annesi yuzunden teklif reddedilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kv ile ilişkiler nasıl başlarsa öyle gider, başta birbirinizi sevmezseniz öyle de devam eder. Sinir stres insan sağlığını hep olumsuz etkiler, benim kv ve eşimin ailesinin diğer fertleri yüzünden strese bağlı sağlık sorunlarım bile olmuştu. Böyleleri insanın enerjisini emer . Çok iyi düşün canım ve acele etme.

bdvde birsürü konunu görüyorum ne zaman konularını görsem bu kız çok stresli diyorum ki ben bilgisayarın başında konunu okuyan seninle muhabbet etmemiş biriyim bak hastasın stres bence en büyük faktör benim annem kanser oldu ne bi sigara ne bi alkol bi kere kullanmamış insan gırtlak kanseri oldu ailemde kanser hastası yok ama annem kafaya takan stres yapan heyecanlı bir kadındı şu heycanından stresinden bi sıyrıl artık

Ilk tanismadan beri pek de istenen bir gelin olmadim. Sebebi calisan, okumus, kendini ezdirmeyen ve hakkim yenince epey sivri dilli bir kadin olmak. Istenmedigimi defalarca duydum baskalarinin agzindan. Esime bile bu kizin burnu havada, babasi zengin bizi hor gorurler falan demisler. Daha ilk tanismamizda :) alt tarafi ogretmen babanin ogretmen kiziyim. Ne zenginlik ama :) 2 yil flortten sonra nisan yaptik nisandan 3 ay sonra da evlendik. Evlendim cunku esim surecin basindan beri benim destekcimdi. Ailesine kirici konusamasa da en azindan beni frenleyebildi sakin tutabildi. Birbirimizi seviyoruz biz kapimizi kapattiktan sonra kim bize zarar verebilir senede bi kere 1 hafta gormeye gideriz hatta istemezsen gelmezsin bile dedi. Ve ben ona inanip ikna oldum. Sozunu de tuttu. Sadece yillik izinde gideriz. O da max. 1 hafta. Hatta bana genelde gitmeden once sorar gelmek ister misin ona gore bilet alayim diye. Ben de sirf o kirilmasin yalniz kalmasin orda diye senede 1 hafta katlaniyorum. Ve o 1 haftada bazen sinir stresten kuduruyorum. Ama napiyorum biliyor musun? O evden ciktigimda butun herseyi havaalaninda birakiyorum o defteri kapatiyorum taa ki bir dahaki yaza kadar. Havaalanina inince tekrar aciyorum o defteri. Yazip yazip kapatiyorum yine :) huzurluyuz asla anne baba yuzunden buyuk kavgalar etmiyoruz. Ben bazen alev atiyorum sinirleniyorum ama beni sondurmeyi basariyor. Cunku bendeki kv 1000 km oteden beri insani cileden cikarabiliyor. O kadarcik da alev puskurteyim yani insaniz ama eltime bayilir bak. Kendi kulturunden cunku koyunden aldi onu. Tam da oglusuna layiktir o. Ama eltim memnun mu ? Hayir. Cunku surekli ic ice olmak istiyor bu sefer kadin. Cok uzattim farkindayim. Demem o ki ne kadar uzak ne kadar az muhabbet o kadar iyi :) agrisiz basim valla. Sen de erkek arkadasina guveniyorsan bitirmek sacma olur. Ama guvenmiyorsan uzatmaya hic gerek yok.
(Manas destani olmus. Affola. Anilarim depresti duramadim )

Sakin yapmaaaa. Abla, kardeş ne dersen o tavsiyesi.. Kendini yakarsın..
O aşkından ölen adamlar evlendikten sonra nedense analarının kıymetini anlayıp Bi tuhaflasiyor. Birden kıymete biniyor sülalesi.
Mutlaka sorun yaşatacak. En kötüsünü düşünerek, kabul edebilceksen evet de. Sevgi Aşk geçici şeyler. Ayrıca tedaviden bahsetmissiniz neyin tedavisi?

