeşim olmaz öle şey ,ben neysem oyum kimseye kendimi begendirme zorunlulugum olamaz! ben bi bireyim lütfen bunu unutmayın

bu söylediklerim sadece belli başlı olanlar.. daha verdiğim o kadar çok taviz var ki. erkek arkadaşım napim benim ailem böyle işte diyor. üstelik kendiside tasvip etmiyor bazı şeylerii ama yinede bazen bana onunda baskı yaptığı oluyor..

kendinizi bu denli değiştirmeniz çok yanlış
bırakında biraz erkek arkadaşınız uğraşsın sizin için
tek taraflı fedakarlık olmazki :1shok:
dün giyiniş bugün saç peki yarın neler isteyecekler hiç düşündünüzmü ?
bunların arkası gelmez emin olun

böyle taviz vermeye devam ederseniz :1closedeyes:
evlenince bunların çok çok fazlasını yaşayacaksınız
o zaman bu kadar normal gelmeyecek
erkek arkadaşınız da sizi kaybetmekten korkmalı sizin onu kaybetmeye korktuğunuz gibi

oda taviz verior bazı konularda ama bnm kadar diil.hatta ben baskı yapmaya calışstgmda bunaltıosun beni dior. o beni kendisine asık ettiğini bilior ve ayrılamayacağımı düşünüyor.ve bunun için beni kaybetmekten korkmuyor sanırım:bbo:

Annesinin mi beğenmesi gerekiyormuş sizi anlamadım ki,
Kendisinin beğenmesi gerekmiyor mu?
Herkesin kendi hayatı ama fikrimi soruyorsanız,
Annem beğenmez dediği anda tavrımı koyardım..
Kılığa, kıyafete karışılmasına çok sinirleniyorum ben nedense..:kızgın:

Kendin olmayarak daha ne kadar süre dayanabilirsinki bu özverilere, hemde istemeyerek yapıyorsan iyice zor gelir sana.
Bence sen kendin ol, ömür boyu başkasıymış gibi davranamazsın, en güzeli dürüstlük.

oda taviz verior bazı konularda ama bnm kadar diil.hatta ben baskı yapmaya calışstgmda bunaltıosun beni dior. o beni kendisine asık ettiğini bilior ve ayrılamayacağımı düşünüyor.ve bunun için beni kaybetmekten korkmuyor sanırım:bbo:

arkadaşım sende ona söyle bunaldığını
seni çantada keklik olarak görmesin
yasakkelime insanlar annelerinden babalarından kopabiliyor zamanı geliyorda
her an herşey olabilir neden kendini vazgeçilmez göstermesine izin veriyorsunki.

siz ayrı bir aile olacaksınız tabiyki aileler fikirlerini söyler yol gösterirler ama bu şekilde baskı hayatınızı yönlendirmeye çalışmaları ve arkadaşının bunu kabul edip sana uygulatması çok yanlış.:1no2: senin şimdiden takmassa yarın öbürgün hiç takmaz

hepimiz tavizler veriyoruz ama bu tek taraflı olmazki.ben bir adım atıyorsam eşimde atıyor. tek taraflı olmaz.

yolun başından çizgini belirle sonraları çok üzülürsün.

Annesinin mi beğenmesi gerekiyormuş sizi anlamadım ki,
Kendisinin beğenmesi gerekmiyor mu?
Herkesin kendi hayatı ama fikrimi soruyorsanız,
Annem beğenmez dediği anda tavrımı koyardım..
Kılığa, kıyafete karışılmasına çok sinirleniyorum ben nedense..:kızgın:

bende çok sinir oluyorum ama benim yerimde başka biri olsa kabul edermiş gibi düşüniyorum bu durumu

bende çok sinir oluyorum ama benim yerimde başka biri olsa kabul edermiş gibi düşüniyorum bu durumu