Bu saate kadar sevgilimle kavga ettik aralikli olarak, yazamadim o yuzden.

baktim adamdan hic ses yok ben gittim konusmaya. "annenin benim arkamdan soylediklerini duydum o yuzden yapacagin bir aciklama varsa yap yoksa ben bu yuzugu sana geri verecegim sen de oyle kafana gore bana evlilik teklif etmeyeceksin" dedim. "benden ne aciklamasi istiyorsun şu haline bak, ben sana cikip suan benim adim x desem serefsizzzz diye ustume atlarsin o yuzden ben seninle konusmam" dedi. beni daha da sinirlendirdi. ben de bu sefer icimdeki her şeyi saydim.

sen nasil boyle sessiz kalabiliyorsun hadi parayi pulu gectim insansin belki sen bile dusunmussundur şu kadar kazaniyor babasi bu kadar kazaniyor diye ama annen gelip benim olme ihtimalimi konusurken sen nasil sadece sessiz ol diyebiliyorsun ben senin samimiyetine nasıl inanayim dedim. o annene cevap vermedim ben kendi ailemden aldigim terbiye icin ama benim babami o mu okutmus buyutmus de parasinin hesabini yapiyor isterse 800 olsun ucreti isterse 1000 size ne bi daha boyle bir lafi gectim ima bile duyarsam sen o zaman gorursun dedim. ayrica hadi annen oyle konusuyor sen neden cikip anne yassy ortak hesabimiza para atiyor demiyorsun neyin pesindesin dedim.

dinledi dinledi hicbir şey soylemedi. ben bu sefer de konus diye sinirlendim.

o da sen nerden biliyorsun benim anneme ne dedigimi, illa kadini senin karsinda tek ayak uzerinde bekletip azarlayayim öyle mi icin sogur ne istiyorsun benden dedi. sana söylenen sozler seni ne kadar uzuyorsa beni iki kati uzuyor ama sana bunu bir turlu anlatamadım iki yildir kafanda ne kurduysan ondan baska bir seye inanmıyorsun ben seni uzdugumde daha cok uzulen kendinden nefret eden adamim annem bile olsa cikip senin arkandan konusan birine haddini bildirmeyecegimi mi düşünüyorsun ben öyle olsam sen annemin yuzune bakmazken gelir seninle kavga ederdim ben sana hak verdikce sen daha da hirslaniyorsun seni nasil sakinlestirebilirim dedi.

ben de madem oyleydi annen niye geri kalan 3 gunde ortada prenses gibi gezdi kahkaha atip durdu oglundan firca yiyen kadin boyle mi olur ya senin annenin psikolojisi bozuk ya da sen yalan soyluyorsun dedim.

bundan sonra evin masraflari icin de sana para gondermem istiyorsan sen bana gonderirsin yoksa da herkes kendi ihtiyaclarini alsin dedim. hemen hesabindaki butun ortak parayi atti bana. bundan sonra benim hesabimda toplanacak.

annesiyle ilgili de o senin duydugunu anlamadi veya belli etmek istemedi ama en kisa zamanda seninle konusur istersen yerin dibine sok istersen onemli degil de ben karismiyorum ama sunu bil sen benimle evlenmeyi kabul edersen annemden cekinmene gerek yok dedi.

oyle iste biraz sakinlestim sayilir ama annesinin dediklerini inkar etmedi. disarida kizdim diyor.

Bazı erkekler hemen evlenmeyecek olsalar da nisan yapip isim koymak istiyorlar ki baskası teklif edemesin.

Erkek arkadasiniz yumusak biri size karsi ve tabii ki annesine karşı da, yani gereken cevabı verememis bu da gosteriyor ki ileride aileyle daha cok muhatap olundugunda o yeterli aciklama yapamadigi icin siz karsilik vermek zorunda kalacaksiniz ya da hic gorusmeyeceksiniz.

Bu durumu kabullenebiliyor ben bunlara katlanabilirim diyorsaniz sevgiliniz bu olay nedeniyle terkedilecek biri degil ama evlilikte size laf getirmeyip, koruyup, kollayacak biri gibi de degil. Siz sert mizacli olunca da zaten ancak yumusak bir erkekle yapabilirsiniz.

Aranizda bu anlamda uyum var bence fakat siz yorulursunuz onun icin once tedavi bitsin, sonra bu olaylara girin derim, kendinizi tedavi sürecinde yormamaniz icin.

Ya bu kadın ve oglu bu surecte senin evinde mi kaldi ?