Kıyafetime,saç rengime karışılmasına çok kızarım..
Benim tercihlerim ve zevklerim..
Hee fikir verilebilir,rica edilebilir o ayrı..
Ama adam annesinin direk isteklerinin yerine getirilmesini istiyor..
Arkadaşım yanlış anlama,ama ileride daha çok başın ağrımaz inşallah..

siz bu zaman zarfında o kadar çok taviz vermişsiniz ki,karşınızdaki insan da istedikçe istemiş...
böyle saçmalık olur mu yahu,kıyafetinize,saçınıza,taktığınıa,makyajınıza eh yakında konuşma tarzınıza da takarlar sizi baştan kendilerine uygun bir şekilde yaratmaya çalışırlar..o halibnizle ne kadar doğal olabilirsiniz??? ne kadar mutlu olabilirsiniz.???
önemli olan erkek arkadaşınızın beğenmesi,neden annesine göre sizi yönlendiriyor.hayatta müsaade etmeyin,olmayacağını bilseniz bile kendinizden,halinizden ve isteklerinizden vazgeçmeyin...
burada evlendikten sonra nelere maruz kalan arkadaşlarımız var...hayatta bazı şeyler zorlamayla olmaz,insanın kendisinin istemesi lazım..sizi başkalarının yönlendirmesine izin vermeyin...aşkından ölseniz bile...fazla değil birazcık ileri tahmin edin,evlendiniz varsayalım,sizden isteyebileceklerini tahmin edebiliyormusunuz?? ya bunları yapmamakta o zaman ısrar ederseniz,hep yapıyorsunuz ya o zaman hayır dediniz...ne olacak...lütfen mantıklı üşünün....hayatınıza başkalarının yön vermesine,sizi siz olmaktan çıkartmalarına izin vermeyin...
sevgiler...

nişanlın seni beğendikten sonra gerisi boş bence
aileye ayak uydurulmalı ama bir yere kadar
bence başından taviz vermemelisin bu gibi durumlarda
anlattıklarına göre bu burda bitmeyecek gibi geliyor
duygularınal değil mantığınla hareket et bence
ileride daha büyük sorunlar olmaması dileğimle

Alıntı:
deathless01´isimli üyeden Alıntı
oda taviz verior bazı konularda ama bnm kadar diil.hatta ben baskı yapmaya calışstgmda bunaltıosun beni dior. o beni kendisine asık ettiğini bilior ve ayrılamayacağımı düşünüyor.ve bunun için beni kaybetmekten korkmuyor sanırım

o zaman onu korkutun lütfen...ben buyum deyin...demekki o size aşık değil ki siz onun sizi bırakabileceğinden korktuğunuz için yapmak zorunda kalıyorsunuz...bak canım yaşınız kaç bilmiyorum ama inanın ileride kafanızı duvarlara vurursunuz ama kimseden medet ummayın o zaman...
bir kere aynanın karşısına geçin ve neydim,ne oldum ve ne olacağım sorularını sorun kendinize...bir erkek için kişiliğinizin,sizi mutlu eden şeylerden vazgeçmenizin ne kadar doğru yada yanlış olduğunu o aynanın karşısınka kendinizle konuşarak bir sonuca bağlayın..ha diyorsanız bu adam ne derse yapıcam hayatım boyunca yeter ki hep yanımda olsun...sakın sakın derim...iyi ve akıllı düşünün...

sen kendin ol canim....seni beyenen boyle beyensin....baskalarinin seni beyenmesi icin(nisanlin bile dese)degisme,,,yipranan sen olursun..............seni dis gorunusunle degil huyunla suyunla degerlendirmeleri gerekir bence...........ogullarini seviyolarsa ,,onun sevdigini onlarinda sevmesi gerekir bence................

yapicaginiz tek sey kendizi oldugunuz gibi kabul ettirmek..
rica etmek sizi o sekilde görmek istemek ayri,sizi yönlendirmek apayri..
heleki sevgilim annesi istiyor diye sac rengi degistirmek filan bana cokk uzak geliyor.
simdiden bu kadar taviz verirseniz ileride dur deme hakkiniz kalmaz..

Alıntı:
deathless01´isimli üyeden Alıntı
oda taviz verior bazı konularda ama bnm kadar diil.hatta ben baskı yapmaya calışstgmda bunaltıosun beni dior. o beni kendisine asık ettiğini bilior ve ayrılamayacağımı düşünüyor.ve bunun için beni kaybetmekten korkmuyor sanırım

o zaman onu korkutun lütfen...ben buyum deyin...demekki o size aşık değil ki siz onun sizi bırakabileceğinden korktuğunuz için yapmak zorunda kalıyorsunuz...bak canım yaşınız kaç bilmiyorum ama inanın ileride kafanızı duvarlara vurursunuz ama kimseden medet ummayın o zaman...
bir kere aynanın karşısına geçin ve neydim,ne oldum ve ne olacağım sorularını sorun kendinize...bir erkek için kişiliğinizin,sizi mutlu eden şeylerden vazgeçmenizin ne kadar doğru yada yanlış olduğunu o aynanın karşısınka kendinizle konuşarak bir sonuca bağlayın..ha diyorsanız bu adam ne derse yapıcam hayatım boyunca yeter ki hep yanımda olsun...sakın sakın derim...iyi ve akıllı düşünün...

evet sanırım benim kadar aşık diil.. bu arada 21 yaşındayım ve 3 senedir çıkıyorum..ilk ilişkim oldugu için belkide bu kadar korkak davranıyorum ona karşı..

neden başkalarını düşünüyorsunuz ki,
başkaları eder ya da etme önemli olan siz ne hissediyorsunuz,
aldatılıp sineye çeken çok kadın var mesela başka kadınlar mı belirleyecek hayat tarzımızı..
siz bireysiniz, bir kimliğiniz var, tarzınız var,
sizi kabul eden gördüğü şekliyle beğenmeli,
olmadığınız biri gibi davranmak zorunda değilsiniz maskelerinizle sevilmemelisiniz..
yoksa bende dinliyorum eşimi fikirlerini alıyorum,
ama annesi öyle istediği için değil ya da başkası beni beğenecek diye değil.
anlatabiliyor muyum?

Erkek arkadasinda biraz fazla anne sozune gidiyormus be canim.
Hadi kendisi bi takim seyleri istese neyse dicemde, annesini neden karistiriyor ki!?
Simdi sac rengiyle, kisiligin ne alakasi var, sari sacli bayanlarin hepsi kotu kiz mi?
Cok sacma.
Ufak tefek seyler bunlar, aman sorun cikmasin, aman dedikleri olsun dersen ilerde buyuk islerede karisirlar bacim, benden sana soylemesi.
Kesinlikle baska insanlarin istedigi hale girme.
Senin kendi halinle, dogalliginla kabul etsinler. Bu saatten sonra siyah sac sana maskeyle dolasan insanlar gibi olur.
Bu ailelerin gelin veya damatlarini neden degistirmek istediklerini hala anlayamiyorum.
Ve annene hak veriyorum canim.

Mutluluklar..

arkadaşlar sacımı deiştirmeden gittim bu seferde kıyafetime laf söylediler.ki gayet hanım hanımdım..kapalıydım..çok artistmişim..napim görünüşüm öyleyse benm sucummu bu..

arkadaşlar sacımı deiştirmeden gittim bu seferde kıyafetime laf söylediler.ki gayet hanım hanımdım..kapalıydım..çok artistmişim..napim görünüşüm öyleyse benm sucummu bu..

ahh canım yaa ben neler çektim waryaaaa
özelini aç istersen orda sana sölemek istediğim bi kaç cümle olucakk

canım moralını bozmak ıstemem ama cok annecı bı sevgılın var Allah yardımcın olsun kendını oldugun gıbı kabullendırmeye calısırken sevgılın annenden yana olabılır..cok zor bu ısler coook. tavız tavızı dogurur bu yuzden sevgılınle konusmalısın bence..

X