Aynen katılıyorum +++

Biz sevgilimle beraber yasiyoruz, benim babam buraya gelince otelde kalir mesela ama onun annesi biraz da "oglumun evi" diyerek bizde kaldi.
Anladim ortak ev. Ama kuzum simdi birsey söylim mi ? Sevgilin cokta payini vermis gibi gelmedi bana. Alıp yemege goturmus sonrada kadin kalmaya devam etmis gayet keyifli sekilde.
Ya para mevzusuna da hic girmek istemiyorum ama cok cirkin. Ne munasebet ya. Sanki sen oglana kapagi atmissin onun uzerinden geciniyorsun.

Erteleyin nişanı falan biraz daha düşünün. Her ne kadar annemi düşünme muhattap etmeyeceıim desede malesef bir gerçek var ki çiftler ailelerle de evleniyor ailesini evliliğinin dışında tutabilen çift çok nadirdir ki sizde ki kv adayı hiç de biraz kıyıda köşede kalmayı kabullenecek birşeye benzemiyor. Nasıl mutlu oluyorsanız öyle devam edin hiç birşey sizden kıymetli değil sonuçta

İste diyorum ya adama soyledim annenin psikolojik sorunlari var o zaman ya da sen yalan soyluyorsun dedim. Senin duydugunu bilmedigi icin belli etmemeye calismistir dedi, yersen tabi.

bence siz annesi ölsün diye bekleyin, sonra evlenin.tövbe tövbe ya merhametsiz kadın sanıyor ki hayat bu ben böyle duracağım hiç hastalanmam ferasetsiz kibirli insanlardan nefret ediyorum.

Öncelikle çok geçmiş olsun. İnşallah tedaviniz iyi gidiyordur.

Benim kafama bir şeyler takıldı bu konuda. Anne bu karakterde biri ise sizin sağlık durumunuzu, maddi giderinizi sevgiliniz mi anlattı yoksa siz mi anlattınız ? Buna gerek var mıydı ? Ben de şimdi tedavi olacağım ve sevgilime durumu söyledim. Kimseye anlatmamasını rica ettim ki ailesi sizin bahsettiğiniz gibi insanlar değiller. Sürtüşmelerimiz olsa da sağlık konusu ciddidir. Yine de ikimizin arasında kaldı. O da söylemezdim zaten dedi ikimiz de sustuk.

Madem anne böyle biri sizi neden ortak masada buluşturdu erkek arkadaş? Aynı durumda olsam uzak tutmaya çalışırdım. En azından tedavi bitene dek böyle olurdu. Evlenmek için bu acele neden? Okulum var demişsiniz en iyi ihtimal 2021 de evleneceksiniz. Sizi strese sokmaya gerek var mıydı? Sevgiliniz size bunu neden yaptı ? En azından haziran ayını bekleyemedi mi? Temmuzda nişan yapsaydınız.

Masadaki maddi konuya da değineyim. Bu konu sadece o an mı açıldı acaba gerçekten de ? Bu kalitedeki bir insan daha önce hiç sormadı mı sizin için eve katkısı nedir diye sizce? İlk defa o gün bu muhabbetin geçtiğini mi düşünüyorsunuz?

Annesine tepki verseydi dışarıda verirdi. Kadın eve güle oynaya gelmezdi. 3 gün boyunca da sizin ortak evinizde kalmazdı. Otele giderdi en azından. Ki siz benim ailem otele gidiyor demişsiniz.

Şunu da söyleyeyim mesele sizin sert mizaçlı olmanız değil bana göre. Karşınızda sizi savunacak, sizi koruyacak biri olmadığı için sert kalıyorsunuz. Adam üstüne düşeni yapsaydı siz de sakin sakin otururdunuz. Yok öyle ben kızdım, ettim deyip anneyi 3 gün pışpışlamak. Ben sevgilinizin niyetine anlam veremedim.

sassy

sayfalar almış başını gitmiş okuyamadım

akşam aceleye gerek yok yazıp sonra yazarım dedim de sonra bu zamana ancak oldu

öncelikle evlilik nedir neden gerekir

evlilik toplumsal bir statüdür

ve bence çocuk vs olacaksa gerekir

siz daha çok gençsiniz bir

henüz iş güç hak getire iki

evlilik konuşmasının ağzınıza gelmesine gerek yok

ben sevgilini anlıyorum rahatsızlığın dolayısı ile sana seni hiçççç bırakmayacağı sinyali veriyor ve toplumsal kodlar ile de bunu evlenelim diyerek dile getiriyor

oysa zaten bu aşamada birlikte yaşıyorsunuz evli olsanız ne değişecek ki

sevgilimle birlikte yaşadım sonra da evlendim hayatımda ne mi değişti düğün denilen zımbırtıdaki stres haa bir de soyadım 13 yıl geçti biraz önce telefonda konuştum yine tek soyadımı söyledim :)))

şimdi ben seni burada yazdığın kadarı ile tanırım

ama sonuçta küçücükken annen baban ayrılmış babanın yeni eşi ile bir hayat sürmek zorunda kalmışsın vs vs

bu zaten bir travma ama küçük ama büyük ama aile yaşantısında bir kopukluk var

sonra annen ve baban birbirlerine meslek olarak uygunlarmış, eğitimler idealler falan filan ama evlilikleri iki çocuğa rağmen çökmüş

babanın eşinin babana denk olmadığını yazarsın mesela

öyle ya da böyle kim ne yönde fedakarlık etmiş bilemem ama onların evliliği sürüyor

özetle evlilik garip bir denklem, değişik logaritmaları var

belirli bir yaştan sonra belki olabilir de henüz öğrenci iken bunu konuşmak cidden çok erken

nişan vs gereksiz

yaşayın siz hayatınızı, iş güç sahibi olun bir kendi paranızı yiyin

diyelim ki herhangi bir yılın Ağustos ayında evlenmeye karar verdiniz yaparsınız o yılın haziranın da nişanı

bu tarz işlere ne kadar geç girersen o kadar iyi

ben kendimi burada yazdım genelde

annemlerin yanından bavulumu alıp bu şehre geldim

sevgilim ile birlikte yaşamaya karar verip

tek çocuğum ailem sevgilime karşı değil orada kalsaydım bana iş de kurarlardı vs vs

ama ben hayatımı kimsenin gölgesinde yaşamak istemedim

kalkıp geldim ve sevgilimle birlikte yaşamaya başladık

kv bu durumu sorun yaptı ama neden biliyor musun

oğlunun parasını alamadı diye

eğer oğlu onunla yaşasaydı kazancından ayırıp düğün bilezik vs parası biriktirecekmiş

zira eşimin abisi de gidip sevgilisiyle yaşamıştı yıllarca ondan da para alınamamıştı ve o eşya altın vs istemişti

sonuçta bir sonraki yıl ya evlenecektik ya eşime iş kuracaktık

iş kurarsak bir daha ne zaman evleniriz bilemedik

aman dedik evlenelim bari altın vs bir şeyler gelirse de iş kurarken kullanırız dedik ve evlendik

bir de evlilikteki amaç çocuğumuz olursa sıkıntı yaşamasın şeklinde idi ben evlenip hemen çocuk yaptı olmasın dedim o nedenle önce evlendik bir kaç yıl geçtikten sonra çocuk yaptık

benim ailem de eşimin ailesi de hiçbir şey almadı

kv ve kp birer bilezik taktı oldu ve bitti

kadının tavrı, sözleri çirkin ama asıl sıkıntı konuşulan mekan

belki evinde oğlu ile baş başa bunu söylemesi de çok garip kaçmazdı

tabii tonlama da önemli yani ben de derdim galiba aceleniz ne önce bir tedavisi bitsin evliliğin ne önemi var diye ama oradaki alt metin, o sana yaşattığı duygu önemli

neyse çenem düştü

özetle sevgilin, annesi vs den öte yaşın, bulunduğu ortam evlilik için erken

sevgilinle oturup konuşun bu konuyu, evli olunca başınıza kuş konmayacak

ülkemizde evlilik hala çok önemli ama evlenmeden kapı önüne çıkamayan bir çok kız var zira

senin konumunda, senin yaşamında birisi için aceleye hiççç gerek yok

Simdi soyle soyleyeyim iki mesajiniza da, benim hastaligim saklanacak bir sey degil maalesef. Sevgilimin ailesi babamin da arkadasi oldugu icin sevgilim soylemese onlar yine duyardi. Saklamam da zaten onlardan mi cekinecegim yani ama boyle bir laf duyacagim da aklima gelmemisti.

Masada olmadi bunlar, onlar konusurken ben dinledim. Su asamada sevgilim israrla ben annemle konustum, tekrari olmayacak diyip duruyor. Bekler miyim yoksa tekrar cirlar miyim bilmiyorum. Evliligi niye bu kadar istedigini de bilmiyorum gerci. İstiyorum diyor baska bir sey demiyor yani.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…